زیباترین سواحل ایران را بشناسید!

زیباترین سواحل ایران را بشناسید!

سفر فرهنگی از فرار سریع شهرها تا مخفیگاه های ساحلی، زیباترین سواحل ایران را جمع آوری می کند. شاید ایران اولین جایی که در مورد سواحل به آن فکر می کنید نباشد، اما خط ساحلی 2400 کیلومتری این کشور بسیار متنوع است. از ساحل محبوب بانوان در جزیره کیش گرفته تا شمال تا ساحل گیسوم در استان گیلان، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. پس با ما از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون همراه باشید.


ساحل خانم ها

زیباترین سواحل ایران را بشناسید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
زیباترین سواحل ایران را بشناسید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

جزیره کیش ، خلیج فارس

ساحل بانوان در جزیره کیش باید در بالای لیست خوانندگان زن قرار گیرد. در اینجا زنان برای ورود به آب آزاد هستند، که همیشه در مورد سایر سواحل کشور صادق نیست. این سایت ساحلی که اغلب به عنوان منطقه ای مانند هاوایی توصیف می شود، بینش جالبی از زندگی ساحلی در ایران ارائه می دهد. با داشتن آب شفاف، زنان می توانند از دریا رفتن لذت ببرند در حالی که صخره های مرجانی پر جنب و جوش را کشف می کنند. خطوط حمام آفتاب را می توانید در حالت آرامش ببینید و می توانید در ساحل ماساژ دهید. توجه داشته باشید که اجازه ندارید اینجا عکس بگیرید و ممکن است از شما خواسته شود هنگام ورود تلفن خود را تحویل دهید.

 

ساحل مرجان

زیباترین سواحل ایران را بشناسید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

جزیره کیش

ساحل مرجان، دوباره در جزیره کیش، با ماسه طلایی پوشانده شده است و فرصت های زیادی را برای پیاده روی آرامش بخش با چشم انداز نخل ها فراهم می کند. شما همچنین می توانید موج سواری کنید یا قایقی اجاره کنید تا واقعاً آب شفاف وسیع را در اینجا کاوش کنید. جزیره کیش می تواند در تابستان به دمای گرم برسد، بنابراین فصل بهار یا حتی زمستان زمان بهتری برای بازدید است.

 

ساحل زیتون

زیباترین سواحل ایران را بشناسید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

کشتی ها در لافت، جزیره قشم، هرمزگان

ساحل زیتون در قشم (بخشی از پارک زیتون) با مدرسه غواصی در همه سطوح، ساحلی عالی برای ورزشهای آبی است. بسیاری از رستوران ها در اطراف این منطقه غذاهای ماهی سرو می کنند که انتظار ندارید در ایران پیدا کنید، مانند اختاپوس و میگو با ادویه های محلی زردچوبه، میخک و گلبرگ گل رز خشک شده و جایگزین غذای تازه ای است. برخی از مکان های گوش دادن دارای موسیقی زنده هستند، بنابراین می توانید در هنگام تماشای دریا به تجربه لذت بخش تری از غذا خوردن بپردازید. زنان در اینجا مجاز به شنا در آب نیستند، اما در خود ساحل مجاز هستند.

 

ساحل گیسوم

زیباترین سواحل ایران را بشناسید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

جنگل گیسوم ، ایران

ساحل گیسوم واقع در استان گیلان ایران با شن های سرسبز پوشیده شده است. این شهر برای ایرانیانی که به تعطیلات می روند و برای فرار از زندگی شهری بسیار محبوب است. ساحل گیسوم باز هم یکی از ورزشهای آبی است، جایی که می توانید جت اسکی کرده و از دریا عبور کنید. شما می توانید در اینجا نیز اردو بزنید که تجربه ای محبوب برای مسافران است. به یاد داشته باشید که طبیعت اطراف این منطقه، به ویژه جنگل Gisoom را که با درختان خوشه ای کاوش شده است، کاوش کنید. در انتهای جنگل مسجد سفید 1000 ساله وجود دارد.

 

ساحل بندرعباس

زیباترین سواحل ایران را بشناسید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

در جنوب ایران ساحل بندرعباس قرار دارد ، جایی که می توانید در امتداد شن های نرم در امتداد شیب ملایم قدم بزنید. این امر برای خانواده هایی که کودکان می توانند از ساختن قلعه های شنی لذت ببرند، یک انتخاب عالی است. زمستان بهترین زمان برای بازدید است زیرا رطوبت کمتری در این منطقه از کشور وجود دارد و با دمای آب تا 24 درجه سانتی گراد (75 درجه فارنهایت) در ماه دسامبر، هنوز هم به اندازه کافی دلپذیر است که در زمستان از آن لذت ببرید. مجموعه وسیعی از هتل های مدرن وجود دارد که به لطف استخرهای اختصاصی خود می توانند آب بیشتری را برای مهمانان فراهم کنند.

 

ساحل ریشهر

زیباترین سواحل ایران را بشناسید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

ساحل وحشی، استان بوشهر، ایران

ساحل ریشهر در بوشهر واقع شده است که نزدیک شهرهای بزرگ مانند آبادان و شیراز است و به مسافران یک فرار جایگزین جذاب از نقاط توریستی می دهد. در بین گردشگران خارجی، به ویژه بازدیدکنندگان از بحرین و کویت، محبوبیت زیادی دارد. ساحل ریشهر دارای چشم انداز شنی و صخره ای است که برای کوهنوردی عالی است. این ساحل برای فعالیت های آبی مانند استخدام قایق های تندرو بسیار مناسب است. باز هم، بهتر است در فصل زمستان هنگامی که دمای هوا سردتر است اما هنوز به اندازه کافی گرم است، به آنجا بروید. شما می توانید تا دسامبر در دمای آب تا 22 درجه سانتیگراد (72 درجه فارنهایت) از شنا لذت ببرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *