شهرهای گردشگری کمترشناخته شده ایران

شهرهای گردشگری کمترشناخته شده ایران

در حالی که اصفهان و شیراز سهم بزرگی از گردشگران بین المللی و حتی داخلی در ایران را به خود اختصاص می دهند، اما مکانهای باشکوه دیگری نیز وجود دارد که به نحوی موفق شده اند زیر رادار پرواز کنند. ما فکر می کنیم که آنها قطعاً سزاوار توجه بیشتری هستند، بنابراین به خواندن این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون ادامه دهید تا لیستی از کم ارزش ترین شهرهای ایران را بیابید.

اهواز

شهرهای گردشگری کمترشناخته شده ایران,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

اهواز با توجه به فرصت محدود برای بازدید، به بسیاری از برنامه های سفر نمی رسد. گرمای سوزان و حساسیت به طوفان های گرد و غبار آن را در بیشتر سال نامطلوب می کند. اما اگر بتوانید آن را در چند هفته اول بهار بسازید، فرهنگ آرام و مردم محلی دوست داشتنی تأثیر ماندگاری به جا می گذارند. با قایق سواری بر روی رودخانه کارون بروید و از شهرهای مجاور آبادان و خرمشهر دیدن کنید تا از تاریخ ایران در مورد جنگ ایران و عراق درس بگیرید. در مورد غذا، غذای محلی غلیه ماهی (غذای تند ماهی) و غذاهای خیابانی در لشکر آباد را امتحان کنید.
پل هفتم اهواز در شب

 

نطنز

شهرهای گردشگری کمترشناخته شده ایران,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

نطنز درست بعد از کاشان در مسیر اصفهان قرار دارد. بازدید از این شهر که مملو از مزارع زعفران و باغ های انار است، چند ساعت طول می کشد. مسجد شیخ ابوالصمد را با گنبد گچ بری زیبا، حیاط باز، درخت چنار چند صد ساله و آتشکده از دست ندهید. نطنز همچنین به دلیل سفالگری اش مشهور است، بنابراین قبل از قدم زدن در شهر که درهای رنگی روشن با خانه های خشتی بژ جبران شده است، در کنار کارگاه سفالگری در مجاورت مسجد توقف کنید.
صحن مسجد شیخ ابوالصمد نطنز

 

شوشتر

شهرهای گردشگری کمترشناخته شده ایران,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
شهرهای گردشگری کمترشناخته شده ایران,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

شوشتر یکی دیگر از شهرهای معمولاً نادیده گرفته شده است، یکی از شگفت انگیزترین آثار مهندسی، سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر، سیستم آبیاری باستانی ثبت شده در یونسکو که متعلق به قرن 5 قبل از میلاد است. کاوش در محوطه و تونل زیرزمینی قلعه سلاسل، بخشی از سیستم دفاعی شهر در دوران باستان. در حیاط پوشیده از درخت رستوران و موزه مستوفی (خانه بازسازی شده دوران قاجار) از ناهار اصیل ایرانی لذت ببرید و از رودخانه کارون، قلعه و پل شادروان لذت ببرید.
سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر به عنوان یک شاهکار مورد استقبال قرار می گیرد

 

بندر لافت

 

قشم به دلیل داشتن طبیعت خیره کننده و دست نخورده به عنوان جزیره هفت شگفتی شناخته می شود، اما یک شهر در اینجا وجود دارد که مطمئناً نباید از آن بازدید کرد. بندر لافت که به دلیل وجود بادگیرهای فراوان در افق شهر مشهور است، یک شهر بندری آرام و تاریخی در ضلع شمالی جزیره است. قبل از رفتن به حیاط ساختمان لنج (کشتی های سنتی قایق) در نزدیکی، در شهر قدم بزنید و از چاه ها و آب انبارهای سنتی دیدن کنید.
بندر لافت به دلیل بادگیرهای فراوان معروف است

 

بندرانزلی

شهرهای گردشگری کمترشناخته شده ایران,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

بندر انزلی واقع در استان گیلان در کنار دریای خزر، مرکز تولید خاویار ایران است. این شهر بندری آرام که گاوها و مرغ ها بدون تردد در آن زندگی می کنند نیز دارای گنجینه ای طبیعی است: تالاب انزلی، غنی از گونه های مختلف پرندگان و نیلوفرهای ظریف خزر. با قایق از رودخانه سفید عبور کنید، که از دریای خزر تغذیه می کند، حیات وحش را کاوش کنید و خانه های ساخته شده روی پایه را که کاملا یادآور جزیره چیلو شیلی است، بررسی کنید.
بندرانزلی قطب تولید خاویار ایران است

 

همدان

شهرهای گردشگری کمترشناخته شده ایران,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

همدان که در قسمت غربی کشور واقع شده، محل اقامت اکباتان است، تمدنی کهن تر از تخت جمشید. مقبره های دیگر ابن سینا و شاعر بابا طاهر، گنج نامه (لوح های خط میخی به دستور داریوش بزرگ و خشایارشا)، آرامگاه علویان و آرامگاه استر و مردخای از دیگر نکات برجسته در این شهر است. تنها 100 کیلومتری شمال شهر غار آب علیصدر وجود دارد، شبکه گسترده ای از اتاق های زیرزمینی و معابر آبی که بیش از 12000 سال پیش در آن ساکن بودند. شهر همسایه لالجین یکی از قطب های هنر سفالگری ایران است.
مقبره ابن سینا

 

نیشابور

شهرهای گردشگری کمترشناخته شده ایران,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

بخش شرقی ایران گردشگران کمی دارد زیرا مکانهای اصلی در نقاط دیگر متمرکز شده اند، اما نیشابور شهری است که حتی شاعر بورخس در نوشتن خود به آن توجه کرده است. افول نیشابور که یکی از 10 شهر بزرگ بود، پس از حمله مغول در قرن 13 آغاز شد. امروزه گوشه فرهنگی آن مقبره های شاعران خیام، عطار و یغما و نقاش کمال الملک را در خود جای داده است. کاروانسرای شاه عباسی با موقعیت استراتژیک که در اوج شکوفایی خود شلوغی و شلوغی زیادی را شاهد بود، به موزه تبدیل شده است. نیشابور با توجه به مجاورت آن با مشهد مقدس، می تواند به راحتی به یک سفر یک روزه تبدیل شود.

 منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *