فواید اسکراب بدن چیست؟

فواید اسکراب بدن چیست؟

اسکراب های بدن مدتی وجود داشته است، اما طی سال های گذشته تنوع کاملاً مختلفی از جمله قهوه ، نمک و شکر بوجود آمده است. حتی ممکن است همین حالا تعداد کمی از آنها را در کابینت سرویس بهداشتی خود آویزان کنید. دراین مقاله از بخش بهداشت و آرایش مجله اینترنتی وبگردون به بررسی این روش میپردازیم.

این که قبلاً یکی را امتحان کرده اید یا نه، ممکن است از خود بپرسید که در صورت وجود چه فوایدی با اسکراب بدن مرتبط است. به غیر از اینکه پوست شما بسیار صاف احساس می شود، اسکراب های بدن فواید دیگری نیز دارند.

اسکراب بدن
اسکراب بدن

فواید اسکراب بدن

ابتدا، بیایید نگاهی به نحوه کار پوست ما بیندازیم.

Desquamation یا لایه برداری یک فرآیند طبیعی ریزش پوست است و در یک چرخه ثابت و بازسازی کننده اتفاق می افتد. کارایی این روند به عوامل مختلفی از جمله سن، نوع پوست، و همچنین محصولاتی که استفاده می کنید و محیط شما بستگی دارد.

با این حال، روند کار 100 درصد کامل نیست و می تواند منجر به تجمع سلول های مرده پوست در سطح پوست شما شود. این جایی است که اسکراب بدن وارد می شود.

اسکراب بدن سلول های مرده پوست را از بین می برد و بنابراین مزایای زیادی را به همراه دارد:

  • آنها به پوست شما اجازه می دهند مرطوب کننده بهتری جذب شود. با انجام تجمع سلول های مرده پوست ، هر مرطوب کننده ای که بعد از آن استفاده می شود، با دقت بیشتری در پوست قرار می گیرد.
  • منافذ را از بین می برد و از موهای رشد نکرده جلوگیری می کند. با استفاده منظم از اسکراب بدن، منافذ پوستی خود را پاک می کنید، که می تواند از برجستگی و ریزش مو جلوگیری کند.
  • آنها پوست شما را صاف و یکدست تر می کنند. وقتی پوست خشک از بین نرود، پوست را لمس می کند و دارای بافت و ظاهر کدر و ترک خورده است. با از بین بردن سلول های خشک و مرده، باید پوست صاف و صاف تری داشته باشید.

 

نحوه استفاده از اسکراب بدن

استفاده از اسکراب بدن نسبتاً ساده است. در اینجا یک راهنمای سریع گام به گام (شامل چند نکته) آورده شده است:

  1. پوست خود را با آب گرم بشویید.
  2. اسکراب را با نوک انگشتان خود بمالید.
  3. دست ها و پاها را با حرکت دورانی مالش دهید و به سمت داخل حرکت کنید.
  4. با استفاده از آب گرم کاملاً بشویید.
  5. در صورت تمایل اصلاح کنید.
  6. پوست را خشک کنید و کمی مرطوب بگذارید.
  7. مرطوب کننده بزنید. استفاده از مرطوب کننده در حالی که پوست شما هنوز مرطوب است رطوبت را به دام می اندازد.

نکته مثبت: زیاد از حد استفاده نکنید. چیزهای خیلی خوبی می توانند در مورد اسکراب بدن درست باشند. در زیر دلیل آن را یاد بگیرید. حداکثر دو بار در هفته استفاده کنید.

 

چه موقع باید از اسکراب بدن استفاده کرد؟

در اینجا دو نکته زمانی وجود دارد که باید قبل از استفاده از اسکراب بدن در ذهن داشته باشید.

چند بار باید از اسکراب بدن استفاده کنید؟

به طور کلی، شما نمی خواهید هر روز یا حتی یک روز دیگر از اسکراب بدن روی پوست خود استفاده کنید. انجام این کار می تواند منجر به خشکی یا تحریک پوست شود.

اینکه چند بار باید از اسکراب بدن استفاده کنید (یا به طور کلی لایه برداری انجام دهید) به نوع پوست شما بستگی دارد. اما به طور کلی، شما نمی خواهید بیش از دو بار از اسکراب بدن در هفته استفاده کنید، در غیر این صورت پوست خود را خشک و تحریک می کنید.

برای پوست های حساس، ممکن است بخواهید فقط یک بار در هفته از اسکراب بدن استفاده کنید.

 

شستشوی بدن و دوش گرفتن چطور؟

بهتر است از اسکراب بدن در حالی که هنوز زیر دوش هستید اما بلافاصله پس از شستن استفاده کنید تا پوست شما تمیز و آماده لایه برداری باشد.

 

انواع اسکراب بدن

آیا اساساً همه اسکراب های بدن یکسان هستند؟ پاسخ ساده این است که نه ! مواد تشکیل دهنده موجود در آنها میزان شن و ماسه را تعیین می کند و این به نوبه خود بر میزان لایه برداری پوست تأثیر می گذارد. به خاطر داشته باشید که بیشتر چیزهای بیشتری نیست و فقط به این دلیل که می توانید به سختی لایه برداری کنید به این معنی نیست که باید انجام دهید.

قبلاً اینگونه بود که ما فقط فقط در مورد اسکراب قند یا نمک می شنیدیم. اکنون انبوهی از اسکراب های مختلف بدن در بازار موجود است. یافتن موردی که شما و پوستتان بیشتر از همه دوست دارید ممکن است نیاز به آزمایش و خطا داشته باشد.

در اینجا چند مورد از رایج ترین انواع اسکراب بدن آورده شده است:

اسکراب بدن نمک

نمک دریا یک لایه بردار طبیعی است. بافت ساینده آن سلولهای مرده پوست را به راحتی از بین می برد.

 

اسکراب بدن قند

اگرچه مقدار زیادی قند برای قرار دادن در بدن عالی نیست ، اما در واقع قرار دادن بدن بسیار عالی است.

شکر یک ماده مرطوب کننده است، به این معنی که آب را به پوست شما می کشد، در حالی که از شر تمام سلول های خشک و مرده خلاص می شوید، پوست شما را مرطوب می کند.

 

اسکراب بدن قهوه

قهوه فواید زیادی دارد، و این به اسکراب های بدن منتقل می شود. این ماده نه تنها خاصیت لایه برداری طبیعی و ضد التهابی دارد، بلکه ممکن است باعث بهبود گردش خون و صاف شدن پوست شود.

 

اسکراب بدن اسطوخودوس

اسکراب بدن با پایه اسطوخودوس می تواند برای تسکین پوست تحریک شده ، التیام پوست ملتهب و آرامش و آرامش حواس شما باشد. درست قبل از خواب زمان خوبی برای استفاده از اسکراب بدن اسطوخودوس است.

 

اسکراب بدن ذغالی

زغال چوب به عنوان ماده ای سازگار برای بسیاری از محصولات زیبایی و بهداشتی تبدیل شده است. زغال چوب بسیار جاذب است، به این معنی که تمام آن آلودگی ها ، آلودگی ها و سلول های مرده پوست را گرفته و به راحتی از بین می رود.

 

اسکراب بدن کره ای

اگر تا به حال به آبگرم کره ای رفته اید ، ممکن است یک اسکراب بدن به سبک کره ای را تجربه کرده باشید. به جای اینکه اسکراب حاصل از یک محصول آرایشی باشد ، پوست مرده از طریق دستکش های مخصوص شستشو برداشته می شود. فقط با استفاده از یک صابون ساده می توانید از این میت ها برای نرم شدن پوست خود استفاده کنید.

اسکراب بدن
اسکراب بدن

برس خشک

آیا می خواهید چیزی کمی متفاوت را امتحان کنید؟ مسواک زدن خشک برای لایه برداری از خشکی پوست فوق العاده است. همچنین گردش خون و تخلیه لنفاوی را افزایش می دهد ، منافذ را از بین می برد و سیستم عصبی شما را تحریک می کند.

استفاده از لایه برداری همچنین مزایای اضافه شده در عدم از بین بردن رطوبت پوست است.

 

دستور العمل های خانگی اسکراب بدن

اگر شما علاقه مند به ساختن اسکراب بدن خود هستید ، خوشحال می شوید که بدانید کار خیلی سختی نیست.

نه تنها به چند ماده اولیه احتیاج دارد بلکه تهیه اسکراب بدن خود می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند.

دستور شماره 1: اسکراب قهوه

مواد لازم:

1/2 فنجان زمین قهوه
2 قاشق غذاخوری (قاشق غذاخوری) آب گرم
1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل گرم

روش:

زمین قهوه را با آب مخلوط کنید.
روغن نارگیل گرم را به آن اضافه کنید.
در صورت نیاز، قهوه یا روغن اضافی اضافه کنید تا زمانی که قوام مناسب پیدا کنید.

 

دستور شماره 2: اسکراب نمکی

مواد لازم:

1/2 فنجان نمک دریا
1/2 فنجان روغن (زیتون، نارگیل)

روش:

نمک دریا و روغن را با هم مخلوط کنید.
در صورت تمایل روغنهای اساسی اضافه کنید.
در صورت نیاز نمک یا روغن اضافی اضافه کنید تا زمانی که قوام مناسب پیدا کنید.

 

دستور شماره 3: اسکراب شکر و اسطوخودوس

مواد لازم:

1 فنجان شکر
1/2 فنجان روغن (زیتون، نارگیل، بادام)
1/2 قاشق چایخوری (قاشق چایخوری) عصاره وانیل واقعی
15 قطره روغن اساسی اسطوخودوس

روش:

مواد را کاملاً مخلوط کنید.
در صورت نیاز، مواد اضافی را اضافه کنید تا از قوام مناسب برخوردار شوید.

 

نقاط ضعف اسکراب بدن

استفاده بیش از حد از اسکراب بدن می تواند منجر به خشک شدن بیش از حد پوست شود. بنابراین، توصیه می شود بلافاصله پس از آن از لوسیون استفاده کنید تا رطوبت را قفل کرده و از تحریک پوست جلوگیری کنید.

طبق یک مطالعه در سال 2016 ، لایه برداری فیزیکی اگرچه در حفظ درخشندگی قابل مشاهده مفید است، اما می تواند باعث ایجاد اختلال موقتی در سد پوست شود.

بنابراین، اسکراب بدن و سایر محصولات لایه برداری در خانه ممکن است جایگزین نیاز به لایه برداری حرفه ای یا سایر روش های درمانی حرفه ای نشود.

 

اقدامات احتیاطی پس از اسکراب بدن

برای حفظ سلامت پوست ، اقدامات احتیاطی زیر را پس از لایه برداری در نظر داشته باشید.

آفتاب نگیرید!

پس از لایه برداری از نور شدید خورشید آگاه باشید. پوست ما پس از لایه برداری می تواند به میزان ملایم تری به آفتاب حساس شود، بنابراین منتظر بمانید تا روز بعد حمام آفتاب بگیرید.

همچنین اگر در حال حاضر آفتاب سوختگی دارید، از لایه برداری خودداری کنید.

بیش از حد لایه برداری نکنید!

اسکراب بدن لایه بردار است، بنابراین پس از استفاده از آن نیازی به لایه برداری بیشتر نیست. این باعث خشکی بیشتر پوست و تحریک پوست می شود.

سونا نروید!

استفاده از سونا یا اتاق بخار پس از لایه برداری می تواند باعث تحریک پوست شود ، بنابراین بهتر است از آن صرف نظر کنید.

همیشه هنگام لایه برداری از پوست خود ملایم باشید و در استفاده بیش از حد احتیاط کنید.

کلام آخر

اسکراب بدن تقریباً برای هر نوع پوستی بسیار عالی است. چه یکی از آنها را بخرید و چه اسکراب بدن خود را بسازید، این لایه بردارها به طور موثری پوست شما را نرم و تغذیه می کنند در حالیکه از شر سلولهای خشک و خشک پوست که روی بدن شما جمع می شوند خلاص می شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *