10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

در سال 1693، کل این منطقه سیسیل در اثر زلزله ویران شد و پس از آن، بسیاری از شهرها تا حد زیادی یا به طور کامل به سبک باروک بازسازی شدند. هشت مورد از جمله راگوسا و مودیکا در مجاورت میراث جهانی یونسکو به عنوان “نشان دهنده اوج و آخرین شکوفایی هنر باروک در اروپا” به ثبت رسیده است. در این این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون به معرفی 10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا می پردازیم.

 

راگوسا در قرن های 11 و 12 پس از ویرانی توسط مهاجمان عرب بازسازی شد و در سال 1693 شهر راگوسا چنان آسیب دید که یک شهر جدید در فلات بلندی در غرب ساخته شد. با این حال، بسیاری از ساختمانهای شهر قدیمی تعمیر و بازسازی شدند، بنابراین هر دو شهر تأثیر باروک مشخصی دارند که جاذبه های گردشگری امروز آن را مشخص می کند. قدم گذاشتن از شبکه منظم خیابانها و خیابانها به درون پیچ و خم شهرهای قدیمی مانند بودن در دو شهر متفاوت است.

راگوسا ایستگاه مورد علاقه طرفداران بازرس مونتالبانو است. صحنه هایی از مجموعه های تلویزیونی در اینجا، در قلعه Donnafugata و شهرهای مجاور فیلمبرداری شده است. داستان ها در این منطقه می گذرد، اگرچه نام شهرها تخیلی است.

با لیست ما از جاذبه های برتر راگوسا بهترین کارهایی را که در طول سفر خود انجام می دهید کشف کنید.

 

1. راگوسا ابلا (شهر قدیمی)

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

راگوسا ایبلا (شهر قدیمی)

تصور می شود که شهر قدیمی راگوسا محل شهر اصلی Hybla و بعداً Hybla Heraia یونانی است. مانند شهر جدید در بالا ، این محله آرام از خیابان های باریک و کج نیز پس از زلزله 1693 تا حد زیادی به سبک باروک بازسازی شد. بنابراین نمونه های زیادی از معماری قرن هجدهم را مشاهده می کنید که در بین بناهای دیگری که از قبل از زلزله باقی مانده اند پراکنده شده است و حتی چند اثر از بناهای باستانی را مشاهده می کنید.

از پیازا دلا جمهوری، پرواز وسیعی از پله ها به کلیسای باروک انیمه دل پورگاتوریو منتهی می شود. در نزدیکی آن دو کاخ متعلق به قرن 18 ، Palazzo Cosentini و Palazzo Bertini قرار دارد.

محل اقامت: محل اقامت در راگوسا

 

2. کلیسای جامع San Giovanni

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

کلیسای جامع سن جووانی

ممکن است متحیر شوید که متوجه شوید دوئومو یا کلیسای جامع در Piazza del Duomo (جایی که کلیسای San Giorgio را خواهید یافت ) نیست، بلکه در Piazza San Giovanni، به نام قدیسی که کلیسای جامع به او اختصاص داده شده است، نامگذاری شده است. این میدان تراسی را تشکیل می دهد که زمین در آن سقوط می کند، و جلوی برجسته کلیسای جامع و برج ناقوس بلند آن یا کامپانیل تحت الشعاع قرار می گیرد.

کلیسای جامع در قسمت اعظم دهه 1700 ساخته شد، با نمایی در سبک باروک جنوبی سیسیلی، با مجسمه ها و سه پرتال. نمازخانه های داخلی، که به شکل صلیب لاتین با شبستان و دو راهرو است، با تزئینات تزئینی تزئین شده از گچ بری روکوکو تزئین شده است و دارای مجسمه های مرمر چند رنگ است. ستون های تقسیم راهروها نیز با طلا تزئین شده اند. در پشت کلیسا طلیعه زیبای باروک قرار دارد.

آدرس: Piazza San Giovanni ، Ragusa

3. سن جورجیو

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

سان جورجیو

 

در انتهای پیازا دل دوومو کلیسای سن جورجیو قرار دارد که بین سالهای 1744 تا 1775 بر اساس نقشه های تهیه شده توسط روساریو گالیاردی ساخته شده است. طرح های او در کلیسای مقدس حفظ می شود. این یکی از بهترین آثار اوست و همچنین، مانند کلیسای سن جورجیو در مودیکا، نمونه ای بسیار زیبا از معماری باروک سیسیلی است.

بخش اعظم محدب نما که در بالای پله های عریض ایستاده است دارای یک ورودی اصلی است که در هر طرف با سه ستون پهلو گرفته است. ستون ها تا طبقه بالا ادامه دارند ، که از آن برج ناقوس مجسمه سازی شده به آسمان بلند می شود. گنبد بلند تنبور بالای گذرگاه (جایی که ترانسپت از شبستان عبور می کند) تا سال 1820 اضافه نشده بود. در فضای داخلی سه گوش بنای قربانگاه قرن هجدهمی اثر ویتو دانا، جلال سنت نیکولاس را ببینید.

آدرس: Piazza del Duomo ، Ragusa

4. مودیکا

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

مودیکا

مانند راگوسا، تنها 15 کیلومتر دورتر، مودیکا در زلزله 1693 به شدت آسیب دید و تا حد زیادی به سبک باروک سیسیلی بازسازی شد. همچنین مانند راگوسا، دارای شخصیتی شکافته است، با یک شهر بالا و پایین. برجسته آن کلیسای سن جورجیو متعلق به قرن هجدهم است که بر بالای شهر مسلط است و با یک پرواز 250 پله ای به آن نزدیک می شوید.

نما با پنج درگاه آن با برج مرکزی بلند تاج گذاری شده است که بیشتر بر ارتفاع ساختمان تأکید می کند. معمار آن، روساریو گالیاردی، از مصالح نجات یافته پس از زلزله از ساختمان قبلی در محل استفاده کرد، از جمله محراب قابل نگهداری به سبک رنسانس بالا که توسط برناردینو نیجر در 1573 نقاشی شده است.

از جاذبه های اصلی شهر پایین می توان به Chiesa del Carmine با پنجره رز گوتیک قرن پانزدهم اشاره کرد. باروک سان پیترو؛ و Palazzo de Leva، از حدود 1400، با ورودی نورمن.

 

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

نقشه Modica – جاذبه ها (تاریخی)

 

5. Chiesa di Santa Maria dell’Itria

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

Chiesa di Santa Maria dell’Itria

یکی از زیباترین مناظر راگوسا، برج ناقوس گنبدی آبی رنگ کلیسای سانتا ماریا دل ایتالیا است. در زیر گنبد آبی کبالت یک طبل هشت ضلعی با هشت پانل در تختخوابی چند رنگ با طرح گلهای سبک روکوکو تزئین شده است.

طرح های گل نیز روی درگاه ها حک شده و در قدیمی ترین راه از بین پنج محراب داخلی در راهروهای جانبی، جایی که گلدسته های گل و میوه ستون های مارپیچ را تزئین می کنند، منعکس می شود. این کلیسا که در محله قدیمی یهودیان شهر قرار دارد، در قرن 14 توسط شوالیه های مالت تاسیس شد.

آدرس: Piazza della Repubblica ، راگوسا

 

 

6. Chiesa delle Santissime Anime del Purgatorio

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

Chiesa delle Santissime del Purgatorio

 

مانند کلیسای جامع و کلیسای سن جورجیو، نمای باروک کلیسای ارواح مقدس نیز در بالای یک راه پله بلند و گسترده قرار دارد. ورودی کلیسا با طرح های گیاهی حک شده است، در بالای آن نقش برجسته هایی وجود دارد که روح ها را در برزخ نشان می دهد. سایر پورتالها دروغین هستند (به این معنی که فقط یک دروازه واقعی بهشت ​​وجود دارد).

برجسته ترین محراب اصلی سنگ مرمر چند رنگ از اواخر قرن 18 است. نقاشی بزرگ مقدسین و روحها در برزخ توسط فرانچسکو مانو؛ و مجسمه های جمجمه با نمادهای پاپ، کاردینال، اسقف و پادشاهان، هشداری از گذرا بودن تله های قدرت و ثروت زمینی است.

آدرس: Piazza della Repubblica، راگوسا

 

 

7. Castello di Donnafugata

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

Castello di Donnafugata

قلعه Donnafugata در منطقه ای سرسبز از راگوسا که از مناظر زیبای خود برخوردار است، برای طرفداران اسرار کمیساریو مونتالبانو به عنوان خانه دونالدوچیو سیناگرا، رئیس بازنشسته مافیا، معروف است. این قلعه به عنوان مجموعه فیلم برای آثار دیگر نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

اگرچه نمای بیرونی آن مطمئناً شبیه قلعه است، اما در داخل اتاقهای آن بیشتر یادآور قصری است که با تزئینات و مبلمان دقیق، دیوارهایی با نقاشی های دیواری و داماس پوشانده شده است. منشأ این نام چندین داستان ایجاد کرده است، زیرا به معنی “زن فراری” است.

اتاقهای قلعه به همان اندازه جالب است که محوطه آن شامل 1500 گونه گیاهی و درختی و هزارتوی دیوارهای سنگی خشک است که به قدری بلند است که مسیرهای مجاور را پنهان می کند. از نظر شکل ذوزنقه ای، این دخمه پرپیچ و خم بر اساس پیچ و خم معروف در کاخ همپتون کورت در خارج از لندن مدل شده است.

آدرس: فراز Donnafugata 1 ، راگوسا

 

 

8. Chiesa di San Giuseppe

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

Chiesa di San Giuseppe

کلیسای اختصاص داده شده به سنت جوزف نیز توسط رزاریو گالیاردی طراحی شده است، با نمای منحنی پویا شبیه به کلیسای او در سن جورجیو. مجسمه های چهار قدیس بر روی درگاه نیم دایره قرار دارد و قدیس های بیشتری در پنجره قوسی بالا ایستاده اند. سقف بالای اینها در گردابهای تراش خورده تزئین شده و شکوفا می شود.

فضای داخلی بیضوی با نقاشی های دیواری و نقاشی بسیار تزئین شده است و پنج محراب سنگی با شیشه های رنگی تزئین شده است که آن را شبیه به سنگ مرمر می کند. دو طاقچه در جلو دارای مجسمه هایی است، یکی در پاپیه ماشه و دیگری مجسمه نقره ای سنت جوزف متعلق به قرن شانزدهم.

آدرس: پیازا پولا، راگوسا

 

 

9. مقیاس سانتا ماریا دلله

10 جاذبه گردشگری برتر راگوسا

مقیاس سانتا ماریا دلله مشرف به راگوسا

 

در انتهای Corso Italia، کلیسای سانتا ماریا دل اسکال، که به نام مقیاس اسکالا نامگذاری شده است، یا پلکانی که به پایین شهر قدیمی پایین می رود، قرار دارد. وقتی کلیسا در قرن هجدهم بازسازی شد، بخشهایی از ساختمان گوتیک اواخر قرن پانزدهم مانند برج ناقوس و دهانه ورودی مانند یک کلیسای جانبی در داخل آن حفظ شد.

از میدان روبروی کلیسا چشم اندازی زیبا بر روی شهر قدیمی راگوسا ایبلا وجود دارد که تا گنبد چشمگیر سن جورجیو می رسد. می توانید از طریق مسیر Corso Mazzini یا با پایین آمدن از 242 پله (لا اسکالا) به شهر قدیمی برسید.

آدرس: Corso Mazzini ، Ragusa Ibla

 

 

10. Museo Archeologico Ibleo

این موزه که در Palazzo Mediterraneo واقع شده است، نمایشگر یافته های ماقبل تاریخ، یونانی و رومی از خود راگوسا و حومه اطراف آن است که به ترتیب توپوگرافی و زمان بندی مرتب شده اند. پنج منطقه نمایشگاه بر دوره هایی از دوران ماقبل تاریخ تا بندر Caucana در دوران بیزانس متمرکز شده است.

مجموعه سرامیک های قرن ششم قبل از میلاد از آتیکا، سرامیک از مرکز تجاری اسکورناواچ، برنز از سایت یونانی کامارینا، یک کاراتید دریایی قرن چهارم قبل از میلاد ، موزاییک کف از سانتا کروس کامرینا، و یافته های رومی متاخر، به ویژه قابل مشاهده است. از غار Trebacche.

آدرس: از طریق ناتاللی ، راگوسا

 

محل اقامت در راگوسا

تعداد کمی هتل بزرگ در راگوسا وجود دارد، اما تعدادی اقامتگاه کوچکتر به سبک تخت خواب و صبحانه. شما همچنین می توانید برخی از هتل های تفریحی ساحلی را در روستای راگوسا مارینا بیابید، اگرچه برای گشت و گذار مناسب نیستند. ما این هتل ها و مسافرخانه های نزدیک به بهترین مکان ها راگوسا را ​​توصیه می کنیم:

  • هتلهای مجلل: Relais Antica Badia یک ویلای باشکوه متعلق به قرن 18 در مرکز راگوسا، پنج دقیقه پیاده روی تا موزه باستان شناسی را اشغال کرده است. اتاقهای عمومی با نقاشی های دیواری باروک تزئین شده اند و اتاقهای راحت مهمانان با ظرافت با عتیقه های سیسیلی و اروپایی تزئین شده اند. چهار ستاره در San Giorgio کاخ هتل است در یکی دیگر از 18 ترمیم هفتم در قلب راگوسا ساختمان قرن، نزدیک به کلیسای جامع و یک پیاده روی کوتاه از چند تن دیگر از جاذبه های توریستی. اتاق ناهار خوری یک صومعه سابق را اشغال کرده و چشم اندازهای زیبایی در سراسر دره دارد.
  • هتلهای میان رده: هتل کروما در فاصله 15 دقیقه ای از کلیسای جامع و مرکز راگوسا، اتاقهای راحت و مبله ساده و صبحانه بوفه شامل را ارائه می دهد. این رستوران غذاهای معمولی سیسیلی را سرو می کند. L’Aura di Sicilia دارای آپارتمان های جادار با کف مرمر و مبلمان جذاب، نزدیک ایستگاه راه آهن و دستی برای اتوبوس به Ragusa Ibla است. در یک منطقه روستایی در حدود هشت کیلومتری مرکز راگوسا، اقامتگاه خانوادگی Artemisia برای کسانی که با ماشین سفر می کنند بهترین است. اتاق ها و سوئیت ها جادار و زیبا تزئین شده اند. صبحانه شامل می شود و بچه ها عاشق استخر هستند.
  • هتل های مقرون به صرفه: B&B Castello Vecchio در بلندترین نقطه راگوسا ایبلا واقع شده است، در یک بنای میراثی قرار دارد که کمتر از پنج دقیقه پیاده روی تا کلیسای جامع فاصله دارد. اتاق های عمومی دارای سقف بلند، نقاشی های دیواری و سایر جزئیات و اثاثیه تزئینی هستند و صبحانه و پارکینگ رایگان شامل پاداش های خوش آمدید است. در فاصله کمی از کلیسای جامع و قلب راگوسا ایبلا ، خانه مجلل Giumbabulla دارای اتاقهای جادار است، برخی از آنها دارای بالکن است که می توانید صبحانه خود را در آنجا صبحانه تحویل دهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *