10 مصیبتی که قند به شما هدیه میکند!

10 مصیبتی که قند به شما هدیه میکند!

مقدار زیاد قند برای سلامتی شما مضر است. این یک قسمت اساسی از غذاهای فرآوری شده است و در بسیاری از برچسب ها مانند شهد ها، شربت ذرت و غیره ذکر شده است. این فقط شیرینی ها و کالاهای پخته شده نیست که سرشار از قند هستند، اما بسیاری از تنقلات شور مانند نان و سس گوجه فرنگی مملو از قند. از بسیاری جهات به بدن آسیب می رساند. این مقاله از بخش سلامت مجله اینترنتی وبگردون را بخوانید تا با مضرات قند بیشتر آشنا شوید.

در اینجا اثرات مضر قند است که باید بدانید:

افزایش وزن

مصرف شکر منجر به افزایش وزن می شود. تحقیقات بارها و بارها به اثرات مضر قند از طریق مصرف بیش از حد کولا ، آب میوه و سایر نوشیدنی های شیرین اشاره کرده اند. کسانی که برای جلوگیری از گرسنگی بیش از حد به مواد غذایی ناخواسته و فرآوری شده اعتماد می کنند، وزن آنها بیشتر از کسانی است که غذای سالم می خورند. چاقی عامل اصلی بیماری های قلبی در جهان است.

قند
قند

افسردگی

خوردن میان وعده های شیرین منجر به ترشح دوپامین ، یک ماده شیمیایی خوب در بدن می شود. با کاهش این موج ، مغز دوباره شروع به میل شدید به همان میزان بالا می کند. مصرف زیاد قند در بزرگسالان به افسردگی مرتبط بوده است.

مطالعه کنید که در اضطراب و افسردگی از مصرف کدام غذاها خودداری کنید.

 

بیماری قلبی

مصرف زیاد قند با افزایش التهاب ، سطح بالای تری گلیسیرید و افزایش سطح فشار خون مرتبط است. همه اینها منجر به افزایش آسیب پذیری در برابر بیماری های قلبی می شود. همچنین ، افزایش مصرف قند می تواند منجر به رسوب چربی در عروق شود که منجر به تصلب شرایین می شود.

پوست بد

شکر باعث افزایش آکنه می شود. افزایش قند خون و سطح انسولین باعث افزایش تولید روغن و ترشح آندروژن می شود که منجر به شکستن پوست می شود.

 

خطر دیابت

داشتن مقدار زیادی قند در خون منجر به مقاومت به انسولین می شود که منجر به دیابت می شود. چاقی ، دلیل دیگر دیابت نیز به دلیل مصرف بیش از حد قند است.

سرطان

مطالعات نشان داده است که یک محیط قند زیاد برای تکثیر سلول افزایش می یابد. شکر باعث افزایش التهاب در بدن می شود و مسئول افزایش شیوع سرطان در جهان است.

شکر
شکر

باعث آویزان شدن پوست و چین و چروک پوست می شود

یک رژیم غذایی با قند بالا منجر به تسریع پیری پوست می شود. چین و چروک و افتادگی پوست در کسانی که قند می خورند بیشتر از افراد دیگر است که مصرف نمی کنند. مصرف شکر منجر به تشکیل AGEs (Advanced Glycation Endproducts) می شود ، ترکیباتی که نتیجه واکنش بین قند و مولکول های پروتئین در بدن هستند. این AGE ها به کلاژن و الاستین پوست آسیب می رسانند که مسئول انعطاف پذیری پوست هستند.

 

تشکیل حفره ها

دندانپزشکان ادعا می کنند که قند علت اصلی ایجاد حفره در دندان است. حتی اگر هر بار که چیزی شیرین می خورید مسواک بزنید ، باز هم در معرض خراب شدن دندان های خود هستید.

 

درد مفصل

کسانی که از درد مفصل رنج می برند و مصرف قند خود را کاهش می دهند ، کاهش قابل توجهی در میزان درد خود مشاهده می کنند. شکر حتی با افزایش خطر آرتریت روماتوئید ارتباط دارد.

 

کبد چرب

مصرف زیاد قند به افزایش خطر ابتلا به کبد چرب مربوط می شود زیرا عامل تجزیه قند به گلیکوژن است و مقادیر اضافی آن به صورت چربی ذخیره می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.