10 نشانه اولیه آلزایمر

10 نشانه اولیه آلزایمر

آیا نگران تیزبینی ذهنی خود هستید؟ یا شاید یکی از عزیزان؟ فراموشی خفیف می تواند بخشی طبیعی از پیری باشد. اگر در به خاطر سپردن نام کسی مشکل دارید اما بعداً به شما می آید، این یک مشکل جدی حافظه نیست. در این مقاله از بخش سلامت جسمی مجله اینترنتی وبگردون به بررسی 10 نشانه اولیه آلزایمر میپردازیم.

اما اگر مشکلات حافظه به طور جدی بر زندگی روزمره شما تأثیر می گذارد، می تواند نشانه های اولیه بیماری آلزایمر باشد. در حالی که تعداد علائم شما و شدت آنها متفاوت است، شناسایی علائم اولیه مهم است. شما باید چند سوال سخت از خود بپرسید.

1. از دست دادن حافظهاین شایع ترین علامت است. آیا اطلاعاتی را که تازه یاد گرفته اید به راحتی فراموش می کنید؟ آیا تاریخ، نام و رویدادهای مهم را از دست می دهید؟ آیا اتفاقات بزرگ را حتی فراموش می کنید؟ آیا بارها و بارها از همان اطلاعات درخواست می کنید؟ آیا به شدت به ابزارهای حافظه مانند یادداشت ها یا یادآوری در تلفن هوشمند خود اعتماد دارید؟

 

2. برنامه ریزی مشکل و حل مشکل

آیا در برنامه ریزی و پایبندی به آنها مشکل دارید؟ آیا پیروی از دستور العمل، حتی دستور العمل هایی که بارها از آن استفاده کرده اید دشوار است؟ آیا تمرکز بر کارهای دقیق، به ویژه اگر شامل اعداد باشد، دشوار است؟ به عنوان مثال، آیا می توانید صورتحساب های خود را پیگیری کرده و دفترچه چک خود را متعادل کنید؟

 

3. کارهای روزانه یک چالش هستند

حتی چیزهای آشنا می توانند سخت شوند. آیا برای رانندگی به مکانی که اغلب به آن می روید، با مشکل روبرو هستید؟ آیا می توانید یک کار معمولی را در محل کار انجام دهید؟ آیا قوانین بازی مورد علاقه خود را فراموش کرده اید؟

 

4- زمان و مکان گیج کننده است

آیا می توانید به طور کامل چیزی را که در حال حاضر اتفاق نمی افتد درک کنید؟ آیا شما منحرف شده اید؟ آیا به راحتی گم می شوید؟ آیا فراموش می کنید کجا هستید؟ یادت هست چطور به آنجا رسیدی؟

 

5. تغییرات در بینایی

آیا خواندن کلمات موجود در صفحه سخت تر است؟ آیا در قضاوت فاصله مشکل دارید؟ آیا می توانید رنگ ها را از هم تشخیص دهید؟ این مهم است زیرا می تواند بر رانندگی شما تأثیر بگذارد.

 

6. کلمات و مکالمات ناامید کننده هستند

واژگان سخت می شود. آیا می توانید کلمه مناسب مورد نظر خود را پیدا کنید؟ یا همه چیز را با نام اشتباه صدا می زنید؟

گفتگوها می تواند یک مبارزه باشد. آیا از پیوستن اجتناب می کنید؟ آیا قادر به پیگیری هستید؟ آیا ناگهان وسط بحث متوقف می شوید زیرا نمی دانید چه باید بگویید؟ آیا مدام خود را تکرار می کنید؟

 

7. چیزهایی را از دست می دهیدهمه گاه و بیگاه همه چیز را اشتباه می گذارند ، اما آیا می توانید قدم های خود را دوباره بیابید تا دوباره آنها را بیابید؟ آیا وسایل را در مکانهای غیر معمول مانند ساعت خود در یخچال قرار می دهید؟ آیا مردم را به گرفتن وسایل متهم می کنید؟

 

8 -قصور در قضاوت

آیا اخیراً تصمیمات ضعیفی گرفته اید؟ آیا با پول اشتباه می کنید ، مانند پس دادن آن در حالت عادی؟ آیا شما اغلب دوش می گیرید؟ آیا کمتر مراقب خود هستید؟ آیا برای آب و هوای نامناسب لباس می پوشید؟

 

9. کناره گیری اجتماعی

آیا پروژه های محل کار خود را کاهش می دهید؟ آیا کمتر با سرگرمی های مورد علاقه خود درگیر هستید؟ آیا انگیزه ندارید؟ آیا خودتان را بیشتر از حد معمول در حال تماشای تلویزیون می بینید یا می خوابید؟

 

10. تغییر خلق و خو

آیا راحت تر ناراحت می شوید؟ آیا احساس افسردگی ، ترس یا اضطراب می کنید؟ آیا به مردم مشکوک هستید؟

 

معاینه پزشکی

در صورت مشاهده این علائم، با پزشک خود مشورت کنید. آنها سلامت جسمی و روحی شما را ارزیابی خواهند کرد. آنها سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و یک آزمایش وضعیت روانی انجام می دهند که به حافظه، توانایی حل مشکلات ساده و مهارت های تفکر شما می پردازد. آنها همچنین ممکن است آزمایشات تصویربرداری خون یا مغز را انجام دهند.

سپس ممکن است شما را به فردی متخصص در آلزایمر، مانند متخصص مغز و اعصاب (پزشک متخصص در درمان مغز و سیستم عصبی)، روانپزشک، روانشناس یا متخصص سالمندان (پزشکی متخصص در درمان افراد مسن) ارجاع دهند.

همچنین می توانید از طریق انجمن محلی آلزایمر یا مراکز بیماری آلزایمر متخصص خود را پیدا کنید.

 

چرا باید همین حالا یک قرار ملاقات بگذارید

هرچه زودتر بدانید، بهتر است. شروع درمان ممکن است به تسکین علائم و حفظ استقلال بیشتر شما کمک کند. همچنین به شما کمک می کند برنامه ریزی بهتری داشته باشید. شما می توانید شرایط زندگی را تنظیم کنید، تصمیمات مالی و قانونی بگیرید و شبکه پشتیبانی خود را ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *