11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!
بهترین نقاط کوله‌گردی در ایران,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
بهترین نقاط کوله‌گردی در ایران
۱۴۰۰-۰۵-۱۱
بهترین نقاط پیاده روی در تهران,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
بهترین نقاط پیاده روی در تهران
۱۴۰۰-۰۵-۱۱
11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!

در سالهای اخیر گردشگران دسته جمعی به ایران می آیند تا از مساجد نفس گیر، تاریخ کهن و طبیعت دست نخورده دیدن کنند. اما بارها و بارها، آنها به شما خواهند گفت که عمدتاً افرادی هستند که ماندگارترین تأثیر را بر جای می گذارند. در اینجا 11 دلیل وجود دارد که چرا شما عاشق مردم محلی ایران می شوید.

 

ایرانی ها شما را تحت حمایت خود خواهند گرفت!

ایرانی ها نیاز دارند که از هر کسی، از دوستان نزدیک گرفته تا غریبه ها ، احساس راحتی کنند. هنگامی که شخصی به شهر دیگری سفر می کند، یکی از دوستان وی ناگزیر در آنجا اقوامی یا آشنایانی دارد که وظیفه مراقبت از شخص مذکور را بر عهده خواهند داشت. این امر در مورد خارجی ها، به ویژه مسافران انفرادی و حتی بیشتر در مورد زنان ، صدق می کند. تا زمانی که از شهر آنها دیدن می کنید، ایرانیان نسبت به رفاه شما احساس مسئولیت می کنند، و این غیر معمول نیست که خانواده ها در طول اقامت شما “فرزندخوانده” شوند.
ایرانیان شما را زیر بال خود خواهند گرفت | © sunriseOdyssey / فلیکر

 

مهمان نوازی ایرانی ها افسانه ای است!

تصور کنید که با محلی که به تازگی ملاقات کرده اید به شما اقامت داده می شود. یا اینکه به عروسی غریبه ای دعوت شده اند تا با وی VIP برخورد شود. این مهمان نوازی ایرانی است، سنتی چند قرنه که در سالهای اخیر فقط تشدید شده است. حتی در زبان فارسی با عباراتی مانند ghadamet ru cheshm ، به معنای واقعی کلمه “قدم شما در چشم من” منعکس شده است. شما آنقدر مهمان محترم هستید که ممکن است هنگام ورود به من، پا روی چشم من بگذارید – این چقدر خوش آمدید! واقعا الهام بخش است

 

ایرانی ها عاشق شعر هستند!

11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

اگر نبرد شعری رخ می داد ، ایران مدعی جدی بود. کشوری که با افتخار امثال حافظ و سعدی را متعلق به خود می داند و مقبره های بسیاری از شاعران را از جمله مکان هایی که باید دیدن کرد، شمرده است، به وضوح ریشه در شعر دارد. و نه تنها یک شاعر اصلی در اعماق هر روح ایرانی پنهان شده است ، شما به سختی می توانید کسی را بیابید که نتواند حداقل چند بیت از استادان را به صورت قلبی بخواند، مهارتی که برای دیدن مفید است. همانطور که ایرانیان تمایل دارند مشکلات روزمره خود را با بیان یک شعر حل کنند.

 

 

آنها دارای شوخ طبعی بازیگوش هستند!

به نظر می رسد رسانه های جمعی علاقه زیادی به نشان دادن ایرانیان به عنوان دسته ای سختگیرانه و بدون طنز با لباس های نامناسب دارند، اما این تصور غلط وحشتناکی است. حقیقت این است که ایرانیان دارای تیزهوشی تیز و سریع هستند و آماده هستند که هر چیزی را به عنوان یک شوخی تبدیل کنند. طنز و کلمات به ویژه در لیست انواع طنز محبوب هستند. شما با خرسندی سورپرایز خواهید شد.

 

 

رفتار ایرانی هادوستانه است!

11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

و این فقط مربوط به خارجی ها نیست. ایرانیان هنگام ایستادن در صف نانوایی، منتظر در دفتر، نشسته در تاکسی و تقریباً هر سناریوی دیگری که فکرش را بکنید، با شخص همسایه گفت وگو خواهند کرد. نه تنها این، مکالمات به سرعت بسیار شخصی می شوند. اما ایرانیان اهمیتی نمی دهند و علاوه بر این، شما ممکن است در نهایت بهترین دوست بعدی خود را پیدا کنید.

 

 

آنها در لحظه زندگی می کنند!

یک ضرب المثل رایج فارسی می گوید که دنیا دو روز است، البته زندگی کوتاه است و این عبارتی است که ایرانیان به آن توجه می کنند. در بسیاری از نقاط جهان، مردم در حال حرکت غذا می خورند و از انجام برنامه های اجتماعی در اواسط هفته خودداری می کنند. با این حال ، ایرانیان عضو این مکتب فکری نیستند. چه صرف چند دقیقه برای لذت بردن از یک فنجان چای تازه دم کرده با دوستان، جشن تولد در میانه هفته، و یا یک روز فرار سریع به دریای خزر، ایرانیان از این لحظه لذت می برند، زیرا نمی توان گفت فردا چه خواهد آورد.

 

آنها حس قوی از خانواده دارند!

11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

ایران دارای فرهنگی بسیار خانواده محور است. کودکان تا ازدواج در خانه می مانند و حتی در آن زمان ، بسیاری از خانواده های بزرگ در یک ساختمان آپارتمانی در طبقات جداگانه زندگی خواهند کرد. تعطیلات آخر هفته مختص زمان خانواده است و “زمان تنهایی” یک مفهوم خارجی است. این طغیان عشق فراتر از خویشاوندان است، هرچند، همانطور که هرکسی که با یک ایرانی دوست شده یا با او رابطه داشته باشد، به شما خواهد گفت، چه شما در حال گذر هستید یا برای اقامت در اینجا، به سرعت شما را به عنوان یکی از خود میپذیرد.

 

ایرانی ها سخاوتمند هستند!

همه ما با عبارت “آنچه مال من است مال شماست” آشنا هستیم، اما آن را چند درجه شماره گیری کنید، و این در سطحی است که ایرانیان در آن هستند. آنها بهترین چیزها را به شما می دهند، حتی اگر این بدان معنا باشد که تقریباً هیچ چیزی برای آنها باقی نمانده است. چیزی که حتی دل انگیزتر است این است که آنها در مقابل هیچ انتظاری ندارند. و وقتی پای پرداخت به میان می آید ، همیشه این بحث وجود دارد که چه کسی صورت حساب را پرداخت می کند. اگر توریست خارجی هستید، موفق باشید در آن نبرد پیروز باشید.

 

تنوع قومی ایران بسیار متنوع است!

11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

اگر به چهار گوشه ایران سفر کنید، باید تجدید نظر کنید که فکر می کنید ایرانیان چه کسانی هستند. اکثریت از نظر قومیت فارسی هستند، زبان فارسی زبان رسمی و اسلام دین رسمی است، اما به زودی بسیاری از قومیت ها، زبان ها و مذاهب دیگر را خواهید یافت،هر کدام با سنت ها و فرهنگ منحصر به فرد خود، که همزمان وجود دارد. شاید مهمتر از همه این باشد که فارغ از پیشینه آنها، وقتی همه چیز گفته شد و انجام شد، مردم به شدت در حمایت از کشور خود متحد شده اند.

 

انعطاف پذیر هستند!

ایران سالهای زیادی را در زیر بار تحریمهایی که برای فلج کردن اقتصاد و مشاغل وضع شده است از جهان جدا کرده است. اما دقیقاً همین تحریم ها بود که ناخواسته باعث خودکفایی ایرانیان شد و آنها را وادار کرد تا با استفاده از منابع داخلی خواسته های خود را برآورده کنند. و هیچ جا این امر بهتر از صنعت پررونق فناوری ایران نشان داده نشده است. این روحیه تاب آوری تحسین برانگیز آنها است که به آنها اجازه می دهد نه تنها در طول چندین دهه سختی زنده بمانند ، بلکه پیشرفت کنند.

 

آنها بسیار خلاق و هنرمند هستند!

11 دلیل برای اینکه عاشق ایرانی ها شوید!,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون

هنر سابقه طولانی در ایران دارد، کشوری که به نظر می رسد همیشه به زیبایی زیبایی توجه داشته است، همانطور که معماری نفیس و باغ های سرسبز گواه آن هستند. یک قدم زدن سریع در بازار شما را با هنرمندان ماهری که با نهایت عشق و احترام کار خود را انجام می دهند، روبرو می کند. هنرمندان حتی سنتی را با مدرن ترکیب می کنند تا قطعات واقعا منحصر به فردی خلق کنند. در حوزه هنرهای تجسمی و نمایشی، که با محدودیت هایی روبرو هستند، این توانایی افراد در کار در محدوده این محدودیت ها است که به آنها اجازه می دهد مهارت های خود را تقویت کرده و باعث خلاقیت بیشتر آنها شوند، یک شاهکار نسبتاً ستودنی.

منبع

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *