12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

شهرک سلتیک در کنار خیابان مهم باستانی امیالیا در 183 قبل از میلاد مستعمره روم شد و در سال 1288 به دست خانه بزرگ استه رسید. هنگامی که آن خانواده حاکم مجبور شدند فرارا را در 1598 ترک کنند، پایتخت خود را به اینجا منتقل کردند.

مرکز شهر مودنا با خیابان های طاقدار وسیع و میدانهای بزرگ، و ساختمانها و باغهای عمارتی آن ، عمدتا به دلیل Estes، و بسیاری از گنجینه های هنری قابل توجه شهر، مدیون است. مجموعه زیبای کلیسای جامع ، Piazza Grande و برج Ghirlandina در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

امروزه شاید مودنا بیشتر برای طرفداران خودروهای اسپرت به عنوان محل تولد انزو فراری تولیدکننده خودرو و برای دوستداران غذا به عنوان منبع بهترین سرکه بالزامیک شناخته شده است که برای چندین دهه در بشکه های چوبی قدیمی شده است. بازدید از موزه فراری و چشیدن سرکه بالزامیک دو مورد از محبوب ترین کارهایی است که در مودنا انجام می شود، اما با این فهرست مفید از جاذبه های برتر مودنا می توانید مکان های بیشتری را برای بازدید پیدا کنید.

 

 

1. کلیسای جامع

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

کلیسای جامع مودنا در میدان گراند

 

در نزدیکی Via Emilia ، که به خاطر جاده قدیمی رومی که در آن قرار دارد، نامگذاری شده است ، کلیسای جامع برجسته ای واقع شده است، یک بازلیکای رومانسک در سال 1099 شروع شد و در قرن 13 تکمیل شد. این اثر معمار لانفرانکو و مجسمه ساز استاد ویلیگلمو، یکی از بهترین شاهکارهای رومانسک اروپایی است، که نمای بیرونی و داخلی آن با حکاکی روی سنگ زیبا تزئین شده است.

پنجره گل رز باشکوه قرن 13 نمای ساختمان را برجسته می کند، شیرهای مرمری از رواق پشتیبانی می کنند و نقش برجسته های کنار در اصلی و بالای درهای جانبی از قدیمی ترین مجسمه های رومانسک در ایتالیا هستند.

در داخل مجسمه های قرن سیزدهم میلاد بر روی صفحه سرود کر و منبر، یک جفت منبر عمیق تراشیده و به ویژه سنگ تراش های قرون وسطایی زیبا در حروف بزرگ و تابلوهای برجسته عمیق وجود دارد. سردابی که سقف آن توسط 30 ستون باریک پشتیبانی می شود ، دارای گروهی واقع گرایانه به نام ” ستایش مسیح نوزاد ” است که توسط Guido Mazzoni بعد از سال 1480 مجسمه سازی شد.

آدرس: میدان گراند ، مودنا

 

2. موزه انزو فراری

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

موزه انزو فراری

خانه ای که انزو فراری در آن متولد شد و سالن نمایشگاه مجاور آن ، از طریق نمایشگاه های چند رسانه ای ، یک گالری هنری و مجموعه گسترده ای از اتومبیل های مسابقه، از زندگی و کار او می گوید.

شبیه سازهای نیمه حرفه ای به بازدیدکنندگان طعم رانندگی با تک نفره Prancing Horse F1 را می دهند، با انتخاب برخی از معروف ترین پیست های جهان، از جمله Monza ، Silverstone و Barcelona.

اگر علاقه خاصی به اتومبیل های فراری و تاریخچه آنها دارید، از اتوبوس شاتل مستقیم به یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مربوط به فراری استفاده کنید: موزه فراری در مارانلو ، 19 کیلومتری مودنا.

آدرس: از طریق پائولو فراری 85 ، مودنا

سایت رسمی: http://museomodena.ferrari.com

 

 

3. پیازا گرانده میراث جهانی یونسکو

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

پیازا گرانده

 

میدان کلیسا و برج Ghirlandina که هر دو در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته اند، نادیده گرفته می شود، Piazza Grande یک مکان عمومی عظیم در قلب مودنا است. حتی قبل از ساخت کلیسای جامع بزرگ، این مرکز قدرت مدنی و کلیسایی بود: مراسم تشییع جنازه حامی شهر سنت جمینیانو در سال 397 در اینجا برگزار شد.

درگاه و ستون های کلیسای جامع حکاکی شده در یک طرف تشکیل شده است. شهرداری ساخت و ساز دیگر، با آن عمیق 17 هفتم قرن رواق که پناهگاه کافی نت و جداول رستوران. سقف با صورت فلکی رنگ آمیزی شده است. آجر Palazzo dell’Arcivescovado یک طرف دیگر را تشکیل می دهد، جایی که می توانید یادبود اعضای مقاومت را که در میدان در سال 1944 اعدام شدند مشاهده کنید.

 

4. ویلا سن دونینو

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

بشکه سرکه بالزامیک

 

بالزامیک از انگور تازه تهیه می شود که تقریباً به صورت شربت پخته می شود و در بشکه های چوبی پخته می شود تا دو دهه یا بیشتر طعم آن بهتر شود. بالزامیک ساخته شده در Villa San Donnino تولید انبوه نیست، بلکه محصولی با سن بالا است که می توانید از آن در میوه های تازه استفاده کنید یا روی پارمسان تازه بریده بپاشید.

شما می توانید از این تولیدکننده خانواده کوچک برای تورها و چشیدن برخی از بهترین ها، که با نام DOP محافظت می شوند ، دیدن کنید. تولید کنندگان بزرگتری در مودنا وجود دارد، اما یک تور در اینجا بسیار لذت بخش است.

آدرس: Strada Medicina 25 ، مودنا

سایت رسمی: http://www.villasandonnino.com/

 

 

5. توره غیرلاندینا

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

توره غیرلاندینا

 

در سمت شمالی کلیسای جامع، توره غیرلاندینا 88 متر بالاتر از میدان دل توره قرار دارد. این برج کمی عمود است، اما یکی از بهترین اردوگاه های شمالی ایتالیا است که در ابتدا برای اهداف دفاعی ساخته شده بود و تنها چهار طبقه ارتفاع داشت. این سطوح قدیمی با نقش برجسته شوالیه ها، خانمها، هیولاها، آژیرها و موضوعات دیگر تزئین شده است.

سطوح بالا در قرن 13 و 14 اضافه شد. این نقطه عطف شهر متمایز بخشی از استناد یونسکو است. برای تماشای شهر می توانید از برج بالا بروید. توجه داشته باشید که پنجره های کوچکی در مش سیم وجود دارد که می توانید آنها را برای گرفتن عکس باز کنید.

آدرس: میدان دل توره، مودنا

 

6. Casa Museo Luciano Pavarotti

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

Casa Museo Luciano Pavarotti

 

نیازی نیست که طرفدار اپرا باشید تا از نمای داخلی خانه تنور معروف لوچیانو پاواروتی لذت ببرید. ویلا به عنوان خانه او مبله شده است، اما مملو از یادگارها و مصنوعات زندگی عمومی و خصوصی او است. هنگام مرور اتاق ها ، لباس هایی از نقش های مختلف اپرایی، جوایز، عکس ها و عکس های فوری خانواده او را خواهید دید.

پاواروتی همچنین یک هنرمند بود و نقاشی های او در سراسر ویلا به نمایش گذاشته شده است. صدای او ، با خواندن برخی از مشهورترین آریاها و ترانه های او، خانه را پر از موسیقی می کند و فیلم هایی وجود دارد که در جاهای دیگر نمایش داده نمی شوند.

آدرس: Stradello Nava 6 ، 41126، مودنا

سایت رسمی: http://www.casamuseolucianopavarotti.it/

 

 

7. Galleria Estense و Palazzo dei Musei

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

Palazzo dei Musei

 

یک کاخ بزرگ دارای چندین موزه شهرداری در اطراف حیاطی است که بهترین مجموعه استان از یافته های لاپیداری رومی استان ، از جمله سارکوفاژها، در آن به نمایش گذاشته شده است. محدوده این مجموعه ها برجسته است، تاریخ مودنا، هنرهای زیبا و تزئینی و فرهنگ محلی را پوشش می دهد. در میان آنها می توان به آلات موسیقی، چرم های تزئین شده، شیشه، نقشه ها و اسلحه های تزئین شده، نقاشی ها و مجسمه ها اشاره کرد.

نقاشی ها و مجسمه های موجود در Galleria Estense شامل آثاری از ولاسکز ، ال گرکو ، کورجیو، باسانو، تینتورتو و برنینی، و همچنین هنرمندان فلاندری و آلمانی است. مجموعه ظروف چینی از قرن 15 تا 18 بسیار برجسته است. ابزارهای علمی تاریخی؛ و بیش از 2000 نمونه از منسوجات اولیه، شامل پارچه، توری، گلدوزی و سایر تکنیک ها.

آثار هنرمندان مودنا از قرون وسطی تا مدرن شامل آثار توماسو دا مودنا است. یافته ها و مصنوعات وسیع عصر مفرغ از شهرک های اتروسکی، سلتیک و رومی وجود دارد. هنگام ورود به Palazzo dei Musei، بروشور انگلیسی را درخواست کنید.

آدرس: Largo Porta Sant’Agostino 337 ، مودنا

 

 

8. مرکاتو آلبینلی

 

کدو حلوایی رنگارنگ در Mercato Albinelli
کدو حلوایی رنگارنگ در Mercato Albinelli

 

بازار سرپوشیده مودنا بزرگترین بازار ایتالیا نیست، اما یکی از رنگارنگ ترین بازارها است و شهرت مودنا را به عنوان مرکزی برای بهترین محصولات غذایی به خوبی نشان می دهد. در اینجا، غذاهای محلی را خواهید دید که شامل سرکه های بالزامیک معروف منطقه و گوشت های پخته شده، و همچنین پنیرهای پارمیجیانو ریجیانو و تورتلینی است. محصولات رنگارنگ و تازه از مزارع محلی نشان دهنده فصل است.

داخل آن مکانهایی برای خوردن وجود دارد (بازار از صبح زود تا ساعت 2:30 بعد از ظهر باز است) و غذاهای آماده برای پیک نیک در Giardini Pubblici پیشنهاد می دهند.

علاوه بر مغازه های داخل، بازار خود نیز ارزش دیدن دارد، ساخته شده در دهه 1920 به سبک آرت نوو، با دروازه های پیچیده از آهن فرفورژه و جزئیات تزئینی. در سال 1931 افتتاح شد و جایگزین بازار آزاد در میدان بزرگ شد.

آدرس: از طریق آلبینلی و از طریق Mondatora، مودنا

 

9. سنت آگوستینو

اگرچه نمای آن به خصوص به یادماندنی نیست، اما فضای داخلی کلیسای قرن سیزدهم سان آگوستینو به دستور دوشس در سال 1663 به طور کامل به سبک باروک تبدیل شد. او آن را به عنوان یادبودی برای همسرش و به عنوان یک پانتئون آینده برای خانواده استه، سفارش داد و دید که آن را با گچ، مجسمه، مجسمه، نیم تنه و نقش برجسته تزئین کرده اند – یا حداقل به خانه استه اشاره می کنند.

برجسته ترین آنها سقف نقاشی شده و قهوه ای، محراب چوبی تراشیده و طلاکاری شده قرن هفدهم در قسمت راست، و نقاشی دیواری از کلیسای قدیمی ، مدونا دلداری با کودک، منسوب به توماسو دا مودنا در زیر سمت راست گروه کر است. در سمت راست ورودی Lamentation، اثری اولیه از آنتونیو بگارلی، مجسمه ساز اصلی دوره رنسانس در منطقه امیلیا قرار دارد.

آدرس: از طریق امیلیا، مودنا

 

10. Abbazia di Nonantola

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

Abbazia di Nonantola

 

در حدود 10 کیلومتری مرکز مودنا در شهر کوچک نوانتانولا، Abbazia di Nonantola در قرن هشتم تأسیس شد و به سنت سیلوستر اختصاص یافت. این صومعه چندین بار در اثر آتش سوزی تخریب و بازسازی شد. جدیدترین ساختمان که به سبک رومانسک در قرن دوازدهم تکمیل شده است، در اوایل قرن 20 بازسازی شد. در سال 1212، صومعه بر اثر زلزله به شدت آسیب دید و مرمت تا سال 2018 ادامه یافت.

راهروی جنوبی کلیسای ابی با نقاشی های دیواری متعلق به قرن 15 توسط استاد مودنا تزئین شده است. گنجینه کلیسا شامل نسخه های خطی با مینیاتور و آثار طلا و جعبه های بدیع نقره و عاج است. مطمئن باشید که با برجسته شدن درهای ورودی با صحنه هایی از انجیل و قسمت هایی از تاریخ صومعه، به تسکین در ورودی آن توجه می کنید. طاق سرداب با 64 ستون کوچک با سرستون تزئین شده در قرن نهم پشتیبانی می شود.

 

11. Giardini Pubblici

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

ژیاردینی Pubblici

 

امروزه باغهای سابق کاخ استه یک پارک عمومی است. باغ گیاه شناسی که در سال 1758 شروع به کار کرد و مملو از گیاهان کمیاب و عجیب و غریب بود ، برجسته است. ویلایی که در سال 1634 توسط معمار Gaspare Vigarini برای دوک های Este ساخته شد، در اصل یک گلخانه و باغ زمستانی بود.

بازسازی در 1700s، فضای داخلی آن در قرن 19 نقاشی شده بود توسط فردیناندو مانزینی. اکنون از آن برای نمایشگاه های Galleria Civica، یکی از برجسته ترین مراکز هنر معاصر ایتالیا استفاده می شود.

 

12. سان فرانچسکو

12 جاذبه گردشگری برتر مودنا

سان فرانچسکو

 

این کلیسا ، که به سنت فرانسیس آسیزی اختصاص داده شده است، توسط پادشاهان فرانسیسکن در سال 1244 شروع به کار کرد و تکمیل آن بیش از دو قرن به طول انجامید. بلافاصله پس از آن، در 1535، آن و صومعه مجاور به طور کامل بازسازی شدند.

همراه با رسوب گذاری زیبا از مسیح، برجسته ترین هنر داخلی، گروهی از 13 مجسمه خاکی است که حدود 1523 توسط مجسمه ساز آنتونیو بگارلی خلق شده است. در حیاط مجاور، چشمه ای با برنز سنت فرانسیس در اواسط قرن بیستم وجود دارد که ماهی را تبلیغ می کند.

آدرس: Rua Frati Minori 19 (نبش Corso Canalchiaro) ، مودنا

 

کجا می توانید در گشت و گذار در مودنا اقامت کنید

ما این هتل ها و مهمانخانه های دارای رتبه بالا را با دسترسی آسان به برترین جاذبه های گردشگری و کارهایی که در مودنا انجام می شود توصیه می کنیم:

  • لوکس هتل ها: محبوب موزه فراری در نزدیکی مودنا است، 4.5 ستاره بهترین غربی برتر میلان کاخ هتل دارای اتاق های معاصر سبک، و آبگرم با یک وان آب داغ و سونا. فاصله هتل تا جاذبه های اصلی 10 دقیقه پیاده روی است.بوتیک هتل VittorioVeneto25 تنها پنج دقیقه از میدان گراند و جاذبه های یونسکو و سه دقیقه از Galleria Albanese در یک محله مرکزی آرام با پارکینگ عمومی رایگان قرار دارد. آسانسور وجود ندارد ، اما دو اتاق در سطح ورودی هستند، بنابراین اگر پله ها مشکل دارند ، آنها را درخواست کنید.
  • اواسط محدوده هتل ها: ظرافت منصوب PHI هتل Canalgrande تنها هتل 4 ستاره در مرکز تاریخی، یک پیاده روی شش دقیقه از کلیسای جامع و پیازا گرانده است. اتاق های مهمان دارای قهوه ساز و پرده های خاموش هستند. صبحانه در نرخ گنجانده شده است. اگرچه این هتل در منطقه عابر پیاده قرار دارد، اما مجوز پارک برای مهمانانی که با ماشین وارد می شوند در دسترس است. هتل3 ستاره Cervetta 5 نیز در قلب شهر قدیمی ، دو دقیقه تا کلیسای جامع قرار دارد. بیشتر اتاقهای مدرن با مبلمان ساده جادار هستند، برخی دارای بالکن کوچک هستند. صبحانه شامل بوفه است و شامل گزینه های سالم است. آسانسور ندارد.
  • هتل های ارزان: هتل های با رتبه بالا در مرکز شهر به سختی یافت می شوند و بیشتر آنها در محدوده قیمت بالاتری قرار دارند. اما اتاق و صبحانه مهمان نواز Canalino 21 دو دقیقه پیاده از پیازا گرانده فاصله دارد و اتاق های مهمان در یک ساختمان قدیمی قدیمی به زیبایی مدرن سازی شده است. آشپزخانه کامل در طول روز در دسترس مهمانان است، اما اتاق ها دارای حمام مشترک هستند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *