13 جاذبه و کارهای برتر بولونیا
سوره حمد,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون,webgardoon
سوره حمد
۱۴۰۰-۰۶-۲۰
سوره بقره,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون,webgardoon
سوره بقره
۱۴۰۰-۰۶-۲۰

13 جاذبه و کارهای برتر بولونیا

بولونیا، با همه وسعت و اهمیت خود به عنوان مرکز استان خود و امیلیا رومانیا ، شهری آسان برای بازدید است و بسیاری از بازدیدکنندگان آن را یکی از جذاب ترین ایتالیا می دانند. کسانی که از غذای خوب لذت می برند قطعاً لذت می برند. به عنوان پایتخت غذاهای ایتالیا شهرت دارد. در این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون به معرفی 13 جاذبه و کارهای برتر بولونیا می پردازیم.

 

از جمله صنایع اصلی بولونیا تولید ماکارونی و سوسیس است، بنابراین تا زمانی که اینجا هستید، حتماً برخی از آنها را امتحان کنید. در کنار بازدید از جاذبه های توریستی بولونیا، وقت خود را صرف جذب شخصیت منحصر به فرد شهر کنید: در زیر حیاط های طولانی آن قدم بزنید – حیاط معروف، به مغازه های قدیمی زیبا نگاه کنید، به ویژگی های معماری و آجرکاری جالب آن توجه کنید، در یکی از کافه های متعدد مکث کنید و خیس کنید. تا بخشی از شور و نشاط بسیاری از دانشجویان آن را افزایش دهد.

اکثر مکانهای محبوب آن برای بازدید در فاصله پیاده روی پیازا ماجیوره قرار دارند و خیابان های طاقدار پیاده روی در بولونیا را در همه نوع آب و هوا دلپذیر می کند. با لیست بهترین کارهایی که در بولونیا انجام می دهید، بهترین کارها را در شهر پیدا کنید.

 

 

 

1. Piazza Maggiore و Piazza del Nettuno

 

Piazza Maggiore و Piazza del Nettuno

 

ممکن است به نظر برسد که همه در بولونیا همزمان با دوستان خود در این دو میدان مجاور در قلب شهر ملاقات کرده اند. گفتگو و خنده با صدای پاشیدن آب در چشمه باشکوه نپتون ترکیب می شود که نام پیازا دل نتتونو را بر آن می گذارد.

این چشمه توسط Giambologna در قرن 16 ایجاد شد و یکی از بهترین چشمه های دوره خود است. تقریباً همه جاذبه های اصلی شهر در فاصله چند دقیقه ای قرار دارند و مهم ترین خیابان ها – از جمله خیابان های شلوغ خرید، Via dell’Indipendenza و Via Galleria با عمارت های اشرافی قدیمی آن.

Via dell’Archiginnasio با طراحی زیبا در کنار کلیسای بزرگ سن پترونیوس اجرا می شود. نمای هنوز ناتمام آن بر یک طرف میدان مگیوره مسلط است. در ضلع شمالی Palazzo del Podestà (کاخ فرمانروایان) با برج Torre dell’Arengo که متعلق به سال 1259 است، قرار دارد. در زیر گنبد طاقدار آن، افرادی که از یک طرف زمزمه می کنند، در گوشه مقابل به گوش می رسند.

 

 

2. سان پترونیو (کلیسای سنت پترونیوس)

 

سن پترونیو (کلیسای سنت پترونیوس)

 

هنگامی که ساخت کلیسای عظیمی که بر یک طرف میدان میجیوره مسلط است در سال 1390 آغاز شد، طراحی شد که حتی از کلیسای سنت پیتر در رم بزرگتر باشد، اما هرگز به آن نرسید. در واقع، هرگز به پایان نرسید و نما ناقص باقی ماند. در موزه کوچک پشت کلیسا، می توانید طرح هایی را که برای نما ارسال شده اند، از جمله نقاشی های معمار بزرگ آندره آ پالادیو، مشاهده کنید.

فضای داخلی، که به پایان رسید، اغلب به عنوان نمونه معماری گوتیک در ایتالیا شناخته می شود و هر یک از کلیساهای کوچک جانبی مانند یک کلیسای کوچک به نظر می رسد. به دنبال خط عجیبی باشید که از کف شبستان می گذرد. این یک خط نصف النهار است.

آدرس: Piazza Maggiore ، بولونیا

 

 

3. سانتو استفانو (کلیسای سنت استفان)

 

13 جاذبه و کارهای برتر بولونیا

سانتو استفانو (کلیسای سنت استفان)

 

در حالی که بولونیا هیچ کمبودی از کلیساهای جالب و پر هنر ندارد، سانتو استفانو قدیمی ترین و جوی ترین مکان است. مجموعه ای از هشت ساختمان را می توان مهد ایمان در بولونیا نامید، که توسط بندیکتین بین قرن های 10 تا 13 ساخته شده است تا بقایای شهدای اولیه بولونیا، قدیس ویتال و آگریکولا را در خود جای دهد.

Chiesa del Crocifisso، کلیسای اصلی، دارای یک منبر خارجی قرن 12 و سردابی است که متعلق به 1019 است. سانتو سپولکرو هشت ضلعی به حیاطی ستون دار در مجاورت یک صلیب دو طبقه باز می شود. در کلیسای سوم ساده، به دنبال سرپوش های سبک های مختلف بازیافت شده از ساختمانهای قبلی روم و بیزانس و طبقه موزاییک قرن 6 باشید.

آدرس: از طریق سانتو استفانو 24 ، بولونیا

 

 

4. برجهای کج

13 جاذبه و کارهای برتر بولونیا

برجهای کج

 

پیزا ممکن است مشهورتر باشد، اما بولونیا دارای یک جفت برج است که به نظر می رسد به دلیل شکل باریک آنها نگران کننده تر کج می شود. این برج ها از بین 20 برج که از بیش از 100 برج باقی مانده در افق قرن 12 بولونیا باقی مانده اند، شناخته شده ترین هستند.

اگرچه آنها در صورت حمله هم به عنوان برج های مراقبت و هم به عنوان پناهگاه ضروری بودند، اما ارتفاع آنها نیز برای خانواده های نجیب سازنده آنها به نماد وضعیت تبدیل شد. توری گاریسندای 48 متری بیش از 13 متر متمایل است. برای مشاهده چشم انداز پرنده از بولونیا می توانید از 498 پله داخل Torre degli Asinelli بالا بروید.

آدرس: Piazza di Porta Ravegnana، بولونیا

 

 

5. پناهگاه و رواق Madonna di San Luca

 

13 جاذبه و کارهای برتر بولونیا

پناهگاه مدونا دی سان لوکا

 

این کلیسا بر فراز تپه ای قرار دارد که منظره ای در سراسر شهر و چشم انداز دره پو دارد ، فضای داخلی کلاسیک آن با کف چشمگیر کف مرمر مشکی، سفید و قرمز برجسته برجسته شده است. این مجسمه از سنگ مرمر سیاه و سفید متنوع و چشمگیر پوشیده شده است.

اما آنچه این کلیسا را ​​از بقیه در ایتالیا متمایز می کند، بازی سرپوشیده 3.8 کیلومتری است که حرم را به شهر متصل می کند. این بنای تاریخی با 666 طاق، طولانی ترین رواق جهان است و بین سالهای 1674 تا 1793 برای محافظت از نماد مدونا بیزانسی با کودک در راهپیمایی سالانه خود به بولونیا ساخته شده است. این نماد، که گفته می شود توسط لوک مقدس نقاشی شده است، این مسیر را از سال 1433 به کلیسای جامع سن پیترو بولونیا طی کرده است، هنگامی که از یک صومعه بر فراز تپه به امید معجزه آورده شد تا باران های تهدید کننده برداشت را متوقف کند.

این پیاده روی خوش منظره که از میدان دی پورتا ساراگوسا شروع می شود، یک کار محبوب و رایگان است که می توانید روزهای یکشنبه در بولونیا انجام دهید، یا می توانید از سان لوکا اکسپرس، یک “قطار” توریستی از میدان مگیوره استفاده کنید. برای چشم اندازهای وسیع تر، سان لوکا آسمان تجربه یک تراس پانوراما است که با بالا رفتن از گنبد کلیسا به آن می رسید.

آدرس: Via di San Luca 36 ، بولونیا، ایتالیا

 

 

6. از غذاهای بولونی لذت ببرید!

 

13 جاذبه و کارهای برتر بولونیا

 

تالیاتل الراگو

 

شاید بزرگترین جذابیت بولونیا برای گردشگران و منبع شهرت آن در سراسر ایتالیا ، شهرت آن به عنوان یک مرکز آشپزی باشد. این غذا برای تورتلینی، تالیاتل و پاستاهای دیگر شناخته می شود و غذای کلاسیک آن، تالیاتل الراگو، در جاهای دیگر به سادگی با عنوان تالیاتل بولونزی شناخته می شود. گوشت پخته شده یک غذای محلی است و این منطقه محل پنیر بی نظیر پارمیجیانو ریجیانو است.

می توانید میراث آشپزی بولونیا را تجربه کرده و از آن لذت ببرید. یک مکان خوب برای شروع ، بازارها و مغازه های مواد غذایی آن است. خیابانهای باریک Quadrilatero، منطقه ای بین Piazza Maggiore، از طریق Rizzoli، از طریق Castiglione و از طریق Farini ، از زمان روم بازاری بوده است، پر از مغازه های کوچک و غرفه های بیرونی که انواع غذا را می فروشند، از محصولات باغی، پنیر، و ماهی به ماکارونی تازه و محصولات پخته شده.

فرصتهای یادگیری از سرآشپزهای بولونیایی و آشپزهای خانگی فراوان است، از کلاسهای گروهی گرفته تا درسهای فردی در زمینه شکل گیری تورتلینی کامل. کار دیگری که باید انجام دهید این است که به یک تور تخصصی بپیوندید که توسط یک غذای محلی اداره می شود. اینها احتمالاً شامل بازدید از بازارهای مواد غذایی و تعدادی از مغازه های غذای سنتی از جمله نانوایی، شکلات سازی، سالومریا (شیرینی)، ماکارونی ساز و مغازه ژلاتو است که در آن می توانید برخی از غذاهای تخصصی بولونیا را امتحان کنید.

 

 

7. تئاتر تشریحی Archiginnasio

 

تئاتر آناتومیک

 

آرشیجیناسیو که زمانی ساختمان اصلی دانشگاه بولونیا بود، اکنون محل یکی از غیرمعمول ترین مکانهای بولونیا است، کلاسی که در آن دانشجویان پزشکی با مشاهده کالبد شکافی اجسام، آناتومی را آموختند. این جنبه عجیب و غریب نیست که امروزه به اندازه فضای استثنایی و کنده کاری غیر معمول آن روی چوب جذاب است.

برجسته ترین اثر Ercole Lelli’s Spellati (بدون پوست) است، مجسمه ای به اندازه چوب از یک مرد با عضلات و ساختار اسکلتی که با جزئیات جزئی ارائه شده است. همچنین در این ساختمان سالن سخنرانی Stabat Mater قرار دارد که دیوارهای آن با نشان های نظامی تزئین شده است. دانشگاه بولونیا، که در قرن یازدهم تأسیس شد، قدیمی ترین دانشگاه جهان غرب است.

آدرس: میدان گالوانی 1، بولونیا

سایت رسمی: http://www.archiginnasio.it/english_index.html

 

 

8. پورتیچی بولونیا

13 جاذبه و کارهای برتر بولونیا

رواق های زیبا در بولونیا

 

بازدیدکنندگان بولونیا نمی توانند از قدم زدن در زیر درها، پاساژهایی که در بسیاری از خیابان های آن قرار گرفته اند، کمک کنند. آنها می توانند از آفتاب تابستان و پناه بردن از باران، و همچنین فضای اضافی برای مغازه ها، که اغلب کالاها را زیر آنها قرار می دهند، استقبال کنند.

آنها در قرن یازدهم با نمای بالای ساختمانهای مرکز شهر در حال رشد آغاز شدند و فضای بیشتری برای زندگی و ذخیره سازی در مغازه ها و مشاغل در سطح خیابان اضافه کردند. با بزرگتر شدن، آنها به تیرها و پایه های پشتیبانی احتیاج داشتند و به تدریج طاق ها بزرگ شدند. در قرن سیزدهم، طاق های جدید لازم بود تا قد کافی برای سوار بر اسب داشته باشند، قانونی که منجر به طاق های طاق نمایی زیبایی شد که امروزه می بینیم.

این رواق ها منحصر به فرد هستند، در زمان های مختلف و در سبک های مختلف ساخته شده اند، اغلب با کنده کاری روی سنگ یا تزئینات دیگر تزئین شده اند. در کل، بولونیا حدود 40 کیلومتر از این رواق ها را دارد که طولانی ترین آنها 3.8 کیلومتر است و از شهر به پناهگاه بالای تپه مدونا دی سان لوکا منتهی می شود. بناهای بولونیا نامزد میراث جهانی یونسکو در سال 2021 هستند.

 

 

9. سان دومینیکو (کلیسای سنت دومینیک)

 

13 جاذبه و کارهای برتر بولونیا

سان دومینیکو (کلیسای سنت دومینیک)

 

پس از مرگ سنت دومینیک در سال 1221 ، در این صومعه به ترتیبی که او تأسیس کرد، کار روی کلیسا آغاز شد که چندین قرن طول کشید تا تکمیل شود. آرامگاه مرمری که بقایای او را در بر می گیرد، دلیل کافی برای بازدید است که توسط بزرگترین هنرمندان آن روز، از جمله میکل آنژ و نیکولا پیسانو، با جزئیات کوچک تراشیده شده است. گنجینه های هنری کلیسا به اینجا ختم نمی شود.

منبت چوبی برجسته استاد intarsia fra ‘Damiano da Bergamo در گروه کر توسط معاصران عصر رنسانس به عنوان هشتمین شگفتی جهان مورد استقبال قرار گرفت. هر شنبه اول و دوم ماه، در ساعت 10.30 صبح و 15.30 بعد از ظهر ، تورهای راهنمای رایگان به نمازخانه ها، گروه کر، اتاقهای تفتیش عقاید، سلول سنت دومینیک و سایر مکانهایی که معمولاً برای عموم باز نیست، ارائه می شود.

آدرس: Piazza di San Domenico 13 ، بولونیا

 

 

10. Museo Civico Archeologico (موزه باستان شناسی)

 

 

Museo Civico Archeologico (موزه باستان شناسی)

 

حتی کسانی که معمولاً موزه های آثار باستانی را تماشا می کنند، از این نمایش فوق العاده به روز از یافته های ماقبل تاریخ و اتروسک از مناطق اطراف و همچنین گنجینه های برجسته تمدن سلتی، یونانی، مصری و رومی لذت خواهند برد. فقط دو موزه دیگر در ایتالیا وجود دارد که می توانند با مجموعه مصری آن مطابقت داشته باشند.

Palazzo Galvani قرن پانزدهم، نزدیک میدان Piazza Maggiore، به طرز ماهرانه ای برای نگهداری مجموعه ها مورد استفاده قرار گرفته است. هیچ گونه ترکیب خشکی از آثار گرد و خاکی در اینجا وجود ندارد، اما موزه ای مدرن از آثار با نمایش درخشان.

آدرس: Via dell’Archiginnasio 2 ، بولونیا

 

 

11. سخنرانی باتوتی

 

خطیب باتوتی

 

از پله های اتاق بالای کلیسا بالا بروید تا یکی از گنجینه های گمنام بولونیا را پیدا کنید ، یک سخنرانی کوچک تزئین شده در نقاشی های باروک، نقاشی های دیواری و نقش های طلاکاری شده. با استفاده از یکی از نیمکت ها برای کشیده شدن و نگاه کردن به سقف کاملاً باشکوه، از سفت شدن گردن خودداری کنید.

در اطراف اتاق گروهی از 15 مجسمه سفالی، مرگ مریم باکره، که توسط آلفونسو لومباردی در اوایل قرن شانزدهم ایجاد شده است، ایستاده اند. به دنبال اعلام برنامه های موسیقی باشید، که به دلیل آکوستیک عالی اتاق در اینجا برگزار می شود.

آدرس: از طریق Clavature 8 ، بولونیا

 

 

12. Basilica di San Pietro

 

13 جاذبه و کارهای برتر بولونیا

باسیلیکا دی پیترو

 

کلیسای جامع سن پیترو از زمان تاسیس در سال 910 دستخوش تغییرات زیادی شده است، از جمله افزودن گروه سرود توسط پلگرینو تیبالدی در سال 1575 و یک شبستان، که در عظمت سبک باروک قرن 17 بازسازی شده است.

دری در انتهای راهرو جانبی در سمت چپ به مجموعه ای از گنجینه های هنری اهدا می شود که در طول قرن ها برای استفاده در جشن های مذهبی اهدا شده است. اینها شامل موارد متعلق به چندین پاپ و یک صلیب دسته ای باشکوه است که اخیراً در سال 1996 ارائه شده است.

آدرس: از طریق ایندیپندنزا، بولونیا

 

 

13. Pinacoteca Nazionale (گالری ملی)

 

Pinacoteca Nazionale (گالری ملی)

 

مأموریت منحصر به فرد پیناکوتکا است: حفظ و نمایش آثار هنرمندانی که در بولونیا و منطقه امیلیا رومانیا زندگی کرده و کار کرده اند، به ویژه از قرن 13 تا اوایل قرن 19.

برخی از آثار دارای تاریخچه ای برای خود هستند، بسیاری از کلیساهایی که بسته شده اند یا به مصارف دیگری تبدیل شده اند نجات یافته اند، و برخی دیگر پس از انتقال ناپلئون اول به لوور پاریس به بولونیا بازگردانده شده اند. مجموعه های موزه شامل آثار رافائل، پروجینو، تینتورتو و دیگر هنرمندان دوره رنسانس است.

آدرس: Strada Maggiore 44، بولونیا

 

 

مکانهای اقامت در بولونیا برای گشت و گذار

میدان مگیوره و میدان دل نتتونو ، کلیسا ، موزه عالی باستان شناسی و جفت برج کج که فهرست جاذبه های گردشگری بولونیا را هدایت می کنند ، همگی در فاصله بسیار کوتاهی جمع شده اند. دو کلیسای بزرگ ، سانتو استفانو و سان دومینیکو ، تنها چند بلوک با شما فاصله دارند و بازدید از بولونیا را از هر اقامتگاه مرکزی آسان می کند. در اینجا برخی از هتل های دارای رتبه بالا در بولونیا آورده شده است:

هتل های لوکس :

 • هتل درخشان Grand Majestic Gia Baglioni ، مجاور باسیلیکا و Piazza Maggiore، دارای اتاقهای سخاوتمندانه و زیبا در یک ساختمان تاریخی زیبا بازسازی شده است.
 • در وسط شهر قدیمی ، درست در زیر برج های معروف قرون وسطایی ، بوتیک Hotel Corona d’Oro 1890 دارای اتاق هایی با کف پارکت، حمام های مرمری و بالکن است – برخی از آنها دارای نمای برج هستند.
 • در نزدیکی میدان Nettuno و برای خرید و رستوران مناسب است ، Art Hotel Orologio دارای اتاقهای سنتی در یک عمارت تاریخی تبدیل شده است.

 

هتل های میان رده:

 • اتاقهای با مضمون هوشمندانه در Al Cappello Rosso، درست در میدان Piazza Maggiore ، همه متفاوت و دارای لوکس هستند که شامل دمپایی، روپوش و مجموعه ای از بالش های مختلف است.
 • هتل متروپولیتن با اتاقهای روشن و جذاب با دکوراسیون شیک و مدرن، کمتر از 5 دقیقه پیاده تا پیازا ماجیوره احاطه شده است و رستوران ها و مغازه ها آن را احاطه کرده اند.
 • در نزدیکی ایستگاه قطار و دسترسی آسان به جاذبه های مرکزی، NH Bologna De La Gare 156 اتاق عایق صدا ارائه می دهد که شامل 9 سوئیت بزرگ در طبقه بالا با چشم اندازهای زیبا از شهر است.

 

هتل های ارزان قیمت:

 • هتل پانوراما که طبقه چهارم یک ساختمان کلاسیک را در نزدیک میدان Piazza Maggiore پر کرده است، دارای اتاق های بزرگ با حمام های مشترک و مرتب است.
 • Albergo Centrale Bologna تنها یک پیاده روی کوتاه تا میدان Nettuna ، یک هتل 3 ستاره با اتاقهای جمع و جور اما راحت در مرکز شهر است. صبحانه گنجانده شده است و هتل توسط رستوران احاطه شده است.
 • هتل Il Canale که به تازگی بازسازی شده است مشرف به رودخانه است و دارای تراس روی پشت بام با چشم اندازی از شهر است. این هتل با پیاده روی آسان تا میدان میجیوره دارای اتاق هایی به اندازه خانواده است.

 

 

نکات و تورها: چگونه از بازدید خود از بولونیا بیشترین استفاده را ببرید

 • تور با دو چرخ: می توانید بسیاری از جاذبه های برتر را در تور دوچرخه دو ساعته بولونیا ، که شامل کلیه تجهیزات و بیمه دوچرخه سواری است، مشاهده کنید. از آنجا که زمان کمتری را صرف بین مکان های دیدنی می کنید، این تور می تواند از تمام مکان های موجود در تور پیاده روی، به علاوه جاذبه های دورافتاده مجموعه کلیسای سانتو استفانو و کلیسای سن دومنیکو دیدن کند. همچنین از بندر قرون وسطایی دیدن خواهید کرد و در مورد کانالهایی که به آسیاب های آن نیرو می بخشید، آشنا خواهید شد.
 • رانندگی در بولونیا: مانند اکثر شهرهای ایتالیا، مرکز تاریخی به روی خودروها بسته است. اگر هتل شما در این منطقه است – منطقه ZTL نامیده می شود – حتماً از آنها بپرسید که قبل از ورود شما کجا پارک کنند. روش معمول این است که آنها شماره مجوز شما را در مدت زمان اقامت شما در لیست سفید ZTL قرار می دهند، که به شما امکان می دهد از هتل به داخل و خارج شوید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *