13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

بلندترین رشته کوه های اروپا – دولومیت ها و آلپ های فرانسوی، سوئیسی و ساووی – مرزهای ایتالیا را در شمال و غرب تشکیل می دهند. در دامنه های پوشیده از برف، برخی از معروف ترین پیست های اسکی اروپا وجود دارد. در این ارتفاعات – بیش از دوازده قله در دولومیت ها تنها از 3000 متر بیشتر است – برف از نوامبر تا آوریل تقریباً قطعی است و فصل آن اغلب طولانی تر است. در این این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون به بررسی 13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا می پردازیم.

 

اسکی ترین زمین و وسیع ترین محدوده فرصت ها در دولومیت ها وجود دارد، جایی که 12 منطقه اصلی اسکی در مجموع بیش از 1200 کیلومتر پیست اسکی دارند. هر منطقه ای را که انتخاب کنید – دولومیت ها، وال داستا (جایی که ایتالیا با فرانسه و سوئیس همسایه است) یا آلپ ساووی در غرب تورین – با مناظر دیدنی و پیست های اسکی منفردی که می توانید چندین ساعت طول بکشید، از آنجا دور می شوید. در ارتفاعات کوهستانی تا شهر تفریحی در پایه.

در زمانهای خارج از شیب نیز کارهای زیادی برای انجام خواهید یافت و خواهید دید که هزینه تعطیلات در اینجا معمولاً کمتر از پیست های اسکی در فرانسه یا سوئیس است.

اسی در ایتالیا

اگر به اسکی در آمریکای شمالی عادت دارید، به خاطر داشته باشید که اسکی در اروپا تا حدودی متفاوت است. در ایتالیا، آبی نشان دهنده مبتدی، قرمز متوسط ​​است. سیاه هم همینطور اما سطح دشواری ممکن است یکسان نباشد. آنچه اروپایی ها مسیرهای مبتدی می نامند ممکن است بیشتر شبیه واسطه آمریکایی باشد و نرده های ایمنی چندان رایج نیستند. طوفان برفی کوهستانی می تواند باعث تاخیر جدی در رانندگی شود، بنابراین هوشمند است که زمان زیادی را برای انجام پروازهای برگشتی در نظر بگیرید.

مانند بسیاری دیگر از ایتالیا، اسکی سرعت متفاوتی نسبت به همسایگان شمالی خود دارد، با فضایی آرام در جایی که سرگرم کننده است و رکورد نمی شکند. این امر به همراه قیمت پایین بلیط ، ایتالیا را به مکانی بسیار جذاب برای تعطیلات اسکی برای خانواده ها تبدیل می کند.

تغییرات فصل اسکی 2020/2021 در ایتالیا: نگرانی های مربوط به سلامت عمومی منجر به ایجاد پروتکل هایی شده است که تجربه اسکی امسال را تغییر می دهد. دولت ایتالیا بسته به عامل خطر محلی رویکرد منطقه به منطقه را اتخاذ می کند، بنابراین قوانین مربوط به سه منطقه اصلی آلپ ممکن است متفاوت باشد. اما برای همه، شما می توانید انتظار داشته باشید که ماسک مورد نیاز در آسانسورها، در خطوط و در همه مکانهای عمومی داخلی و خارج از منزل استفاده شود، هنگامی که فاصله ایمن حداقل یک متر را نمی توان حفظ کرد.

ممکن است نیاز به تهیه بلیط قبلی برای آسانسورها و سایر خدمات تفریحی مانند اجاره تجهیزات باشد، بنابراین برای به روزرسانی ها اغلب از وب سایت اقامتگاه مشورت کنید. برخی مناطق سیاست های لغو لیبرال تری را در مورد گذرنامه ها ارائه می دهند.

 

1. کورتینا آمپزو

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیاکورتینا د آمپزو | Gian Cornachini / عکس اصلاح شد

مشخصات تراش خورده روی یخچال از چهره های عمودی و قله های سنگی، دولومیت ها را به عنوان میراث جهانی یونسکو به ارمغان آورد و اسکی در اینجا نیز در سطح جهانی است. از زمان برگزاری بازیهای المپیک زمستانی 1956 در اینجا ، معروف ترین دوازده پیست اسکی دولومیت، Cortina D’Ampezzo است.

این محیط چیزی جز دیدنی نیست. Cinque Torri که بر فراز شهر قرار دارد، پنج قله است که نه تنها زمینه ای را برای کورتینا فراهم می کند، بلکه دویدنهای یک روزه را از نزدیک به بالا و پایین شهر انجام می دهد. بیش از سه دوازده آسانسور اسکی بازان را تقریباً از درب هتل خود به زمین های برفی درست در زیر قله ها، در قله بلندترین خط الراس ها منتقل می کنند. اگر این کافی نیست، گذرگاه دولومیتی سوپرسکی شامل استفاده کامل از آسانسورها و مسیرهای پیاده روی 11 استراحتگاه دیگر منطقه است.

خانواده هایی که اسکی بازان اولیه و میانی دارند، زمینهای زیادی در Cortina d’Ampezzo پیدا می کنند، جایی که برای مبتدیان شیب ها و پیست ها (مسیرهای پیاده روی) وجود دارد و تقریباً نیمی از زمین های قابل اسکیت متوسط ​​هستند. مسیرهای جنگلی ملایم در منطقه Mietres مخصوصاً برای کودکان خوب است. اسکی بازان متخصص خسته نخواهند شد – بقیه پیست ها برای آنها مناسب است ، از جمله شیب المپیا در توفان، که میزبان جام جهانی اسکی آلپاین زنان در سال 2019 بود.

در حالی که Cortina D’Ampezzo دارای بیشترین غلظت امکانات اسکی در سراشیبی در دولومیت است، همچنین دارای پیست های اسکی فراساحلی از طریق چشم اندازهای کوهستانی دیدنی، و همچنین پیاده روی هایی است که برای سورتمه سواری شب و پیست اسکی اسکی روی یخ المپیک پر نور است.

این شهر مجهز به هتل هایی در هر محدوده، مغازه های هوشمند (این شیک ترین استراحتگاه دولومیت تا کنون است)، رستوران ها، کافه ها و چندین آبگرم است. اگر جذابیت جت ست بخشی از رویای اسکی شما در ایتالیا است، آن را در اینجا پیدا خواهید کرد. اما شما همچنین می توانید اقامتگاه های متوسطی در کورتینا مانند هتل Ambra Cortina با اتاق های مجلل با چوب و چوب، در قلب شهر قدیمی پیدا کنید.

اگرچه تعدادی از مسابقات بین المللی اسکی در این فصل لغو شده است، اما مسابقات جهانی FIS از 7 تا 21 فوریه 2021 در کورتینا آمپتزو برنامه ریزی شده است.

سایت رسمی: https://www.dolomiti.org/fa/cortina/

 

2. وال گردنا

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

وال گردنا

استراحتگاههای کوچکتر مانند وال گردنا زمین اسکی صمیمی تری نسبت به همسایه پر زرق و برق خود در دولومیت ها، کورتینا امپتزو، ارائه می دهند. یکی از چندین دره مجاور بین قله های معروف به Gruppo del Sella  160 کیلومتر مسیرها و آسانسورهای وال گردنا با بقیه متصل می شود و نزدیک به 400 کیلومتر اسکی به هم پیوسته را تشکیل می دهد. از اینجا می توانید یخچال مارمولادا را اسکی کنید.

وال گردنا دارای طولانی ترین پیست اسکی در تیرول جنوبی، لا لونگیا، به طول بیش از 10 کیلومتر، از کوه سسدا تا اورتیسی است. این مسیر دارای زمین های متنوعی است که 1273 متر ارتفاع دارد، از جمله یک دره طبیعی با آبشار یخ زده. اگرچه وال گردنا امکانات لازم برای اسکی بازان مبتدی و میانی را دارد – آنها اینجا خسته نخواهند شد – حدود 65 درصد زمینی که از اینجا به دست می آید مخصوص اسکی بازان پیشرفته و متخصص است، یکی از بلندترین در دولومیت ها.

اسکی بازها برای سرگرمی عصرانه و یا دیده شدن به وال گردنا نمی آیند. آنها برای اسکی و استراحت پس از آن در فضای آرام و دوستانه روستاهای معتبر آلپی ارتسی، سانتا کریستینا و سلوا وال گردنا می آیند. چندین مدار چالش برانگیز در هر یک از این مدارها آغاز می شود. یکی این شانس را برای اسکی چهار دوندگی استفاده می کند که برای مسابقات سراشیبی و اسلالوم غول پیکر مردان و زنان در مسابقات جهانی 1970 با شیب متوسط ​​بیش از 25 درصد استفاده می شد.

در سال 2017 ، وال گردنا اولین بالابر هشت نفره ایتالیا با صندلی های گرم شو را در Piz Sella نصب کرد و ارتباط مستقیم با مسیر سلاروندا را ارائه داد. سال گذشته یک 921 متر، شش فرد تله کابین و قابل جدا شدن، نصب شده بود که تعداد مجموعی آسانسور و بالابر به 81.

سایت رسمی: https://www.valgardena.it

 

3. Breuil-Cervinia و Valtournenche

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

Breuil-Cervinia و Valtournenche

منطقه Val D’Aosta ایتالیا در شمال غربی میلان تجربه ای را ارائه می دهد که تقریباً در لیست زندگی هر اسکی باز وجود دارد: اسکی بر روی خط بین المللی بین ایتالیا و سوئیس، بالای قله، درست زیر قله نمادین ترین کوه آلپ- ماترهورن.

شهر تفریحی بریو سروینیا در سمت ایتالیا به زیبایی زرمات در سوییس نیست، اما موقعیت آن بی نظیر است، در زیر یک نمای جنوبی جنوبی کوه ، که مشخصات آن از این زاویه به همان اندازه متمایز است.

سوار آسانسور شوید که از مرکز Breuil-Cervinia حرکت می کند و می توانید از سیستم پیاده روی 350 کیلومتری ماترهورن که دو کشور و سه شهر تفریحی را به هم متصل می کند، استفاده کنید. ارتفاعات در ارتفاع بیش از 3500 متر در Piccolo Cervino (ماترهورن کوچک-ایتالیایی ها ماترهورن را سروینو می نامند) می رسد، که Breuil-Cervinia را به یکی از برترین مناطق اسکی در اروپا برای قابلیت اطمینان برف در ارتفاع بالا تبدیل می کند.

سومین شهر تفریحی با مسیرهای پیوندی به این شبکه، والتورننچه است، با آسانسورهایی که آن را با بروئل سروینیا در مجموع 23 بالابر پیوند می دهند. زمین در این طرف به طرز شگفت انگیزی ملایم است، با مقدار زیادی از مناطق مبتدی و متوسط ​​- حدود نیمی از پیست های اسکی 150 کیلومتری برای مبتدیان برچسب گذاری شده است.

اکثر اسکی بازان متخصص می خواهند برای پیست های چالش برانگیز در سمت سوئیس به بالای سر بروند. در حالی که هتل ها و زیرساخت های Breuil-Cervinia و Valtournenche زرق و برق زرمات را ندارند، قیمت سوئیس نیز ندارند، و شما اقامتگاه های بسیار راحت و غذاخوری خوب را در اینجا خواهید دید، و همچنین جاذبه ها و فعالیت های گردشگری غیر اسکی بازان در خانواده

صحبت از خانواده ها، بچه های کوچکتر با اسکی در زمین بازی غرب وحشی در والتورنچه مسحور می شوند و فعالیتهای خارج از شیب زیادی پیدا خواهند کرد.

سایت رسمی: https://www.cervinia.it

 

4. Sestriere و Val Chisone

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

Sestriere و Val Chisone

شهر پیست اسکی Sestriere، در آلپ ساووی در غرب تورین ، میراث بنیانگذار فیات، Giovanni Agnelli است، که در دهه 1930 چند هتل و چهار تله کابین برای اسکی بازان ساخت. این امر آن را به یکی از قدیمی ترین پیست های اسکی ایتالیا و اولین پیست اسکی ساخته شده در جهان تبدیل کرده است.

این شهر برای مدتی مورد علاقه افراد ثروتمند و مشهور بود و محل تمرین برخی از ورزشکاران زمستانی شناخته شده بود، اما سستریره بیشتر برای علاقه مندان به اسکی از تورین شناخته می شد تا اینکه در المپیک زمستانی 2006 جان تازه ای گرفت. مسابقات سراشیبی، سبک آزاد، سرازیری ترکیبی، اسلالوم مردان و زنان و مسابقات اسلالوم غول پیکر در اینجا برگزار شد و امکانات بهبود یافته و به روز شد که همه آنها توجه جهانیان را به وال چیسونه و اسکی در پیمونته معطوف کرد.

Val Chisone بخشی از Via Lattea – راه شیری است که شامل حدود 163 مسیر پیوسته است. بیش از نیمی از آنها متوسط ​​، حدود 40 مورد برای مبتدیان و 30 مورد برای متخصصان است. ارتفاعات به 2800 متر می رسد، بنابراین مانند Breuil-Cervinia ، Sestriere در میان برترین تفرجگاه های اروپایی برای شرایط برف در ارتفاعات قابل اعتماد ذکر شده است.

Sestriere اگرچه دارای سابقه اسکی است ، اما شخصیت یا جذابیت بصری کمی دارد ، حداقل تا زمانی که از ساختمان ها دور شوید و قله های کوهستانی زیبایی را که زمینه پیست های اسکی را تشکیل می دهند، مشاهده کنید. برای اقامتگاه های بسیار جذاب تر از هتل های بزرگ کلوچه، Albergo del Centro به سبک کلبه را در نظر بگیرید.

علاوه بر اسکی، با بوتس لندینگ، اسکیت روی یخ و سورتمه سواری روبرو خواهید شد. دره Chisone همچنین شامل پیست اسکی کوچکتر Pragelato است، جایی که می توانید مسیرهای مورد استفاده در مسابقات دو و میدانی المپیک را اسکی کنید و شاید مسابقات را در پرش اسکی المپیک انجام دهید.

سایت رسمی: https://www.sestriere-online.com

 

5. Courmayeur

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیاکورمایور

برای درخشش و زرق و برق در وال داستا، به Courmayeur بروید ، بالای شانه مون بلان در نزدیکی مرز فرانسه و تونل مون بلان. در حالی که افراد زیبا از میلان و تورین دهکده اسکی بسیار کوچکی را به مکانی برای تعطیلات آخر هفته تبدیل کرده اند، کیفیت اسکی – یا مناظر را نمی توان انکار کرد.

برای تماشای قله اروپا از بلندترین کوه آن، از تله کابین Funivie Monte Bianco تا خط الراس سوار شوید، جایی که به نظر می رسد قله های پوشیده از برف برای همیشه کشیده شده اند.

اسکی بازان متخصصی که به دنبال هیجان هستند باید راهنمایی را استخدام کنند و در شرایطی ایده آل باشند که پیست های بدون علامت و تنها متخصص از Arp باز هستند-اگر اینگونه نباشند، اجازه نخواهید داشت اسکی را با آسانسور بالا بیاورید، اما باید بروید برای دیدگاه ها این منطقه اسکی فراسوی پیست زیادی را ارائه می دهد که برای آنها نیز نیاز به راهنما دارید.

این همه برای متخصصان نیست: مبتدیان شیب های ملایم تری را در “حومه” کورمایور در دولون پیدا می کنند، اما بیشتر زمین برای اسکی بازان پیشرفته و متوسط ​​مناسب است. یک شبکه 20 کیلومتری از مسیرهای دیدنی فراساحل در وال فرت، درست بیرون کورمایور آغاز می شود.

منتظر غذاخوری های درجه یک، مغازه های هوشمند و هتل های لوکس باشید. شهرت شیک و مجاورت آن با Chamonix به این معنی است که قیمت اقامت در اینجا بیشتر از سایر استراحتگاه های ایتالیایی است، اما می توانید مسافرخانه های محلی سنتی مانند مزرعه آلپاین سابق Auberge du Manoir را پیدا کنید .

 

6. آلتا بادیا

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

آلتا بادیا

آلتا بادیا، یکی از مناطق اسکی قله های Gruppo del Sella، برای خانواده هایی با اسکی بازان اولیه و متوسط ​​محبوب است. این منطقه نه تنها دارای زمین خوب و مبتدی خوبی است، بلکه حدود 50 درصد آن به عنوان پیست متوسط ​​طبقه بندی می شود. اما این فقط مختص مبتدیان نیست: هر دسامبر، لا ویلا میزبان جام جهانی اسکی آلپاین است که در اینجا برگزار می شود زیرا شیب گران Risa یکی از سخت ترین تکنیک ها در تمام رشته کوه های آلپ است.

چالش دیگر برای اسکی بازان باتجربه با استقامت در امتحان آن در لا ویلا آغاز می شود. این مسیر تور اسکی که با نام Gardena Ronda Express شناخته می شود، مجموعه ای از آسانسورها و پیست ها را به یک پیست یک روزه متصل می کند، که به Selva di Val Gardena و یک شیب سرازیری جام جهانی به S. Cristina منتهی می شود. از اینجا، آسانسورها مجدداً برای 10 کیلومتر سرازیری به سمت اورتیسه می روند، سپس برای دویدن به آلتا بادیا عقب می روند. این پیست شامل 24 آسانسور و 35 کیلومتر اسکی در سراشیبی است.

آلتا بادیا مانند دره های خواهری خود آرام و بدون جمعیت است و روستای اصلی آن لا ویلا دارای امکانات و اقامتگاه خوبی است.

سایت رسمی: https://www.altabadia.org

 

7. مدونا دی کامپیلیو

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

گوندولا در مدونا دی کامپیلیو

مدونا دی کامپیلیو با داشتن تعدادی از مسیرهای مرتب شده ایتالیا (و جوایز برای اثبات آن)، آسانسورهای اسکی درست از مرکز شهر و محیطی درجه یک پس از کورتینا آمپتزو، دیگر اسرار اسکی بازان ایتالیایی نیست. موقعیت آن در دولومیت های برنتا، در شمال دریاچه گردا و ورونا، به آسانی مانند استراحتگاه های معروف دولومیت در شرق نیست، اما هنگامی که اسکی بازها به اینجا می آیند، برف و زمین کافی را برای سرگرم نگه داشتن آنها برای تعطیلات پیدا می کنند.

بیش از 150 کیلومتر مسیرها و شیب ها شامل دولومیتیکا 5.75 کیلومتری چالش برانگیز متخصص، با شیب 70 درصدی است و اسکی در غروب آفتاب در همان چالش برانگیز کانالون میرامونتی، که برای اسکی شب روشن است، متوقف نمی شود. واسطه ها از رزمناوهای آراسته قدردانی می کنند و پارک برفی اورسوس برای آزادکاران یکی از بهترین های اروپا محسوب می شود.

علاوه بر اسکی کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد، زیرا این چهار روستا اسکی صحرایی، کوهنوردی اسکی، اسکیت روی یخ، مسیرهای کفش برفی، شیب سنج، سورتمه سواری سگ و یخ نوردی را ارائه می دهند.

برای کل ماه دسامبر و تا 6 ژانویه، این شهر به یک سرزمین پریان با چراغ ها و تزئینات تعطیلات تبدیل می شود، با بازار کریسمس از کابین های کوچک که صنایع دستی و غذاهای محلی می فروشند.

سایت رسمی: https://www.campiglio.com/

 

8. لیوینیو

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

برف تازه در Livigno

لیوینیو که بیشتر بخاطر پارکهای زمینی فوق العاده خود، بهترین در اروپا شناخته می شود، و به دلیل موقعیت دورافتاده اش، در بین اسکی بازان از اصطلاح خانگی دور است. اما غیرقابل دسترس بودن آن باعث جذابیت بیشتر آن برای کسانی می شود که به این سه روستای قدیمی راه پیدا می کنند. قیمتهای پایین آن و برف قابل اعتماد در ارتفاع پایه 1815 متری آن نیز همینطور است.

اسکی در دو طرف دره طولانی است، با بهترین زمین مبتدی و متوسط ​​در سمت غربی Costaccia-Carosello و پارک های آزاد در منطقه Mottolino در شرق. پارک اصلی زمینی دارای بیش از 60 ویژگی است که برای همه سطوح مهارت طراحی شده است، به علاوه کیسه هوا. متخصصان می توانند با استفاده از فرصت های جدید اسکی روی زمین، به پودر خارج از پیست بروند یا به ارتفاعات بیشتری برسند.

روی هم رفته، لیویگنو دارای 110 کیلومتر پیست اسکی است: 12 نفر برای متخصصان، 37 نفر برای سطح متوسط ​​و 29 نفر برای مبتدیان. افراد غیر اسکی باز حدود 250 مغازه بدون مالیات بر ارزش افزوده خواهند یافت، زیرا این دره کوچک درست زیر مرز سوئیس یک منطقه بدون عوارض است.

سایت رسمی: https://www.ski-livigno.com/

 

9. بورمیو

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

بورمیو

بورمیو در شمال ورونا، بین بولزانو و مرز سوئیس، یک پیست صعود به قله را به اسکی بازان ارائه می دهد که 1،787 متر افت عمودی دارد، بزرگترین در ایتالیا. با پوشش دامنه های شمالی Cima Bianca ، منطقه اصلی اسکی بورمیو Vallecetta است، یک تفرجگاه عالی برای اسکی بازان متوسط ​، با 58 درصد از پیست ها برای آنها تعیین شده است. یک سوم کامل زمین برای اسکی بازان اولیه مناسب است و این کوه را برای خانواده ها به کوهی بسیار محبوب تبدیل کرده است.

فقط 9 درصد مربوط به متخصصان است، اما اجلاس سر به سر تجربه ای است که آن را جبران می کند. پیست استلویو محل مسابقات جام جهانی است. دو منطقه سواری رایگان و یک پارک برفی وجود دارد.

خود شهر یک جاذبه است، یک شهر آبگرم قدیمی با ویژگی های فراوان و سه آبگرم زیبا که از چشمه های آب معدنی گرم تغذیه می شود، جایی که می توانید ماهیچه های خسته را تسکین دهید. اسکی فوق العاده ای در فاصله یک روزه در همسایگی لیوینیو وجود دارد که حدود یک ساعت با ماشین از کوه دور است.

سایت رسمی: https://www.bormioski.eu/fa

 

10. وال دی فاسا

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیاکانازعی ، وال دی فسا

یکی از دره هایی که توسط قله های Gruppo del Sella در دولومیت ها ایجاد شده است، Val di Fassa انتخاب خوبی برای اسکی بازان جدی است. این برای مبتدیان نیست، و زمین های میانی بسیار پایین تری در اینجا وجود ندارد، اگرچه همه استراحتگاه های دولومیتی سوپرسکی حداقل 20 درصد از دوچرخه های متوسط ​​را دارند.

Canazei با ترکیبی از ساختمانها و امکانات مدرن و سنتی، که شامل آبگرم و صدای بیشتر après-ski نسبت به شهرهای کوچکتر اطراف ، بزرگترین و مشهورترین شهرهای تفریحی آن است.

کمپیتلو قدیمی تر است – در واقع اولین پیست اسکی در منطقه بود – و به طور سنتی آلپ، با انبارهای چوبی جذاب و خطوط باریک. تله کابین ها از هر دو شهر دسترسی آسان به مسیر محبوب چهار گذرگاه کوهی، سلاروندا را آسان می کنند و 40 کیلومتر را طی می کنند که 26 تای آنها در اسکی است. اگرچه برخی از جایگزین های متخصص وجود دارد، اما کل اسکیت را می توان در حدود شش ساعت توسط اسکی بازان سطح متوسط ​​و در شرایط خوب انجام داد.

سایت رسمی: https://www.fassa.com

 

11. مونتروسا

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیامونتروسا

یکی از بزرگترین شبکه های اسکی جهان ، Monterosa شامل شهرهای تفریحی Alagna ، Champoluc و Gressoney است که با آسانسور به هم متصل می شوند و 180 کیلومتر (115 مایل) زمین اسکی در دره آستا ایتالیا ایجاد می کنند. این سرزمین عجایبی برای اسکی بازان خارج از پیست است ، که می توانند به مایل های مختلف از مناطق پودری دست نخورده دسترسی داشته باشند، و زمین های قابل اسکیت تقریباً به 3000 متر می رسد. چشم اندازهای رو به مون بلان ، ماترهورن و مونت روزا – سه بلندترین قله کوهی اروپا – به اندازه اسکی نفس گیر است.

از روستای جذاب آلپ آلنا، می توانید با تله کابین حدود 850 متر بالا بروید ، سپس با تله کابین دوم در همان فاصله تا Col d’Olen ، در 2881 متر حرکت کنید. این به دو روستای دیگر و تعداد بیشتری پیست و مزارع پودری پیوند می خورد. روی هم رفته، یکی از بزرگترین عمودی های آسانسور جهان را شامل می شود. در حالی که این زمین فقط برای متخصصان مناسب است، منطقه جداگانه ولد، نزدیک Alagna، برای مبتدیان و وسایل کم طراحی شده است ، که همراه با برف سازی است.

این منطقه بخشی از سیستم Aosta Valley Pass است که در مجموع 800 کیلومتر زمین اسکی ، حدود 200 آسانسور و بیش از 10 منطقه اسکی را پوشش می دهد.

سایت رسمی: https://www.visitmonterosa.com/fa/

 

12. آلپ دی سیوسی

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

آلپ دی سیوسی

در دل دولومیت ها در نزدیکی وال گردنا، شیب های 60 کیلومتری آلپه دی سیوسی نادر است – تقریباً برف تضمین شده است ، حتی اگر طبیعت همکاری نکند. با داشتن 100 درصد از دامنه های آن مجهز به برف گیری و سیستم نظافت کارآمد، می توانند از اسکی خوب از ماه دسامبر تا مارس اطمینان حاصل کنند.

اگرچه 86 درصد زمین در استراحتگاه های ترکیبی Alpe di Siusi و Seiser Alm مختص اسکی بازان پیشرفته است، اما بالاترین میزان در دولومیت ها، 60 کیلومتر آن و 175 کیلومتر دامنه ها و مسیرهایی که با Val Gardena مشترک است دارای مقدار زیادی است. اسکی بازان میانی و حتی ابتدایی را مشغول کنید.

این منطقه به عنوان یکی از اقامتگاههای دوستانه خانواده در دولومیتها شناخته می شود، که شامل مهد کودک اسکی، مدرسه اسکی، پارکهای تفریحی کودکان، تورهای کودکان و ویژگیهای پیشرفته ایمنی کودکان در آسانسورهای کوهستانی آن است. همچنین دارای برخی از بهترین پارک های برفی برای مسافران است که مجهز به جعبه، پله و لنگه است.

در بهار، کوهنوردان متخصص اسکی در انتظار بهترین شرایط برای به چالش کشیدن ساسوپیاتو، فلات بالای آلپ دی سیوسی هستند، که تنها در مواقعی که کوله برفی مناسب است می توان از آن اسکی کرد. حتی بدون راهنمای اسکی محلی آن را در نظر نگیرید.

در حالی که اقامت در این استراحتگاه های محبوب دولومیت گران است، مسافرخانه های سنتی کوچکتر مانند گارنی کوستنر، در دو مایلی آلپ دی سیوسی، می توانند نصف قیمت هتل های بزرگتر باشند.

 

13. ارببا-مارمولادا

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

مناظر دیدنی در قله مارمولادا

اکثر اسکی بازان از طریق دهکده کوچک ارببا به سمت مراکز اسکی بزرگتر در گذرگاه ها می روند، اما از پایگاهی در اینجا در 1600 متری، به راحتی می توانید به چندین منطقه اسکی برسید. Arabba-Marmolada که در میان قله های Gruppo del Sella قرار دارد، یکی از اقامتگاههای کوچکتر Dolomiti Superski است. برای خانواده هایی که اسکی بازان اولیه دارند محبوب است و حدود نیمی از پیست های آن دارای درجه متوسط ​​هستند.

اما این استراحتگاه ها فقط برای اسکی بازان تازه کار نیست. آنها دسترسی به اسکی در یخچال Marmolada را فراهم می کنند. از بالای پاسو پوردوی ، می توانید با آسانسورهای پیاده به داخل تفرجگاه Canazei بروید، Passo Pordon مناطق اسکی Marmolada را به هم متصل می کند و Passo Campolongo به Alta Badia منتهی می شود.

دهکده کوهستانی سنتی ایتالیایی با خانه های چوبی به اندازه کافی کوچک است که دسترسی به آسانسور برای اقامتگاه راحت است. بسیاری از آنها محل اسکی در اسکی هستند. یکی از مشهورترین گردشهای اسکی در کل منطقه از عرببا به مارمولادا منتهی می شود، یک پیست یک روزه برای اسکی بازان متخصص ، که شامل اسکی در ارتفاعات نزدیک به 3300 متر است.

سایت رسمی: http://www.skiarabba.com

 

پیست های اسکی برای خانواده ها

پیست های اسکی ایتالیا به دلیل دوست داشتن خانواده معروف هستند و تقریباً در همه جا تپه های مبتدی با آسانسورهای قابل دسترسی برای کودکان پیدا خواهید کرد. مراکز آموزشی و مراقبت از کودکان در دامنه شیب به جز کوچکترین کوهها رایج است و اتاقها و سوئیت هایی به اندازه خانواده پیدا می شود.

برخی از استراحتگاهها به خاطر این که بچه ها احساس خوش آمدگویی می کنند و والدین در مورد مشارکت آنها در تعطیلات اسکی اطمینان خاطر دارند ، تلاش بیشتری می کنند. همراه با کورتینا آمپزو ، آلپ دی سیوسی ، بروئل سروینیا و والتورننچه در بالا، استراحتگاه های زیر مخصوص خانواده ها هستند. با این حال ، قبل از رزرو این فصل ، با استراحتگاه تماس بگیرید تا مطمئن شوید که امکانات مراقبت از کودک با تمام ظرفیت کار می کند.

13 پیست اسکی درجه یک ایتالیا

اسکی خانوادگی در ایتالیا

 

پاسو توناله: با اسکی بسیار ارزان یا رایگان برای اسکی بازان زیر 10 سال، مدرسه اسکی و مراکز بازی برای ورزشهای تفریحی، پاسو توناله چیزهای زیادی برای جلب رضایت والدین دارد. تپه لوله ای و مقدار زیادی زمین اسکی مبتدی و میانی بچه ها را مشغول می کند و همه از اقامتگاه اسکی در اسکی در اسکی و بیرون اسکی استقبال می کنند که حمل وسایل را به دامنه ها به حداقل می رساند.

La Thuile: یک پارک برفی کامل برای کودکان، با نام مناسب Fantaski ، مرکز مدرسه اسکی La Thuile و امکانات مراقبت از کودکان است. در دره Aosta در مرز فرانسه، این پیست اسکی خود را با تفرجگاه La Rosière فرانسه تقسیم می کند. بچه های بزرگتر دوست خواهند داشت که در یک روز در دو کشور اسکی کنند.

Sauze d’Oulx: تنها یک ساعت با تورین فاصله دارد، این تفرجگاه در آلپ ساووی بخشی از گروهی است که به راه شیری معروف است. یک گذرگاه اسکی راه شیری شامل چندین استراحتگاه ایتالیایی و تفرجگاه فرانسوی مونت ژن، درست در آن سوی مرز است. مسیرهای پیاده روی بسیار متوسط ​​هستند و زمینه های زیادی را برای اسکی با هم در اختیار خانواده ها قرار می دهند. اتوبوس های اسکی اسکی بازان را از شهر بدون اتومبیل به دامنه ها می رسانند یا گزینه های زیادی برای اسکان در داخل و خارج اسکی وجود دارد. منطقه Sportinia شامل مدرسه اسکی و مرکز بازی برای کودکان کوچکتر است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *