15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

در شهری که پر از نمادهای دوران باستان و ایمان مسیحی است، سخت است بدانید ابتدا کجا بروید. مطمئناً علایق شخصی شما بر انتخاب های شما حاکم خواهد بود، اما سایتهای خاصی وجود دارند که تقریباً اجباری برای ایتالیا و کل اروپا هستند، مانند کولوسئوم و پانتئون.

یک کلمه احتیاط: سعی کنید تجربیات خود را هنگام گشت و گذار در رم تغییر دهید، به طوری که از مکان های باستانی یا کلیساهای زیاد پشت سر هم دیدن نکنید. و این جاذبه های جدی تر را با چند مورد که به سادگی نمادهای توریستی هستند، متصل کنید: پله های اسپانیایی و آن مکان که همه گردشگران باید برای پرتاب سکه خود، فواره Trevi، بروند.

رم آنقدر بزرگ است که می تواند غرق شود، بنابراین حتی فداکارترین گردشگران باید مدتی را به عقب برگردانند و از لذت بردن از لا دولچه ویتا در پارک یا کافه پیاده رو لذت ببرند. با این فهرست مفید از جاذبه های برتر رم، می توانید بهترین مکان ها را برای بازدید انتخاب کنید.

1. کولوسئوم و طاق کنستانتین

 

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

کولوسئوم و طاق کنستانتین

همانطور که برج ایفل به پاریس است، شبح آمفی تئاتر فلاویان به رم است. بزرگترین سازه ای که از دوران باستان رومی به ما باقی مانده است، کولوسئوم هنوز الگویی برای میادین ورزشی ارائه می دهد – طراحی استادیوم فوتبال امروزه به وضوح بر اساس این طرح بیضی شکل رومی است.

این ساختمان توسط وسپاسیان در سال 72 بعد از میلاد آغاز شد و پس از بزرگ شدن پسرش تیتوس با افزودن طبقه چهارم ، در سال 80 پس از میلاد با مجموعه ای از بازیهای باشکوه افتتاح شد. کولوسئوم برای نمایش های تئاتری، جشنواره ها، سیرک ها یا بازی ها به اندازه کافی بزرگ بود، که دربار شاهنشاهی و مقامات عالی رتبه را از پایین ترین سطح، خانواده های اشرافی رومی در درجه دوم ، مردم در سوم و چهارم تماشا کردند.

در کنار کولوسئوم، طاق کنستانتین تقریباً به همان اندازه ایستاده است، یک طاق پیروزمندانه که توسط مجلس سنا به افتخار امپراتور به عنوان “رهایی بخش شهر و ایجاد کننده صلح” پس از پیروزی وی در نبرد پل میلویان در 312 ساخته شد. خطوط طولانی است و به آرامی حرکت کنید، بنابراین می توانید با پیوستن به تور پیاده روی نیم روزه رم باستانی و کولوسئوم در وقت خود صرفه جویی کرده و یک راهنمای آگاه نیز داشته باشید.

 

2. شهر واتیکان

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

شهر واتیکان

واتیکان با مساحتی کمتر از نیم کیلومتر مربع ، کوچکترین ایالت مستقل جهان است که بیشتر آن توسط دیوارهای واتیکان محصور شده است. در داخل کاخ واتیکان و باغ ها، می کلیسای سنت پیتر و میدان سنت پیتر، منطقه تحت حکومت پاپ، رئیس عالی کلیسای کاتولیک روم. این فضای جمع و جور، چیزهای زیادی را برای دیدن، بین موزه های آن و خود کلیسای بزرگ ارائه می دهد.

در داخل کلیسای سنت پیتر، شاهکار میکل آنژ، پیتا، به همراه مجسمه و محراب های برنینی و دیگران قرار دارد. برجسته و بی چون و چرای موزه های واتیکان، کلیسای سیستین است که سقف نقاشی شده با شکوه آن مشهورترین اثر میکل آنژ است.

در کاخ واتیکان اتاق های رافائل قرار دارد. آپارتمان بورجیا؛ کتابخانه واتیکان ، و تعدادی از موزه که شامل گالری عکس، موزه سکولار هنر، موزه اتروسک، و دیگران. مجموعه هایی که می توانید در آنها مشاهده کنید همه چیز را شامل می شوند، از مربیان پاپ گرفته تا هنر قرن بیستم که نشان دهنده موضوعات مذهبی است.

خطوط بلیط برای جاذبه های برتر واتیکان به طرز باورنکردنی طولانی است و می توانید چندین ساعت در صف انتظار بمانید. برای صرفه جویی در وقت، موزه های پرش از خط: موزه های واتیکان را با تور سنت پیتر، کلیسای سیستین و گروه ارتقاء گروه های کوچک از قبل خریداری کنید. این تور سه ساعته به شما امکان می دهد از خطوط طولانی دور بزنید و مستقیماً با راهنمای آگاه وارد موزه ها شوید. هدست ها ارائه می شوند و می توانید از چندین زمان مختلف حرکت انتخاب کنید یا به یک تور عصرانه یا گروهی کوچک ارتقا دهید.

 

 

3. پانتئون

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

پانتئون

پانتئون – بهترین بنای حفظ شده در دوران باستان روم – به طور قابل توجهی در 2000 سال خود دست نخورده است. این در حالی است که پاپ گرگوری سوم کاشی های برنزی طلاکاری شده را برداشته و پاپ اوربان هشتم دستور داد سقف برنزی آن برداشته و ذوب شود تا سایبان روی محراب در سنت پیتر و توپهای Castel Sant’Angelo بریزد.

پانتئون پس از آسیب ناشی از آتش سوزی در سال 80 پس از میلاد بازسازی شد و آجرکاری حاصل نشان دهنده تسلط فوق العاده بالای فنی سازندگان رومی است. گنبد 43 متری آن، عالی ترین دستاورد معماری داخلی رومی، بدون پشتوانه های قابل مشاهده به حالت آویزان درآمده است – این دیوارها به خوبی در داخل دیوارها پنهان شده اند – و دهانه مرکزی نه متری آن تنها منبع نوری ساختمان است.

اثر هماهنگ داخلی نتیجه نسبتهای آن است: ارتفاع همان قطر است. اگرچه اولین امپراتوران مسیحی استفاده از این معبد بت پرست را برای عبادت منع کردند ، اما در سال 609 پاپ بانیفاسیوس چهارم آن را به مریم مقدس و همه شهدای مسیحی تقدیم کرد و از آن زمان به بعد محل دفن پادشاهان ایتالیایی شد (ویکتور امانوئل دوم در دوم طاقچه در سمت راست) و دیگر ایتالیایی های معروف، از جمله نقاش رافائل.

 

4. انجمن رومی

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

انجمن رومی

قدم زدن در تالار گفتمان، در حال حاضر در وسط یک شهر تپنده مدرن، مانند عقب نشینی از دو هزاره گذشته در قلب روم باستان است. اگرچه آنچه از این مرکز زندگی و حکومت رومی بر جای مانده است تنها بخش کوچکی از شکوه و جلال اصلی آن را نشان می دهد، ستون های ایستاده و افتاده، طاق های پیروزمندانه آن و بقایای دیوارهای آن هنوز تحت تأثیر قرار می گیرد، به ویژه وقتی در نظر بگیرید که قرن ها، تاریخ انجمن تاریخ امپراتوری روم و جهان غرب بود.

زندگی سیاسی و مذهبی روم در اینجا متمرکز بود، همراه با دادگاه ها، بازارها و مکانهای ملاقات. پس از قرن هفتم، ساختمانها ویران شدند و کلیساها و دژها در میان بقایای باستانی ساخته شد. سنگهای آن برای ساختمانهای دیگر استخراج شد و تا قرن 18 و 19 بود که حفاری های منظم ساختمانهای باستانی را از زیر لایه ای 10 متری از خاک و آوار به معرض نمایش گذاشت.

نکات برجسته به دست می معبد آنتونیوس پیوس، در معبد کاستور و پولوکس، معبد زحل از طاق سپتیموس سوروس از زمره از معبد وستا، و طاق تیتوس.

 

 

5. چشمه Trevi

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

چشمه Trevi

این شاهکار قرن هفدهمی که یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر است، تا زمانی که تقریباً مورد نیاز نیست ، در فیلم جاودانه شده است. انداختن سکه (نه سه عدد) به چشمه Trevi (Fontana di Trevi) سنتی است که قرار است بازگشت شما به رم را تضمین کند.

Fontana di Trevi ، بزرگترین چشمه رم، توسط قناتی تأمین می شود که در ابتدا توسط Agrippa، حامی هنر بزرگ قرن اول قبل از میلاد ، ساخته شده است تا آب را به حمام های خود برساند. این چشمه برای پاپ کلمنت دوازدهم بین سالهای 1732 و 1751 توسط نیکولو سالوی ایجاد شد و در مقابل دیوار عقب کاخ دوک های پولی ساخته شد.

این تصویر خدای دریا اقیانوس (نپتون) را با اسب، تریتون و صدف نشان می دهد. آب در اطراف شکلها و صخره های مصنوعی می چرخد ​​و در حوضه بزرگی جمع می شود که همیشه با سکه پر شده است.

 

 

6. Centro Storico & the Step Steps

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

پله های اسپانیایی

به نقشه توریستی رم نگاهی بیندازید و منطقه ای را خواهید دید که به قدری پر از کارهایی است که خواندن نام خیابان ها دشوار است. اینجا Centro Storico ، مرکز تاریخی رم است، با کلیساهای مملو از هنر، قصرهای باشکوه و میدان های پر جنب و جوش که می توانید کل تعطیلات خود را در گردش و قدم زدن در خیابان ها و خطوط قدیمی آن بگذرانید.

مدتی را صرف جذب فضای محله کنید به جای اینکه از یکی از دیدنی های دیدنی آن به مکان بعدی بروید. همراه با پیازا ناونا ، فواره Trevi و کلیسای سانتا ماریا ماجیوره ، در کلیساهای کمتر شناخته شده ای مانند سانتا ماریا دل پوپولو توقف می کنید، جایی که آثار برنینی و کاراواجو را در آنجا خواهید یافت.

مکث در پله های اسپانیایی، پرواز از پله ها و فرودهای نامنظم که به کلیسای فرانسوی ترینیتی دی مونتی منتهی می شود. پله ها نام خود را از میدان دی اسپانیا ، میدان واقع در پایه خود و یکی از معمولی ترین میدانهای رم گرفته اند. پله ها محل سکونت مورد علاقه گردشگران بوده است ، جایی که آنها می توانند در تابستان بنشینند و از غذای خوشمزه لذت ببرند یا در زمستان دست های خود را با مخروط های شاه بلوط داغ داغ گرم کنند.

چشمه قایقی شکل در پای پلکان اسپانیایی با نام بارکاچی شناخته می شود و توسط پیترو برنینی ، پدر معمار بزرگ باروک ، جیان لورنزو برنینی ایجاد شده است. Via Condotti ، که در جنوب غربی پیازا دی اسپانیا قرار دارد ، شیک ترین خیابان خرید رم است، جایی که Caffè Greco برای هنرمندان ، نویسندگان و موسیقیدانانی که در آن رفت و آمد کرده اند مشهور است.

آدرس: میدان دی اسپانیا ، رم

 

 

7. سانتا ماریا مگیوره

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

سانتا ماریا مگیوره

یکی از باشکوه ترین کلیساهای رم ، سانتا ماریا مگیوره از زمانی که پاپ لیبریوس در قرن چهارم تصور می کرد که مریم مقدس او را به ساختن کلیسایی که برف در آن روز بعد باریده بود، دید، اینجا ایستاده است. اگرچه ماه اوت بود ، صبح روز بعد برف روی تپه اسکیلین بارید ، بنابراین در اینجا کلیسای بزرگ ساخته شد.

از قرن پنجم هر روز مراسم جماعت در اینجا برگزار می شود. سه راهرو از 86 متر طول داخلی آن با 40 ستون از سنگ مرمر و چهار ستون گرانیت از هم جدا شده اند و این عطف افزوده شده در قرن سیزدهم با موزاییک هایی از موضوعات عهد قدیم و عهد جدید ، شاهکارهای هنرمندان معروف موزاییک رم ، پوشیده شده است.

قدیمی ترین موزاییک های روم ، با قدمت قرن چهارم، دیوارهای بالایی را تزئین کرده است و کف آن با سنگ های رنگی به سبک صنعتگران متخصص قرن 12th در منطقه دریاچه کومو تزئین شده است. اولین طلایی که از قاره آمریکا به ایتالیا رسید در سقف قهوه ای می درخشد. دو پاپ در اینجا دفن شده اند. این یکی از چهار باسیلیکای پاپ رم است، مکانی مهم برای زیارت.

آدرس: Piazza di Santa Maria Maggiore ، رم

 

 

8. میدان ناونا

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

پیازا ناونا

Piazza Navona یکی از بارزترین میدان های باروک رم، هنوز نمای کلی ورزشگاه رومی را دارد که توسط امپراتور دومیتیان در اینجا ساخته شده است. در قرون وسطی هنوز برای جشنواره ها و مسابقات اسب دوانی مورد استفاده قرار می گرفت و توسط بورومینی، که طرحی باشکوه از کاخ ها و کلیسای سانت آگنس را در ضلع غربی آن طراحی کرد، به سبک باروک بازسازی شد.

نما، گنبدخانه و گنبد آن نشان می دهد که چگونه معماری باروک سطوح محدب و مقعر، شیروانی ها ، پنجره ها، ستون ها و پایه ها را به صورت یکپارچه بافته است. در سرداب Sant’Agnese الساندرو آلگاردی 1653 معجزه سنت آگنس و بقایای کف موزاییک رومی قرار دارد. Sant’Agnese یک مدل برای کلیساهای باروک و روکوکو در ایتالیا و جاهای دیگر ارائه داد.

اگرچه بورومینی میدان و نماهای اطراف آن را طراحی کرد، اما برنینی ، مخترع او بود که مرکز آن، چشمه زیبای باروک، Fontana dei Fiumi را ایجاد کرد. این چشمه روح دار نشان دهنده چهار رودخانه ای است که در آن زمان تصور می شد بزرگترین رودخانه ها در هر یک از قاره های شناخته شده است، با چهره هایی که نیل، گنگ، دانوب و ریو دلا پلاتا را در اطراف حوضه بزرگ نشان می دهند، هر کدام با گیاهان و جانوران مناطق مربوطه همراه شده اند. به

دو چشمه دیگر در میدان عبارتند از Fontana del Moro قرن 16 در مقابل Palazzo Pamphili، ساخته شده توسط Giacomo della Porta ، و Fontana del Nettuno قرن 19 با شکل نپتون. امروز، میدان پر از رومی ها، گردشگران ، هنرمندان خیابانی، کیوسک های سوغاتی، کافه ها و در ماه دسامبر، یکی از بهترین بازارهای کریسمس رم است.

در نزدیکی، بین میدان و پانتئون ، کلیسای سان لوئیجی دی فرانسیس شامل سه نقاشی اصلی کاراواجو از اواخر قرن 16 است.

 

 

9. تپه پالاتین

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

ورزشگاه دومیسیان در تپه پالاتین

تپه پالاتین که از نظر راهبردی 50 متر بالاتر از تیبر قرار دارد ، شواهدی از قدیمی ترین محل سکونت روم را نشان می دهد: قلمه های سنگی که در مقابل معبد Cybele پیدا شده اند فعالیت انسان را تا قرن نهم قبل از میلاد نشان می دهند. بعداً، این مکانی بود که امپراتورها و خانواده های بزرگ اشرافی برای کاخ های خود انتخاب کردند.

باغ فارنس بر روی تپه ای در قرن 16 برای کاردینال الساندرو فارنس، یک پارک لذت بردن از تراس، غرفه، چمن، گل، درختان، و چشمه طراحی شده به عنوان یک نوع از مرحله تنظیم برای گردهمایی های اجتماعی گذاشته شد.

از نکات برجسته این پالاسیوم هستند مجلس لیویا (همسر آگوستوس “)، در نیمه زیرزمینی Cryptoporticus، به Domus فلاویا، به Domus آگوستانا، و بیشتر اعمال از همه، حمام سپتیموس سوروس. تپه پالاتین مکانی دوست داشتنی برای کاوش است ، ترکیبی از یک پارک با ویرانه های باشکوه و چشمگیر روم باستان.

 

 

10. گالری و باغهای ویلا بورگسه

گالری و باغهای Borghese

یکی از بزرگترین پارکهای رم، باغهای Borghese شامل تعدادی جاذبه است که شامل دو موزه است، برجسته ترین آنها Villa Borghese است. این گالری که به عنوان یک ویلای مهمانی و برای نگهداری مجموعه هنری Borghese ساخته شده است شامل نقاشی ها، مجسمه ها، موزاییک ها و نقش برجسته است که بیشتر آنها از قرن پانزدهم تا هجدهم بوده و شامل آثار رافائل، تیتیان، کاراواجیو و روبنس می باشد.

در جای دیگر این پارک، ویلا جولیا به عنوان اقامتگاه تابستانی برای پاپ ژولیوس سوم قرن 16 ساخته شد و موزه اتروسک را در خود جای داده است. ویلاهای بیشتر مربوط به نمایشگاه جهانی است که در رم در سال 1911 برگزار شد.

این پارک یک باغ چشم انداز به سبک انگلیسی است، دارای مسیرهای پیاده روی و حوضچه هایی است که می توانید قایق های قایقرانی را در آنجا اجاره کنید. همچنین می توانید دوچرخه یا سواری برای گشت و گذار در پارک اجاره کنید. یک باغ وحش خوب ، Bioparco di Roma ، با محوطه های طبیعی و یک مسیر مینیاتوری که بخشهای مختلف آن را به هم متصل می کند، وجود دارد. تعدادی از جاذبه های آن برای کودکان جذاب است ، از جمله زمین های بازی، اسب سواری آخر هفته و نمایش های عروسکی گاه به گاه.

آدرس: Piazzale del Museo Borghese ، 5

 

 

11. موزه ملی Castel Sant’Angelo

کاستل سان آنجلو

Castel Sant’Angelo در سال 135 پس از میلاد به عنوان مقبره امپراتور هادریان و خانواده اش آغاز شد ، یک سازه عظیم درام شکل است که مشرف به تیبر در نزدیکی واتیکان است. در طول هزاران سال وجود، Castel Sant’Angelo به عنوان اقامتگاه پاپ و قلعه و اخیراً به عنوان موزه ملی مورد استفاده قرار گرفته است.

در 271 پس از میلاد، امپراتور اورلیان از موقعیت آن برای محافظت از رویکردهای شمالی به شهر استفاده کرد و آن را در سیستم جدید دیوارهای اطراف شهر گنجانید. به عنوان یک سنگر، این شهر را از حملات بربرها محافظت می کرد و در قرون وسطی به یک دژ قابل توجه تبدیل شده بود. در مواقع خطر، پاپ ها از راهروی مخفی مخفی، پاستو دی بورگو فرار کردند و گرانترین ثروت خود را در خزانه قلعه ذخیره کردند.

بازدیدکنندگان از طریق یک پل عابر پیاده با مجسمه های فرشتگان (توسط برنینی) به قلعه می رسند و بر روی یک سطح شیب دار مارپیچی به پنج طبقه آن صعود می کنند. در سطوح مختلف آن سلولهای زندان، مجموعه بزرگی از اسلحه و آپارتمانهای پاپی با تزئینات باشکوه که با نقاشی های دیواری رنسانس پوشانده شده اند، قرار دارند. در بالای آن تراس با چشم انداز خیره کننده شهر قرار دارد.

آدرس: Lungotevere Castello 50 ، رم

 

 

 

12. حمامهای کاراکالا

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

حمام های کاراکالا

این کارها توسط کاراکالا در سال 216 تکمیل شد و بسیار بیشتر از حمام های عمومی بود. آنها یک مرکز ورزشی کامل بودند، با حمام های سرد و گرم، استخر، سونا های خشک و بخار ، امکانات ژیمناستیک و ورزش، اتاق های اجتماعی، باغ ها، کتابخانه ها، آرایشگاه ها و مغازه ها.

این بنای عظیم و تأثیرگذار مساحتی بالغ بر 300 متر مربع را در بر می گرفت، مجموعه ای از سالن های غول پیکر که گنبد و طاق نمایی آنها توسط ستون ها و اسکله های عظیمی پشتیبانی می شد. می توانست 1500 نفر را در یک زمان جا دهد. کف و دیوارها با سنگ مرمر، موزاییک و نقاشی های دیواری پوشانده شده بود. حتی در خرابی شکوه و جلال آنها هنوز مشهود است.

آدرس: Via delle Terme di Caracalla 52، Rome

 

 

13. سان جیووانی در لاترانو (کلیسای سنت جان لاتران)

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

سان جیووانی در لاترانو (کلیسای سنت جان لاتران)

همانطور که برای کلیسای اسقفی پاپ انتظار دارید ، سنت جان لاتران یکی از چشمگیرترین کلیساهای روم است. پس از قرن ها تغییر، هنوز شکل اولیه خود را از دوران کنستانتین ، هنگامی که ساخته شد ، حفظ کرده است.

در مقابل ، نمای آن یک تزئین کاملاً باروک و نمونه ای عالی از آن دوره است. در کنار موزاییک های موجود در اپسید، حتماً به سقف زیبای چوبی قرن 16 توجه کنید. اگر تعمیدگاه هشت ضلعی ، San Giovanni in Fonte ، کمی آشنا به نظر می رسد، به این دلیل است که مدل را برای نمونه های بعدی در سراسر اروپا ارائه کرده است.

این بنا توسط کنستانتین ساخته شده و قدیمی ترین تعمیدگاه مسیحی جهان است. در آن سوی میدان، در کلیسای اسکالا سانتا، پله مقدس قرار دارد، 28 پله که اعتقاد بر این است که در قرن چهارم توسط سنت هلن از کاخ پیلاتس در اورشلیم به روم آورده شده است.

 

 

14. Catacombs و Via Appia Antica (راه Appian)

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

Catacombs و Via Appia Antica (راه اپین)

دخمه سان کالیستو (سنت Calixtus) و سان سباستیانو ، هر دو محل دفن در زیر زمین در طریق Appia Antica را، گسترده هستند – سان Callista را پر می کند به مساحت 300 توسط 400 متر – با شبکه های چند لایه پیچیده از معابر و اتاق های حک شده توفای نرم علاوه بر مقبره ها ، سنت کالیکستوس دارای شش کلیسای کوچک مقدس است که بین 290 تا 310 ساخته شده است ، با هر دو نقاشی دیواری بت پرست و اولیه مسیحی.

در سرداب پاپ ، مقبره اکثر پاپ های شهید قرن سوم با کتیبه های یونانی مشخص شده است. سن سباستینو، یکی از هفت کلیسای زیارتی روم، در قرن چهارم در محل گورستان ها و دخمه های قدیمی ساخته شد که به همراه پایه های یک کلیسای قسطنطنیه قابل کاوش است.

اتاق های آرامگاه در چندین سطح با نقاشی های زیبا، تزئینات گچ بری و کتیبه های مربوط به قرن اول میلادی قرار دارد. اگرچه تصور می شود که بقایای محترم برای محافظت در طول آزار و شکنجه به اینجا آورده شده اند ، اما این قبرستانها بوده و نه محل اختفای مسیحیان.

کمی در غرب Via Appia Antica ، نه چندان دور از دخمه های سان کالستو، Catacombs of Domitilla با 15 کیلومتر اتاقک و معابر زیرزمینی و یک کلیسای کامل زیرزمینی بزرگترین و در میان چشمگیرترین آنها در رم هستند.

این کلیسا که تقدیم به مقدسین شهیدی است که در آنجا دفن شده اند، نریوس و آشیلوس، تا قرون وسطی مقصد اصلی زیارت بوده است. بیش از 80 مقبره نقاشی شده و نقاشی دیواری قرن شام آخر در گالری های آن باقی مانده است.

در خارج از Porta San Sebastiano ، طاق درووسوس نزدیک ابتدای Via Appia Antica، یکی از قدیمی ترین و مهمترین بزرگراههای رومی است که حدود 300 سال قبل از میلاد ساخته شده و تا 190 سال قبل از میلاد تا بندر بریندیسی گسترش یافته است.

به موازات جاده ، خرابه های برخی از قنات هایی که شهر را آب رسانی می کردند، وجود دارد و در میان سروهای کنار آن بقایای مقبره هایی متعلق به خانواده های اشرافی رومی وجود دارد. برجسته ترین آنها مقبره قرن اول Caecilia Metella و همسرش است.

آدرس: Via Appia Antica ، رم

وب سایت رسمی: www.catacombe.roma.it

 

 

15. Terme di Diocleziano (حمامهای موزه ملی دیوکلتیان)

 

15 جاذبه گردشگری حیرت انگیز رم

Terme di Diocleziano (حمامهای موزه ملی دیوکلتیان)

حمام های دیوکلتیان آنقدر عظیم بود که امروزه شامل دو کلیسا، بخشهای بزرگی از صومعه کارتوسین و یک موزه بزرگ است. میکل آنژ از تپیداریوم وسیع (حمام های گرم) به عنوان پوسته کلیسای خود در سانتا ماریا دگلی آنجلی استفاده کرد و موزه نازیونال رومانو، موزه ملی رم، بخش دیگری را با گنجینه های دوران باستان پر کرده است: مجسمه سازی یونانی و رومی، پیش از مسیحیت و سارکوفاژهای بعدی، و موزاییک و نقاشی های دیواری زیبا.

کلیسای سن برناردو آل ترمه در اواخر قرن 16 در روتوندا در گوشه حمام ها ساخته شد. گنبد آن مانند گنبد پانتئون است، اما تنها نیمی از اندازه آن است.

 

 

محل اقامت در رم برای گشت و گذار

در حالی که اصلی ترین جاذبه های گردشگری رم دقیقا به صورت گروهی وجود ندارد، اما اکثر جاذبه های اصلی در فاصله 20 تا 30 دقیقه پیاده روی از یکدیگر قرار دارند ، بنابراین چندین منطقه برای گشت و گذار مناسب است. محله مونتی شاید محوری ترین مرکز فروم، کولوسئوم، فواره Trevi و حتی پله های اسپانیایی و باغهای Borghese باشد. در اینجا برخی از هتل های دارای رتبه بالا در بهترین مکان های رم برای گشت و گذار آمده است:

  • هتل های مجلل: Palazzo Manfredi – Relais & Chateaux در کنار Colosseum قرار دارد و می توانید هنگام صرف صبحانه در رستوران پشت بام از آن چشم پوشی کنید.بوتیک هتل کامپو د فیوری دارای باغی روی پشت بام مشرف به بازار رنگارنگ روزانه در یکی از سنتی ترین محله های رم، نزدیک پانتئون و پیاده روی آسان از تپه پالاتین و واتیکان است.دو بلوک تا کولوسئوم، هتل Capo d’Africa در محله ای پر از رستوران های کوچک قرار دارد.
  • هتل های میان رده: همچنین در محله دلپذیر واقع در پشت کولوسئوم، هتل رومانس دارای اتاق هایی با چشم انداز باغ است.در مونتی، نزدیک Colosseum و Forum، هتل Fori Imperiali Cavalieri توسط رستوران ها و مراکز خرید احاطه شده است.روبروی خانه اپرا در مونتی، iQ Hotel Roma دارای تراس روی پشت بام و دکوراسیون مدرن است.
  • هتل های مقرون به صرفه: در میان رستوران ها و مغازه ها در مونتی، بین تالار گفتمان و خانه اپرا، Hotel Artorius در مجاورت هیچ جاذبه ای قرار ندارد، اما در فاصله 20 تا 30 دقیقه پیاده روی از انجمن، کولوسئوم، فواره Trevi، ویتوریانو و موزه هاهمچنین در محله پر جنب و جوش مونته و پیاده روی آسان از کولوسئوم و دیگر جاذبه های روم باستان ، هتل گریفو تراس روی پشت بام و صبحانه رایگان ارائه می دهد.در کرانه غربی تیبر، در جنوب شهر واتیکان ، تراستوره یکی از رنگارنگ ترین محله های شهر است. اگرچه Trastevere چندین B&B کوچک دارد، Cassiodoro یکی از معدود هتل های آن است که توسط رستوران ها و مغازه های سنتی احاطه شده است.

نکات و تورها: چگونه از سفر خود به رم بیشترین استفاده را ببرید

  • گشت و گذار تور با اتوبوس: برای حداکثر انعطاف پذیری در حالی که شما در حال دیدن تمام جاذبه های، ثبت نام برای رم هاپ در هاپ کردن گشت و گذار تور در هوای آزاد اتوبوس دو طبقه. این بلیط مناسب همراه با تفسیر صوتی ، تمام دیدنی های برتر را با هشت ایستگاه مختلف پوشش می دهد و می توانید از جاذبه های مورد علاقه خود سوار و خاموش شوید. شما می توانید یک تور معتبر برای 24 یا 48 ساعت انتخاب کنید و به بسته هایی که شامل صرفه جویی در وقت برای جاذبه هایی مانند Palatine Hill ، Colosseum و انجمن رومی است ، ارتقا دهید.
  • تور Segway: یکی دیگر از راه های دیدن دیدنی های برتر بدون نگرانی از حرکت در شهر، تور Segway رم است. در این گشت و گذار سه ساعته یک جلسه جهت گیری مختصر، کلاه ایمنی، کتهای آب و هوای مرطوب (در صورت نیاز) و تفسیر صوتی وجود دارد. در نزدیکی میدان ونزیا با راهنمای خود ملاقات کنید و دیدنی های روم باستان، از جمله کولوسئوم ، تالار روم و سیرک ماکسیموس را ببینید و در هنگام بزرگنمایی در شهر همه چیز را درباره آنها بیاموزید.
  • تجربه گلادیاتور: اگر همیشه فکر کرده اید که شمشیر زدن مانند اسپارتاکوس چگونه است، ثبت نام در مدرسه گلادیاتور روم را در نظر بگیرید: بیاموزید که چگونه می توانید یک تجربه گلادیاتور در راه اپین، نزدیک کولوسئوم باشید. این درس خصوصی دو ساعته برای افراد شش سال به بالا مناسب است و شامل ورود به مدرسه گلادیاتور موزه رم و همچنین اجاره لباس و سلاح است.
  • سفر روزانه Tivoli: تورهای سازمان یافته راهی عالی برای کشف جاذبه های حومه زیبا در اطراف رم است. می توانید استراحت کنید و اجازه دهید راهنمای حرفه ای کار را بدون دردسر رانندگی، پیدا کردن راه و پارکینگ انجام دهد. در سفرهای یک روزه تیوولی از رم: ویلا دستا و تور ویلای هادریان، می توانید دو ویلای تاریخی ثبت شده در فهرست میراث جهانی، که به عنوان خانه های تعطیلات برای نخبگان رومی ساخته شده اند، و همچنین باغ های باشکوه آنها را کاوش کنید. این تور شامل حمل و نقل با یک مربی راحت، پذیرش ویلا و هدست می شود، بنابراین می توانید راهنما را به راحتی بشنوید.
  • سفر یک روزه پمپئی: یکی دیگر از گردشگران محبوب، سفر یک روزه پمپی از رم است. در این تور تمام روزه، می توانید به دهانه کوه وزوویوس (در تابستان) پیاده روی کنید یا از موزه ملی باستان شناسی پومپی (16 نوامبر تا 31 مارس) دیدن کنید، و همچنین مکان های دیدنی پمپئی را ببینید. هزینه ورودی و ناهار شامل می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *