18 جاذبه گردشگری برن

18 جاذبه گردشگری برن

اولین بار که بسیاری از بازدیدکنندگان برن را می بینند ، از زیبایی محیط آن متحیر می شوند. پایتخت سوئیس بر روی یک خط الراس ماسه سنگ ساخته شده است که از سه طرف توسط Aare که از دره عبور می کند احاطه شده است. پل های سطح بالا شهر را با ارتفاع بلند در ساحل راست و قسمت های جدیدتر شهر پیوند می دهد. خانه ها و مغازه ها با طاقهای سطح خیابان و سقف های برجسته ، نشان دهنده رفاه شهروندان برن در قرون 17 و 18 است. و این ویژگی جذاب شهر قدیمی به خوبی حفظ شده در زندگی روزمره شهر ادغام شده و باعث می شود که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی به رسمیت شناخته شود.

برن از نظر فرهنگی غنی است و در تمام طول سال مانند جشنواره های جاز تابستانی و زمستانی. جشنواره رانندگان؛ و جشنواره Gurtenfestival ، که در اواسط ژوئیه برگزار شد. موزه ها و تئاترهای متعدد علایق مختلفی را پوشش می دهند و بازدیدکنندگان می توانند از گشت و گذار در کنار خیابان مانند Zytglogge ، برج ساعت قرون وسطایی با عروسک های متحرک لذت ببرند.

با لیستی از جاذبه های گردشگری برتر و کارهایی که در برن انجام می دهیم ، سفر خود را برنامه ریزی کنید.

 

 

1. شهر قدیمی

 

شهر قدیمی

شهر قدیمی برن بیش از آنکه شایسته موقعیت خود به عنوان میراث جهانی یونسکو باشد ، شایسته است. این شهر قدیمی که بر روی صخره ای احاطه شده است و از سه طرف توسط آبهای آکوامارین خیره کننده رودخانه Aare احاطه شده است ، بسیاری از ویژگی های قرون وسطایی خود را حفظ کرده است. خیابان ها سنگ فرش شده و با پیاده روهای سرپوشیده و سرپوشیده احاطه شده است که تا کیلومترها مار می کشند. در سطوح پایین ساختمانها مغازه ها ، کافه ها ، کتابفروشی ها و رستوران ها وجود دارد ، در حالی که طبقات بالای آن آپارتمان است.

این منطقه قدیمی جایی است که بسیاری از بهترین جاذبه های گردشگری و کارهایی که باید انجام شود ، از جمله تمام پل های Aare، چشمه های عمومی ، مجسمه های قدیمی ، برج ها و برج ساعت معروف در آن قرار دارد. چند روز را می توان با خوشحالی گذراند و فقط در شهر قدیمی قدم بزنید.

 

 

2. Kunstmuseum

 

 

در غرب Waisenhausplatz ، در Hodlerstrasse ، Kunstmuseum معروف (موزه هنر) قرار دارد. این موزه هنری عظیم و چشمگیر میزبان بیش از 51000 نقاشی ، مجسمه ، نقاشی ، چاپ ، عکس و فیلم است. این قدیمی ترین موزه هنر در سوئیس است که در سال 1879 ساخته شده است و دارای شهرت بین المللی است.

این مجموعه شامل هنرهای Trecento ایتالیایی (Duccio ، Fra Angelico) است. هنر سوئیسی از قرن پانزدهم (نیکلاوس مانوئل ، آلبرت آنکر ، فردیناند هودلر ، کانو آمیت) ؛ و نقاشی بین المللی قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم (امپرسیونیسم ، کوبیسم ، اکسپرسیونیسم ، بلو ریتر ، سوررئالیسم) ؛ با تمرکز ویژه بر پل کلی ، واسلی کاندینسکی و پابلو پیکاسو.

هر دو گرایش هنری ملی (Meret Oppenheim ، Franz Gertsch ، Markus Raetz) و بین المللی از جکسون پولاک تا به امروز نیز نشان داده شده است. نمایشگاههای دیگر در داخل و خارج می چرخند. حتماً وب سایت عالی را برای آخرین جزئیات بررسی کنید. این موزه تورهای عمومی و خصوصی را ارائه می دهد.

آدرس: Hodlerstrasse 8-12 ، Bern

سایت رسمی: http://www.kunstmuseumbern.ch/

 

 

3. موزه اینشتین و موزه تاریخی برن

 

موزه اینشتین و موزه تاریخی برن

موزه تاریخی برن که در ساختمان 130 ساله ای طراحی شده توسط آندره لامبرت بر اساس قلعه های قرن 15 قرار دارد ، با موزه اینشتین ترکیب می شود و دومین موزه بزرگ سوئیس را تشکیل می دهد. نمایشگرها شامل بیش از نیم میلیون شیء مربوط به عصر حجر تا سلت ها ، رومی ها ، قرون وسطی ، دوران ناپلئون و تا قرن 19 و 20 است. اشیاء مربوط به گورهای عصر حجر آلپی به اندازه ملیله های فرانسوی قرن 15 و دیپتیک معروف Königsfelden که برای پادشاه مجارستان نقاشی شده است ، چشمگیر هستند.

موزه انیشتین بر زندگی این دانشمند بزرگ متمرکز شده است و نحوه زندگی او را از طریق ده ها فیلم قدیمی ، اشیاء اصلی و نامه ها نشان می دهد. حتی گواهی جایزه نوبل 1921 او به نمایش گذاشته شده است. و برای ما که فیزیکدان نابغه ای نیستیم ، فیلم های متحرک به شخص ساده لوح کمک می کند تا نظریه های پیشگام اینشتین را درک کند. این موزه در Helvetiaplatz واقع در مقابل Aare از شهر قدیمی قرار دارد.

سایت رسمی: http://www.bhm.ch/fa/

 

 

4.خانه اینشتین

 

خانه اینشتین

اگر قبلاً از موزه اینشتین دیدن کرده اید ، توقف در محل اقامت قبلی انیشتین به شما اطلاعات بیشتری درباره زندگی این دانشمند نابغه می دهد. اینشتین در این آپارتمان طبقه دوم با همسر فیزیکدانش میلوا ماریچ و پسرش هانس بین سالهای 1903 تا 1905 زندگی می کرد. او در حین زندگی در اینجا برخی از تاثیرگذارترین کارهای خود را انجام داد ، از جمله نوشتن مقالات Annus Mirabilis در مورد اثر فوتوالکتریک ، حرکت براونی ، نظریه نسبیت خاص و E = MC 2 .

آپارتمان با مبلمان دوره بازسازی شده است ، و قدم زدن در فضا به شما این ایده را می دهد که چگونه اینشتین و خانواده اش در زمان نوشتن مقاله که مسیر علم را برای همیشه تغییر می داد چگونه زندگی می کردند. یک نمایشگاه کوچک در طبقه سوم ساختمان ، آثار اینشتین را به زبان ساده برای غیر دانشمندان به نمایش می گذارد و همچنین اطلاعات جالبی در مورد زندگی و دستاوردهای او ارائه می دهد.

آدرس: Kramgasse 49 ، Bern

سایت رسمی: https://www.einstein-bern.ch/

 

 

5. روزنگرتن

 

روزنگرتن

یکی از آرام ترین و زیباترین مکانهای برن با چشم اندازهای چشمگیر از شهر. باغ رز رز (روزنگارتن) یک منطقه باز بزرگ است که در دامنه تپه ای واقع در کنار رودخانه از مرکز شهر نشسته است. این منطقه که در اصل گورستان بود (1777-1877) ، در سال 1913 به یک پارک عمومی تبدیل شد.

در اواخر دهه 1950 دوباره طراحی شد و در حال حاضر بیش از 200 نوع گل رز و 200 گونه دیگر از عنبیه ، آزالیا و رودودندرون وجود دارد. یک حوض بزرگ و باشکوه نیز وجود دارد. یک غرفه ؛ رستوران ؛ و مناطق پیک نیک

سایت رسمی: http://www.rosengarten.be/

 

 

6. برنر مونستر

 

برنر مونستر

شاید معروف ترین بنای برن ، برنر مونستر با نام کلیسای جامع برن یا کلیسای جامع سنت وینسنت نیز شناخته شود. کلیسای جامع بزرگترین کلیسای سوئیس از اواخر قرون وسطی است و نقش اساسی در توسعه کلی معماری شهر ایفا کرد. آفرینش گوتیک متاخر ، یک بازلیک سه ایوانی و ستون دار است که از سال 1421 تا 1893 در حال ساخت بود ، هنگامی که افزودن قسمت فوقانی هشت ضلعی و گلدسته باز شده به پایان رسید.

درب غربی برن مینستر با مجسمه سازی (در حال حاضر کپی) تزئین شده است. در تیمپانوم آخرین داوری (در سال 1495 تکمیل شد) حاوی تعدادی شکل است و در دیوارهای کناری نقاشی های سقوط و بشارت وجود دارد.

شبستان و گروه سرود سنت وینسنت مینستر برن دارای طاق با شبکه ای با روکش های زیبای قرن 16 هستند. غرفه های کر کر (1523) اولین اثر هنری رنسانس در برن بود. در قسمت عکاسی یک فونت گوتیک (1524) و شیشه رنگ آمیزی زیبا (50- 1441) وجود دارد.

در انتهای راهروی جنوبی بنای یادبودی به نام برشتولد فون زهرینگن (1601) قرار دارد که دارای یک نشان نظامی است. در کلیسای کوچک ماده (هفتمین خلیج در راهرو جنوبی) پنجره رقص مرگ (1917) با 20 صحنه از رقص مرگ (1915-1156) توسط نیکلاوس مانوئل-دویچ قرار دارد. در راهرو جنوبی یک اندام باشکوه باروک (30-1726) ، با 5404 لوله و شیشه های رنگی زیبا (1947) وجود دارد.

از تراس برن مینستر درختکاری شده ، چشم اندازی جذاب به سمت دره آئر وجود دارد. و اگر بتوانید 254 پله برج را تشکیل دهید ، چشم اندازهای شهر برجسته است – به ویژه در یک روز روشن که کوه های آلپ به عنوان پس زمینه ظاهر می شوند.

 

 

18 جاذبه گردشگری برن

 

Minster (سنت وینسنت) نقشه برن (تاریخی)

 

 

7. برج ساعت

 

18 جاذبه گردشگری برن

برج ساعت

برج ساعت 800 ساله (Zytglogge) یکی از مشهورترین نقاط دیدنی برن است-و ارزش بازدید دارد (ساعت به سال 1530 بر می گردد). درست بالای برج دروازه غربی در بخش قدیمی شهر ، این برج 23 متری با یک ساعت نجومی عظیم تزئین شده است.

فقط سه دقیقه قبل از هر ساعت ، سیرکی از موجودات مکانیکی (احمق ، شوالیه ، خروس ، پایپر و غیره) برای نمایش کوچکی بیرون می آیند. در داخل ، می توانید محبوبیت این بنای باستانی را از 130 پله سنگی فرسوده مشاهده کنید. بازدیدکنندگان می توانند به سکوی مشاهده صعود کنند ، جایی که دارای چشم اندازهای چشمگیری است. تورهای راهنمایی بسیار عالی و آموزنده هستند.

 

 

8. مرکز پل کلی

 

مرکز پل کلی

آثار نقاش آلمانی-سوئیسی پل کلی شاید یکی از شناخته شده ترین و مشهورترین آثار نقاشی در بخش اول قرن بیستم باشد. کلی فراروی از خشونت عصر خود (سوررئالیسم ، کوبیسم ، انتزاع) به طور مرتب رسانه های مختلف را در آثار خود ترکیب می کرد. نوشته های او در زمینه فرم و نظریه طراحی یکی از مهمترین آثار نظری درباره هنر است که تا کنون نوشته شده است.

این مرکز شامل حدود 4000 اثر از Klee از جمله معروف Dame mit Sonnenschirm (زن با چتر پارویی) ، In den Häusern von St. Germain (خانه های سنت ژرمن) ​​و Tod und Feuer (مرگ و آتش) است. خود ساختمان برجسته است. طراحی شده توسط معمار رنزو پیانو ، شکل یک چشم انداز ناهموار و تپه ای را به خود می گیرد. وسیع و باز ، سبک و هوا ، و به خودی خود یک اثر هنری است.

سایت رسمی: http://www.zpk.org/

 

 

9. چشمه های باستانی

 

شهر چشمه ها

تعدادی چشمه عمومی قدیمی در اطراف شهر قدیمی پراکنده شده است. این چشمه ها در قرن شانزدهم نصب شده بودند و مجسمه هایی از ایده ها یا صحنه های کتاب مقدس مانند کشتن شیر توسط سامسون وجود داشت. برخی دیگر هنوز مجسمه هایی در ستایش قدرت برن دارند ، مانند Zähringerbrunnen (خرس با زره کامل) و Läuferbrunnen (چشمه دونده).

این چشمه ها در زمانی جایگزین چشمه های چوبی شد که شهر به سرعت در حال کسب ثروت بود. 100 چشمه وجود دارد. یازده مجسمه اصلی را حفظ کرده و همه آنها با دقت نگهداری می شوند و اغلب رنگ آمیزی می شوند. و بله ، آب هنوز قابل شرب است.

 

 

10. باغ گیاه شناسی

 

باغ گیاه شناسی

باغ گیاه شناسی زیبا را نباید از دست داد. حتی کسانی را که فکر نمی کنند به گیاهان و گلها علاقه دارند ، تحت تأثیر قرار می دهد. این باغ شامل چندین بخش است. تمرکز Alpinum بر اکوسیستم های کوهستانی میزبان گیاهان کوهستانی از اروپا ، آسیا و آمریکای شمالی با تمرکز ویژه بر روی گیاهان سوئیسی است. همچنین نمایش جالبی روی گونه های در حال انقراض وجود دارد.

سه ساختمان دیگر پوشش گیاهی و محیطی بیابانی ، گرمسیری و نیمه گرمسیری را پوشش می دهند. Palm House بسیار جالب است زیرا روی گیاهان گرمسیری تولید کننده مواد غذایی مانند موز ، نارگیل و قهوه تمرکز دارد.

 

 

11. گورتن

 

18 جاذبه گردشگری برن

گورتن

شاید این مکان مورد علاقه در برن باشد. درست در جنوب مرکز شهر ، گورتن کوهی بلند (864 متر) با نمای 360 درجه است. در زیر آن شهر زرق و برق دار با برج ها و گنبدهای آن قرار گرفته است ، در حالی که کوه های آلپ تند از حومه شهر فراتر رفته اند. همچنین می توانید در سراسر منطقه سه دریاچه تا کوه های ژورا را ببینید. حتماً از برج بالا بروید – رایگان است و چشم اندازها با هر قدم بهتر می شود. چندین مسیر در اطراف کوه پیاده روی های آرام را در میان علفزارهای گلدار و جنگل های ضخیم ارائه می دهد.

در زمستان ، این کوه اسکی و دوچرخه سواری بچه ها را ارائه می دهد. سرانجام ، پس از آن همه فعالیت ، یکی از چندین مکان را انتخاب کنید و از یک غذای با کیفیت بالا درست در کوه لذت ببرید. جشنواره موسیقی گورتن فستیوال ، هر سال در اواسط ماه جولای برگزار می شود. Gurten به راحتی از ایستگاه قطار از طریق اتوبوس یا تراموا قابل دسترسی است ، اما این فرصت را از دست ندهید که سوار بر تله کابین صد ساله تا کوه شوید.

 

 

12. بوندشهاوس

 

بوندشهاوس

Bundeshaus (ساختمان پارلمان) به سبک رنسانس برن در لبه زمین مرتفع بالای رودخانه Aare قرار دارد. بلوک مرکزی گنبددار شامل دو اتاق پارلمان سوئیس، محل اجتماعات شورای ملی و شورای دولتها است. در بال شرقی و غرب سازمان های مختلف فدرال و کتابخانه فدرال وجود دارد. کل مکان برای بازدیدکنندگان باز است. هنگام جلسه پارلمان ، دسترسی کمی محدود است. از Bundesterrasse ، که بر روی دیوارهای حایل عظیم قرار گرفته است، مناظر فوق العاده ای از رودخانه Aare در زیر و کوههای آلپ فراتر از آن وجود دارد.

در اطراف میدان کافه ها، مغازه ها و ساختمانهایی به سبک رنسانس و همچنین موزه اسکناس وجود دارد . کمی فراتر از آن Redoubt کوچک، یک دیدگاه محبوب در برن است، با نقشه جهت گیری که مکان های مهم را نشان می دهد. در کنار این بنای قدیمی، باغ ها و بنای یادبود اسکار بینر قرار دارد که اولین پرواز خود را بر روی کوه های آلپ در سال 1913 انجام داد. Theatreplatz، در شرق بوندس پلاتز، جایی است که شما می توانید Hôtel de Musique ، مجلس و کنسرت را در آن بیابید. سالن، و کتابخانه شهرداری و دانشگاه.

 

 

نقشه Bundeshaus Bern (تاریخی)

 

 

13. موزه تاریخ طبیعی

 

موزه تاریخ طبیعی

بخشی از دانشگاه برن، موزه تاریخ طبیعی در سال 1832 متولد شد و شامل بیش از 200 دیوراما ، از جمله سگ نجات سنت برنارد 200 ساله با نام بری است. دیوراماها حتی اگر به نوعی قدیمی باشند، چشمگیر هستند. دیدن نحوه ساخت موزه ها در اواسط دهه 1800 بسیار جذاب است.

برخی از بازی های بزرگ حفظ شده، و اسکلت های The Big Bone Show نیز چشمگیر هستند. نمایش سنگ های زمین را از دست ندهید، جایی که می توانید طلای آلپ، شهاب سنگ ها و کریستال های غول پیکر را ببینید. و نمایشگاه سوسک و تکامل برای همه سنین آموزشی است.

آدرس: Bernastrasse 15 ، Bern

سایت رسمی: http://www.nmbe.ch/

 

 

14. موزه ارتباطات

 

نمایشگاه در موزه ارتباطات

این موزه غیر معمول که در سال 1907 تأسیس شد ، نمایشگاههای دائمی را ارائه می دهد که تاریخ ارتباطات انسانها در طول قرن ها را به نمایش می گذارد. این شامل همه چیز از زبان اشاره و صحبت کردن تا خدمات پستی، تلگراف، تلفن و اینترنت است. اینجا بیشتر موزه ای در مورد پیشرفت های تکنولوژیکی در ارتباطات نیست، بلکه موزه ای در مورد رابطه بین مردان و نحوه برخورد فرهنگ های مختلف با اشکال ارتباطی است.

نمایش های تعاملی، بازی ها و کارگاه های آموزشی موزه را برای کودکان و بزرگسالان در دسترس و جالب می کند.

سایت رسمی: http://www.mfk.ch/home/

 

 

 

15. بازارهای هفتگی

 

18 جاذبه گردشگری برن

پیاز برای فروش در بازار پیاز

شهر برن محل بسیاری از بازارها است – از گل و غذا گرفته تا بازارهای کک و بازارهای باشکوه کریسمس ، این شهر چیزی برای همه دارد. درست در خارج از بوندشاوس ، بوندس پلاتز قرار دارد ، جایی که سه شنبه و شنبه صبح بازار سبزیجات و گلهای چشمگیری در آنجا برگزار می شود. بزرگترین بازار کک فروش برن (برای یافتن یک یا دو گنج مناسب است) هر سه شنبه شنبه در ماه های گرم در Mühleplatz در Matte برگزار می شود.

برن دارای دو بازار کریسمس است که در کل ماه دسامبر اجرا می شود: یکی در Waisenhausplatz و دیگری در Münsterplatz. و برای یک بازار منحصر به فرد که در هیچ جای دیگر پیدا نمی کنید ، بازار Zibelemärit یا پیاز نیز وجود دارد ، که فقط یک بار در سال ، چهارمین دوشنبه ماه نوامبر اتفاق می افتد و همه چیز پیاز ، از جمله غذا ، بلکه تاج گل های پیاز هنری را جشن می گیرد. غذاهای آماده و حتی دکوراسیون آشپزخانه با پیاز.

 

 

16. پارک خرس

 

18 جاذبه گردشگری برن

پارک خرس

از آنجا که خرس نماد برن است ، شاید تعجب آور نباشد که شهر سالهاست خرس ها را در یک محوطه بزرگ نگهداری می کند. اطراف محوطه خرس ها مجموعه ای از مسیرهای پیاده روی است که بسیاری از آنها به سمت رودخانه منتهی می شوند و آسانسور مایل در حال حاضر منطقه تحتانی رودخانه را به بالای محوطه متصل می کند.

زیستگاه خرس ها در سال 2009 با افزودن یک محوطه سبز بزرگتر که از طریق یک تونل به محل اصلی متصل می شود ، مدرن شد. محوطه دوم همچنین بخشی از رودخانه را شامل می شود ، جایی که خرس ها می توانند با خیال راحت هنگام بالا رفتن دما غوطه ور شوند.

 

 

17. انبار غذا

 

18 جاذبه گردشگری برن

برن

این فضای فرهنگی چند منظوره چشمگیر ، تئاتر شهر Kornhausbühne را در خود جای داده است. کتابخانه کورنهاوس ؛ کتابخانه برای طراحی ؛ انجمن رسانه و طراحی ؛ و دو رستوران معروف: Kornhauskeller و Kornhauscafé. شاید امروز با دیدن آن هرگز آن را حدس نزنید ، اما این ساختمان در اصل برای ذخیره غلات استفاده می شد.

فضای داخلی با دوازده ستون با لباس سنتی زنان برنی و همچنین نمایش بیش از دوازده نوازنده که لباس سوئیسی از دوران رنسانس پوشیده بودند تزئین شده است. مثل نگاه کردن به یک کتاب است.

 

 

18. کلیسای فرانسوی

 

18 جاذبه گردشگری برن

کلیسای فرانسوی

درست پشت Granary کلیسای فرانسوی ، قدیمی ترین کلیسای شهر ، با نقاشی های دیواری توسط گروهی از نقاشان معروف به “استاد میخک” قرار دارد. این روش در اصل بر روی پایه های یک کلیسای حتی قدیمی تر که تاریخ به 13 برگشت ساخته شده بود هفتم قرن. ساخت نهایی چندین قرن طول کشید ، با نمای جدید و نقاشی های دیواری تا پایان آن در 1754 اضافه شد.

پس از سال 1623 ، پروتستانهای فرانسوی زبان اصلی نمازگزاران کلیسا شدند-تغییری بزرگ در اصل کلیسا به عنوان صومعه دومینیکن. هوگنوت (کالوینیست های فرانسوی) در سال 1685 هنگام فرار از پیگرد به اینجا پناه برد.

 

 

محل اقامت در برن برای گشت و گذار

شهر قدیمی زیبا برن در داخل یک حلقه طولانی در رودخانه Aare قرار دارد و تقریباً کاملاً توسط آب احاطه شده است. اکثر جاذبه های اصلی – Munster باشکوه ، برج ساعت ، و چندین موزه و کلیسا – در کنار هم در این انگشت زمین قرار دارند و پارک معروف خرس و باغ بزرگ رز واقع در بالای پل در انتهای شهر قدیمی است. به مکانهای اصلی برای گشت و گذار در خود شهر قدیمی یا روی رودخانه پشت باغ رز ، نزدیک خط تراموا است. در اینجا برخی از هتل های دارای رتبه بالا در برن آورده شده است:

  • هتل های مجلل : هتل های پیشرو هتل Schweizerhof Bern در نزدیکی ایستگاه قطار و برترین جاذبه های شهر قدیمی است. اتاقهای مهمان زیبا در هتل بزرگ تاریخی BELLEVUE PALACE Bern منظره رودخانه و کوه را مشاهده می کند. در نوک مرکز قدیمی ، نزدیک پارک خرس ، هتل Belle Epoque یک هتل بوتیک پر از شخصیت است.
  • هتل های میان رده: هتل Alpenblick ، در یک ساختمان قدیمی زیبا در یک خیابان مسکونی آرام ، پیاده روی دلپذیری از باغ رز در شهر قدیمی است. Hotel Jardin Bern با مشرف بر باغ در محله ای پر از پارک ، نزدیک خط تراموا و نزدیک مرکز است. بریستول یک بوتیک هتل واقع در قلب برن ارائه اتاق مدرن با لمس دمدمی است.
  • هتل های مقرون به صرفه : در مقابل پل شهر قدیم ، هتل Landhaus برای کسانی که با ماشین می آیند انتخاب خوبی است زیرا پارکینگ مجاور وجود دارد. Ibis Bern Expo روبروی مرکز نمایشگاه برن ، در خط تراموا مستقیماً به شهر قدیمی و ایستگاه راه آهن است. Bed & Breakfast Wildrose در فاصله 10 دقیقه پیاده روی از مرکز و خط تراموا ، بلیط تراموا را در اختیار مهمانان قرار می دهد.

 

سفرهای یک روزه از برن

 

 

 

1. interlaken

 

اینترلاکن

Interlaken زیبا شهرت جهانی دارد. این شهر و منطقه در حدود 60 کیلومتری برن در بخش برنز-اوبرلند آلپ، دروازه ورود به سرزمینی از کوه ها، دریاچه ها و رودخانه های سرازیر است. بین دریاچه تون و دریاچه برینز ، این شهر بر روی رودخانه ای قرار دارد که دو آب را به هم متصل می کند.

قرن ها، Interlaken به دلیل ساعت سازی و تخصص چاپ مشهور بود ، در حالی که امروزه به دلیل تفریح ​​در فضای باز محبوب است. بازدیدکنندگان برای پاراگلایدر کوهی، پرش از دره، و پیاده روی ، و همچنین بسیاری از اسپا ها و مراکز سلامتی Interlaken به آنجا می آیند.

 

 

2. تون

 

18 جاذبه گردشگری برن

تون زیبا

شاید جذاب ترین شهر کشور ، Thun جایی است که رودخانه Aar از دریاچه Thun جاری است – تنها 30 کیلومتری جنوب برن. قلعه ای بر شهر تسلط دارد، در حالی که پیاده روهای گلدار آن شهر را برجسته می کند. این دریچه ای برای تفریح ​​در فضای باز در کوههای فراتر از آن است، اما مطمئن باشید که قلعه، تالار شهر قدیمی، پیاده روی در کنار دریاچه ، موزه پانزر و پانورامای وچر – قدیمی ترین پانورامای باقیمانده در جهان را از دست ندهید.

 

 

نقشه Thun – جاذبه ها (تاریخی)

 

 

3. بیل

 

18 جاذبه گردشگری برن

در پای کوه های ژورا در انتهای شرقی دریاچه بیل طولانی مرکز ساعت سازی سوئیس قرار دارد. شهر کوچک بیل مرکز تاریخی خود را حفظ کرده و دارای یک سنت جذاب دو زبانه است. بیل با موزه ها ، رستوران ها و کافه های عالی ، به خودی خود لذت بخش است، اما حتماً منطقه دریاچه اطراف را نیز کاوش کنید.

 

 

 

نقشه بیل – جاذبه ها (تاریخی)

 

 

4. مورتن

 

18 جاذبه گردشگری برن

مورتن

در ساحل جنوب شرقی دریاچه مورتن ، شهر کوچک قرون وسطایی مورتن در خط الراس تپه هایی قرار دارد که مرز زبانی بین سوئیس آلمانی و فرانسوی زبان را مشخص می کند. شهر مورتن که برای اولین بار در 515 ذکر شد، به خوبی حفظ شده و زیبا است. در واقع ، می توان گفت که این شهر بهترین محافظت شده قرون وسطایی در اروپا است و حتی دیوار قرون وسطایی دیوارها را حفظ کرده است.

این شهر به دلیل ورزشهای آبی و فعالیتهای فرهنگی (به طور شگفت انگیزی برای چنین شهر کوچکی بسیار معروف است)، اما همچنین مکانی عالی برای قدم زدن آرام در کنار دریاچه برای چشم اندازی خیره کننده و لحظه ای سکوت است.

 

 

نقشه مورتن – جاذبه ها (تاریخی)

 

 

5. فریبورگ

 

18 جاذبه گردشگری برن

در حدود 35 کیلومتری برن، فریبورگ (در فرایبورگ آلمان) یکی از بهترین شهرهای قرون وسطایی در سوئیس است. این رودخانه بر روی رودخانه Sarine (آلمانی Saane) واقع شده است ، که در دره ای عمیق از طریق Mittelland جریان دارد و در مرز فرهنگی بین سوئیس آلمان و فرانسه قرار دارد. در نتیجه، ترکیبی جذاب از فرهنگ ها را ارائه می دهد.

Auge و بورگ چهارم منجر به قرار گرفتن شهر بالا در یک محل زیبا بالاتر از بانک ها سنگی از یک خم در رودخانه؛ در شهر پایین مناطق نووویل، در ساحل چپ، و پلانچ، در ساحل راست قرار دارند.

نکات برجسته اینجا شهر قدیمی خوب نگهداری شده با کلیسای جامع گوتیک سنت نیکلاس است که از قرن 14 تا 15 در محل سابق یک ساختمان رومانسک ساخته شده و به دلیل شیشه های رنگ آمیزی مدرن توسط ژوزف د مهوففر، و همچنین طلا و گنجینه های عاج از قرن 15 تا 20. فریبورگ همچنین میزبان تعداد زیادی موزه از جمله موزه تاریخ طبیعی، موزه گوتنبرگ، موزه هنر و تاریخ و حتی موزه چرخ خیاطی است.

 

 

نقشه Fribourg – جاذبه ها (تاریخی)

 

 

6. لوسرن

 

18 جاذبه گردشگری برن

لوسرن

حدود 90 دقیقه با قطار فاصله دارید و قله های برفی آن را احاطه کرده است. شهر با معماری خیره کننده قرون وسطایی که به نظر نمی رسد زمان به سرعت در سایر نقاط جهان حرکت می کند، لوسرن به خاطر پل چوبی Chapel خود، که در اصل در قرن 14 ساخته شده است، مشهور است.

بازدیدکنندگان می توانند در دریاچه لوسرن سوار قایق سواری با قایقرانی شوند یا از تله کابین هوایی “دراگون راید” استفاده کرده و به بالای کوه پیلاتوس برسند. هسته تاریخی لوسرن، شهر قدیمی، بدون خودرو است و مکانی عالی برای پیاده روی است در حالی که معماری خیره کننده قرن 17 را تحسین می کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *