20 جاذبه دیدنی کشورمان ایران, ایرانگردی
آناناس,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
فواید آناناس برای سلامتی
۱۴۰۰-۰۴-۱۰
ارزان ترین جا برای رزرو تورهای مسافرتی خارجی کجاست؟,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
ارزان ترین جا برای رزرو تورهای مسافرتی خارجی کجاست؟
۱۴۰۰-۰۴-۱۷

20 جاذبه دیدنی کشورمان ایران

ایران غرق در تاریخ، فرهنگ و طبیعت، خانه بسیاری از جاذبه ها و چیزهای دیدنی و دیدنی است. ممکن است تشخیص این که کدام مکانها باید در اولویت شما باشند دشوار باشد، اما در این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون لیستی از 20 جاذبه های مورد علاقه فرهنگ سفر وجود دارد که نمی توانید در سفر خود به این کشور هیجان انگیز از دست بدهید.

تخت جمشید

20 جاذبه دیدنی کشورمان ایران

زمانی که پایتخت اولین امپراتوری ایران و زادگاه تمدن ایرانی بود، ضروری است که از تخت جمشید دیدن کنید. در حقیقت، شما ایران را ندیده اید مگر این که در رکاب پادشاهان باستانی قدم گذاشته باشید.

 

دره ستارگان

20 جاذبه دیدنی کشورمان ایران

قشم طبیعتی بکر و دنیایی از راز را ارائه می دهد، اما اگر جاذبه ای وجود ندارد که آن را از دست ندهید، دره ستارگان است. مارن و ماسه سنگ سازندهای سنگی دیگر را تشکیل می دهند و با کمی تخیل می توانید حیوانات، صورت و دست ها را در بین چیزهای دیگر مشاهده کنید.

دره ستارگان، استان هرمزگان، بورکا خلف، جزیره قشم، ایران

 

چوغا زنبیل

20 جاذبه دیدنی کشورمان ایران

اولین محوطه ایرانی ثبت شده در یونسکو ، چغازنبیل، زیگورات قرن سیزدهم قبل از میلاد در استان خوزستان است. آجرهای پخته با کتیبه های خط میخی در این ساختمان لایه بندی شده اند و رد پای یک کودک چند صد ساله در سنگ به سمت پشت طناب زده می شود.

چوغ زنبیل ، استان خوزستان ، ایران

 

 

قلعه بابک

20 جاذبه دیدنی کشورمان ایران

تنگه های شیب دار در زیر قلعه بابک قرار دارد. کمی ورزش و بدون ترس برای رسیدن به قلعه بابک لازم است. این ارگ که زمانی قلعه یکی از رهبران خرمیت بود که با خلافت عباسی مبارزه می کرد ، در محاصره دره های عمیق قرار داشت، در ارتفاع 2300-2600 متری (7،546-8،530 فوت) قرار دارد. کسانی که دارای حالت ترسناک شدید هستند ممکن است ترجیح دهند آن را از راه دور تحسین کنند.

 

مسجد نصیرالملک

20 جاذبه دیدنی کشورمان ایران
نور از شیشه های رنگی مسجد نصیرالملک جاری می شود.
قدم زدن در داخل نصیرالملک مانند قدم زدن در داخل یک کلیدوسکوپ است. با نام مستعار “مسجد صورتی” به دلیل کاشی کاری های صورتی آن، عاشق کشف گوشه های پنهان زیباترین مسجد ایران خواهید بود.

 

تالاب انزلی

20 جاذبه دیدنی کشورمان ایران

قایق سواری در تالاب انزلی که در بندر شمالی بندر انزلی واقع شده است، ضروری است تا شاهد خانه های ساخته شده بر روی چوب، گونه های مختلف پرندگان، و البته نیلوفرهای آبی باشد که از میان آبهای تاریک شکوفا می شوند.

تالاب انزلی، استان گیلان، ایران

 

جاده چالوس

20 جاذبه دیدنی کشورمان ایران

آیا به شمال سفر می کنید؟ سپس قطعاً از جاده معروف چالوس بروید. جاده های شیب دار که از دامنه کوه سرازیر می شوند ، تونل های تراشیده شده در صخره های جامد و چشمه های طبیعی و آب های طبیعی این مسیر را به یکی از دیدنی ترین مسیرهای ایران تبدیل کرده است.

جاده چالوس، ایران

 

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان در اصفهان که زمانی یک میدان چوگان سلطنتی بود، دارای کاخ علی قاپو ، مسجد امام، مسجد شیخ لطف الله و بازار شاهنشاهی است. برای اینکه همه چیز را به درستی ببینید، به قسمت بهتر یک روز نیاز خواهید داشت.

میدان نقش جهان، استان اصفهان، اصفهان، نقش جهان، ایران

 

سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر

یک شاهکار مهندسی، سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر، یک سیستم آبیاری باستانی که به قرن 5 قبل از میلاد برمی گردد، مطمئناً شما را متحیر خواهد کرد. قبل از کاوش در جزئیات مکانیسم و ​​گونه های پرنده زیادی که در اینجا زندگی می کنند، از تپه پشت آن بالا بروید تا از منظره فوق العاده شگفت زده شوید.

سیستم هیدرولیک تاریخی شوشتر، خیابان طالقانی، شوشتر، استان خوزستان، ایران
سیستم آبیاری باستانی در شوشتر شاهکار است

 

پلهای زیبای اصفهان

خواه سی و سه پل ، خواجو یا یکی از نه پل دیگر، یک قدم زدن عاشقانه در معماری شگفت انگیز پلهای اصفهان در زاینده رود ضروری است. شعر فارسی که اغلب در این مناطق خوانده می شود در اتاق های قوسی طنین انداز می شود و مانند 1001 شب شهرزاد به نظر می رسد.

اصفهان، ایران

 

خانه های تاریخی کاشان

سقف های نفیس، نقاشی های دیواری باشکوه و حیاط بزرگ پر شده است.

درختان انار چیزی است که در یکی از خانه های تاریخی نفس گیر در شهر کویری کاشان به دست خواهید آورد. این شهر را می توان در بهار قبل از گرم شدن زیاد مشاهده کرد و در حالی که می توانید از جشنواره گلاب دیدن کنید.

کاشان، استان اصفهان، ایران

 

بقعه شیخ صفی الدین

این زیارتگاه در اردبیل قرار دارد و آرامگاه شیخ صفی الدین رهبر عارفان صوفی است. مناطق مختلف مانند کتابخانه، مسجد، مدرسه و مقبره این سایت را تشکیل می دهند و معماری آن با اصول عرفان صوفی مطابقت دارد.

شیخ صفی الدین خانگاه و حرم، استان اردبیل، اردبیل، شیخ صفی الدین اردبیلی، عالی قاپو ، ایران

 

برج های کبوتر

در حالی که مردم معمولاً کبوترها را فقط مزاحم می بینند، مخصوصاً برای شهرنشینان، آنها حدود پنج قرن پیش در ایران ، یعنی به دلیل فضولات خود، بسیار ارزشمند بودند. این برج ها به عنوان کبوترخانه ساخته شده اند و هر کدام 14000 مورد را در خود جای داده است، جایی که فضولات را می توان در آنجا جمع آوری و به عنوان کود استفاده کرد.

تنها چند برج کبوتر مانند این در میبد باقی مانده است.

 

چک چک

چک چک به معنای واقعی کلمه “قطره قطره” معبدی زرتشتی است که در خارج از یزد واقع شده است. مهمترین زیارتگاه زرتشتیان در ایران ، هر ساله بسیاری از زرتشتیان از این معبد دیدن می کنند. هنگامی که سایتهای مشابه در یزد را مشاهده کردید، بازدید از اینجا به درک بیشتری از این دین می پردازد. در اینجا مسیرها را بیابید
چک چک یک زیارتگاه زرتشتیان است.

 

قلعه رودخان

این مجموعه نظامی در ابتدا در دوران ساسانی بر روی دو کوه ساخته شد و چند قرن بعد بازسازی شد. قلعه رودخان که به عنوان “قلعه هزار پله” شناخته می شود زیرا برای رسیدن به قله باید چند صعود کنید، ارزش تلاش را دارد.

قلعه رودخان، قلعه رودخان، استان گیلان، ایران

 

غار کاتالخور

قدمت غار کاتالخور مربوط به دوره ژوراسیک است. گفته می شود سازندهای غار کاتالخور که کمتر از یک قرن پیش کشف شده اند به دوره ژوراسیک برمی گردند. این غار در خارج از زنجان قرار دارد و اگرچه کمتر از غار علیصدر بازدید می شود، اما تصور می شود که این دو به هم متصل هستند.

 

آرامگاه حافظ

اگر قرار است از یک شاعر فارسی دیدن کنید، باید حافظ باشد. عصر هنگام گردشگران و مردم محلی برای ادای احترام و خواندن چند سطر از اشعار او در باغ و مقبره قدم بزنید. حتی می توانید ثروت خود را بخوانید تا ببینید آنچه شاعر بزرگ برای شما پیش بینی می کند.

آرامگاه حافظ ، استان فارس، شیراز، منطقه 3، خیابان حافظیه، ایران

 

جزیره هرمز

برای چنین جزیره کوچکی، هرمز مملو از طبیعت رویایی و آرامش است. سایه های قرمز، زرد و نارنجی منطقه را رنگ آمیزی می کنند که با آب آبی خلیج فارس به زیبایی متضاد است. این جزیره که رویایی برای علاقه مندان به زمین شناسی و طبیعت است، همچنین خانه گوزن ها و جانوران دیگر است.

جزیره هرمز ، ایران

 

کویر لوت

کویر لوت بی حاصل ، اولین سایت طبیعی یونسکو و گرمترین مکان روی زمین برای هفت سال، آرامشی غیرمعمول را ارائه می دهد. پشته های ماسه ای، که به یاردانگ معروف هستند، دائماً شکل خود را تغییر می دهند، بنابراین اگر بعداً از همان نقطه دیدن کنید، ممکن است کاملاً متفاوت به نظر برسد!

کویر لوت، کرمان، استان کرمان، ایران

 

بیستون و طاق بستان

بیستون و طاق بستان دو محوطه تاریخی هستند که در نزدیکی یکدیگر در استان کرمانشاه واقع شده اند. نقش برجسته های صخره ای و مجسمه هرکول بقایای جذابی از بیسوتون هستند، همانطور که گفته می شود “غار شکارچی” ماقبل تاریخ 40000 سال پیش مسکونی بوده است. نقش برجسته های صخره ای نیز در زیر طاق طاق بستان قرار دارد که قابل توجه ترین تصویر آن آخرین پادشاه امپراتوری ساسانی را با اهورامزدا (خالق زرتشتی) و آناهیتا (رژیم زرتشتی) نشان می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *