20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!
یوگا چیست و چه فوایدی دارد؟
یوگا چیست و چه فوایدی دارد؟
۱۴۰۰-۰۲-۲۶
7 تمرین یوگا برای کاهش وزن
7 تمرین یوگا برای کاهش وزن
۱۴۰۰-۰۲-۲۶

20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!

یوگا یک تمرین هیجان انگیز است. آگاهی آن مانند آتش سوزی در سراسر جهان در حال گسترش است. به نظر می رسد همه بسیار کنجکاو هستند که بدانند چگونه عملی که شامل کشش است می تواند راه حلی برای بسیاری از مشکلات باشد. اگر یکی از آنها هستید، در اینجا راهنمایی برای آنچه باید قبل از عضویت در باشگاه یوگا بدانید آورده شده است. در این مقاله از بخش یوگا  مجله اینترنتی وبگردون به بررسی 20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید، میپردازیم.

 

در آغاز، یوگا در واقع کشف این آگاهی است که بدن شما هم در فضا و هم در زمان مورد نیاز انجام می دهد. خواه یک وارونگی را در پیش بگیرید، یا از شما خواسته می شود که به حرکت خاصی در بدن خود توجه کنید، هنگام شروع تمرین، ممکن است ناجور به نظر برسد. اما، باز بودن آن منحنی یادگیری را در نظر بگیرید. آنطور که به نظر می رسد چالش برانگیز نیست – فقط باید به آن وقت بدهید. با کمک این راهنمای اساسی خواهید فهمید که در کلاس اول خود چه انتظاری دارید.
نگاهی به دنیای یوگا

A. استقبال از اصول یوگا
ب. همه چیز در مورد تمرین
C. مراقب باشید و آگاه باشید
D. اصطلاحات یوگا
E. میوه های یوگا
A. استقبال از اصول یوگا

این نشانگرها شما را با اصول اولیه ای که برای شرکت در یک کلاس یوگا نیاز دارید، آماده می کنند. دانستن چند قانون اساسی قبل از ورود به آن کلاس کمی اعتماد به نفس شما را به دست می آورد.

 

1. لباس و لوازم جانبی مناسب

20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!

یوگا به هیچ چیز فانتزی احتیاج ندارد. تنها آنچه شما نیاز دارید لباس های گشاد و راحتی است که به شما امکان می دهد بدن خود را به راحتی حرکت دهید. این کشش شامل دامنه حرکتی کامل اندام های شما است. از این رو ، لباس های شما باید به اندازه ای گشاد باشد که امکان حرکت داشته باشد، و به اندازه کافی تنگ باشد تا از موقعیت های شرم آور جلوگیری کند.

همچنین ممکن است بخواهید روی یک تشک یوگا خوب سرمایه گذاری کنید. اگر مطمئن نیستید که یوگا را دوست دارید، تا زمانی که متعهد نشوید، یک تشک ارزان قیمت خریداری کنید. هنگامی که عاشق یوگا شوید، بسته به نوع یوگای خود که انتخاب می کنید، می توانید روی تشک مناسب سرمایه گذاری کنید. برخی از استودیوهای یوگا تشک های یوگا را به صورت رایگان یا با حداقل هزینه ارائه می دهند.

 

2. به موقع غذا بخورید!

قبل از شروع تمرین، خالی بودن معده و روده ضروری است. باید بین آخرین وعده غذایی تا تمرین دو تا چهار ساعت فاصله داشته باشید. تمرین با شکم پر ممکن است شما را ناراحت کند.

 

 

3. تلفن و کفش خود را بیرون بگذارید!

20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!

یوگا با پای برهنه تمرین می شود. همه چیز در مورد زمین و اتصال بدن شما است ، بنابراین ، کفش مورد نیاز نیست. آنها را بیرون از فضای یوگا روی قفسه بگذارید.

یوگا شما را ملزم می کند که در لحظه حضور داشته باشید و از تک تک احساساتی که تجربه می کنید کاملاً آگاه باشید. تلفن زنگ دار نه تنها باعث حواس پرتی شما می شود بلکه باعث ایجاد مزاحمت برای اطرافیان می شود. قبل از ورود به کلاس یوگا، تلفن را بی صدا روشن کنید.

 

4- تکانشگرانه ترک نکنید!

ممکن است ایده یوگا را دوست داشته باشید، اما ممکن است بعد از پیوستن به کلاس ناامید شوید. خوب، هنوز امید خود را از دست ندهید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که یوگا مناسب شما نیست، حداقل سه استودیو و سبک مختلف یوگا را امتحان کنید.

مقدار زیادی از این تمرین همچنین به معلمی بستگی دارد که شما برای راهنمایی در سفر یوگا انتخاب کرده اید. در واقع، تمرین یوگا زیر نظر یک مربی باتجربه ضروری است. اشکالی ندارد اگر شما یک معلم را بیشتر از دیگری دوست دارید. مهم است که با مربی خود ارتباط برقرار کنید و آن را درک کنید.

در صورت نیاز به توضیح در مورد چیزی، هرگز دریغ نکنید از معلم یا استودیوی یوگا خود بپرسید. جستجو کنید و خواهید یافت!

اکنون که نگاهی اجمالی به موارد ضروری انداخته اید، ایده خوبی است که بدانید چه انتظاری از کلاس دارید و نحوه برخورد شما با یوگا چیست.

 

5- این کار را برای خودتان انجام دهید!

20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!

یوگا استراحت مورد نیاز شما را به شما می دهد. وقت خودت است ممکن است متوجه شوید که درون نگر هستید و به عنوان یک موجود بر روی خود تمرکز می کنید. با ادامه تمرین یوگا ممکن است بیشتر و بیشتر متوجه این موضوع شوید. به آنچه احساس خوب است بپردازید و آزمایش کنید تا هر وقت روی تشک می روید چیز جدیدی در مورد خود کشف کنید. بدن هر کس متفاوت است، بنابراین آنچه را که برای شما احساس بهتری دارد انجام دهید.

 

6. به خودتان اجازه دهید آرام باشید!

20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!

ناراحت کننده است که در شلوغی و شلوغی زندگی روزمره ، آرامش را یک لوکس می دانیم. استراحت و آرامش لازم است. ایجاد آن ذن یا تعادل در زندگی ضروری است. یوگا به رفع استرس به دام افتاده کمک می کند و شما را آرام می کند.

همچنین اگر احساس نیاز کردید به استراحت در بین وضعیت ها اختصاص دهید. اگر احساس می کنید وضعیت بدن بیش از حد شدید می شود و بدن شما هوس شکستگی می کند، Balasana یا Child’s Pose را فرض کنید. به بدن خود گوش دهید.

 

7. به نفس خود توجه کنید!

 

حالت ها و تنفس دست به دست هم می دهند. تمرکز بر نفس و هماهنگی حرکات هر بار که دم و بازدم می کنید ضروری است. تنفس به شما کمک می کند ذهن خود را متمرکز کنید

بدن خود را بچرخانید. به یاد داشته باشید، وقتی از تنفس خود آگاه باشید ، می توانید پیشرفت بهتری داشته باشید.

 

8- خود را هل دهید ، اما ژست را مجبور نکنید!

شما باید به بدن خود گوش دهید. در حالی که مهم است که خود را برای پیشرفت فشار دهید، اما اگر بدن شما نه گفت ، به آن گوش دهید و بلافاصله متوقف شوید. یوگا عبارت است از خلاص شدن از مهارها ، و رنج بردن. همچنین، شما باید به تدریج پیشرفت کنید. ممکن است به طور کامل به ژست نرسید ، اما می توانید در آن جهت کار کنید. مهم است که هر ژست را با صداقت و قصد انجام دهید، که باعث ایجاد شخصیت در تشک و زندگی روزمره می شود.

هر ژست یک اصلاح و پیشرفت دارد. اگر وضعیت فعلی را درست دریافت نکنید ، لازم نیست که به مرحله بعدی بروید.

همچنین ، به یاد داشته باشید که آسیب دیدگی یک واقعیت است ، و این در یوگا اتفاق می افتد. راهنمایی های معلم را دنبال کنید، بدن خود را گوش دهید و خطرات را به حداقل برسانید.

 

9. مقایسه نکنید!

هرگز خود را با سایر مشاغل خود مقایسه نکنید. یوگا یک تمرین غیر رقابتی است. فقط از توانایی های خود آگاه باشید.

یوگا را می توان تقریباً هرکسی صرف نظر از سن ، سطح تناسب اندام ، سلامتی و … انجام دهد. مهم است که درک کنیم یوگا یک سفر است و یک مقصد نیست. همه چیز در مورد اتحاد ذهن ، بدن و روح است. تمرکز خود را بر روی آن بگذارید و به عملکرد یا نحوه عملکرد فرد کنار خود نپردازید.

 

10. یوگا می تواند شدید باشد – اما لازم نیست که باشد!

در اطراف افراد انواع مختلفی وجود دارد ، و گرچه برخی دوست دارند تمرین آنها سریع و شدید باشد ، برخی دیگر یک نوع ورزش آرام و آرام قایقرانی را دوست دارند. یوگا مجموعه ای از کشش است و بسته به آنچه که می خواهید ، می توانید با سرعت بیشتری Bikram Yoga ، Hot Yoga ، Vinyasa یا Ashtanga Yoga یا سرعت های Yin Yoga ، Iyengar Yoga یا Kundalini Yoga را انتخاب کنید. هر آنچه را که انتخاب کنید ، مزایای آن ثابت خواهد ماند. یوگا چیزی برای همه دارد! کمی تحقیق کنید و تماس خود را پیدا خواهید کرد.

 

11. لازم نیست فوق العاده انعطاف پذیر باشید!

20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!

شما ممکن است از ایده یوگا اجتناب کنید، به این دلیل که قوی و انعطاف پذیر نیستید و حتی نمی توانید تصور کنید که Ashtavakrasana یا هر کاری که همسایه شما می تواند انجام دهد را انجام دهید.

در حالی که شما برای تقویت و انعطاف پذیری در کلاس یوگا شرکت می کنید ، این یک پیش شرط نیست. هیچ کس نظاره گر شما نیست!

همچنین باید به یاد داشته باشید که یوگا مربوط به ظواهر بصری نیست. یک استودیوی معمولی یوگا ممکن است آینه نداشته باشد. این به این دلیل است که تمرکز باید روی کشش شما و احساس شما باشد و نه بر روی ظاهر شما.

اینها چند نکته احتیاط است. در ابتدا درمورد هر مسئله ای شفاف و شفاف باشید. فقط اگر مربی شما زودتر از موعد مسائل خود را بداند، می توانند به شما کمک و راهنمایی کنند.

 

12. به معلم خود اطلاع دهید!

20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!

مربی خود را از آسیب ها و بیماری های خود آگاه کنید تا مطمئن شوید که یک عمل ایمن انجام می دهید. اگر فشار خون بالا ، بیماری های قلبی یا سرگیجه دارید ، معلم شما باید این موضوع را بشناسد. این بیماری ها ممکن است منع مصرف داشته باشند ، و راهنمای شما ممکن است آسانای خاصی را اصلاح کند اگر برای شما مناسب نباشد.

همچنین ، با شروع تمرین ، کشش ممکن است باعث شود بدن شما به روش های خاصی واکنش نشان دهد. به احساس بدن خود توجه کنید. اگر مشکلی برای شما خیلی احساس ناراحتی کرد، مربی خود را در جریان بگذارید. در غیر این صورت، ممکن است به آرامی متوجه باز شدن بدن خود در مناطقی شوید که قبلاً باز نبوده اند!

 

13. یوگا در دوران قاعدگی و بارداری

در دوران قاعدگی توصیه می شود از وارونگی خودداری کنید.

همچنین اگر باردار هستید و می خواهید یوگا را شروع کنید ، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. کلاس های قبل از تولد را در نظر بگیرید. اگر قبلاً یوگا تمرین کرده اید ، پس از تأیید بارداری ، مربی خود را در جریان بگذارید. او / او ممکن است برخی از حالت ها را اصلاح کند تا تمرین شما راحت باشد. تکنیک های مدیتیشن و آرام سازی برای منافع کودک و مادر بسیار توصیه می شود.

دانستن برخی اصطلاحات اساسی یوگا که مدرس شما از آنها استفاده می کند بسیار مهم است. به احتمال زیاد، شما به کلاسی خواهید پیوست که مدتی است در آن شرکت کرده است ، بنابراین معلم شما ممکن است به هر حال از این اصطلاحات استفاده کند. اگر آنها را بشناسید، گم نخواهید شد.

 

14. آسانا

حالت یا حالت یوگا آسانا نامیده می شود. این یک کلمه سانسکریت است.

 

15. نفس کامل یوگا

یوگا چیست و چه فوایدی دارد؟

نفس کامل یوگا زمانی است که نفس عمیق می کشید، اما بدون هیچ گونه نیرویی. نفس ابتدا وارد ریه های تحتانی می شود و در نتیجه باعث می شود شکم شما به طور مشهودی بالا برود. سپس قسمت میانی ریه ها را پر می کند ، جایی که احساس می کنید کناره های دنده ها منبسط می شوند. شما سرانجام هوا را به بالای ریه ها برده و در نتیجه احساس قفسه سینه می کنید. هنگامی که ریه های خود را تا ظرفیت کامل پر کردید، به آرامی نفس خود را بیرون دهید و آرام باشید.

نفس های زندگی مان را اینگونه می کشیم

ضروری است. خوشبختانه یوگا به ما فرصتی برای انجام این کار می دهد.

 

16. پرانایاما

یوگا چیست و چه فوایدی دارد؟

پرانایاما یا نیروی زندگی شامل تکنیک های تنفس یوگیک است. اینها به عنوان ابزارهای موثر برای مدیریت استرس و هم در آماده سازی ذهن برای مراقبه استفاده می شوند.

 

17. مراقبه

با مدیتیشن به آرامش روحی می رسید. از تکنیک های این روش می توان برای ایجاد تمرکز ، افزایش تمرکز و میزان توجه و آرامش کامل استفاده کرد. با مراقبه، می توانید با خیالی آسوده بر یک ذهن ناآرام غلبه کنید.

 

18. یوگا نیدرا

یوگا چیست و چه فوایدی دارد؟

یوگا نیدرا روش دیگری است که امکان آرامش عمیق را فراهم می کند. در سطوح جسمی، روحی و معنوی کار می کند و به شما امکان می دهد آرامش درونی خود را گسترش داده و تعمیق بخشید. این روشی است که همه ما می توانیم برای ایجاد آرامش در زندگی پرتنش خود استفاده کنیم.

خیلی خوب! ما همه موارد مورد نیاز برای یک کلاس تا خود تمرین و برخی اصطلاحات اساسی را شرح داده ایم. اما یوگا چه خواهد کرد؟ خوب، در این بخش، ما در مورد مزایای این عمل خارق العاده که برخی آن را “بیان زندگی” می نامند، صحبت خواهیم کرد.

 

19. یوگا نه تنها سلامتی، بلکه کیفیت زندگی را نیز بهبود می بخشد!

اول و مهمترین ، شما هنگام تمرین یوگا باید صبر داشته باشید. یوگا در طی یک روز نتیجه نمی دهد و فقط حدود یک ماه پس از شروع تمرین نتایج قابل توجهی مشاهده خواهید کرد. اما مطمئناً نتیجه خواهید دید و اینها چند مورد است که می توانید نام ببرید.

1. استرس را کاهش دهید
2. وضعیت بهبود یافته و تقویت شده
3. انعطاف پذیری و قدرت پیشرفته
4. تنفس آرام
5. وضوح افکار
6. عزت نفس بهبود یافته
7. وزن ایده آل
8- تقویت انرژی
9. آرامش و خوشبختی درونی
20. هرگز تمرین خود را خیلی جدی انجام ندهید
20.-هرگز تمرین خود را نکنید-خیلی جدی

بالاسانا یا ژست کودک

بالاسانا یا ژست کودک

وقتی من چنین بیانیه ای می دهم، به این معنی نیست که شما با تعهد تمرین نمی کنید. این فقط به این معنی است که هنگام تمرین باید از آن لذت ببرید. از این سفر طولانی و بی پایان، بهبود انعطاف پذیری و فعال سازی عضلات لذت ببرید. یوگا یک عمل منفعل نیست – به آن افراط کنید و به هر حرکتی که انجام دهید علاقه مند شوید. با ادامه کار یاد بگیرید و پیشرفت کنید، اما مهمتر از همه ، با تمرین روزانه خود لبخند بزنید.

 

5-چیزهایی که باید قبل از شروع یوگا به خاطر بسپارید!

این همه در مورد اصول یوگا برای مبتدیان است. یوگا یک تمرین باورنکردنی است. مطمئناً از آن کششهای جذاب و تنفس طولانی لذت خواهید برد. امیدوارم بتوانید دلهره های خود را پشت سر بگذارید و شیرجه بزنید تا این تمرین خارق العاده و تمام فواید آن را تجربه کنید. اگر شک یا سوال بیشتری دارید، خوشحال خواهیم شد که به آنها بپردازیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *