7 تمرین عالی یوگا برای مبارزه با افسردگی

7 تمرین عالی یوگا برای مبارزه با افسردگی

بعضی روزها، شما از اینکه صبح بیدار شوید و رو به روی دنیا باشید می ترسید. ناامیدی شما را تسخیر می کند و احساس پوچی می کنید. دوست من، اگر این حالت اغلب تکرار شود، شما دچار مشکل شده اید، زیرا افسردگی در شما را می زند. هرچه زودتر راه حلی پیدا کنید، بهتر است. آیا یوگا به افسردگی کمک می کند؟ گفته می شود یوگا به طور طبیعی افسردگی را تسکین می دهد و در این بخش یوگا مجله اینترنتی وبگردون لیستی از 7 حالت یوگا وجود دارد که به شما در انجام این کار کمک می کند. نگاهی بیاندازید.

قبل از آن، بیایید با چند واقعیت در مورد افسردگی آشنا شویم.

 

افسردگی چیست؟

افسردگی بیماری است که مغز شما را تحت تأثیر قرار می دهد. این واکنش شما نسبت به چیزی غم انگیز، از دست دادن شخصی یا انزجار است. وقتی این احساسات تشدید و شدید می شوند، منجر به یک بیماری پزشکی به نام افسردگی بالینی می شوند.

شما می دانید که وقتی علائم زیر را به مدت دو هفته به طور مداوم نشان می دهید، افسرده هستید.

 

علائم افسردگی

  • شما روزانه احساس بی ارزشی و گناه می کنید.
  • تمرکز شما کاهش می یابد و بلاتکلیفی جای شما را می گیرد.
  • تمام سرگرمی ها و فعالیت هایی که قبلاً از آنها لذت می بردید اکنون به هیچ وجه جذاب نیستند.
  • شما به مرگ فکر می کنید و به خودکشی فکر می کنید.
  • شما احساس بی ثباتی و ناپایداری می کنید و یا فوق العاده کسل کننده و کند هستید.
  • تغییر قابل توجهی در وزن شما ایجاد خواهد شد – یا آن را افزایش می دهید یا آن را از دست می دهید.

بیشتر بخوانید: اگر اضطراب یا افسردگی دارید این غذاها را نخورید!

 

دلایل افسردگی

وقتی در یک دوره از نظر عاطفی به چیزی وابسته می شوید، و دیگر چیزی وجود ندارد، شکافی ایجاد می کند و افسردگی برای کنار آمدن با ضرر خود را تسخیر می کند. ژنتیک، نوسان سطح هورمون ها، برخی شرایط پزشکی، واکنش پس از جراحی و سطح استرس بالا نیز باعث افسردگی می شود. این یک مشکل شایع و در عین حال شدید است که باید قبل از کنترل آن برطرف شود. حال بیایید دریابیم که یوگا و افسردگی چگونه به هم مربوط می شوند.

بیشتر بخوانید: 10 راهکار برای درمان سریع افسردگی

 

یوگا به عنوان درمانی برای افسردگی

یوگا یکی از بهترین راه ها برای سبک سازی روحیه و جلوگیری از افسردگی است. موقعیت های یوگا گردش خون در مغز را افزایش می دهد و تولید هورمون های افزایش دهنده روحیه را فراهم می کند.

تمرین یوگا هیچ عارضه جانبی منفی ندارد، که آن را در مقایسه با سایر داروهای افسردگی گزینه بهتری می کند. در زیر برخی از حالت های یوگا برای مبارزه با افسردگی ذکر شده است. حداقل 12 هفته آنها را امتحان کنید تا متوجه تغییرات قابل توجهی شوید.

 

یوگا برای افسردگی – 7 حالت موثر

 

1. بالاسانا (ژست کودک)

6 تمرین قدرتمند یوگا برای ساخت شکم شش تکه
6 تمرین قدرتمند یوگا برای ساخت شکم شش تکه

بالاسانا به آرامش مغز شما کمک می کند و استرس و اضطراب را برطرف می کند. کمر و باسن شما را به آرامی می کشد و بدن را قادر می سازد تا آرام شود. آرامش و آرامش بر تمام وجود شما غلبه دارد و به شما کمک می کند تا با افسردگی خود بهتر کنار بیایید.

بالاسانا یکی از راحت ترین حالت های یوگا به حساب می آید. تنها کاری که باید بکنید این است که زانو بزنید و روی پاشنه خود بنشینید. اطمینان حاصل کنید که انگشتان شست پا یکدیگر را لمس می کنند. دستها را روی زانوها نگه دارید و زانوها را به اندازه عرض مفصل ران باز کنید. سپس، تنه خود را به سمت جلو و بین رانهای تقسیم شده خود خم کنید، در حالی که صورت به زمین لمس می شود. بازوها را به جلو بیاورید و آنها را در دو طرف سر خود قرار دهید، کف دست ها رو به پایین باشد. چند دقیقه در این وضعیت باشید.

بیشتر بخوانید: 4 آسانا یوگا موثر برای بهبود سلامت روانی

 

2. Sethu Bandhasana (ژست پل)

ژست پل یا Setu Bandhasana
ژست پل یا Setu Bandhasana

Sethu Bandhasana عضلات پشت را تقویت می کند و کمر خسته را تسکین می دهد. به شما کمک می کند تا آرام باشید و برای افرادی که از استرس، اضطراب و افسردگی رنج می برند معجزه می کند.

Sethu Bandhasana قلب شما را باز می کند و باعث می شود احساس سبکی و راحتی داشته باشید. برای انجام ژست، به پشت روی زمین دراز بکشید. بازوها را روی زمین از طرفین نگه دارید و کف دست ها رو به پایین باشد. پاها را با جمع کردن در زانوها بلند کنید. اطمینان حاصل کنید که مچ پا و زانوها در یک خط مستقیم قرار گرفته اند و پاها با فاصله چند اینچ فاصله دارند. سپس، به آرامی تمام پشت خود را از زمین بلند کرده و برای چند ثانیه در آنجا بمانید. در حین انجام این کار، ران ها باید موازی یکدیگر باشند و سینه باید چانه شما را لمس کند. حتما چانه خود را خم نکنید.

بیشتر بخوانید: 6 تمرین قدرتمند یوگا برای ساخت شکم شش تکه

 

3. Urdhva Mukha Svanasana (ژست سگ رو به بالا)

ژست سگ رو به بالا
ژست سگ رو به بالا

Urdhva Mukha Svanasana می تواند خستگی و افسردگی خفیف را درمان کند. این یک اثر جوان کننده در کل بر روی بدن شما است ، و تمام استرس محبوس در پشت شما از بین می رود.

Urdhva Mukha Svanasana قسمت بالای بدن شما را تقویت و بیدار می کند. برای انجام آسانا، روی زمین دراز بکشید و صورت را به سمت پایین و پاها را دنبال کنید و انگشتان پا رو به پایین و چند اینچ از هم فاصله داشته باشند. کف دست خود را نزدیک به سینه در دو طرف و رو به پایین قرار دهید. کف دست خود را نزدیک دنده ها نگه دارید. تنه خود را بلند کرده و دستها و پاها را چند سانتی متر از زمین صاف کنید. قسمت بالایی پاها را محکم به زمین فشار دهید. سر را صاف یا رو به بالا و شانه ها را دور نگه دارید افکار خود را رام کنید و اجازه دهید سینه شما بلند شود.

بیشتر بخوانید: تاریخچه مختصری از یوگا

 

4. Adho Mukha Svanasana (ژست سگ رو به پایین)

آدو موخا سانواناسانا
آدو موخا سانواناسانا

Adho Mukha Svanasana باعث می شود خون تازه به بدن شما سرازیر شود. باعث کشش گردن و ستون فقرات گردنی می شود ، استرس موجود در آنها را آزاد می کند و در نتیجه باعث کاهش اضطراب و آرامش موجودیت می شود.

Adho Mukha Svanasana عضلات شکم شما را تقویت می کند و هضم را بهبود می بخشد. برای انجام ژست، با بدن خود از یک میز حالت درست کنید. از پاها و دستان خود برای ایجاد پایه های میز و پشت خود به عنوان بالای میز استفاده کنید. اکنون، آرنج و زانوها را صاف کنید ، ران را به سمت بالا فشار دهید و با بدن خود شکل V معکوس ایجاد کنید. دست ها باید به اندازه عرض شانه، پاها به اندازه باسن و انگشتان پا به صورت مستقیم قرار داشته باشند. دستان خود را محکم به زمین فشار داده و گردن خود را صاف کنید. گوش شما باید بازوهای داخلی شما را لمس کند. نگاهتان را به ناف نگاه کنید.

بیشتر بخوانید: 7 تمرین یوگا برای کاهش وزن

 

5. هالاسانا (ژست گاوآهن)

هالاسانا
هالاسانا

هالاسانا فشار پشت شما را کاهش می دهد و وضعیت بدن شما را تقویت می کند. مغز شما را آرام می کند ، کشش خوبی به آن می دهد و استرس را کاهش می دهد. سردرد و بی خوابی را از بین می برد.

هالاسانا یکی از بهترین حالت های آرام بخشی برای سیستم عصبی شما است. برای انجام حالت ، به پشت صاف دراز بکشید، در حالی که دست ها را در کنار بدن نگه دارید. پاها را از زمین و با زاویه 90 درجه نسبت به زمین بلند کنید. سپس، دستان خود را بر روی باسن خود قرار داده و از آنها به عنوان تکیه گاه ، باسن خود را به سمت سینه بلند کنید. پاها را به آرامی پایین آورده و بالای سر خود بردارید، زمین را فراتر از سر خود لمس کنید و انگشتان پا را محکم روی زمین قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که ران ها صاف هستند تا از لمس سر شما جلوگیری کنند. دستان خود را از روی باسن برداشته ، دستان خود را به سمت جلو صاف کرده و روی زمین قرار دهید و کف دست ها رو به پایین باشد.

بیشتر بخوانید: یوگا چیست و چه فوایدی دارد؟

 

6. Uttanasana (حالت ایستاده جلو تاشو)

اوتاناسانا
اوتاناسانا

اوتانازانا تنش در پشت، شانه ها و گردن شما را برطرف می کند و عملکرد سیستم عصبی شما را بهبود می بخشد. به شما آرامش می بخشد و اضطراب را کاهش می دهد.

اوتانازانا همچنین گردش خون را بهبود می بخشد. برای انجام آسانا، بازوها را در کنار بدن و پاها را به طول بازوها صاف بایستید. اکنون، بازوان خود را بر روی باسن خود قرار داده و از باسن به جلو خم شوید. سر و سینه خود را با رانهای خود لمس کنید. دستان خود را پایین آورده و کنار پایتان بگذارید یا مچ پا را از پشت نگه دارید. ران ها را صاف نگه دارید.

بیشتر بخوانید: 9 تمرین یوگا برای استحکام و قدرتمند کردن ران پا

 

 

7. Savasana (ژست جنازه)

شاواسانا
شاواسانا

Savasana شما را جوان می کند و به آرامش بدن کمک می کند. فشار خون را کاهش می دهد و اجازه می دهد اثرات وضعیت های قبلی بهتر فرو رود.

سرانجام، پس از تمام ژست های تقویت کننده ذهن و بدن، Savasana به شما بقیه و دامنه بهبودی را می دهد. برای انجام ساواسانا، روی زمین به پشت دراز بکشید. پاها را چند اینچ از هم دور کنید و بگذارید به پهلو بیفتند. بگذارید بازوها در کنار بدن قرار بگیرند و کف دستها رو به بالا باشند. حالا چشمان خود را به آرامی ببندید و اجازه دهید کل بدن آرام ، آرام و آرام آرام شود. نفس های عمیق بکشید و در لحظه بمانید.

بیشتر بخوانید: 20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!

 

تمام موضوعات ذکر شده در یوگا برای افسردگی به شما کمک می کند تا جای زخم های عاطفی و صدمات عمیقی که در بدن جسمی و روحی شما ریشه دوانده است. یک ضربه بزنید. حال، بیایید برخی از سوالات رایج در مورد افسردگی را بررسی کنیم.

 

پاسخ های متخصص برای سوالات خوانندگان

آیا افسردگی در زنان بیشتر از مردان است؟

بله، افسردگی در زنان بیشتر از مردان است. تغییرات بیولوژیکی و هورمونی که زنان در زندگی خود متحمل می شوند ممکن است عواملی برای این امر باشد.

افسردگی پس از زایمان (PDD) چیست؟

افسردگی پس از زایمان در زنان پس از به دنیا آوردن کودک رخ می دهد. PDD به دلیل تغییرات جسمی و هورمونی در بدن آنها و احساس طاقت فرسای مراقبت از نوزاد متولد می شود.

آیا میزان افسردگی در حال افزایش است؟

بر اساس گزارش ها، میزان افسردگی در حال افزایش است. این می تواند به دلیل استرس ناشی از شیوه مدرن زندگی باشد.

وقتی افراد مبتلا به افسردگی تشخیص داده می شوند، چه واکنشی نشان می دهند؟

واکنش ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. معمولاً آنها با این تصور که مشکلشان تشخیص داده شده است ، آنها را راحت می کنند یا از اینکه دچار یک بیماری روانی شده اند، شوک، غم و اندوه می بینند یا احساس شرم می کنند.

افسردگی چقدر شایع است؟

افسردگی گسترده است و در حدود 121 میلیون نفر در سراسر جهان شیوع دارد.

وقتی یوگا انجام می دهید، به بدن خود توجه می کنید. این باعث می شود شما احساس کامل بودن و اتصال داشته باشید. یوگا پشتیبانی و آرامش و توانایی زندگی در لحظه را ارائه می دهد. رویکرد منحصر به فرد ذهن و بدن یوگا بیشتر و بیشتر به گزینه ای برای مبارزه با افسردگی تبدیل می شود. جامع و ماندگار و بدون هیچگونه عوارض جانبی است.

بیشتر بخوانید: 8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *