7 تمرین یوگا برای انرژی گرفتن فوری

7 تمرین یوگا برای انرژی گرفتن فوری

یک روز طولانی کار بهانه ای برای احساس ضعف نیست. اجازه ندهید که مغز تخلیه شود، زانوها ضعیف باشد و اختلال گفتاری به شما برسد و شما را زمین بیندازد. برای اینکه بتوانید تمام روز را با انرژی پرتوی کنید و روز بعد را با همان قدرت و اشتیاق به عقب برگردانی، به آساناهای یوگا متوسل شوید. ادامه  این مطلب از بخش یوگا مجله اینترنتی وبگردون را بخوانید تا درباره آنها بیشتر بدانید.

قبل از آن، بیایید یاد بگیریم که چگونه یوگا انرژی را افزایش می دهد.

یوگا برای ساختن انرژی

یوگا از طریق آساناها انرژی در بدن شما ایجاد و پایدار می ماند. در درون هر یک از ما یک انرژی کیهانی خفته وجود دارد که آساناها بیدار می شوند. آنها انرژی را در بدن شما ایجاد و حفظ می کنند و یوگا را به یک تقویت کننده انرژی طبیعی تبدیل می کنند که قسمتهای زیادی از انرژی ذخیره شده به همراه طول بدن را از بین می برد. منحصر به فرد بودن آن در بیدار کردن تمام سیستم های بدن شما و ایجاد زندگی جدید برای آنها است. کشش ها سیستم شما را باز می کنند تا انرژی را در بدن تقویت کنند. آساناهای زیر را بررسی کنید که به شما در ایجاد انرژی کمک می کند.

 

روز پرانرژی با یوگا

 

1. Vriksasana (ژست درخت)

ژست درخت یا ورکساسانا
ژست درخت یا ورکساسانا

Vriksasana یا Tree Pose نام خود را به دلیل شباهت زیاد آن به حضور جامد یک درخت بدست آورده است. برخلاف بیشتر آساناهای یوگا، برای حفظ تعادل باید چشمان خود را برای این ژست باز نگه دارید. بهتر است آسانا را صبح انجام دهید زیرا به تمرکز و توجه کامل نیاز دارد که در ساعات اولیه روز به راحتی قابل دستیابی است. این حالت یوگای هاتا را در سطح مبتدی حداقل یک دقیقه روی هر پا نگه دارید.

مزایا: Vriksasana ستون فقرات شما را تقویت می کند و هماهنگی عضلانی عصبی را بهبود می بخشد. زانوها و پاهای شما را تقویت می کند. ژست توانایی های ذهنی شما را بالا می برد و قدرت شانه ها را بالا می برد. این سینه، ران داخلی شما را کشیده و احساس تعادل شما را بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید: 7 تمرین عالی یوگا برای مبارزه با افسردگی

 

2. Natarajasana (ژست رقص)

7 تمرین عالی بهترین یوگا برای تسکین درد قفسه سینه

Natarajasana یا Dance Dance به این ترتیب نامگذاری شده است که ژست شبیه یکی از موضع های رقص لرد شیوا در آواتار رقصنده اش است. این ژست چالش برانگیزی است که بهترین عملکرد آن هنگام صبح با معده خالی است. Natarajasana یک یوگای سطح متوسط ​​Vinyasa است که باید حداقل 15-30 ثانیه برگزار شود و اگر می توانید بیشتر از آن نگه دارید.

فواید: ناتاراجاسانا قفسه سینه ، باسن و پاها را تقویت می کند. به ران شما کشش خوبی می دهد و وضعیت بدن را بهبود می بخشد. ژست بدن شما را انعطاف پذیر و متناسب می کند. استرس را از بدن برطرف می کند و تعادل را بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید: 9 تمرین یوگا برای استحکام و قدرتمند کردن ران پا

 

3. اوتکاتاسانا (ژست صندلی)

ژست صندلی یا اوتکاتاسانا
ژست صندلی یا اوتکاتاسانا

اوتکاتاسانا یا حالت صندلی مانند نشستن روی صندلی خیالی است. آسان به نظر می رسد اما برای انجام این کار به مقدار زیادی شن و ماسه نیاز دارد. ژست قدرتمندی است که صبر زیادی می خواهد. این سطح پایه یوگای وینیاسا حداقل به 30-60 ثانیه نگه داشتن ژست نیاز دارد و وقتی صبح با معده خالی انجام شود بهترین عملکرد را دارد. انرژی شما در صبح بالاترین است و برای حفظ اوتکاتاسانا به همه آن نیاز خواهید داشت.

مزایا: اوتکاتاسانا تنه، باسن و کمرتان را کشیده می کند. این عزم راسخ شما را افزایش می دهد و قلب شما را تحریک می کند. ژست دردهای مفصل و کمر را تسکین می دهد. پاها را تون می کند و ساق پا را تقویت می کند. اوتکاتاسانا قدرت و انعطاف پذیری ران شما را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: 8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

 

4. Ustrasana (ژست شتر)

اوستراسانا
اوستراسانا

Ustrasana یا ژست شتر یک بازگشت شگفت انگیز است. بهتر است آسانا را صبح ناشتا و روده تمیز و با انرژی تولید شده از غذای هضم شده شام ​​روز قبل انجام دهید. تمرین آسانا در عصرها نیز خوب است اما اطمینان حاصل کنید که از آخرین وعده غذایی خود حداقل 4-6 ساعت فاصله داشته باشید. این ژست سطح Vinyasa را حداقل برای 30-60 ثانیه نگه دارید.

مزایا: Ustrasana قفسه سینه و قسمت جلوی تنه شما را باز می کند. کمر و شانه های شما را تقویت می کند. ژست درد در ناحیه کمر را برطرف می کند و باعث انعطاف پذیری ستون فقرات می شود. ران و بازوها را تقویت می کند. Ustrasana گردن شما را تون می کند و یبوست را درمان می کند.

بیشتر بخوانید: تاریخچه مختصری از یوگا

 

5. چاکراسانا (ژست چرخ)

 

چاکراسانا یا ژست چرخ یک حالت پشت به چالش کشیدن است که بخشی از رژیم یوگای اشتانگا است. آسانا را حداقل برای 1-4 دقیقه نگه دارید تا بهترین نتیجه را بگیرید. بهترین زمان برای تصور این ژست یوگای اشتانگا صبح بعد از پاکسازی روده و قبل از صرف صبحانه است. Infact این یکی از بهترین موضوعات یوگای صبح برای تقویت انرژی است.

مزایا: چاکراسانا به پاها ، بازوها ، باسن و کمرتان قدرت می بخشد. غده تیروئید را تحریک می کند. ژست آسم را درمان می کند و هسته شما را کش می دهد. افسردگی را کاهش می دهد و باعث می شود احساس انرژی و پر بودن از زندگی کنید. حالت چرخ تمام سیستم ها را در بدن شما هماهنگ نگه می دارد و هفت چاکرای شما را مشتعل می کند.

بیشتر بخوانید: 6 تمرین برتر یوگا برای کسب آرامش

 

6. بوژانگاسانا (ژست کبرا)

6 تمرین موثر یوگا برای افزایش وزن

بوژانگاسانا یا Cobra Pose یک کمر عقب انرژی دهنده است و به نظر می رسد شبیه هود برجسته کبرا باشد. این بخشی از 12 حالت رژیم سوریا ناماسکار است. این حالت یوگای اساسی اشتانگا را حداقل برای 15-30 ثانیه نگه دارید. هنگامی که می توانید از انرژی ذخیره شده حاصل از وعده های غذایی شب قبل استفاده کنید ، صبح زود بوجنگاسانا را با معده خالی تمرین کنید.

فواید: بوژانگاسانا سیستم هضم شما را تحریک می کند و اندام های زیر شکم شما را تون می کند. متابولیسم شما را تنظیم می کند و کشش خوبی به ریه ها می دهد. این حالت باعث بهبود گردش خون و اکسیژن در بدن می شود. ذهن شما را بالا می برد و سفتی کمر را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید: 20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!

 

7. Kapotasana (ژست کبوتر)

کاپوتاسانا یا ژست کبوتر هنگام فرض به نظر می رسد شبیه موضع برازنده کبوتر باشد. اگر به طور منظم انجام شود ، حالت کبوتر تا حد زیادی برای بدن شما مفید است. Kapotasana ژستی یوگای اشتانگا در سطح مبتدی است که وقتی حداقل یک دقیقه نگه داشته شود و صبح آن را با معده خالی و روده تمیز تمرین کند بهترین عملکرد را دارد.

فواید: کاپوتاسانا مفاصل و عضلات پاهای شما را تقویت و کشش می دهد. فشار خون را کاهش می دهد و میزان دریافت اکسیژن به بدن را افزایش می دهد. ژست اختلالات ادراری را درمان می کند و سفتی در ناحیه ران، کمر و شانه را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید: 5 تمرین موثر یوگا برای بهبود آرتریت روماتوئید

 

اکنون که همه چیز را در مورد یوگا برای تقویت انرژی دانستید، منتظر چه چیزی هستید؟ این آساناهای ساخت انرژی مطمئناً روحیه شما را بالا می برد. حال ، اجازه دهید به برخی از سوالات متداول در مورد یوگا و انرژی پاسخ دهیم.

پاسخ های متخصص برای سوالات خوانندگان

چند روز در هفته باید یوگا تمرین کنم تا سطح انرژی خود را سالم نگه دارم؟

روزانه یوگا تمرین کنید تا سطح انرژی خود را بالا نگه دارید. اگر این امکان وجود نداشته باشد ، حداقل 2-3 بار در هفته ورزش حدود 20 دقیقه تا یک ساعت انجام می شود.

تفاوت یوگا با سایر اشکال ورزش چیست؟

یوگا همزمان روی ذهن و بدن کار می کند و از بدن شما به عنوان وسیله ای برای درمان مشکلاتی که از آن رنج می برید استفاده می کند. این ذهن ، بدن و نفس شما را بهم متصل می کند و باعث می شود به درون نگاه کنید و از وجود خود آگاه شوید. این یک روند مفید است و فقط یک حرکت اندام نیست.

فعالیت های روزمره ما انرژی را از ما بیرون می کشیم و گرما و گرد و غباری که در آن زندگی می کنیم فقط باعث بدتر شدن آن می شود. در پایان روز، شما نمی خواهید مانند یک بسته آب فشرده به نظر برسید. تمرین آساناهای افزایش دهنده انرژی را شروع کنید و تفاوت را احساس کنید.

بیشتر بخوانید: 5 تمرین انرژی بخش یوگا برای بیماران سرطانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *