8 نکته برای افزایش شیر مادر

8 نکته برای افزایش شیر مادر

اگر باردار هستید یا والدین جدیدی دارید، احتمالاً نگرانی بخشی استاندارد از برنامه معمول شما است. خطرات و “باید” های زیادی وجود دارد که به نظر می رسد کامل بودن در همه چیز غیرممکن به نظر می رسد. (اسپویلر: لازم نیست باشید!)

ما نگران برنامه واکسیناسیون و واکنش های منفی هستیم. ما نگران تب، سرفه، بثورات و اولین دندان ها هستیم. و وقتی نوزادان ما تازه وارد دنیا شده اند، نگران شیردهی هستیم.

شیردهی می تواند بین تغذیه با شیر مادر، تعیین چسبندگی و سازگاری با برنامه جدید پرستاری، تجربه ای ترسناک باشد. بسیاری از والدین جدید نیز تعجب می کنند، آیا من به اندازه کافی شیر تولید می کنم تا نوزادم را تغذیه کنم؟

در حالی که یک نگرانی رایج است، احتمال اینکه شیر شما خوب باشد خوب است. بگذارید کودک راهنمای شما باشد. آیا آنها دوره های هوشیاری و فعال دارند؟ آیا مرتباً پوشک مرطوب و آبکی را عوض می کنید؟ آیا وقتی نوزاد را به پزشک می برید وزن شما افزایش می یابد؟

همه اینها نشانه این است که کودک شما به درستی تغذیه می شود.

با رشد کودک کوچک، احتمالاً متوجه تغییراتی در میزان شیر خود خواهید شد. شما ممکن است دیگر احساس سیری را تجربه نکنید، یا شاید کودک شما فقط برای پنج دقیقه یا بیشتر در هر زمان پرستاری کند. چنین تغییراتی طبیعی است و این نوسانات معمولاً نشانه کاهش عرضه نیستند.

در حقیقت، بر اساس La Leche League International (LLLI) ، تغییرات در میزان تغذیه شما می تواند نشان دهنده این باشد که شما و نوزادتان در تغذیه با شیر مادر با تجربه تر و ماهرتر شده اید.

بدن شما با نیازهای کودک شما سازگار شده است و کودک شما کمی متخصص در حذف شیر موثر است.

تا زمانی که کودک شما در حال رشد است، نباید نگران تولید شیر نامناسب باشید. در اینجا هشت نکته وجود دارد که می توانید میزان شیر خود را همزمان با رشد نوزاد ثابت نگه دارید.

 

1. شیردهی را زود شروع کنید!

اگر قادر هستید ، مهم است که شیردهی را در اولین ساعت پس از زایمان شروع کنید. آن روزهای اولیه می تواند در ایجاد شیر کافی در درازمدت بسیار مهم باشد.

همچنین به ایجاد ارتباط مهم پوست و پوست کمک می کند و مطمئن می شوید که نوزاد آغوز فوق العاده محافظ یا “اولین شیر” غنی از آنتی بادی و اجزای ایمنی را دریافت می کند.

پس از اولین ساعت، شما باید در روزهای اول 8 تا 12 بار در روز پرستاری کنید. با شروع زودهنگام، احتمال بیشتری وجود دارد که به طور انحصاری و برای ماه های بیشتری به نوزاد شیر دهید.

 

2. در صورت نیاز از شیر مادر تغذیه کنید!

تولید شیر مادر یک سناریوی عرضه و تقاضا است. بدن شما میزان شیر شما را در پاسخ به تقاضای نوزاد تولید می کند.

در چند ماه اول، هر چند وقت یکبار و تا زمانی که کودک می خواهد به او شیر بدهید. هرچه کودک شما بیشتر به بدن شما بگوید “شیر” بسازید، شیر بیشتری نیز تولید خواهید کرد. تغذیه با شیر مادر در صورت تقاضا احتمالاً سریع ترین راه برای افزایش عرضه شما است.

در چند ماه اول، ممکن است متوجه شوید که کودک شما به صورت خوشه ای تغذیه می کند یا می خواهد اغلب در یک بازه زمانی مشخص پرستاری کند. هر نوزادی متفاوت است، اما به احتمال زیاد در طول جهش های رشد یا طی مراحل مختلف رشد، نیازهای آنها برای تغذیه بیشتر می شود.

افزایش تقاضا به بدن شما اجازه می دهد تا شیر بیشتری تولید کند تا بتواند نیازهای نوزاد را برآورده کند.

برخی از نوزادان تازه متولد شده برای پرستاری مکرر نیاز دارند. اگر نوزاد شما بیش از حد خواب آلود به نظر می رسد یا مدفوع خود را آنطور که باید تولید نمی کند (باید تا چهار روزگی سه یا چهار بار در روز داشته باشد ) ، سعی کنید با تماس پوست به پوست و تغذیه منظم او را تحریک کنید تا به شیر شما کمک کند. عرضه.

 

3. پمپاژ بین تغذیه را در نظر بگیرید!

تخلیه مکرر سینه ها (چه از تغذیه و چه از تغذیه و پیگیری با پمپ) می تواند به بدن شما نشان دهد که شیر بیشتری تولید می کند. خالی کردن سینه ها به بدن شما می گوید که به تولید شیر بیشتر ادامه دهید تا دوباره پر شود.

افزودن یک جلسه شیردهی یا پمپاژ عصر یا صبح زود ممکن است کمک کند.

اگر پمپاژ می کنید، ممکن است بخواهید دوبار پمپاژ (پمپاژ همزمان هر دو سینه) را در نظر بگیرید، زیرا این می تواند شیر تولید شده را افزایش دهد. 18 درصدمنبع معتبر بر اساس یک مطالعه در سال 2012.

عمل “پمپاژ دستی” همچنین می تواند به تولید شیر بیشتر در طول یک جلسه کمک کند. این شامل ماساژ ملایم برای کمک به افزایش میزان شیر مادر است. این ویدئو از پزشکی استنفورد به نحوه انجام آن می پردازد.

 

4. هیدراته بمانید!

نوشیدن مقدار زیادی آب در دوران شیردهی برای حفظ هیدراته بدن بسیار مهم است. اگر مایعات کافی دریافت نکنید، بر توانایی تولید شیر تأثیر نخواهید گذاشت، اما خود را در معرض خطراتی مانند یبوست و خستگی قرار خواهید داد.

این نکات را برای دریافت مقدار مناسب آب برای حفظ هیدراتاسیون رعایت کنید:

  • برای رفع تشنگی بنوشید و سپس کمی بیشتر بنوشید. تشنگی معتبرترین نشانه این نیست که بدن شما واقعاً به چه مقدار آب نیاز دارد.
  • عادت داشته باشید که یک بطری آب همراه خود داشته باشید و سعی کنید هر بار که پرستاری می کنید حداقل 8 اونس آب بنوشید.

 

5. سعی کنید حواس پرتی را کاهش دهید

گرفتار شدن با مسئولیت های دیگر آسان است. وقتی سعی می کنید میزان شیر خود را تأمین یا افزایش دهید، سعی کنید حواس پرتی ها را تا آنجا که ممکن است به حداقل برسانید.

لباس های شسته شده و ظروف می توانند منتظر بمانند، بنابراین وقت بگذارید و بنشینید و روی تغذیه منظم نوزاد تمرکز کنید. این ممکن است به این معنا باشد که در صورت داشتن شریک زندگی یا سایر افراد مورد اعتماد در زندگی ، باید از آنها کمک بگیرید.

 

6. در مورد غذاهای طبیعی شیردهی با پزشک خود مشورت کنید!

اگر در گوگل مشغول به کار بوده اید (ما نیز این کار را می کنیم)، احتمالاً نامی از گالاکتگوگوها دیده اید. اینها موادی هستند که قرار است به افزایش تولید شیر کمک کنند. شاید درباره کوکی های شیردهی یا چای شیردهی چیزی شنیده باشید ؟

مزایای شناخته شده galactagogues محدود است، اما تحقیقات نشان داده است که می تواند دارای یک تأثیر روانی مثبتمنبع معتبر و به طور بالقوه افزایش تولید شیرمنبع معتبر به

در اینجا چند نمونه از گیاهان و غذاهای تقویت کننده شیردهی آورده شده است:

  • یونجه
  • رازیانه
  • رازیانه
  • بلغور جو دوسر
  • کدو تنبل

افزودن غذاهای سالم به برنامه غذایی شما ایده خوبی است، اما قبل از اینکه به مکمل ها، چای ها یا داروهای گیاهی بپردازید، با پزشک خود مشورت کنید. برخی از آنها می توانند عوارض جانبی و پیامدهای منفی داشته باشند.

 

7. در صورت نیاز کمک بگیرید!

یک مشاور حرفه ای شیردهی می تواند به شما در تشخیص مشکلات مربوط به شیر و شیر خوردن کمک کند. حتی اگر فکر می کنید کودک شما به طور موثر از شیر مادر تغذیه می کند، حمایت گروه شیردهی محلی می تواند در روزهای اولیه شیردهی تأثیر زیادی داشته باشد.

 

8. از مصرف الکل اجتناب کنید و داروها را با احتیاط استفاده کنید!

کلینیک مایو هشدار می دهد که نوشیدن متوسط ​​تا زیاد می تواند میزان شیر شما را کاهش دهد. نیکوتین می تواند همین تأثیر را داشته باشد و دود سیگار برای سلامتی نوزاد شما مضر است.

برخی از داروها، به ویژه داروهای شبه افدرین (ماده فعال سودافد)، نیز می توانند میزان مصرف شما را کاهش دهند. قبل از مصرف هرگونه دارو در دوران شیردهی، با پزشک خود مشورت کنید.

 

 

جمع بندی

مهمتر از همه، سعی کنید نگران تولید شیر مادر خود نباشید. بسیار نادر است که زنان عرضه کافی نداشته باشند. طبق گفته کلینیک مایو، اکثر مادران در واقع یک سوم شیر مادر بیشتر از نوشیدن نوزادان خود تولید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *