9 روش طبیعی برای افزایش انرژی

9 روش طبیعی برای افزایش انرژی

با زندگی روز افزون شلوغ، بسیاری از مردم مرتباً احساس خستگی و خستگی می کنند. با این حال، اگر خستگی که تجربه می کنید مربوط به شیوه زندگی باشد، کارهای زیادی می توانید انجام دهید تا سطح انرژی خود را افزایش دهید. این مقاله از بخش تغذیه مجله اینترنتی وبگردون به 9 روش می پردازد که می توانید شیوه زندگی خود را تغییر داده و سطح انرژی خود را به طور طبیعی افزایش دهید.

 1. بیشتر بخوابید!

خواب چیزی است که وقتی مشغول کار هستید، به راحتی برعکس می شود. از عقب انداختن زمان خواب تا برآوردن مهلت مقرر تا از دست دادن چند ساعت خواب به دلیل نوبت کاری در محل کار، بسیاری از مردم ساعاتی را که باید در رختخواب صرف کنند، کاهش می دهند. علاوه بر این، تخمین زده می شود که 20 تا 30 درصد از مردم عادی ممکن است خواب ضعیفی داشته باشند، بنابراین زمان استراحت حیاتی را از دست می دهند.

این کم خوابی می تواند باعث بی حالی، عصبانیت و خستگی شما شود. اگر اغلب چنین احساسی دارید، ممکن است بخواهید به این فکر کنید که آیا به اندازه کافی می خوابید.

توصیه می شود شبانه حدود 7 ساعت بخوابید، اگرچه برخی افراد کمی بیشتر و برخی دیگر کمی کمتر.

اگر به اندازه نیاز خواب نمی بینید، می توانید سعی کنید روز خود را با رفتارهای آرامش بخش قبل از خواب از بین ببرید. این می تواند برای استحمام، مطالعه کتاب یا نیم ساعت زودتر از حد معمول خوابیدن باشد.

همچنین باید سعی کنید از تلفن و سایر صفحه نمایش ها در هنگام خواب خودداری کنید. استفاده از صفحه نمایش قبل از خواب با کیفیت پایین خواب، کم خوابی و افزایش خواب آلودگی در طول روز ارتباط دارد.

اگر سعی می کنید بیشتر بخوابید اما به دلیل نگرانی ها و استرس در حال بیدار نگه داشتن شب هستید، می توانید مدیتیشن یا تمرکز حواس را برای آرام کردن ذهن مشغول خود امتحان کنید.

خلاصهاگر اغلب در طول روز احساس خستگی می کنید، ممکن است به خواب با کیفیت تری نیاز داشته باشید. سعی کنید زودتر بخوابید و زمان تماشای صفحه قبل از خواب را کاهش دهید.

 2. کاهش استرس

این غیر معمول نیست که افرادی که زندگی شلوغی دارند احساس استرس، اضطراب یا فشار بیش از حد کنند. احساس استرس می تواند به این معنی باشد که شما برای تمرکز تلاش می کنید، افکار مسابقه ای را تجربه می کنید و در خاموش شدن مشکل دارید. این می تواند سلامت جسمی و روحی شما را تحت تأثیر قرار دهد. احساس استرس ارتباط نزدیکی با خستگی دارد.

در بسیاری از موارد، ممکن است حذف استرس به طور کامل از زندگی شما امکان پذیر نباشد. با این حال، اگر استرس مربوط به شیوه زندگی را به حداقل برسانید، می تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد. راهکارهایی برای بهبود سطح انرژی شما شامل وقت گذاشتن برای استراحت، مطالعه یا پیاده روی است.

همچنین می توانید تکنیک های ذهن آگاهی یا مدیتیشن را امتحان کنید که ممکن است اضطراب را کاهش دهد. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که اگر احساس می کنید استرس زیادی دارید و اضطراب شما شدید است ، ممکن است نیاز به حمایت پزشکی و روانی داشته باشید.

خلاصهسطوح بالای استرس می تواند به شما احساس خستگی و خستگی کند. یافتن راه هایی برای به حداقل رساندن استرس های مربوط به شیوه زندگی می تواند به حفظ سطح انرژی شما کمک کند.

 3. بیشتر حرکت کنید!

ورزش منظم برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی، دیابت و چاقی مهم است. اگر سبک زندگی بی تحرکی دارید، می تواند سطح انرژی شما را نیز افزایش دهد. این ممکن است غیرعادی به نظر برسد، زیرا وقتی احساس خستگی می کنید، بلند شدن و حرکت دادن بدن شما می تواند آخرین کاری باشد که می خواهید انجام دهید.

خوشبختانه، برای تجربه این مزایا، نیازی به شرکت در تمرینات کشنده نیست.

در واقع، یک مطالعه نشان داد که افراد کم تحرک با خستگی مداوم و غیرقابل توضیح تنها با شرکت منظم در دوچرخه سواری با شدت کم خستگی خود را تا حدود 65 درصد کاهش می دهند.

مطالعات دیگر نشان داده است که پیاده روی 10 دقیقه ای وقتی احساس خستگی می کنید در مقایسه با خوردن میان وعده “من را ببر” برتر است. برای استفاده از ورزش در روز خود، می توانید سعی کنید از میز کار خود دور شوید و در تعطیلات ناهار خود به پیاده روی بروید یا از محل کار خود پیاده روی کنید.

خلاصه اگر سبک زندگی کم تحرکی دارید و احساس انرژی ندارید، شرکت در تمرینات منظم مانند پیاده روی سریع یا دوچرخه سواری می تواند سطح انرژی شما را افزایش دهد.

 4- از کشیدن سیگار خودداری کنید!

سیگار کشیدن یکی از بدترین کارهایی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید. دود سیگار بسیار مضر است و خطر ابتلا به بیماری های متعدد مانند سرطان ریه، بیماری قلبی و سکته را افزایش می دهد.

سموم و قیر موجود در دود نیز کارایی ریه ها را کاهش می دهد. با گذشت زمان ، این می تواند میزان اکسیژن منتقل شده در بدن شما را کاهش داده و باعث شود احساس خستگی کنید. اگر سیگاری هستید، بهترین کاری که می توانید برای سطح انرژی و سلامت خود انجام دهید ترک سیگار است. برخی معتقدند که سیگار را جایگزین نیکوتین مانند آدامس یا سیگار الکترونیکی کنید.

با این حال، هنگامی که تصمیم به ترک آن گرفتید، با پزشک خود تماس بگیرید تا بتواند شما را در جهت خدمات حمایتی که مناسب شماست، راهنمایی کند.

خلاصهسیگار کشیدن می تواند کارایی ریه های شما را کاهش داده و باعث شود احساس خستگی کنید. ترک سیگار هم برای سطح انرژی و هم برای سلامتی مفید است.

 5. الکل را محدود کنید!

نوشیدن الکل یکی دیگر از عادات سبک زندگی است که ممکن است باعث شود شما احساس خستگی کنید. این به این دلیل است که الکل می تواند به عنوان یک آرامبخش عمل کند و شما را دچار خواب آلودگی کند. به همین دلیل، بسیاری معتقدند که یک نوشیدنی الکلی (یا “شب پوش”) آنها را به خواب می فرستد و به آنها کمک می کند تا خواب راحت تری داشته باشند.

با این حال ، نوشیدن منظم الکل قبل از خواب می تواند کیفیت خواب شما را مختل کند. این می تواند شما را بیشتر از آنچه احساس می کنید احساس خستگی کنید.

الکل همچنین می تواند به عنوان یک دیورتیک عمل کند ، به این معنی که اگر قبل از خواب آن را بنوشید، می تواند شما را مجبور کند شب ها بیدار شوید و ادرار کنید و خواب شما را مختل کند. اگر می خواهید از یک نوشیدنی لذت ببرید، حتماً طبق دستورالعمل توصیه شده بنوشید و سعی کنید از نوشیدن الکل نزدیک به زمان خواب خود اجتناب کنید.

در ایالات متحده، دستورالعمل های الکل حداکثر یک نوشیدنی در روز برای زنان و دو نوشیدنی در روز برای مردان است. یک نوشیدنی معمولی یک آبجو (12 اونس) یا یک لیوان شراب (5 اونس) است.

با این حال، به خاطر داشته باشید که این حداکثر توصیه است و هنگامی که به سلامت شما می رسد، محدود کردن الکل تا حد ممکن توصیه می شود.

خلاصهالکل می تواند باعث خواب آلودگی شما شود ، اما همچنین می تواند کیفیت خواب شما را مختل کند. اگر مرتباً مشروب می نوشید، محدود کردن میزان مصرف الکل می تواند به بهبود سطح انرژی شما کمک کند.

 6. رژیم غذایی مغذی داشته باشید!

اگر همیشه احساس خستگی، تنبلی و کمبود انرژی می کنید، ارزش آن را دارد که به عادات غذایی خود نگاهی بیندازید. عادات غذایی مناسب خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد و همچنین می تواند بر سطح انرژی و احساس شما از روز به روز تأثیر بگذارد.

بدن شما برای ادامه راه به سوخت نیاز دارد. انتخاب غذاهای کامل و مغذی در بیشتر مواقع، مواد مغذی مورد نیاز بدن را برای عملکرد بهتر در اختیار بدن قرار می دهد. اگر از غذاهای فراوری شده با قند و چربی زیاد استفاده می کنید، ممکن است متوجه شوید که آنها بر سطح انرژی و سلامت شما نیز تأثیر می گذارند. علاوه بر این، اگر رژیم غذایی نامنظمی دارید و به طور منظم وعده های غذایی را حذف می کنید، ممکن است مواد مغذی لازم را از دست داده و باعث احساس خستگی شوید.

یک مطالعه نشان داد دانش آموزانی که صبحانه را حذف می کنند یا الگوی غذایی نامنظمی دارند که شامل حذف منظم وعده های غذایی می شود، بیشتر در معرض خستگی هستند. همچنین مهم است که شما به اندازه کافی غذا بخورید تا در طول روز خود را تغذیه کنید.

محدودیت شدید رژیم غذایی می تواند منجر به کمبود کالری و مواد مغذی ضروری مانند آهن شود که می تواند بر سطح انرژی شما تأثیر منفی بگذارد.

خلاصهرژیم غذایی مبتنی بر غذاهای کامل و سالم برای سلامتی و سطح انرژی شما مفید است. در مقابل، رژیم غذایی سرشار از غذاهای فرآوری شده می تواند بر سطح انرژی شما تأثیر منفی بگذارد.

 7. از افزودن شکر خودداری کنید!

وقتی احساس خستگی می کنید، به راحتی می توانید به سراغ یک میان وعده شیرین و پر از شکر بروید. با این حال، اگرچه شکر می تواند به شما انرژی کوتاه مدت بدهد، اما به سرعت از بین می رود. این به این دلیل است که غذاهای پر قند باعث افزایش سریع قند خون می شوند، که گاهی اوقات به آن افزایش قند خون نیز گفته می شود. در نتیجه بدن شما مقدار زیادی انسولین ترشح می کند تا قند خون شما دوباره پایین بیاید.

اعتقاد بر این است که این افزایش و کاهش قند خون چیزی است که باعث هجوم انرژی و به دنبال آن افت می شود.

به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که بزرگسالانی که از غلات صبحانه پر از قند استفاده می کنند نسبت به کسانی که غلات صبحانه با کربوهیدرات های پیچیده تر می خورند خسته تر هستند. کربوهیدراتهای پیچیده با سرعت کمتری وارد جریان خون می شوند.

خوردن مقادیر زیاد شکر افزوده همچنین ممکن است خطر چاقی، دیابت و بیماری های قلبی را افزایش دهد، بنابراین محدود کردن قند اضافه شده در رژیم غذایی شما نه تنها برای سطح انرژی شما بلکه برای سلامتی شما نیز مفید است.

برای ثابت نگه داشتن سطح انرژی و کاهش خستگی، سعی کنید از غذاهای حاوی قند زیاد خودداری کنید. شما می توانید با خوردن غذاهای کامل و غنی از فیبر مانند غلات کامل، سبزیجات و حبوبات، کیفیت رژیم غذایی خود را بهبود بخشید.

خلاصهخوردن غذاهای سرشار از قند می تواند به شما انرژی کوتاه مدت و به دنبال آن رکود را افزایش دهد. برای جلوگیری از این امر، مصرف خود را به حداقل برسانید و به جای آن بر خوردن غذاهای کامل تمرکز کنید.

 8. هیدراته بمانید!

بسته به سن، بدن شما از 55 تا 75 درصد آب تشکیل شده است.در طول روز، آب را از طریق ادرار و عرق از دست می دهید. بنابراین برای هیدراته ماندن، باید آب کافی بنوشید تا این از دست دادن جبران شود. کم آبی بدن می تواند بر عملکرد مغز، خلق و خو و سطح انرژی شما تأثیر بگذارد.

در یک مطالعه، مردان جوانی که 1.59 درصد از مایعات خود را از دست داده بودند، عملکرد حافظه ضعیف تری داشتند و احساس اضطراب و خستگی بیشتری را تجربه کردند. با این حال، به خاطر داشته باشید که از دست دادن بیش از 1 of از مایعات بدن معمولاً فقط در افرادی رخ می دهد که زیاد عرق می کنند، معمولاً به دلیل فعالیت زیاد در دمای بالا.

برای هیدراته ماندن، مطمئن شوید که در زمان تشنگی نوشیدنی می خورید. همچنین به یاد داشته باشید که اگر به دلیل هوای گرم یا فعالیت زیاد زیاد عرق می کنید، ممکن است به کمی آب بیشتر نیاز داشته باشید. علاوه بر این، به خاطر داشته باشید که افراد مسن ممکن است همیشه احساس تشنگی نکنند، حتی در صورت نیاز به نوشیدن، و ممکن است نیاز به تلاش آگاهانه برای نوشیدن بیشتر داشته باشند.

به طور کلی ، اگر احساس خستگی می کنید و فکر نمی کنید آب کافی می نوشید، سعی کنید به طور مرتب آن را در طول روز بنوشید تا از هیدراته ماندن خود اطمینان حاصل کنید.

خلاصهکم آبی بدن می تواند به شما احساس خستگی بدهد. اطمینان حاصل کنید که در طول روز آب کافی بنوشید و به تشنگی خود پاسخ دهید ، به ویژه در هنگام ورزش.

 9. اجتماعی باشید!

ارتباطات اجتماعی برای حفظ سلامتی بسیار مهم است. در مناطقی از جهان که میزان بیماریها به طور غیرمعمول پایینی است و تعداد بالای صدساله (افرادی که بیش از 100 سال عمر می کنند)، یکی از عوامل مشترک یک شبکه پشتیبانی اجتماعی قوی است.

انزوای اجتماعی می تواند باعث خلق و خوی پایین و خستگی شود ، به ویژه با افزایش سن. در حقیقت تصور می شود افرادی که دارای شبکه های اجتماعی قوی تری هستند با افزایش سن از سلامت جسمی و روانی بهتری برخوردارند.

اگر احساس خستگی و روحیه ضعیفی دارید ، بیرون آمدن از معاشرت با دوستان، پیوستن به یک باشگاه اجتماعی یا شروع یک سرگرمی جدید که شما را سرگرم می کند ، می تواند مفید باشد.

خلاصهبیرون آمدن از خانه و آمیختن با افراد دیگر هم برای سطح انرژی و هم برای سلامتی مفید است. سعی کنید فعالیت های اجتماعی را با دوستان خود سازماندهی کنید یا با عضویت در یک باشگاه اجتماعی فعالیت جدیدی را شروع کنید.

 جمع بندی

بسیاری از مردم احساس خستگی می کنند و انرژی لازم برای عملکرد بهینه خود در طول روز را ندارند. با این حال ، نوشیدن آب کافی، تغذیه سالم ، خواب کافی و ورزش و معاشرت می تواند به سطوح انرژی و سلامت شما کمک کند.

اگر احساس خستگی می کنید، ارزش این را دارد که به سبک زندگی خود نگاهی بیندازید تا ببینید کدام تغییرات سالم را می توانید برای افزایش سطح انرژی و ایجاد احساس عالی انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *