طرز تهیه تارت انبه

طرز تهیه تارت انبه

طرز تهیه تارت انبه

مواد لازم:

بسته 250 گرمی کوکی های کره ای

80 گرم کره ذوب شده بدون نمک

1 انبه، گونه ها برداشته شده، پوست کنده، نازک برش داده شده است

3 میوه شور

فیلینگ انبه

2 عدد انبه، گوشت جدا شده است

⅓ فنجان شکر کپسول

2 قاشق غذاخوری آرد ذرت

⅓ فنجان آب

رویه کرم

125 گرم شکلات سفید آب شده

150 گرم پنیر خامه ای، خرد شده

⅓ فنجان شیر تغلیظ شده شیرین

دستور پخت

  1. کوکی ها را در کاسه غذاساز بریزید. آنقدر عمل کنید تا خرده نان شکل بگیرد. کره را اضافه کنید و تا زمانی که یکدست شود عمل کنید. داخل شش قالب تارت تکی به عمق 10 در 3 سانتی متر چرب شده با پایه های قابل جابجایی فشار دهید. برای فشار دادن به لبه ها و کناره های بالا از ته یک لیوان مستقیم استفاده کنید. قالب ها را در سینی بچینید و در یخچال بگذارید.
  2. برای تهیه فیلینگ انبه، گوشت انبه را در غذاساز پردازش کنید تا ریز خرد شود اما پوره نشود (به یک و نیم فنجان انبه نیاز دارید). آرد ذرت و آب را با هم مخلوط کنید تا یکدست شود. انبه را در یک قابلمه متوسط ​​بریزید و شکر را روی حرارت متوسط ​​هم بزنید. به مدت 1 دقیقه روی حرارت ملایم بجوشانید.
  3. حرارت را کم کنید. مخلوط آرد ذرت را هم بزنید. حدود 3-5 دقیقه یا تا زمانی که غلیظ شود، با هم زدن بپزید. به ظرفی منتقل کنید تا کمی خنک شود. به طور یکنواخت در پوسته های تارت پخش کنید سپس رویه ها را صاف کرده و به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.
  4. در همین حین، برای تهیه تاپینگ خامه ای، شکلات را در یک کاسه کوچک ضد حرارت قرار دهید و روی یک قابلمه متوسط ​​آب در حال جوش قرار دهید، مطمئن شوید که کف ظرف با آب تماس نداشته باشد. هم بزنید تا آب شود. بردارید و بگذارید خنک شود. پنیر خامه ای و شیر تغلیظ شده را در کاسه کوچک همزن برقی بزنید تا یکدست شود. شکلات خنک شده را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود.
  5. رویه خامه را به طور یکنواخت روی فیلینگ انبه پخش کنید. به مدت 3 ساعت یا تا زمانی که سفت شود در یخچال قرار دهید. 10 دقیقه قبل از بیرون آوردن از قالب ها از یخچال خارج کنید. با انبه و قاشق روی میوه شور تزئین کنید. بلافاصله سرو کنید یا در یخچال بگذارید تا آماده سرو شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *