15 نکته ساده برای مراقبت از موهای مشکی

15 نکته ساده برای مراقبت از موهای مشکی

رنگ مشکی یکی از رایج ترین رنگ های طبیعی مو است. موهای سیاه اغلب به عنوان نشانه ای از موهای سالم و قوی دیده می شود. مسائل شایع مانند آلودگی ، گرما، اشعه ماورا بنفش و مراقبت و نگهداری نامناسب مو می تواند باعث پیری زودرس مو شود. وقتی این اتفاق می افتد ، مو رنگ طبیعی خود را از دست می دهد و سفید یا خاکستری می شود.

در این مقاله ، آنچه که باعث سیاه شدن مو می شود و اینکه چگونه می توانید مو را تیره نگه دارید، بیان می کنیم. بخوان تا بیشتر بدانی.

چه چیزی موها را سیاه می کند؟

15 نکته ساده برای مراقبت از موهای مشکی
15 نکته ساده برای مراقبت از موهای مشکی

رنگ موهای شما با توجه به مقدار ملانین موجود در موهای شما تعیین می شود. دو نوع ملانین وجود دارد که رنگ موی طبیعی شما را تعیین می کند: eumelanin و pheomelanin . هر چه بیشتر ایوملانین باشد، موها تیره تر می شوند.

بزرگترین مسئله در مورد موهای سیاه این است که سفیدی به راحتی لکه دار می شود. پارامترهایی مانند پیری زودرس مو، استفاده گسترده از مواد شیمیایی ، استرس، گرما و آسیب به مو باعث از بین رفتن رنگدانه های طبیعی و سفید شدن مو می شود.

افزودن مواد طبیعی به روال مراقبت از مو می تواند به حفظ رنگدانه طبیعی مو کمک کند. در اینجا برخی از موادی که به تیره نگه داشتن مو کمک می کنند، آورده شده است.

رنگهای طبیعی مو برای سیاه ماندن موها

قهوه:

مشخص شد که کافئین موجود در قهوه باعث تحریک رشد مو در آلوپسی آندروژنتیک می شود. همچنین ساقه مو را طولانی می کند، مدت آناژن را طولانی می کند و تکثیر کراتینوسیت ها را تحریک می کند. قهوه اغلب برای رنگ آمیزی مو یا قرمز یا سیاه استفاده می شود.

دیزی کاذب:

قرن ها در آیورودا از گیاهگرینگ یا دیزی کاذب برای کمک به سیاه ماندن مو استفاده می شده است. این به افزایش رنگ طبیعی مو کمک می کند. این ماده به تحریک رشد مو در حیوانات کمک می کند.
این ماده حاوی آلکالوئیدها ، فلاونوئیدها ac پلی استیلن ها، تری ترپن ها و گلیکوزیدها است که این گیاه را به رنگ موی مناسبی تبدیل می کند. این ماده نه تنها مو را تیره می کند بلکه باعث کاهش ریزش مو و تحریک رشد مو می شود.

چای:

چای سیاه قرن ها در آیورودا و داروهای چینی به عنوان رنگ طبیعی مو استفاده می شده است. این حاوی تانن است که شدت رنگ مو را افزایش می دهد.

حنا:

حنا یکی از محبوب ترین رنگهای طبیعی مو است. این شامل Lawone ، ترکیبی از نارنجی قرمز است که باعث تیره شدن مو می شود. معروف است که حنا از سفیدی زودرس مو جلوگیری می کند.

آملا:

انگور فرنگی هندی برای تقویت رنگ طبیعی مو شناخته شده است. این ماده اغلب به عنوان یک ماده طبیعی در رنگ ها برای تیره نگه داشتن رنگ مو استفاده می شود. این ماده حاوی مقدار زیادی ویتامین C است که به کاهش ریزش مو کمک می کند.

نیل:

اگرچه نیل رنگ آبی طبیعی می دهد ، اما اغلب در جفت با حنا برای سیاه نگه داشتن مو استفاده می شود.

در اینجا چند روغن برای استفاده در ترکیب با مواد فوق ذکر شده است.

روغن نارگیل:

روغن نارگیل می تواند به ساقه مو نفوذ کرده و آن را از درون تقویت کند. از آسیب مو و سفیدی زودرس مو جلوگیری می کند.

روغن زیتون:

روغن زیتون می تواند به قشر مو نفوذ کرده و از درون مو را مرطوب کند. این باعث تقویت رنگ مو شده و آن را سیاه نگه می دارد. همچنین باعث کاهش آسیب و ریزش مو می شود.

روغن جوجوبا:

روغن جوجوبا مو را مرطوب و حالت دهنده می کند و باعث سلامت پوست سر و مو می شود.

روغن آرگان:

روغن آرگان به تحریک رشد مو کمک می کند. همچنین مو را مرطوب نگه می دارد.

نگهداری از کلیدهای اصلی برای افزایش رنگ طبیعی مو و جلوگیری از آسیب دیدن مو است. در اینجا چند نکته برای مراقبت از مو آورده شده است که به شما کمک می کند تا موهای شما سیاه شود.

15 نکته ساده برای مراقبت از موهای مشکی
15 نکته ساده برای مراقبت از موهای مشکی

نکاتی برای سیاه ماندن موها

*با موهایتان ملایم باشید. خواه موهای خود را شانه بزنید ، ماساژ دهید ، یا حالت دهید ، مهم است که با موهایتان ملایم باشید.

*موهای خود را مرتباً چرب کنید. برخی روغن ها مانند روغن نارگیل می توانند موهای شما را از درون تغذیه کنند و از آسیب دیدن مو جلوگیری کنند.

*گرم کردن برخی روغن ها مانند روغن زیتون می تواند به آنها کمک کند تا در قشر نفوذ کرده و از درون موها را تغذیه کنند.
موهای خود را به طور مرتب ماساژ دهید. تحقیقات نشان می دهد ماساژ پوست سر باعث تحریک گردش خون و افزایش ضخامت مو می شود.
*درمان های مو ، مانند درمان کراتینه ، ممکن است باعث افزایش رنگ طبیعی مو شوند. هدف افزایش محتوای پروتئین مو و کاهش آسیب مو است.

*از شانه و برس مناسب موهای خود استفاده کنید. اگر موهای شما گره خورده است ، از برس مو استفاده کنید. اگر موهای صاف یا موج دار دارید ، از یک شانه دندانه پهن استفاده کنید. برای جلوگیری از شکستگی و آسیب دیدن موهای خود را به آرامی مسواک بزنید.

*موهای خود را خیس نکنید. موهای مرطوب تا 70٪ کشیده می شوند. این ممکن است باعث شکسته شدن یا آسیب دیدن آن شود.
*نکته دیگر استفاده از حوله به روش صحیح است. موهای خود را به آرامی با یک حوله نرم خشک کنید. یک نکته عالی این است که موهای خود را خشک یا صاف کنید.

*از شامپوهایی که دارای سولفات و پارابن هستند خودداری کنید. آنها سر و موی شما را با مواد شیمیایی سختی که باعث آسیب می شوند ، بار می کنند و موهای شما را شکننده و مستعد شکستگی می کنند.

15 نکته ساده برای مراقبت از موهای مشکی

*از تمیز بودن پوست سر و موهای خود اطمینان حاصل کنید. حداقل هر سه روز یک بار موهای خود را بشویید. شامپو را روی موها و پوست سر خود ماساژ دهید تا گرد و غبار ، تجمع روغن و آلودگی در آن پاک شود.

*حداقل هفته ای یک بار موهای خود را حالت عمیق دهید. مواد مغذی غلیظ مو را تغذیه کرده و سلامت آن را حفظ می کنند.
بیش از حد از محصولات شیمیایی یا روش های درمانی روی موهای خود استفاده نکنید. این محصولات و روش های درمانی حاوی مواد شیمیایی هستند که ممکن است به مو نفوذ کرده و به آن آسیب برسانند و باعث ریزش مو شوند.

*به طور روزانه از مدل های مویی مانند دم اسبی ، دم چوبی ، یا نوارهای مویی پرهیز کنید. استفاده از الاستیک های مو برای محکم کشیدن مو می تواند باعث ریزش مو شود.

*مصرف مکمل های غذایی برای تعادل کمبودهایی که باعث ریزش مو می شوند را در نظر بگیرید. این می تواند از ریزش مو جلوگیری کرده و باعث رشد مو شود.

*ورزش و یوگا برای رفع استرس شناخته شده اند. این ، به نوبه خود ، ممکن است از ریزش مو جلوگیری کند.

اکنون می دانید که چگونه نگهداری از مو می تواند موهای شما را سیاه نگه دارد. مراقبت از مو به طور منظم آن را سالم نگه می دارد ، آسیب مو را کاهش می دهد و محتوای ملانین را تقویت می کند. برای سیاه نگه داشتن موهای خود نکات نگهداری را که در بالا گفته شد دنبال کنید.

 

منبع