سرطان پوست
علائم سرطان تخمدان,عوامل خارش، سوزش و تحریک واژن
علائم سرطان تخمدان
۱۴۰۰-۰۶-۰۲
علل سقط جنین
علل سقط جنین
۱۴۰۰-۰۶-۰۲

آشنایی با سرطان پوست

در این مقاله از بخش سلامت جسمی مجله اینترنتی وبگردون به بررسی سرطان پوست میپردازیم.

مروری بر سرطان پوست

سرطان پوست شایع ترین در بین همه انسان ها است. انتظار می رود در سال 2020 بیش از 100000 نفر در ایالات متحده به نوعی از این بیماری مبتلا شوند. نزدیک به 7000 نفر جان خود را از دست می دهند.

سرطان زمانی اتفاق می افتد که سلول های طبیعی دچار تغییراتی می شوند و بدون کنترل طبیعی رشد و تکثیر می کنند. در اینجا اصول اولیه سرطان وجود دارد:

 • با تکثیر سلول ها، توده ای به نام تومور ایجاد می شود.
 • تومورها فقط در صورت بدخیمی سرطانی هستند. این بدان معناست که آنها به بافت های مجاور (به ویژه غدد لنفاوی) به دلیل رشد بی رویه آنها دست اندازی کرده و به آنها حمله می کنند.
 • تومورها همچنین ممکن است از طریق جریان خون به اندام های دور دست منتقل شوند. این فرایند تهاجم و گسترش به اندام های دیگر را متاستاز می نامند.
 • تومورها با حمله به فضای بافت های اطراف و جذب اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز برای بقا و عملکرد، بافت های اطراف را تحت فشار قرار می دهند.

سه نوع عمده سرطان پوست وجود دارد: سرطان سلول بازال (BCC)، سرطان سلول سنگفرشی (SCC) و ملانوم. دو سرطان اول پوست به عنوان سرطان های پوستی غیر ملانومی گروه بندی می شوند. دیگر انواع غیر معمول سرطان پوست شامل تومورهای سلول مرکل و درماتوفیبوسارکوم پروتروبرانس است.

در اینجا اصول اولیه سرطان پوست آورده شده است:

 • اکثریت قریب به اتفاق سرطان های پوست، سرطان سلول های پایه هستند و سرطان سلول سنگفرشی. اگرچه بدخیم هستند، اما در صورت درمان زودهنگام بعید است که به سایر نقاط بدن گسترش یابد. اگر به موقع درمان نشوند ممکن است به صورت محلی دچار تغییر شکل شوند.
 • تعداد کمی اما قابل توجهی از سرطان های پوست ملانوم های بدخیم هستند. ملانوم بدخیم یک سرطان بسیار تهاجمی است که تمایل به انتشار به سایر نقاط بدن دارد. اگر این سرطانها به موقع درمان نشوند ممکن است کشنده باشند.

 

مانند بسیاری از سرطان ها، سرطان های پوست نیز به صورت ضایعات پیش سرطانی شروع می شوند. این ضایعات پیش سرطانی تغییراتی در پوست هستند که سرطان نیستند، اما با گذشت زمان می توانند به سرطان تبدیل شوند. متخصصان پزشکی اغلب از این تغییرات به عنوان دیسپلازی یاد می کنند. برخی از تغییرات خاص دیسپلاستی که در پوست رخ می دهد به شرح زیر است:

 • کراتوز اکتینیک ناحیه ای از پوست قرمز یا قهوه ای، پوسته پوسته و خشن است که می تواند به سرطان سلول سنگفرشی تبدیل شود. خال خال یک خال است و خال های غیر طبیعی را خال های دیسپلاستیک می نامند. اینها می توانند به مرور به ملانوم تبدیل شوند.
 • خال ها فقط رویش روی پوست هستند که به ندرت به سرطان تبدیل می شوند. اکثر افراد دارای 10 تا 30 خال روی بدن خود هستند که می توان آنها را صاف یا برجسته، صاف در سطح، گرد یا بیضی شک، صورتی، برنزه ، قهوه ای یا رنگ پوست ، و عرض آنها بیش از یک چهارم اینچ نیست. اگر خال بدن شما متفاوت از بقیه است، از مراقبت های بهداشتی خود بپرسید ارائه دهنده را به یک نگاه در آن است.
 • خال های دیسپلاستیک یا خال های غیرطبیعی سرطان نیستند، اما می توانند به سرطان تبدیل شوند. گاهی اوقات افراد دارای بیش از 100 یا بیشتر خال دیسپلاستیک هستند که معمولاً دارای شکل نامنظم، دارای حاشیه های بریدگی یا محو هستند. برخی ممکن است صاف یا برجسته باشند و سطح آن صاف یا ناهموار باشد (“سنگریزه”). آنها اغلب بزرگ، در عرض یک چهارم اینچ یا بزرگتر هستند و معمولاً دارای رنگ مختلط هستند ، از جمله صورتی ، قرمز ، برنزه و قهوه ای.

مطالعات اخیر نشان می دهد که تعداد موارد سرطان پوست در ایالات متحده با سرعت هشداردهنده ای در حال افزایش است. خوشبختانه، افزایش آگاهی آمریکایی ها و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی آنها منجر به تشخیص زودتر و بهبود نتایج شده است.

 

علل سرطان پوست

قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV)، بیشتر در معرض نور خورشید، به طور عمده شایع ترین علت سرطان پوست است.

سایر علل مهم سرطان پوست شامل موارد زیر است:

 • استفاده از غرفه های برنزه کردن
 • سرکوب سیستم ایمنی یا نقص سیستم ایمنی بدن
 • قرار گرفتن در معرض سطوح غیرمعمول زیاد تابش ، مانند اشعه ایکس
 • تماس با برخی مواد شیمیایی مانند آرسنیک (معدنچیان ، گوسفندان و کشاورزان) و هیدروکربن ها در قیر ، روغن ها و دوده (که ممکن است باعث سرطان سلول سنگفرشی شود)

افراد زیر بیشترین خطر ابتلا به سرطان پوست را دارند:

 • افرادی که دارای پوست روشن هستند ، به ویژه انواع کک و مک، به راحتی دچار آفتاب سوختگی می شوند یا در معرض آفتاب قرار می گیرند
 • مردم با نور (بور یا قرمز) مو و آبی یا سبز چشم
 • افرادی که دارای اختلالات ژنتیکی خاصی هستند که رنگدانه پوست را از بین می برند ، مانند آلبینیسم و گزرودرما پیگمانتوزوم (بیماری که در آن مکانیسم های ترمیم DNA ، به ویژه در پاسخ به اشعه ماوراء بنفش مختل می شود)
 • افرادی که قبلاً تحت درمان سرطان پوست قرار گرفته اند
 • افرادی که دارای خال های متعدد ، خال های غیر معمول یا خال های بزرگ هستند که در هنگام تولد وجود داشته است
 • افرادی با اعضای نزدیک خانواده که به سرطان پوست مبتلا شده اند
 • افرادی که حداقل یک آفتاب سوختگی شدید در اوایل زندگی داشتند
 • افرادی که دچار سوختگی های غیر مرتبط با آفتاب سوختگی هستند
 • افرادی که دارای مشاغل داخلی و عادات تفریحی در فضای باز هستند

کارسینوم سلول بازال و کارسینوم سلول سنگفرشی بیشتر در افراد مسن دیده می شود. ملانوما یکی از شایع ترین سرطان ها در افراد جوان است، به ویژه در افراد 25 تا 29 سال. خطر ملانوم با افزایش سن افزایش می یابد.

 

علائم سرطان پوست

علائم سرطان پوست بستگی به نوع سرطان پوستی دارد که ایجاد شده است. سرطان سلول بازال (BCC) معمولاً شبیه برجستگی برجسته، صاف و مرواریدی روی پوست سر، گردن یا شانه های در معرض آفتاب است. علائم دیگر عبارتند از:

 • رگ های خونی کوچک ممکن است در داخل تومور قابل مشاهده باشند.
 • افسردگی مرکزی همراه با پوسته پوسته شدن و خونریزی (زخم) اغلب ایجاد می شود.
 • BCC اغلب به عنوان زخمی ظاهر می شود که بهبود نمی یابد.

کارسینوم سلول سنگفرشی (SCC) معمولاً یک برآمدگی قرمز، پوسته پوسته و ضخیم در پوست در معرض آفتاب است. ممکن است زخم شود و خونریزی کند و بدون درمان رها شود، ممکن است به یک توده بزرگ تبدیل شود.

اکثر ملانوم های بدخیم یا سرطانی ضایعات رنگدانه ای قهوه ای تا سیاه هستند. علائم دیگر ملانوم سرطانی عبارتند از:

 • تغییر در اندازه ، شکل، رنگ یا ارتفاع خال
 • ظاهر شدن خال جدید در بزرگسالی یا درد ، خارش، زخم یا خونریزی خال موجود
دستورالعمل زیر “ABCDE” که برای به خاطر سپردن آسان برای شناسایی ملانوم بدخیم مفید است:

 • تقارن – یک طرف ضایعه را مانند دیگر نیست.
 • بی نظمی سفارش B – حاشیه ها ممکن است شکاف دار یا نامنظم باشند.
 • رنگ C – ملانوما اغلب ترکیبی از سیاه ، قهوه ای ، قهوه ای ، آبی ، قرمز یا سفید است.
 • D iameter – ضایعات سرطانی می توانند بزرگتر از 6 میلی متر (تقریباً به اندازه یک پاک کن مداد) باشند ، اگرچه با تشخیص زودهنگام به این اندازه نمی رسند.
 • E volution – آیا خال در طول زمان تغییر کرده است؟

 

چه زمانی باید به دنبال مراقبت های پزشکی برای سرطان پوست بود

بسیاری از افراد، به ویژه کسانی که رنگ روشن دارند یا در معرض نور آفتاب قرار گرفته اند، به طور دوره ای کل بدن خود را از نظر خال و ضایعات مشکوک بررسی می کنند.

در صورت مشاهده هرگونه تغییر در اندازه، شکل، رنگ یا بافت نواحی رنگدانه دار (مانند تیره تر یا تغییر در نواحی پوست یا خال)، به پزشک مراجعه کنید تا پوست شما را بررسی کند.

در صورت ابتلا به سرطان پوست، متخصص پوست (متخصص پوست) یا متخصص سرطان (انکولوژیست) در مورد علائم بیماری متاستاتیک که ممکن است نیاز به مراقبت در بیمارستان داشته باشد ، با شما صحبت خواهد کرد.

 

آزمایشات و آزمایشات سرطان پوست

اگر فکر می کنید خال یا ضایعه پوستی دیگر به سرطان پوست تبدیل شده است ، احتمالاً ارائه دهنده مراقبت های اولیه شما را به متخصص پوست ارجاع می دهد. متخصص پوست هر گونه خال مورد نظر و در بسیاری از موارد کل سطح پوست را بررسی می کند. هرگونه ضایعه ای که تشخیص آن دشوار باشد یا تصور می شود سرطان پوست باشد ، ممکن است بررسی شود. آزمایشات سرطان پوست ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • پزشک ممکن است از دستگاه دستی به نام درماتوسکوپ برای اسکن ضایعه استفاده کند. یک دستگاه دستی دیگر ، MelaFind ، ضایعه را اسکن می کند و سپس یک برنامه کامپیوتری تصاویر ضایعه را ارزیابی می کند تا مشخص شود سرطانی است یا خیر.
 • نمونه ای از پوست ( بیوپسی ) گرفته می شود تا ناحیه مشکوک پوست زیر میکروسکوپ بررسی شود.
 • بیوپسی در مطب متخصص پوست انجام می شود.

اگر بیوپسی نشان دهد که شما ملانوم بدخیم دارید، ممکن است آزمایش های بیشتری را برای تعیین میزان گسترش بیماری، در صورت وجود انجام دهید. این ممکن است شامل آزمایش خون، اشعه ایکس قفسه سینه و سایر آزمایشات در صورت نیاز باشد. این فقط در صورتی لازم است که ملانوم اندازه خاصی داشته باشد.

 

درمان سرطان پوست

درمان سرطان پوست برای کارسینوم سلول بازال و کارسینوم سلول سنگفرشی ساده است. معمولاً برداشتن ضایعه از طریق جراحی کافی است. ملانوم بدخیم، با این حال، ممکن است به چندین روش درمانی – بسته به اندازه تومور – از جمله جراحی، پرتودرمانی، ایمونوتراپی و شیمی درمانی نیاز داشته باشد. به دلیل پیچیدگی تصمیمات درمانی، افراد مبتلا به ملانوم بدخیم ممکن است از تخصص ترکیبی متخصص پوست، جراح سرطان و انکولوژیست سود ببرند.

 

مراقبت از سرطان پوست در خانه

درمان خانگی برای سرطان پوست مناسب نیست. این شرایط نیاز به مراقبت از متخصص پوست یا متخصص سرطان پوست دارد. در پیشگیری و تشخیص سرطان پوست روی خود و دیگران فعال باشید. خود را به طور منظم از پوست خود معاینه کنید و هرگونه تغییر را یادداشت کنید.

 

درمان دارویی سرطان پوست

حذف جراحی پایه اصلی درمان سرطان پوست برای سرطان سلولهای پایه و سلول سنگفرشی است. برای اطلاعات بیشتر ، به جراحی مراجعه کنید.

افرادی که نمی توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند ممکن است با پرتودرمانی خارجی درمان شوند. پرتودرمانی استفاده از یک پرتو کوچک از اشعه است که ضایعه پوستی را هدف قرار می دهد. اشعه سلولهای غیر طبیعی را از بین می برد و ضایعه را از بین می برد. پرتودرمانی می تواند باعث سوزش یا سوزش پوست طبیعی اطراف شود. همچنین می تواند باعث خستگی شودبه این عوارض موقتی هستند. علاوه بر این ، کرمهای شیمی درمانی موضعی برای درمان برخی از سرطانهای پوست غیر ملانومای کم خطر تأیید شده است. گاهی اوقات برای بیماران مبتلا به سرطان سلول های پایه پیشرفته یا زیاد قرص های خوراکی تجویز می شود تا از رشد این سرطان ها جلوگیری شود. عوارض جانبی شامل اسپاسم عضلانی، ریزش مو، تغییر طعم، کاهش وزن و خستگی است.

در موارد پیشرفته ملانوما، درمانهای ایمنی، واکسنها یا شیمی درمانی ممکن است استفاده شود. این درمانها معمولاً به عنوان آزمایشات بالینی ارائه می شوند. کارآزمایی های بالینی مطالعاتی در مورد درمان های جدید است تا مشخص شود آیا می توان آنها را تحمل کرد و بهتر از درمان های فعلی عمل کرد.

 

جراحی سرطان پوست

ضایعات کوچک سرطان پوست ممکن است با روشهای مختلف از جمله برش ساده (برش آن) ، الکترودسیکاسیون و کورتاژ (تراشیدن تومور و سپس سوزاندن بافت با سوزن الکتریکی) و کرایو جراحی (انجماد ناحیه با نیتروژن مایع) برداشته شوند. به

تومورهای بزرگتر، ضایعات در نقاط پرخطر، تومورهای مکرر و ضایعات در مناطق حساس از نظر زیبایی با تکنیکی به نام جراحی میکروگرافی Mohs برداشته می شوند. برای این روش، جراح بافت را لایه به لایه بر می دارد تا به بافت بدون سرطان برسد.

ملانوم بدخیم تهاجمی تر از برداشتن جراحی درمان می شود. برای اطمینان از حذف کامل این بدخیمی خطرناک ، 1-2 سانتی متر از پوست با ظاهر طبیعی اطراف تومور نیز برداشته می شود. بسته به ضخامت ملانوم ، غدد لنفاوی مجاور نیز برداشته می شوند و از نظر سرطان مورد آزمایش قرار می گیرند. بیوپسی غده لنفاوی نگهبان گره روش استفاده از یک ماده رادیواکتیو خفیف که برای شناسایی گره های لنفاوی به احتمال زیاد به تحت تاثیر قرار.

 

بعد از درمان سرطان پوست

بیشتر سرطان پوست در مطب متخصص پوست با جراحی درمان می شود. از بین سرطان های پوستی که عود می کنند ، اکثر آنها طی سه سال اتفاق می افتند. بنابراین ، طبق توصیه پزشک متخصص پوست خود را دنبال کنید. اگر مشکوک هستید مشکلی را فوراً تعیین کنید.

اگر مبتلا به ملانوم بدخیم پیشرفته هستید، ممکن است انکولوژیست شما هر چند ماه یکبار به شما مراجعه کند. این ویزیت ها ممکن است شامل معاینات کامل پوست بدن، بررسی غدد لنفاوی منطقه ای و اشعه ایکس سینه و اسکن بدن به صورت دوره ای باشد. با گذشت زمان، فاصله بین قرارهای بعدی افزایش می یابد. در نهایت این بررسی ها ممکن است فقط یک بار در سال انجام شود.

 

پیشگیری از سرطان پوست

با رعایت نکات زیر می توانید خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش دهید:

 • قرار گرفتن در معرض آفتاب را محدود کنید. سعی کنید از اشعه شدید خورشید بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر اجتناب کنید
 • هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید . از کرم های ضد آفتاب با فاکتور محافظت در برابر آفتاب (SPF) حداقل 30 قبل و هر 60 تا 80 دقیقه در معرض بیرون استفاده کنید. محصولاتی را انتخاب کنید که هر دو نور UVA و UVB را فیلتر می کنند. برچسب به شما می گوید.
 • اگر احتمال آفتاب سوختگی دارید ، پیراهن آستین بلند ، شلوار و کلاه لبه پهن بپوشید.
 • از غرفه های برنزه مصنوعی خودداری کنید.
 • انجام خودآزمایی ماهانه.

 

خودآزمایی های پوستی

خودآزمایی ماهانه پوست شانس ابتلا به سرطان پوست را زودتر افزایش می دهد، در صورتی که حداقل آسیب به پوست شما وارد شود و به راحتی قابل درمان باشد. خودآزمایی های منظم به شما کمک می کند تا ویژگی های جدید یا متغیر را بشناسید.

 • بهترین زمان برای انجام خودآزمایی درست بعد از دوش گرفتن یا حمام کردن است.
 • خودآزمایی را در یک اتاق روشن انجام دهید ؛ از آینه تمام قد و آینه دستی استفاده کنید.
 • بیاموزید که خال ها ، خال های مادرزادی و لکه های شما کجا هستند و چه شکلی هستند.
 • هر بار که خودآزمایی می کنید ، این مناطق را از نظر تغییرات در اندازه ، بافت و رنگ و زخم بررسی کنید. در صورت مشاهده هرگونه تغییر ، با پزشک یا متخصص پوست خود تماس بگیرید.

تمام نواحی بدن خود را بررسی کنید ، از جمله نواحی “دسترسی سخت”. از یکی از عزیزان بخواهید به شما کمک کند تا بررسی کنید که آیا مناطقی وجود دارد که نمی توانید آنها را ببینید.

 • در آینه تمام قد به جلو و پشت خود نگاه کنید (برای این کار از آینه دستی استفاده کنید). دستان خود را بالا بیاورید و به دو طرف چپ و راست خود نگاه کنید.
 • آرنج های خود را خم کنید و با دقت به کف دست، ناخن ، ساعد (جلو و عقب) و بالای بازوها نگاه کنید.
 • پشت و جلوی پاهای خود را بررسی کنید. به باسن خود (از جمله ناحیه بین باسن) و اندام تناسلی خود نگاه کنید (از آینه دستی استفاده کنید تا مطمئن شوید همه نواحی پوست را می بینید).
 • بنشینید و پاهای خود را با دقت بررسی کنید، از جمله ناخن، کف پا و بین انگشتان پا.
 • به پوست سر ، صورت و گردن خود نگاه کنید. هنگام بررسی پوست سر ، می توانید از شانه یا سشوار برای حرکت موهای خود استفاده کنید. همچنین می توانید از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده کمک بگیرید.

اگر در معرض خطر ابتلا به سرطان پوست هستید، در مورد نیکوتین آمید خوراکی، یک مکمل ویتامین B3 که دو بار در روز به صورت قرص مصرف می شود، از پزشک خود بپرسید که می تواند میزان سلولهای سنگفرشی جدید و سلولهای پایه را تقریباً 25 decrease کاهش دهد.

 

چشم انداز سرطان پوست

اگرچه تعداد سرطان های پوستی در ایالات متحده همچنان در حال افزایش است، اما سرطان های پوستی زودتر در حال تشخیص هستند، در حالی که درمان آنها آسان تر است. بنابراین میزان مرگ و میر و بیماری کاهش یافته است.

در صورت درمان صحیح، میزان درمان هم برای سرطان سلول بازال (BCC) و هم برای سلول سنگفرشی (SCC) به 95٪ می رسد. سرطان های باقی مانده در برخی موارد پس از درمان عود می کنند.

 • عود این سرطان ها تقریباً همیشه موضعی است (در نقاط دیگر بدن پخش نمی شود) ، اما اغلب باعث تخریب قابل توجه بافت می شوند.
 • 2٪ سرطان سلول سنگفرشی در نهایت در جاهای دیگر بدن پخش شده و به سرطان خطرناک تبدیل می شود. سرطان سلولهای سنگفرشی متاستاتیک پوست معمولاً در افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند دیده می شود.

در بیشتر موارد ، نتیجه ملانوم بدخیم بستگی به ضخامت تومور در زمان درمان دارد.

 • ضایعات نازک تقریباً همیشه تنها با جراحی ساده درمان می شوند.
 • تومورهای ضخیم تر ، که معمولاً برای مدتی وجود داشته اند اما تشخیص داده نشده اند ، ممکن است به اندام های دیگر سرایت کنند. جراحی تومور و هرگونه گسترش موضعی را از بین می برد ، اما نمی تواند متاستازهای دور را از بین ببرد. سایر درمانها مانند پرتودرمانی ، ایمونوتراپی یا شیمی درمانی برای درمان تومورهای متاستاتیک استفاده می شود.
 • ملانوم بدخیم باعث بیش از 75 درصد مرگ ها بر اثر سرطان پوست می شود.

 

گروههای پشتیبانی و مشاوره سرطان پوست

زندگی با سرطان پوست چالش های جدیدی را برای شما و خانواده و دوستان شما ایجاد می کند. احتمالاً نگرانی های زیادی در مورد چگونگی تأثیر سرطان بر شما و توانایی شما در “زندگی عادی” ، یعنی مراقبت از خانواده و خانه، حفظ شغل و ادامه دوستی ها و فعالیتهایی که از آن لذت خواهید برد، خواهید داشت.

بسیاری از افراد مبتلا به تشخیص سرطان پوست احساس اضطراب و افسردگی می کنند. برخی از افراد احساس عصبانیت و کینه می کنند. دیگران احساس درماندگی و شکست می کنند. برای اکثر افراد مبتلا به سرطان پوست ، صحبت در مورد احساسات و نگرانی های خود کمک می کند. دوستان و اعضای خانواده شما می توانند بسیار از شما حمایت کنند. آنها ممکن است در ارائه پشتیبانی تردید داشته باشند تا زمانی که ببینند چگونه با آن کنار می آیید. منتظر نمانید تا آنها آن را مطرح کنند. اگر می خواهید در مورد نگرانی های خود صحبت کنید، آنها را مطلع کنید.

برخی از مردم نمی خواهند عزیزان خود را “بار” کنند ، یا ترجیح می دهند در مورد نگرانی های خود با یک متخصص خنثی تر صحبت کنند. مددکار اجتماعی، مشاور یا عضو روحانیت می تواند مفید باشد. متخصص پوست یا انکولوژیست شما باید بتواند کسی را توصیه کند.بسیاری از افراد مبتلا به سرطان با صحبت با سایر افراد مبتلا به سرطان بسیار کمک می کنند. به اشتراک گذاشتن نگرانی های خود با دیگران که چنین مشکلی را تجربه کرده اند می تواند به طور قابل ملاحظه ای اطمینان بخش باشد. گروه های حمایتی برای افراد مبتلا به سرطان ممکن است از طریق مرکز پزشکی که در آن تحت درمان هستید، در دسترس باشد.

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد سرطان پوست

موسسه ملی سرطان ، خدمات اطلاعات سرطان (CIS)
رایگان: (800) 4-CANCER (800) 422-6237
TTY (برای تماس گیرندگان ناشنوا و کم شنوا): (800) 332-8615

بنیاد سرطان پوست
255 Lexington Avenue، 11th Floor
New York، NY 10016
(212)754-5176

www.skincancer.org

 

پیوندهای وب سرطان پوست

برای کسب اطلاعات در مورد آزمایشات بالینی در درمان سرطان پوست ، از پایگاه داده کارآزمایی های بالینی موسسه ملی سلامت دیدن کنید. برای اطلاعات ارزشمند دیگر ، به وب سایت های زیر مراجعه کنید:

آکادمی پوست
آمریکا انجمن سرطان آمریکا
موسسه ملی سرطان

 

تصاویر سرطان پوست

فایل رسانه 1: سرطان پوست. ملانوم بدخیم.

سرطان پوست 1

فایل رسانه 2: سرطان پوست. سرطان سلول بازال.

 

پرونده رسانه 3: سرطان پوست. ملانوم پخش کننده سطحی ، سینه چپ . عکس از سوزان ام سوتر ، MD ، مدیر کلینیک ضایعات رنگدانه ای و ملانوم پوستی ، استادیار ، گروه پوست ، مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد ، سیستم مراقبت های بهداشتی امور جانبازان پالو آلتو.

 

فایل رسانه 4: سرطان پوست. ملانوم در کف پا. محل بیوپسی تشخیصی پانچ در بالا قرار دارد. عکس از سوزان ام سوتر ، MD ، مدیر کلینیک ضایعات رنگدانه ای و ملانوم پوستی ، استادیار ، گروه پوست ، مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد ، سیستم مراقبت های بهداشتی امور جانبازان پالو آلتو.

سرطان پوست 4

پرونده رسانه ای 5: سرطان پوست. ملانوم ، گونه پایین سمت راست عکس از سوزان ام سوتر ، MD ، مدیر کلینیک ضایعات رنگدانه ای و ملانوم پوستی ، استادیار ، گروه پوست ، مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد ، سیستم مراقبت های بهداشتی امور جانبازان پالو آلتو.

سرطان پوست 5پرونده رسانه ای 6: سرطان پوست. سرطان سلول سنگفرشی بزرگ (سرطان پوست) ناشی از نور خورشید در پیشانی و شقیقه. تصویر از دکتر گلن گلدمن گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *