پولدار vs ثروتمند: تفاوت های کلیدی بین آنها

پولدار vs ثروتمند: تفاوت های کلیدی بین آنها

وقتی به تفاوت فردی فکر میکنیم پولدار در مقابل ثروتمند است، ممکن است فکر کنیم که هردو یک چیز است اما اینطور نیست. به دلایلی، کلمات پولدار و ثروتمند اغلب به اشتباه برای توصیف یک چیز استفاده می شوند. ممکن است این دو کلمه مترادف به نظر برسند، اما کاملاً متفاوت هستند. تشخیص تفاوت دشوار است، اما پولدار بودن و ثروتمند بودن برابر نیستند. بنابراین، بیایید به تفاوت بین ثروتمند و ثروتمند بپردازیم.

پولدار بودن به چه معناست؟

پولدار بودن صرفاً داشتن پول زیاد یا درآمد بالاست. بستگی به میزان پول نقد شما در حساب بانکی شما دارد. اما فقط به این دلیل که شما ثروتمند هستید، به این معنی نیست که شما ثروتمند هستید. در واقع، پولدار بودن اغلب به این معنی است که شما پول زیادی خرج می کنید. همچنین می تواند به این معنی باشد که شما بدهی زیادی دارید. اگر هزینه های شما بیشتر از درآمدتان باشد، مهم نیست چقدر پول دارید. بدهکار بودن قطعا چیزی نیست که آرزویش را داشته باشید!

افرادی که پولدار هستند ممکن است یک ماشین شیک رانندگی کنند، در یک خانه شگفت انگیز در بهترین نقطه شهر زندگی کنند، یا شغلی پردرآمد داشته باشند، اما این کار هزینه دارد. اگر سالانه 200000 تومان درآمد دارید، اما 225000 تومان در سال خرج می کنید، ممکن است به دلیل دستمزد بالای خود ثروتمند به نظر برسید، اما در مسیر ورشکسته شدن هستید. در واقع، تعداد زیادی از سلبریتی ها، بعضا به دلیل سبک زندگی غنی خود از بین رفته اند.

ثروتمند بودن به چه معناست؟

وقتی صحبت از ثروتمند بودن در مقابل پولدار شدن به میان می آید، ثروتمند بودن نه تنها به این معناست که پول کافی برای رفع نیازهای خود داشته باشید ، بلکه به این معناست که اگر نمی خواهید کار نکنید. این در مورد جمع آوری دارایی ها و کار کردن پول شما برای شما است. به عبارت دیگر، دارای ارزش خالص قابل توجهی است.

افراد ثروتمند لزوما صاحب جدیدترین وسایل یا ماشین نیستند یا مهمانی های مجلل برگزار نمی کنند. چیزی که آنها دارند، دارایی های زیادی است ، مانند املاک و مستغلات، سرمایه گذاری ها، پول نقد و ثبات مالی. آنها به ثروت اندوزی فکر می کنند، نه داشتن دارایی بیشتر.

به عنوان مثال، اگر هزینه های ماهانه شما 5000 تومان در ماه باشد و 30000 تومان پس انداز داشته باشید، در این صورت تقریباً شش ماه ثروت دارید. اگر 30000 تومان سرمایه گذاری کنید و در نهایت 5000 تومان در ماه درآمد سرمایه گذاری کنید، شما ثروتمند هستید. و هنگامی که می پرسند “تفاوت بین ثروتمند و ثروتمند چیست”، افراد ثروتمند عادت های پولی دارند که باید در نظر گرفت. به عنوان مثال، افراد ثروتمند ترجیح می دهند در مورد هزینه ها محتاط باشند و امور مالی خود را برنامه ریزی کنند .

ثروتمندترین افراد در آمریکا اغلب صاحب مشاغل هستند. جف بزوس، موسس آمازون، ۱۷۷ میلیارد دلار ثروت دارد، در حالی که ثروت وارن بافت ۱۱۸ میلیارد دلار است. بافت به عنوان یک میلیاردر مقتصد شناخته می شود. با وجود ثروت هنگفتش، او هنوز در خانه ای در نبراسکا زندگی می کند که در سال 1958 به قیمت 31500 دلار خریداری کرد و در حالی که در سال 1971 یک خانه ساحلی برای تعطیلات در کالیفرنیا به قیمت 150000 دلار خرید، در نهایت آن را به قیمت 7.5 میلیون دلار فروخت.

 

تفاوت بین پولداری و ثروتمندی چیست؟

بنابراین، تفاوت بین ثروتمند بودن و ثروتمند بودن چیست؟ خوب، پولدار بودن در مقابل ثروتمند بودن کمی بیشتر از مقدار پولی است که در حساب بانکی خود دارید. در واقع، ممکن است کسی که درآمد کمتری از یک فرد ثروتمند دارد، در واقع از یک فرد ثروتمند با یک ماشین شیک و جدیدترین طرح های مد، ثروتمندتر باشد.

دلیلش این است که افراد ثروتمند پول زیادی خرج می کنند، اما افراد ثروتمند بیشتر پول خود را پس انداز می کنند و سرمایه گذاری می کنند. افراد ثروتمند ممکن است پول زیادی داشته باشند، اما همه آن را یکجا خرج نمی کنند. و مطمئناً از بدهی استفاده نمی کنند مگر اینکه برای یک هدف کاملاً واضح، مانند سرمایه گذاری در یک خانه باشد.

در عوض، یک فرد ثروتمند تا حد امکان پول پس انداز می کند و آن را در دارایی ها سرمایه گذاری می کند. این ممکن است به معنای خرید ملک یا سرمایه گذاری در بازار سهام باشد.

صرف نظر از اینکه چگونه سرمایه گذاری می کنند، افراد ثروتمند می دانند که برای رشد ثروت خود، باید پول نقد خود را به دارایی تبدیل کنند و ارزش خالص بالایی ایجاد کنند.

چگونه ثروتمند شویم؟

اکنون تفاوت بین پولداری و ثروتمندی را می دانید. بنابراین، اگر می خواهید ثروتمند شوید، چند کار وجود دارد که می توانید برای شروع کار انجام دهید. فقط روی میزان حقوق و دستمزد خود تمرکز نکنید. همچنین می خواهید از طرح هایی که به شما ایده می فروشند تا سریع ثروتمند شوید اجتناب کنید. در عوض، این مراحل را دنبال کنید تا بدهی را حذف کنید و در هنگام جمع آوری ثروت، ذهنیت درستی داشته باشید.

 

هر ماه 10 تا 15 درصد از حقوق خود را پس انداز کنید

اولین قدم برای ثروتمند شدن این است که هر ماه بخشی از حقوق خود را پس انداز کنید، مهم نیست چقدر درآمد دارید یا چقدر کم. همیشه حداقل 10 تا 15 درصد را هر ماه کنار بگذارید. می توانید حساب بانکی خود را طوری تنظیم کنید که بخشی از چک حقوق شما مستقیماً به پس انداز شما واریز شود. این یک راه آسان برای صرفه جویی بدون نیاز به فکر کردن در مورد آن است. اگر با پس انداز مشکل دارید، یک چالش پس انداز را امتحان کنید یا به بودجه خود نگاه کنید و دریابید که کجا می توانید هزینه ها را حذف کنید.

 

بدهی را پرداخت کنید، با بدهی با بهره بالا شروع کنید

بنابراین یکی دیگر از تفاوت های کلیدی بین ثروتمند بودن و ثروتمند بودن، بدون بدهی است. اگر می‌خواهید ثروتمند باشید، باید بدون بدهی باشید تا آزادی مالی داشته باشید. روی پرداخت بدهی خود تمرکز کنید و از وام های با بهره بالا مانند بدهی کارت اعتباری شروع کنید.

دریابید که آیا منطقی است که وام های دانشجویی یا وام مسکن خود را برای نرخ بهره بهتر تامین مالی کنید . شما همچنین می توانید به مواردی مانند بخشودگی بدهی دانش آموزان توجه کنید. بدون بدهی را اولویت شماره یک خود قرار دهید!

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین جریانهای درآمد غیرفعال

 

هر چه زودتر و تا جایی که می توانید سرمایه گذاری کنید

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای رشد ثروت، سرمایه‌گذاری در آن است. البته سرمایه گذاری با ریسک های خاص خود همراه است، اما گزینه های زیادی وجود دارد. می توانید از یاز یک کارگزار مشاوره سرمایه گذاری دریافت کنید، یا در چیزهایی غیر از بازار سهام سرمایه گذاری کنید.

مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، کاری انجام دهید، حتی اگر شروع به سرمایه گذاری کمی کنید! شما حتی می توانید پول خود را در یک حساب پس انداز با بازده بالا قرار دهید تا زمانی که برای سرمایه گذاری آماده شوید، سود تعلق گیرد. کاری کنید که پولتان برای شما کار کند. به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری یکی از تفاوت های اصلی بین ثروتمند بودن در مقابل ثروتمند بودن است.

 

در هزینه های غیر ضروری ولخرجی نکنید

کلید رشد ثروت، صرفه جویی و زندگی در حد توان خود است. در واقع، شما باید بسیار پایین تر از توان خود زندگی کنید تا بتوانید درآمد و پس انداز اضافی خود را سرمایه گذاری کنید. عادات خرج کردن شما بخش بزرگی از طرز فکر ثروت است.

این بدان معناست که در مقابل میل به خرید آن شلوار جین طراحی شده یا خرید آخرین مدل آیفون زمانی که مدل قدیمی‌تر نیز به خوبی کار می‌کند مقاومت کنید. در مورد اینکه پول خود را برای چه چیزی خرج می کنید هوشمند باشید و فقط چیزهایی را بخرید که نه تنها به آنها نیاز دارید، بلکه از نظر ارزش نیز ماندگار هستند.

 

به اهداف و دارایی های بلند مدت مالی خود فکر کنید

تفاوت دیگر بین ثروتمند بودن و ثروتمند بودن چیست؟ اهداف و دارایی های بلند مدت. افزایش ثروت یک تعهد بلند مدت است. این چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. ممکن است سالها طول بکشد تا ثروت خود را بسازید و این اشکالی ندارد. وقتی اوضاع سخت می شود، اهداف بلندمدت خود را به خاطر بسپارید و به یاد بیاورید که چرا در وهله اول تلاش کردید ثروتمند شوید.

ثروت درازمدت مستلزم این است که واقعاً به این فکر کنید که خریدها و سرمایه گذاری های امروز شما چگونه در آینده بر شما تأثیر می گذارد. این بدان معناست که تفاوت بین ثروتمند بودن و ثروتمند بودن در این است که افراد ثروتمند زمان خود را صرف رشد جریان های درآمد و سبد سرمایه گذاری خود و ایجاد درآمد غیرفعال می کنند تا آینده خود را به بهترین شکل ممکن رقم بزنند.

بیشتر بخوانید: چرا موفقیت مالی برای زنان مهم است؟

 

ثروت یک طرز فکر است!

بنابراین، تفاوت بین ثروتمند و ثروتمند چیست؟ وقتی صحبت از پولدار در مقابل ثروتمند می شود، ثروتمند بودن با یک کیف پول بزرگ پر از پول نقد شروع نمی شود. ثروت با طرز فکر درست شروع می شود. بخشی از درآمد خود را پس انداز کنید، روی بدون بدهی تمرکز کنید و زود و اغلب سرمایه گذاری کنید. اگر می خواهید ثروتمند باشید، باید همیشه به اهداف بلندمدت خود فکر کنید.

آیا می خواهید پیش از موعد بازنشسته شوید ؟ صاحب چند خانه هستید؟ مسافرت رفتن؟

هنگامی که به ثروت فکر می کنید، فقط بر درآمد خود تمرکز نکنید، بلکه روی سرمایه گذاری و دارایی های خود تمرکز کنید تا چند عمر برای شما دوام بیاورد. برنامه مالی شما کلید ایجاد ثروت است

One thought on “پولدار vs ثروتمند: تفاوت های کلیدی بین آنها

  • بازپینگ: مهتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *