7 تمرین یوگا برای خواب راحت

7 تمرین یوگا برای خواب راحت

آیا بعد از شام اغلب احساس نفخ می کنید؟ آیا در خوابیدن مشکلی ندارید؟ با عادات غذایی ناسالم و نابهنگام ، در داشتن خواب با کیفیت با مشکل روبرو می شویم.

بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که الگوی خواب شما بعد از شام مختل نشده است؟ ژست های یوگای موثر خاصی وجود دارد که می توانید انجام دهید و می تواند به شما از مشکلات گوارشی تنفس دهد. در این مقاله از بخش سلامت مجله اینترنتی وبگردون به معرفی 7 تمرین یوگا برای خواب راحت میپردازیم.

بیایید نگاهی به وضعیت های موثر یوگا بعد از شام بیندازیم:

1. ژست سگ رو به پایین (Adho Mukha Svanasana):

7 تمرین یوگا برای خواب راحت
7 تمرین یوگا برای خواب راحت

این یکی از محبوب ترین حالت های یوگا است. این ژست را می توان در هر زمان از روز اجرا کرد. با این حال، این ژست به حرکت بهتر روده کمک می کند و بر شکم تأثیر می گذارد. اجرای این آسان آسان است. کف دست خود را کمی به عرض شانه از هم فاصله دهید. انگشتان پا را داخل خود نگه دارید برای بالا بردن باسن خود اقدام کنید. سینه شما باید همراه با رانها به عقب برگردد. زانوها باید خم شوند. به یاد داشته باشید که باسن باید بالا باشد. پایین نگه داشتن زمین به همان اندازه مهم نیست. موقعیت را برای حدود 10-15 ثانیه حفظ کنید. تکرار کنید.

 

2. حالت خم به جلو ایستاده (اوتاناسانا):

7 تمرین یوگا برای خواب راحت
7 تمرین یوگا برای خواب راحت

uttasana یا حالت خمشی ایستاده به جلو برای دستگاه گوارش مفید است. به هل دادن غذا در امتداد دستگاه کمک می کند و به رفع یبوست یا احساس نفخ کمک می کند. برای انجام این آسانا، زانوها را خم نگه دارید و سعی کنید به شکم خود برسید و پشت هر دو زانو را بگیرید. در حالت ایده آل ، باید احساس تنش در همسترینگ خود کنید. اگر تنشی ندارید، صاف کردن پاها را در نظر بگیرید. این ژست را حدود 15-20 ثانیه نگه دارید. تکرار کنید.

 

3. ژست شتر (Ustrasana):

7 تمرین یوگا برای خواب راحت
7 تمرین یوگا برای خواب راحت

ژست شتر یک حالت موثر یوگا برای هضم غذا بعد از خوردن غذا است، و همچنین یک تمرین عالی برای کمر است. به نظر می رسد انجام این کار دشوار است و گفته می شود که بر کمر تأثیر منفی می گذارد. با این حال، مطالعات ثابت کرده است که Ustrasana نه تنها عضلات پشت را تقویت می کند ، بلکه مشکلات معده را نیز تسکین می دهد و به هضم غذا کمک می کند.

 

4. ژست قایق (Dhanurasana):

7 تمرین یوگا برای خواب راحت
7 تمرین یوگا برای خواب راحت

Dhanurasana یا ژست کمان یا قایق، آسانای دیگری است که برای رفع یبوست و تسکین نفخ معده مفید است. همچنین ثابت شده است که به تقویت صدا در پشت، شکم و کمک به انعطاف پذیری بدن کمک می کند. اجرای آن کمی مشکل است و خیلی راحت به نظر نمی رسد. پس از رسیدن به موقعیت نهایی، حالت را به مدت 15-20 ثانیه قبل از آزاد نگه دارید.

 

5. ژست کودک (بالاسانا):

7 تمرین یوگا برای خواب راحت
7 تمرین یوگا برای خواب راحت

بالاسانا یا ژست کودک، آسانای دیگری است که برای کمک به پاکسازی نفخ معده و تسکین سوهاضمه طراحی شده است. بعد از شام یکی از موثرترین آساناهای یوگا است. برای انجام بالاسانا، از حالت زانو زده شروع کرده و سینه را در ران خود فرو برده و پیشانی را روی زمین نگه دارید. بازوها را مستقیم در کنار بدن قرار دهید. چند نفس آرام و کامل بکشید. این ژست را برای حدود 10-15 ثانیه نگه دارید. تکرار کنید.

 

6. ژست گهواره (Pawanmuktasana):

7 تمرین یوگا برای خواب راحت
7 تمرین یوگا برای خواب راحت

این ژست طراحی شده است تا با وادار کردن به باد، شما را از شر نفخ معده خلاص کند. بنابراین، شما باید این ژست را به تنهایی اجرا کنید. برای اجرا، به پشت خود بچرخید، استنشاق کرده و زانوی راست خود را در برابر سینه نگه دارید. برای ماساژ اندام های شکم خود، زانو را به صورت دو به دو شروع کنید. چند نفس عمیق بکشید و پاها را عوض کنید و شروع به تکان دادن زانوی راست کنید.

 

7. ژست جنازه (ساواسانا):

7 تمرین یوگا برای خواب راحت
7 تمرین یوگا برای خواب راحت

ژست مورد علاقه فرد تنبل، ساواسانا، برای کمک به شما در بهبود فرایندهای بدن طراحی شده است. این به شما کمک می کند تا با کمک به شما در بازیابی تمام انرژی از دست رفته در انجام این آساناها که در بالا ذکر شد، دوباره احیا شوید. قرار گرفتن در موقعیت ساده است. به پشت دراز بکشید، دستان خود را در کنار خود نگه دارید، کف دستان خود را به سمت آسمان نگه دارید و چشمان خود را ببندید. حالت را به مدت 15-20 دقیقه نگه دارید. چشمان خود را بسته نگه دارید بر روی الگوی تنفس خود تمرکز کنید. این حالت غالباً توسط Padmasana (حالت نشسته) جایگزین مراقبه می شود. معمولاً باید یوگای خود را با این ژست خاتمه دهید.

آیا عادت دارید بعد از شام برای هضم غذا یوگا انجام دهید؟ به یاد داشته باشید که هر ژست دیگری را که احساس می کنید برای هضم غذا مناسب است به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *