7 تمرین یوگا برای کاهش وزن

7 تمرین یوگا برای کاهش وزن

چه چیزی بیشتر از همه دنیا را آزار می دهد؟ نه جنگ، بحران آب، یا تروریسم. این چاقی است. این اعتماد به نفس و سلامتی شما را می مکد و شما را در یک گل و بلبل رها می کند. بعدش چه کاری میکنی؟ چگونه رژیم مناسبی را در میان جمع هایی که برای جبران ضعف شما جمع شده اند، انتخاب می کنید؟ خوب، این بسیار آسان است. برای هر مشکلی رامدف بابا وجود دارد. در این مقاله از بخش یوگا مجله اینترنتی وبگردون به معرفی 7 بهترین آساناها در یوگا که برای کاهش وزن توسط بابا رامدف آورده شده است می پردازیم.

قبل از آن ، بیایید در مورد این مرد بنام بابا رامدف و یوگای او بیاموزیم.

 

بابا رامدو یوگا کیست؟

بابا رامدف یک مرد 51 ساله از هاریانا ، هند است. او یوگا را مانند هیچ کس در هند و خارج از کشور محبوب کرد. به غیر از یوگا، او در زمینه های مختلف دیگری مانند آیورودا ، سیاست و کشاورزی مشغول فعالیت است. وی همچنین شرکتی به نام Patanjali Ayurved Limited دارد که محصولات بدون مواد شیمیایی از مراقبت های بهداشتی و آرایشی و بهداشتی تا مواد غذایی را به فروش می رساند.

 

وی که به عنوان رام نیواس یداو از پدر و مادر کشاورز در روستایی در هاریانا متولد شد، از سن بسیار کم تمرین یوگا را آغاز کرده بود. وی به گوروکولهای مختلفی رفت و در سنسکریت، کتب مقدس هند، آیورودا و یوگا تبحر داشت. بعداً زهد  پیشه گرفت و به مردم یوگا آموخت. خیلی زود، او به تلویزیون آمد، و در یک جایگاه صبحگاهی یوگا آموزش می داد، که محبوبیت فوق العاده ای را برای او به ارمغان آورد. او به برگزاری اردوهای یوگا روی آورد، که اجتماعات عظیمی از مردم است که برای یادگیری یوگا دور هم جمع می شوند. شاگردان رامدف شامل آمیتاب باچان، شیلپا شتی و بسیاری دیگر از کشورهای مختلف هستند. وی به دلیل سبک قدرتمند یوگا و محبوبیت برخی از او چهره یوگا در هند می دانند.

 

7 تمرین یوگا برای کاهش وزن بابا رامدف- بهترین آساناها

 

1. بهاراداوجاسانا (پیچ و تاب نشسته)

بهاراداوجاسانا (پیچ و تاب نشسته)

بهاراداوجاسانا یا پیچ و تاب نشسته به نام حکیم بهارادوج نامگذاری شده است که یکی از هفت بیننده هند است. بسیاری از سرودهایی که وی سرود ، در وداها گنجانده شد. بهاراداوجاسانا آسانایی ساده است که به راحتی می توان آن را انجام داد. این آسانا را صبح زود با معده خالی تمرین کنید. بهاراداوجاسانا آسانای هاتا یوگا در سطح متوسط ​​است و انجام آن حدود 30 تا 60 ثانیه طول می کشد.

مزایا: بهاراداوازاسانا ستون فقرات ، شانه ها و باسن شما را کش می دهد. هضم را بهبود می بخشد، اندام های شکم را ماساژ می دهد و دفع آن را آسان می کند. ژست بدن و بدن شما را سم زدایی کرده و قسمت فوقانی کمر را تقویت می کند. همچنین درد گردن و سیاتیک را تسکین می دهد.

 

2. راجاکاپوتاسانا (ژست پادشاه کبوتر)

راجاکاپوتاسانا (ژست پادشاه کبوتر)

ژست کبوتر کبدی خم نشسته ای است که قفسه سینه شما را بالا می برد ، شبیه حالت کبوتر است. از این رو ، نام این یک ژست پیشرفته است و برای تسلط بر آن نیاز به تمرین روزانه دارد. صبح یا عصر آسانا را تمرین کنید. اما مطمئن شوید که معده شما خالی و روده تمیز است. Rajakapotasana یک آسانسای Vinyasa Yoga است و انجام آن حدود 30 تا 60 ثانیه طول می کشد.

مزایا: راجاکاپوتاسانا کل قسمت تحتانی بدن شما را کشیده و لگن را انعطاف پذیرتر می کند. باعث تقویت هسته ، پشت ، گردن و شانه ها شده و سینه شما باز می شود.

 

3. آنانتاسانا (ژست خوابیده ویشنو)

Anantasana یا ژست خوابیده ویشنو مانند افسون هندو به حالت خوابیده لرد ویشنو به نظر می رسد. ‘Ananta’ به معنی بی نهایت است، و همچنین نام مار است که سقف لرد ویشنو را هنگام خواب تشکیل می دهد. آنانتازانا را صبح ناشتا تمرین کنید. این یک asana سطح اصلی Hatha Yoga است و انجام آن 15 تا 30 ثانیه طول می کشد.

مزایا: آنانتازانا گردش خون را در مغز و قلب شما افزایش می دهد. این باعث کشش کل بدن شما می شود. همچنین اختلالات مثانه و رحم را درمان می کند و مشکلات قاعدگی را برطرف می کند. تنه شما را تقویت کرده و انعطاف پذیری عضلات پا را افزایش می دهد.

 

4. مالاسانا (ژست اسکات)

Malasana یا Squat Pose یک موقعیت ساده اسکوات است. کاری که کودکان و افرادی که کارهای جسمی انجام می دهند به راحتی انجام می دهند. همچنین ، این یک موقعیت دفع قدیمی است. بدن را به گونه ای همسطح می کند که اجابت مزاج را آسان تر می کند. کسانی که فعالیت کافی ندارند مالاسانا را ناراحت کننده می دانند. برای تسلط بر آن هر روز صبح ها با معده خالی آن را تمرین کنید. این یک asana سطح اصلی Hatha Yoga است که انجام آن 60 ثانیه طول می کشد.

مزایا: مالاسانا پشت، مچ پا و گردن شما را کش می دهد. سوخت و ساز بدن را تقویت می کند و به بدن کمک می کند تا زباله ها را به طور موثر دفع کند. شکم و پهلو را تون می کند و زانوها را منعطف می کند. گره های تنش زده بدن را باز می کند و از خستگی ، خستگی و فشارهای جسمی می کاهد.

 

5. Paripurna Navasana (ژست کامل قایق)

Paripurna Navasana یا حالت Full Boat Pose باعث می شود بدن شما V شکل شود و شبیه یک قایق ثابت باشد. آسانا نشان دهنده شخصیت یک قایق است که می تواند دریاهای مواج را شجاع کرده و به شما در رسیدن به مقصد کمک کند. Paripurna Navasana را صبح ها با معده خالی و روده تمیز تمرین کنید. ژست Asana در سطح متوسط ​​Ashtanga Yoga است که به 10 تا 60 ثانیه نگه داشتن نیاز دارد.

مزایا: Paripurna Navasana عضلات شکم شما را تون می کند و همسترینگ و خم کننده های ران را تقویت می کند. باعث تحریک تیروئید ، کلیه ها و روده ها می شود. استرس را از بین می برد و اعتماد به نفس را بهبود می بخشد. این ژست بدن شما را متعادل می کند و به شما ثبات روحی می بخشد.

 

6. Anjaneyasana (ژست نیمه ماه)

Anjaneyasana (ژست نیمه ماه)

Anjaneyasana یا ژست نیمه ماه به دلیل شخصیتی در اساطیر هندو به نام هانومان نامگذاری شده است. موضع گیری ژست شبیه هانومان است و نام آن از مادر او به نام آنجانا گرفته شده است. اگر می توانید صبح ناشتا تمرین کنید یا عصرها بعد از 4 تا 6 ساعت فاصله از آخرین وعده غذایی. Anjaneyasana یک سطح پایه Vinyasa Yoga asana است که برای انجام آن به 15 تا 30 ثانیه زمان نیاز دارد.

مزایا: Anjaneyasana زانوها را تقویت می کند و باعث ایجاد تمرکز می شود. انرژی اصلی شما را می سازد و سیاتیک را درمان می کند. ژست باعث تحریک اندام های گوارشی شما شده و کل بدن شما را تون می کند. عضلات چهار سر ران و گلوتئوس شما را تقویت می کند. همچنین باعث ایجاد استقامت و افزایش مقاومت در شما می شود.

 

7. چاتورانگا-دنداسانا (پلانک کوتاه)

چاتورانگا-دنداسانا (پلانک کوتاه)

Chaturanga Dandasana یا Low Plank به نظر می رسد یک فشار باشد، اما تفاوت آن با آن بسیار زیاد است. این از کل بدن شما روی اندام های شما پشتیبانی می کند. آن را با دقت زیاد تمرین کنید زیرا اگر به درستی انجام نشود به راحتی منجر به آسیب می شود. صبح ها Chaturanga Dandasana را با معده خالی و روده تمیز انجام دهید. ژست یک سطح اصلی Vinyasa Yoga asana است که انجام آن 30 تا 60 ثانیه طول می کشد.

فواید: Chaturanga Dandasana دو عضله دو سر، مچ دست و مچ شما را تقویت می کند. این یک تمرین خوب برای تعادل بازو است. ژست همچنین باعث تقویت انگشتان پا و متعادل سازی بدن می شود. باعث ایجاد ثبات هسته ای و عضلات پاهای شما می شود.

 

یوگا چقدر در کاهش وزن موثر است؟

یوگا پاور و یوگای گرم ضربان قلب شما را به میزان کافی افزایش داده و همراه با یک رژیم غذایی سالم، وزن و تن بدن را کاهش می دهد.

 

موارد احتیاطی قبل از شروع یوگا

اطمینان حاصل کنید که شرایط پزشکی به شما امکان می دهد یوگا تمرین کنید. بیش از حد خودتان را فشار ندهید. وقت خود را با آساناها اختصاص دهید و هنگام انجام این کار به بدن خود گوش دهید. همچنین ، از مشاوره پزشک و مربی یوگا خود استفاده کنید.

کاهش وزن یک مشکل مکرر است و فقط فعالیت بدنی منظم همراه با وعده های غذایی مغذی به شما کمک می کند تا از پس آن برآیید. یوگا روشی طبیعی و در دسترس است که هیچ عارضه جانبی ندارد و شما را به لاغری می اندازد. برو جلو و آن را برای شما سبک تر است. آیا تا به حال برای کاهش وزن یوگای بابا رامدف در نظر گرفته اید؟ چگونه به شما کمک کرد؟ با نظر دادن در زیر ، تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *