روغن کانولا برای مو: فواید و نحوه استفاده از آن

روغن کانولا برای مو: فواید و نحوه استفاده از آن

روغن کانولا در سال های اخیر به عنوان یک روغن پخت و پز همه کاره و ارزان قیمت مورد توجه قرار گرفته است. اکنون ، این روغن به بالای لیست ضروریات مراقبت از مو از وبلاگ نویسان زیبایی در سراسر جهان راه یافته است. تحقیقات نشان می دهد که روغن کانولا پر از چربی ، پروتئین و ویتامین های سالم است و برای سلامتی مفید است. اما آیا برای مو مفید است؟

در حالی که هیچ مدرک علمی برای تأیید فواید روغن موضعی روغن کانولا وجود ندارد ، اما شواهد حکایتی ادعا می کند که می تواند مو را سالم نگه دارد ، و به همین دلیل امروزه یکی از روغنهای تبلیغاتی است. این مقاله یک غواصی عمیق انجام می دهد و چند مزیت روغن کانولا برای موهای شما ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر به پایین پیمایش کنید.

روغن کانولا چیست؟

روغن کانولا از دانه کلزا ، یک تنوع ژنتیکی دانه کلزا است که توسط دانشمندان در کانادا تولید شده است. نام “کانولا” از “کانادا” و “اولا” (به معنی روغن) آمده است. این روغن گیاهی در درجه اول برای پخت و پز استفاده می شود و بیشتر محصولات برای اصلاح فواید روغن از نظر ژنتیکی اصلاح شده اند. روغن کانولا غنی از:

چربی های اشباع شده
چربی اشباع شده
چربی اشباع نشده
ویتامین E
ویتامین K
اسید اولئیک (C18: 1)
اسید لینولئیک (C18: 2)
ALA (C18: 3)

روغن کانولا دارای مقادیر کمی چربی اشباع شده (فقط 7٪) است و یکی از سالم ترین روغنهای پخت و پز موجود است. اما آیا این بدان معناست که استفاده از آن بر روی موهای شما بی خطر است؟ بگذارید بفهمیم

آیا روغن کانولا برای موهای شما مفید است؟

روغن کانولا برای مو: فواید و نحوه استفاده از آن
روغن کانولا برای مو: فواید و نحوه استفاده از آن

در حالی که شواهد این امر کاملاً حکایتی است ، گفته می شود روغن کانولا فوق العاده مرطوب کننده است و دارای مزایای زیادی برای سلامتی مو است. تعدادی از آنها به شرح زیر است:

1. التهاب را کاهش می دهد

شواهد حکایتی حاکی از آن است که چربی ها و اسیدهای موجود در روغن کانولا می توانند پوست را تسکین دهند و باعث تولید سلول شوند. بنابراین ، استفاده از روغن کانولا بر روی پوست سر شما ممکن است خارش و تحریک را تسکین داده و رشد مو را تحریک کند.

 

2. موها را هیدراته کرده و از ریزش جلوگیری می کند!

وبلاگ نویسان زیبایی ادعا می کنند روغن کانولا به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی و تغذیه ای برای مو مفید است. روغن رشته های مو را می پوشاند تا رطوبت قفل شود. این امر از بروز مشکلاتی مانند موهای وز ، شکاف ، و شوره سر جلوگیری می کند.

 

3. رشد مو را تقویت می کند!

روغن کانولا حاوی ویتامین E ، آنتی اکسیدانی است که باعث رشد مو می شود. مصرف ویتامین E باعث کاهش استرس اکسیداتیو در پوست سر و رشد مو می شود. استفاده از روغن کانولا بر روی موهای شما ممکن است باعث جوان شدن موهای شما شود و درخشش را بهبود بخشد.

 

4. آسیب مو را درمان می کند!

روغن کانولا رشته های مو را مرطوب و نرم می کند. آنتی اکسیدان های موجود در این ماده می توانند موهای شما را تصفیه کنند و از خشکی و آسیب UV جلوگیری کنند.

اکنون که از مزایای روغن کانولا برای مو مطلع شدید ، در اینجا نحوه استفاده از آن آورده شده است.
نحوه استفاده از روغن کانولا روی مو

می توانید روغن کانولا را مستقیماً روی موها بمالید یا آن را با روغن های دیگر مخلوط کنید. در اینجا چند روش کاربردی وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

1. روش گرما

روغن کانولا را گرم کنید و بگذارید تا کمی خنک شود.
پوست سر و موها را با روغن گرم کانولا به مدت 10-15 دقیقه ماساژ دهید.
موها را با یک حوله یا کلاه دوش بپوشانید.
بعد از 30 دقیقه ، روغن کانولا را با آب سرد یا شامپو بشویید.

2. ماسک موی روغن نارگیل و روغن کانولا

روغن های کانولا و نارگیل می توانند به تقویت قفل شما کمک کنند. روغن نارگیل خاصیت ضد باکتری ، ضد التهاب و مرطوب کنندگی دارد و پوست را تسکین می دهد.

برای تهیه ماسک موی روغن نارگیل و روغن کانولا:

روغن نارگیل و کانولا را هر کدام یک فنجان مخلوط کنید.
پوست سر خود را به آرامی با ترکیب روغن ماساژ دهید.
ماسک مو را به مدت 30 دقیقه بگذارید.
برای شستشوی روغن از یک شامپوی ملایم استفاده کنید.
هر هفته این کار را تکرار کنید.

3. ماسک موی شامپو پیش از شامپو کانولا و روغن بادام

اگر در طول خط موهای خود لکه های تیره مشاهده کردید ، روغن بادام را به ماسک موی روغن کانولا اضافه کنید. از آسیب ساختاری ناشی از اشعه ماورا بنفش جلوگیری می کند و همچنین دارای خاصیت نرم کنندگی است (4). این می تواند به مرطوب و نرم نگه داشتن مو کمک کند.

برای استفاده از ماسک روغن بادام و کانولا:

مقادیر مساوی روغن کانولا و بادام را مخلوط کنید.
موهای خود را برش داده و پوست سر و موها را با مخلوط روغن ماساژ دهید.
بگذارید 1-2 ساعت بماند.
آن را با یک شامپوی ملایم بشویید.

جمع بندی و نتیجه گیری

روغن کانولا سرشار از چربی ، ویتامین ها و سایر مواد مغذی مفید و مفید برای سلامتی شما است. هیچ مدرک علمی در مورد فواید مراقبت از مو وجود ندارد ، اما شواهد حکایت از آن دارد که روغن کانولا می تواند پوست سر و مو را مرطوب نگه دارد و رشد مو را تقویت کند. این روغن مقرون به صرفه ، همه کاره و جایگزین مطمئنی برای سایر روغن های مو است (مگر اینکه به آن حساسیت داشته باشید).

پاسخ های خبرگان برای سوالات خوانندگان

روغن کانولا برای مو: فواید و نحوه استفاده از آن
روغن کانولا برای مو: فواید و نحوه استفاده از آن

آیا روغن کانولا می تواند به رشد و ضخیم شدن موهای شما کمک کند؟

هیچ مدرک علمی برای این ادعا وجود ندارد. با این حال ، شواهد حکایتی نشان می دهد که روغن کلزا می تواند رشد مو را تقویت کند.

آیا روغن کانولا می تواند یک شب روی موهای شما باقی بماند؟

بله ، می توانید یک شب آن را روی موهای خود بگذارید.

آیا می توانید از روغن کانولا روی موهای طبیعی استفاده کنید؟

بله ! خاصیت آبرسانی و چربی ها و ویتامین های مختلف موجود در روغن کانولا باعث زنده شدن مجدد موهای طبیعی شما و کمک به رشد آن می شود.

چگونه روغن کانولا را از موهای خود خارج می کنیم؟

برای شستشوی روغن کانولا موها را شامپو بزنید.

آیا روغن کانولا برای ماساژ مو مفید است؟

بله ، روغن کانولا برای ماساژ مو مفید است.

 

منبع