6 تمرین برتر یوگا برای کسب آرامش

6 تمرین برتر یوگا برای کسب آرامش

در پایان یک روز طولانی چه حسی دارید؟ به شدت خسته؟ بعدش چه کاری میکنی؟ افتادن روی تخت و خواب یک راه حل آسان است ، اما این مشکل را حل نمی کند. آنچه شما نیاز دارید یوگای آرامش است که به طور موثری تمام خستگی شما را از بین می برد. در این مقاله از بخش یوگا  مجله اینترنتی وبگردون به بررسی 6 تمرین برتر یوگا برای کسب آرامش میپردازیم.

آرامش لازم است زیرا جسمی که بیش از حد کار می کند به حالت صرف زنده ماندن در می آید و سایر فعالیتهای بدنی را متوقف می کند. و در آخر احساس ضعف و بدقلقی می کنید.

قبل از شروع، باید آرام باشید و بدن خود را با عملکردهای داخلی خود سازگار کنید. و هیچ راهی بهتر از انجام 6 حالت یوگای زیر برای ریلکس شدن وجود ندارد. آنها عالی هستند و باید آنها را امتحان کنید. قبل از آن، بیایید در مورد نقش یوگا در آرامش بحث کنیم.

 

یوگا برای آرامش

یوگای آرامش بخش به شما کمک می کند تعادل و آرامش را پیدا کنید. تنفس یوگیک بدن شما را از قفل های تنشی ایجاد شده در تمام طول روز رها می کند.

اما آن را با خواب اشتباه نگیرید. یوگای آرامش به صورت تنبلی دراز کشیده و خنک نیست. این یک قالب ساختاری و آگاهانه از استراحت پس از یک تلاش مستمر است.

این فرآیند منجر به احیای مجدد اعصاب شما می شود و انرژی پراکنده ای را در بدن شما جمع می کند. این به شما کمک می کند تا کاملاً به جاذبه زمین تسلیم شوید، ذهن خود را آرام کنید و از طریق تنفس عمیق نیروی زندگی را تحمل کنید.

به همین سادگی است و در صورت تمرین صحیح ، می تواند خیلی راحت به شما انرژی دوباره ببخشد و به شما کمک می کند با انرژی تازه دوباره به کار خود بپردازید.

 

1. بالاسانا (ژست کودک)

6 تمرین برتر یوگا برای کسب آرامش

درباره ژست: بالاسانا یا ژست کودک شبیه موقعیت جنینی کودک است. ‘Bala’ یک کلمه سانسکریت است که به معنی کودک است. این یک سطح مبتدی Vinyasa yoga asana است. این آسانا باید با معده خالی تمرین شود. برای بهترین نتیجه ژست را به مدت 1 تا 3 دقیقه نگه دارید.

مزایای ژست: بالاسانا تنش را در پشت ، شانه ها و سینه آزاد می کند. استرس و اضطراب را کاهش می دهد و به آرامی باسن ، ران و مچ پا را کش می دهد. ژست همچنین ذهن شما را آرام می کند و تنفس شما را ثابت می کند.

 

2. ویپاریتا کارانی (ژست پاها تا دیوار)

6 تمرین برتر یوگا برای کسب آرامش

About The Pose: ویپاریتا کارانی یا ژست Legs-Up-the-Wall راه حلی برای بسیاری از مشکلات است. این یک سطح مبتدی هاتا یوگا آسانا است. ویپاریتا کارانی یک وارونگی خفیف است و بهترین عملکرد آن هنگام صبح با شکم خالی است. آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه نگه دارید.

مزایای مطرح کردن: ویپاریتا کارانی جریان خون شما را تنظیم می کند. تورم مچ پا را برطرف کرده و پاهای خسته را بازیابی می کند. همچنین باعث تسکین دردهای خفیف کمر و علائم بی خوابی می شود. ویپاریتا کارانی به کسانی که از افسردگی خفیف رنج می برند کمک می کند.

 

3. ماکاراسانا (ژست تمساح)

6 تمرین برتر یوگا برای کسب آرامش

درباره ژست: ماکاراسانا یا ژست تمساح شبیه کروکودیل است که سرش بالای آب است. ژست مناسب برای پایان دادن به یک جلسه سخت یوگا است. این یک سطح مبتدی هاتا یوگا آسانا است. ماکاراسانا را با معده خالی و ترجیحاً صبح تمرین کنید. 3-5 دقیقه آن را نگه دارید.

مزایای ژست: ماکاراسانا شانه ها و کمر شما را عمیقا شل می کند. عضلات ران شما را کشش می دهد ، فشار خون را درمان می کند و خستگی را از بین می برد. همچنین همه گره های تنگ بدن شما را برطرف می کند.

 

 

4. Supta Matsyendrasana (حالت ماهیگیری دراز کشیده)

6 تمرین برتر یوگا برای کسب آرامش

About The Pose: Supta Matsyendrasana یا ژست ماهی Reclining ژست پیچشی است و به دلیل یوگی بنام Matsyendra ، شاگرد لرد شیوا نامگذاری شده است. این یک سطح مبتدی هاتا یوگا آسانا است. آسانا را با معده خالی و روده تمیز تمرین کنید. آن را به مدت 30 تا 60 ثانیه نگه دارید.

مزایای ژست: Supta Matsyendrasana کمر و باسن شما را ماساژ می دهد. این ماده سموم را از بدن شما دفع می کند و جریان خون جدیدی را به اندام های گوارشی شما ترغیب می کند. آسانا سفتی بدن را برطرف می کند.

 

 

5. Supta Baddha Konasana (ژست زاویه بسته)

6 تمرین برتر یوگا برای کسب آرامش

About The Pose: Supta Baddha Konasana یا Bound Angle Pose ژست خوابیده است که انجام آن بسیار آسان است. این یک سطح مبتدی Vinyasa yoga asana است. صبح یا عصر با معده خالی آن را تمرین کنید. حالت را برای 30 تا 60 ثانیه نگه دارید.

مزایای ایجاد: Supta Baddha Konasana فشار خون را کاهش می دهد و تنش عضلانی را کاهش می دهد. این باعث تسکین حملات وحشت و خستگی می شود. آسانا همچنین سردرد را از بین می برد.

 

6. ژست جنازه یا ساواسانا

6 تمرین برتر یوگا برای کسب آرامش

درباره ژست: ساوازانا یا ژست جسد ژست آرامش کلاسیک است. این کار شما را مجبور می کند که صاف به پشت بخوابید و مانند یک بدن مرده بی حرکت باشید. Savasana یک سطح مبتدی Ashtanga یوگا asana است. می توانید در هر زمان از روز این آسانا را تمرین کنید. 5 تا 10 دقیقه در آن باشید.

مزایای ژست: ساواسانا تمام عضلات شما را آرام می کند. گردش خون را تحریک می کند و برای کسانی که مشکلات عصبی دارند مفید است. آسانا به شما استراحت عمیق و مراقبه ای می دهد.

همچنین برخی احتیاطات را با هم جمع کرده ایم تا هنگام تمرین این ژست ها به خاطر بسپاریم. در زیر آنها را بررسی کنید.

 

احتیاط برای ژست های آرامش بخش

اگر از کمردرد مزمن، آسیب کمر یا بیماری دیسک تحلیل برنده رنج می برید، این آساناها را با احتیاط و تحت راهنمایی مربی تمرین کنید.

در طول تمرین، اگر احساس سوزش یا احساس سوزش شدید، به آرامی از حالت بیرون بیایید و استراحت کنید.

 

 

پاسخ های متخصص برای سوالات خوانندگان

من به سختی تسلیم ژست و آرامش در آن می شوم. چگونه بر آن غلبه کنم؟

تمرین منظم و تمرکز به شما کمک می کند تا در وضعیت ها کاملاً آرام باشید. به آن وقت بدهید و صبور باشید ، شما را به آنجا می رساند.

چند بار ژست های آرامش را تمرین می کنم؟

ژست ها را هر روز یا یک بار در پایان روز یا هر زمان که پس از یک فعالیت سنگین خسته شدید و نیاز به آرامش و جوان سازی دارید ، تمرین کنید.

آرامش بدن می تواند یک کار با یک سبک زندگی سریع باشد ، جایی که همیشه در حال حرکت هستید و در واقع هرگز نشسته و آرام نیستید. این آسیب به بدن شما وارد می شود و منجر به یک بیماری بزرگ و بد می شود. برای جلوگیری از آن و متعادل بودن ، حالت های ذکر شده در یوگا را برای آرامش و سلامتی امتحان کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *