7 تمرین یوگا برای خنک شدن در تابستان

7 تمرین یوگا برای خنک شدن در تابستان

تابستان اینجاست! روزهایی که تابستان در مورد آفتاب دلپذیر و گرمای تسکین دهنده بود، گذشته است. اکنون، این مربوط به گرمای شدید است که باعث ایجاد ناراحتی و تحریک پذیری در بدن ما می شود. تعریق مداوم، سوزش چشم و گلوی خشک شده در این فصل همراه همیشگی شما هستند و تمام کاری که می خواهید انجام دهید پرش در استخر و خنک شدن است. در این مقاله از بخش یوگا مجله اینترنتی وبگردون، یک راه حل جایگزین و ماندگارتر ارائه می دهیم – 7 موقعیت یوگا برای خنک شدن در این فصل تابستان. نگاهی بیاندازید.

قبل از آن، بیایید یاد بگیریم که چگونه یوگا می تواند دمای بدن شما را خنک کند.

یوگا برای کاهش گرمای بدن

یوگا دمای بدن شما را به روشی طبیعی کاهش می دهد. انرژی حرارتی حاصل از فعالیت های متابولیکی بدن باعث ایجاد گرمای بدن می شود. گاهی اوقات، به دلیل گرمای بیش از حد خارج و مصرف کمتر آب، بدن شما تا سطوح نامناسب گرم می شود، که نیاز به مقابله با آن دارد. برخی حالات یوگا این توانایی را دارد که دمای بدن شما را کاهش داده و آن را خنک کند. تمرین تابستانی روزانه خود را با در نظر گرفتن ژست های زیر در تابستان تغییر دهید.

 

7 حالت یوگا برای کاهش دمای بدن

1. تاداسانا (ژست کوه)

7 تمرین یوگا برای خنک شدن در تابستان,تاداسانا (ژست کوه)
7 تمرین یوگا برای خنک شدن در تابستان,تاداسانا (ژست کوه)

تاداسانا ، معروف به ژست کوهستان، ژست ایستاده و پایه و اساس همه ژست های دیگر است. این عمل را می توان در هر قسمت از روز انجام داد و لزوماً با معده خالی نیست، مخصوصاً وقتی فقط این آسانا را انجام می دهید. تاداسانا یوگای سطح ابتدایی است و شما باید حداقل 10-12 ثانیه در حالت باقی بمانید. مدت نگه داشتن این ژست به راحتی شما بستگی دارد.

فواید: تاداسانا بدن و ذهن شما را هماهنگ کرده و تیرگی و افسردگی را کاهش می دهد. این باعث انرژی و شادابی شما می شود ، گردش خون را بهبود می بخشد و تنفس را ثابت می کند.

 

2. ژست پروانه (Baddha Konasana)

ژست پروانه (Baddha Konasana)
ژست پروانه (Baddha Konasana)

Baddha Konasana ، معروف به پروانه پرو، به این دلیل نامیده می شود که حرکات در آسانا نشان دهنده یک پروانه است که بالهای خود را می زند. یک ژست نسبتاً ساده است و انبوهی از مزایای مختلف را برای قسمتهای مختلف بدن و مغز شما به همراه دارد. این آسانا را یا صبح یا عصر به مدت 10-12 دقیقه انجام دهید. قبل از انجام آسانا اطمینان حاصل کنید که چهار تا شش ساعت از آخرین وعده غذایی شما فاصله دارد.

فواید: باداده کوناسانا قلب شما را تحریک می کند و باعث می شود خون بیشتری پمپ کند. همچنین اضطراب و خستگی را برطرف می کند. این ماده ضد استرس خوبی است و خستگی ناشی از فعالیتهای بدنی طولانی مدت را از بین می برد.

 

3. ژست هلال ماه( Anjaneyasana )

ژست هلال ماه( Anjaneyasana )

Anjaneyasana ، ژست هلال ماه نیز نامیده می شود، ژستی است که هانومان از رامایانا تصور می کند. به دلیل شکل آن به نیم ژست ماه نیز معروف است. این آسانا را صبح با معده خالی تمرین کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. حالت را به مدت 10-15 ثانیه روی هر پا نگه دارید.

مزایا: Anjaneyasana تمرکز ذهنی شما را ایجاد می کند. ریه ها، قفسه سینه و شانه ها را باز می کند، بدن شما را متعادل می کند و باعث افزایش تمرکز و آگاهی می شود. این نه تنها سیستم هضم شما را نشاط می بخشد بلکه به کل سیستم شما نیز انرژی می بخشد.

 

4. ژست شیر (سیمهاسانا )

ژست شیر (سیمهاسانا )
ژست شیر (سیمهاسانا )

سیمهاسانا یا ژست شیر ​​به عنوان نابود کننده همه بیماری ها شناخته می شود. آسانا نشان دهنده یک شیر خروشان است. ژست کاملاً راحت و راحتی است و انجام آن حدود 30 ثانیه طول می کشد. توصیه می شود صبح آن را با معده خالی انجام دهید.

مزایا: Simhasana تنش را در بدن شما، به ویژه در صورت و قفسه سینه، برطرف می کند. گردش خون در صورت را بهبود می بخشد و چشمان شما را سالم نگه می دارد. همچنین گلودرد و بوی بد دهان را از شما دور می کند.

 

5. ژست شتر ( Ustrasana )

ژست شتر ( Ustrasana )
ژست شتر ( Ustrasana )

اوستراسانا، که به آن ژست شتر نیز گفته می شود، یک سطح خمشی متوسط ​​به سمت عقب است و چاکرای قلب را باز می کند. حالت را برای حداقل 30-60 ثانیه در این آسانا نگه دارید. توصیه می شود این ژست را با معده خالی یا صبح یا عصر با راهنمایی مربی انجام دهید.

فواید: اوستراسانا باعث بهبود تنفس و بهبود چاکراهای بدن می شود. هضم را بهبود می بخشد و یبوست را درمان می کند. برای سلامتی و سلامت بدن مفید است. همچنین باعث بهبود گردش خون در مغز، سم زدایی از بدن و بهبود انعطاف پذیری آن می شود.

 

6. بوخانگاسانا (کبرا)

بوخانگاسانا (کبرا)

بوژانگاسانا که ژست کبرا نیز نامیده می شود، بخشی از تمرینات سوریا ناماسکار است. این نام خود را به این دلیل به دست آورده است که ژست شبیه هود برجسته کبرا است. این یک خم شدن عقب است که باید کاملاً با معده خالی انجام شود. معده خالی شما را قادر می سازد تا در وضعیت ژست بیشتری گسترش دهید. در حالت ایده آل باید 15-30 ثانیه در این حالت بمانید.

فواید: بوژانگاسانا سینه شما را باز می کند و به پاکسازی مجاری قلب و ریه کمک می کند. گردش خون را بهبود می بخشد ، خستگی را کاهش می دهد ، روحیه شما را افزایش می دهد و علائم آسم را تسکین می دهد.

 

7. ژست جنازه ( Savasana )

ژست جنازه ( Savasana )
ژست جنازه ( Savasana )

ساواسانا یا ژست جسد ، شبیه یک جسد مرده است. آسانا به نظر آسان می رسد اما ممکن است سخت باشد زیرا شامل خاموش شدن کامل ذهن و بدن است. 10-12 دقیقه در ساواسانا بمانید، اما مراقب باشید هنگام انجام این کار خوابتان نبرد.

مزایا: Savasana به طور کامل و جامع بدن شما را شل می کند. این ماده شاداب کننده و جوان کننده است و برای سلامت روان و گردش خون شما بسیار مناسب است. استرس، خستگی، افسردگی و تنش هنگام انجام Savasana از بین می رود. به شما کمک می کند بهتر تمرکز کنید و اعتماد به نفس را بهبود می بخشد.

این هفت حالت به شما در کاهش گرمای بدن کمک می کند و همچنین یک رژیم تمرینی کامل از ایستادن، نشستن، خم شدن و دراز کشیدن را فراهم می کند. حال، بیایید به برخی از سوالات متداول مربوط به یوگا در  گرمای تابستان پاسخ دهیم.

 

پاسخ های متخصص برای سوالات خوانندگان

چند بار یوگا انجام دهم؟

در صورت امکان هر روز. آن را بخشی از رژیم ورزش روزانه خود قرار دهید.

آیا می توانم هنگام انجام یوگا کفش بپوشم؟

یوگا باید پابرهنه انجام شود. هنگام یوگا برای کمک به ثبات و تعادل باید پاهای خود را احساس کنیم.

آیا وقتی بیمار هستم می توانم یوگا انجام دهم؟

انجام یوگا در زمان بیماری بستگی به این دارد که از چه نوع بیماری رنج می برید. با مربی یوگا خود مشورت کنید و طبق آن رفتار کنید. معمولاً یوگا می تواند بیماری شما را برطرف کند.

آیا می توانم در صورت آسیب دیدن یوگا انجام دهم؟

توصیه می شود بلافاصله پس از آسیب دیدگی، یوگا انجام ندهید. هنگامی که تورم یا زخم برطرف شد ، برای کمک به بهبود آن ، همانطور که یک مربی پیشنهاد کرده، حالت های مناسب یوگا را انجام دهید.

یوگا چه مزیتی نسبت به سایر تمرینات دارد؟

یوگا نه تنها توانایی های جسمی شما را افزایش می دهد ، بلکه در ذهن و بسیاری از خواص درمانی دیگر نیز تأثیر دارد. برای خنک کردن بدن در بسیاری از موقعیت ها مانند تابستان مفید است.

تابستان اینجاست که بماند. اجازه ندهید گرمای بدن شما را از ادامه زندگی کامل باز دارد. این آساناهای ساده یوگا با فواید شگفت انگیز شفابخش نجات دهنده زندگی هستند و تنها تلاش شما این است که زمان کافی برای تمرین داشته باشید. قبل از رسیدن گرما به شما شروع کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *