9 تمرین یوگا برای بهبود ایمنی و انعطاف پذیری

9 تمرین یوگا برای بهبود ایمنی و انعطاف پذیری

اغلب احساس نمی کنیم که برده سبک زندگی کم تحرک خود شده ایم؟ به نظر می رسد پشت به حالت قوز درآمده و اندام ها و مفاصل احساس آسیب پذیری می کنند. با کمی تغییر در فصل ، ما به سرعت در معرض آنفولانزا و تب قرار می گیریم. عدم انعطاف پذیری؟ ایمنی کم؟ در این مقاله از بخش یوگا  مجله اینترنتی وبگردون به بررسی 9 تمرین یوگا برای بهبود ایمنی و انعطاف پذیری میپردازیم.

 

انعطاف پذیری چیست؟

شما می دانید که اگر بی تحرک باشید ممکن است اندام های شما مسدود شود. شنیده اید و احتمالاً با خود گفته اید که باید برای انعطاف پذیری تلاش کنید.

آیا می دانید انعطاف پذیر بودن در واقع به چه معناست؟

انعطاف پذیری، لرزشی نیز نامیده می شود. این به دامنه حرکتی جامع در مفصل فردی یا در تمام مفاصل اشاره دارد. همچنین به ماهیچه هایی که از مفاصل عبور می کنند، طول می افزاید و این باعث حرکت خم می شود.

انعطاف پذیری کاملاً ضروری است زیرا اگر اندام ها و عضلات ما در دامنه کامل حرکت خود حرکت نکنند ، نوعی زنگ زدگی ایجاد می کنند و زنجیره ای از مسائل را ایجاد می کنند، درد یکی از اولین علائم است.

 

ایمنی چیست؟

مصونیت برای جلوگیری از بیماری ها و مشکلات بسیار ضروری است. این به سادگی توانایی بدن است که می تواند در برابر میکروارگانیسم های مضر سپر ایجاد کند تا از ورود آنها به بدن جلوگیری کند. ایمنی نه تنها به عنوان سدی در برابر این ارگانیسم ها عمل می کند بلکه عوامل بیماری زا را نیز از بین می برد. همچنین این توانایی ذاتی در ایجاد مقاومت خاص پاتوژن را دارد.

 

یوگا چگونه به ایجاد انعطاف پذیری و تقویت ایمنی کمک می کند؟

یوگا در زبان سانسکریت به معنای پیوستن یا تمرکز است. وقتی کسی به طور منظم یوگا تمرین می کند ، از جمله قدرت بدنی ، ایمنی و انعطاف پذیری است. یوگا بسته کاملی از تناسب اندام و ذهن را ارائه می دهد. این بسته شامل فعالیت عضلانی (که انعطاف پذیری را فراهم می کند)، و یک فرد درون، انرژی و آگاهی از نفس (که به ایجاد ایمنی کمک می کند) است.

سیستم درمانی یوگا بر اساس چهار اصل اساسی است:

  • این عمل معتقد است که بدن انسان موجودی جامع است و از ابعاد به هم پیوسته ای تشکیل شده است که نمی توانند از یکدیگر جدا شوند. همچنین معتقد است که سلامتی یا بیماری یک بعد مستقیماً بر جنبه های دیگر نیز تأثیر می گذارد.
  • اعتقاد یا اصل دوم این است که همه افراد منحصر به فرد هستند و نیازهای آنها نیز منحصر به فرد است. این باید تأیید شود ، و عمل باید متناسب با نیازهای فرد باشد.
  • اصل سوم بیان می کند که یوگا خود توانمند است و دانشجویان خود درمانگر هستند. یوگا دانش آموز را درگیر روند بهبودی بدن می کند و در سفر او به سلامتی نقش فعالی دارد. بهبودی از طریق یوگا از درون ناشی می شود ، بنابراین احساس استقلال ایجاد می شود.
  • اصل چهارم این است که وضعیت روحی و روانی فرد برای روند بهبودی بسیار مهم است. اگر فردی با یک ذهنیت مثبت تمرین کند، در مقایسه با زمانی که فرد با ذهنیت منفی تمرین می کند ، سرعت بهبودی سریعتر است.

معنی و اصول پشت یوگا کاملاً روشن است که این روش هم بر روی قدرت و هم در برابر مصونیت موثر است. این روش علاوه بر بهبودی باعث جلوگیری از بیماری ها و اختلالات در حالی که عمر اندام ها و عضلات را افزایش می دهد.

نگاهی به این 9 وضعیت موثر یوگا برای تقویت ایمنی بیاندازید.

 

1. ژست کوه یا تاداسانا

ژست کوه یا تاداسانا
ژست کوه یا تاداسانا

اگرچه این آسانا در ابتدا فوق العاده ساده به نظر می رسد ، اما برای کامل شدن آن نیاز به یک راستای بسیار زیاد است. درست دانستن آن مهم است زیرا این آسانا پایه بسیاری از آساناهای بعدی است. این ژست بر روی تمام عضلات شما تأثیر می گذارد زیرا وضعیت بدن را اصلاح می کند و بدن را انعطاف پذیر و بدون درد می کند ، به خصوص اگر کار میز تحرک کم تحرکی داشته باشید. اسکلت شما را تراز می کند و آن را به حالت خنثی بازمی گرداند. این آسانا همچنین بر روی سیستم های عصبی ، گوارشی و تنفسی شما کار می کند ، مطمئن شوید که تنظیم شده و به خوبی کار می کنند ، در نتیجه ایمنی بدن شما تقویت می شود.

 

2. ژست صندلی یا اوتکاتاسانا

ژست صندلی یا اوتکاتاسانا
ژست صندلی یا اوتکاتاسانا

به این آسانس صندلی یا ژست صندلی نیز گفته می شود ، زیرا هر یک از اعضای بدن شما را درگیر می کند ، بسیار خشن و قدرتمند است. برای تشکیل یک صندلی تخیلی با بدن ، قدرت و استقامت زیادی لازم است. با انجام این کار ، به یک حس ثبات دست پیدا می کنید و همچنین با مقاومت جاذبه می جنگید. با تمرین منظم این آسانا ، قدرت ، انعطاف پذیری و ایمنی بیشتری پیدا می کنید.

 

3. ژست جنگجو 2 یاویرابادراسانا دوم

ژست جنگجو 2 یاویرابادراسانا دوم
ژست جنگجو 2 یاویرابادراسانا دوم

به این آسانس Warrior II Pose نیز گفته می شود. این نیاز به تمرکز و قدرت دارد ، و به عنوان b

ody برای دستیابی به آن تلاش می کند ، هم قابل انعطاف و هم ایمنی می شود. این آسانا کشش خوبی به پاها می دهد و همچنین باعث کشش کشاله ران ، ریه ها ، قفسه سینه و شانه ها می شود. تمرین منظم این آسانا همچنین به بهبود قدرت استقامت کمک می کند

 

4. ژست درخت یا ورکساسانا

ژست درخت یا ورکساساناژست درخت یا ورکساسانا
ژست درخت یا ورکساسانا

Vrksasana یا Tree Pose باعث تقویت ستون فقرات می شود زیرا هم حالت بدن و هم تعادل را بهبود می بخشد. تمرین این ژست به هماهنگی عصبی عضلانی نیز کمک می کند. اگرچه این آسان بیشتر حالت تعادل است ، اما بدن را همسو می کند و آن را برای سختی ها آماده می کند. در نهایت ، با تمرین ، انعطاف پذیری و مصونیت بهبود می یابد.

 

5. آنجانیاسانا

آنجانیاسانا
آنجانیاسانا

این آسانا امکان تحرک کامل در قسمت پایین بدن را فراهم می کند زیرا باعث کشش خوب عضلات همستر ، عضلات چهار سر ران و کشاله ران می شود. Anjaneyasana همچنین قفسه سینه ، قلب و ریه ها را باز می کند. گفته می شود این ماده گرما را در بدن تولید می کند و بنابراین برای کسانی که کنار آمدن با هوای سرد سخت می شوند به طرز شگفت انگیزی کار می کند. باز شدن ریه ها ، تمام مخاط را به بیرون پرتاب می کند و باعث پاکسازی خوب ریه ها می شود.

 

6. ژست پلانک پهلو یا واسیستاسانا

ژست پلانک پهلو یا واسیستاسانا
ژست پلانک پهلو یا واسیستاسانا

این آسانا به پشت ساق و مچ دست کشیده می شود. این به سمت توسعه قدرت درونی کار می کند. هنگام تمرین Plank Pose مهم است که بدن خود را به درستی مرتب کنید. عضلات و اندام های شما تحریک می شوند و عملکرد آنها بهتر می شود.

 

7.  ژست پل یا Setu Bandhasana

ژست پل یا Setu Bandhasana
ژست پل یا Setu Bandhasana

Setu Bandhasana قفسه سینه ، قلب ، شانه ها ، ستون فقرات ، پشت گردن و خم کننده های مفصل ران را باز می کند. وارونگی خفیف نیز در نظر گرفته می شود ، در این آسانا ، قلب شما بالای سر شما قرار گرفته است. بنابراین ، این امر می تواند تمام مزایای وارونگی را به شما ارائه دهد. این ماده از استرس ، خستگی و بی خوابی راحت می شود ، فشار خون را تنظیم می کند و غدد تیروئید را تحریک می کند. همچنین زانوها و شانه ها را ماساژ می دهد ، در نتیجه پزشک را جوان می کند.

 

8. ژست ماهی یا ماتسیاسانا

ژست ماهی یا ماتسیاسانا
ژست ماهی یا ماتسیاسانا

Matsyasana یا ژست ماهی باعث تقویت کمر و شکم می شود. این یک منحنی در گردن ایجاد می کند که به طور قابل توجهی برای تیروئید سودمند است. این آسانا باعث بالا رفتن روحیه و جوان شدن شما می شود. این آسانا به وضوح باعث انعطاف پذیری ستون فقرات می شود ، اما همچنین باعث بهبود ایمنی بدن می شود. آنها می گویند اگر این آسانا را مرتباً تمرین کنید ، هرگز دچار سکته مغزی نخواهید شد.

 

9. بالاسانا یا ژست کودک

بالاسانا یا ژست کودک
بالاسانا یا ژست کودک

بالاسانا ژستی م effectiveثر در یوگا برای بهبود ایمنی بدن است. این عضلات شکم را تون می کند ، بنابراین روند دفع زباله و همچنین روند هضم را بهبود می بخشد. این باعث کمر و ستون فقرات می شود زیرا بدن شما را کاملاً شل می کند.

 

آیا تا به حال برای بهبود ایمنی و انعطاف پذیری یوگا تمرین کرده اید؟ مصونیت و انعطاف پذیری ممکن است ارتباط مستقیمی نداشته باشد ، اما هر دو برای سلامتی عالی یکپارچه هستند. وقتی یوگا تمرین می کنید ، هر دو عامل مورد توجه قرار می گیرند و بهبود می یابند. انعطاف پذیری و ایمنی شما به اندازه کافی نیست یا نه ، فکر خوبی است که امروز تمرین یوگا را شروع کنید. به هر حال ، پیشگیری همیشه بهتر از درمان است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *