چگونه با افسردگی شبانه کنار بیاییم؟

چگونه با افسردگی شبانه کنار بیاییم؟

افسردگی یک اختلال خلقی است که همراه با علائم احساسی و جسمی است که زندگی روزمره شما را مختل می کند. تخمین زده می شود که 16 میلیون بزرگسال آمریکایی تنها در سال گذشته دچار افسردگی شده اند. در این مقاله از بخش سلامت مجله اینترنتی وبگردون به نحوه مقابله با افسردگی شبانه می پردازیم.

بررسی اجمالی

هر کس افسردگی را متفاوت تجربه می کند. برخی از افراد علائم افسردگی خود را در شب افزایش چشمگیری می دهند. آنها ممکن است علائم بیشتری را تجربه کنند، یا علائم آنها بر شدت آنها افزوده شود. افسردگی شبانه همچنین می تواند بی خوابی ایجاد کند یا بدتر کند، زیرا شما را بیشتر بیدار نگه می دارد یا خوابیدن را دشوارتر می کند.

در اینجا آنچه شما باید بدانید و نکاتی در مورد چگونگی کنار آمدن با آنها آمده است:

 

 علائم افسردگی در شب

تجربه افسردگی در شب ممکن است علائم مختلفی برای افراد مختلف داشته باشد. برخی از افراد ممکن است شدت علائم افسردگی خود را افزایش دهند. دیگران ممکن است در شب احساس افزایش انزوا، ناامیدی و پوچی را تجربه کنند.

افکار مسابقه ای و آشفتگی نیز ممکن است رخ دهد که می تواند منجر به مشکل در خواب شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد علائم افسردگی، یک لیست کامل را در اینجا بررسی کنید.

 

 چه چیزی باعث افسردگی در شب می شود؟

دلایل متعددی وجود دارد که می تواند باعث افزایش افسردگی در شب شود. یکی از دلایل متداول افزایش، عدم وجود حواس پرتی است. در طول روز، برای برخی افراد – به ویژه کسانی که افسردگی خفیف یا متوسطی دارند – کمی راحت تر است که خود را مشغول کنند. کار، مدرسه یا فعالیتهای اجتماعی در طول روز به عنوان عامل حواس پرتی عمل می کنند. اما شب ها، وقتی به خواب می روید، چیزی جز شما و افکار شما وجود ندارد.

محققان به بررسی موارد دیگری پرداخته اند که می تواند علائم افسردگی شبانه ما را افزایش دهد. طبق تحقیقات سال 2013 بر روی حیوانات، نورهای روشن (به ویژه آبی و سفید) در شب نه تنها می تواند ما را بیدار نگه دارد، بلکه ممکن است علائم افسردگی را نیز افزایش دهد. در این مطالعه، حتی روشن کردن تلویزیون در یک اتاق تاریک سطح کورتیزول حیوان را افزایش داده و تغییراتی در هیپوکامپ آنها ایجاد کرده است که هر دو می توانند علائم افسردگی را افزایش دهند.

همچنین تصور می شود که اگر ریتم شبانه روزی شما مختل شود، ممکن است افسردگی شما ایجاد شود یا علائم شما بر شدت آنها افزوده شود. یک مطالعه در سال 2009 دریافت که افزایش نور مصنوعی می تواند به طور قابل توجهی ریتم شبانه روزی ما را مختل کرده و باعث ایجاد یا افزایش اختلالات خلقی مانند افسردگی شود.

 

 نکاتی برای مقابله

خوشبختانه راه های مختلفی برای مقابله با افسردگی وجود دارد که در شب رخ می دهد یا شدت آن افزایش می یابد. برای علائم افسردگی، صرف نظر از زمان بروز آنها، باید برنامه درمانی تجویز شده توسط پزشک را حفظ کنید. این شامل مصرف داروهای شما می شود، حتی زمانی که احساس خوبی دارید.

اگر علائم افسردگی برای شما جدید است یا در حال حاضر تحت درمان نیستید، باید برای ملاقات با پزشک وقت بگیرید. آنها می توانند به شما تشخیص دهند و به شما کمک کنند تا درمان مناسب را پیدا کنید.

برای مدیریت افسردگی شبانه، ممکن است برخی از این نکات را برای کمک به بهبود علائم خود از بدتر شدن در شب در نظر بگیرید:

  • حداقل دو ساعت قبل از خواب آرام شوید. این باعث می شود بدن شما شروع به کند شدن کند و برای خواب آماده شود. خواب خوب برای سلامتی و رفاه عمومی مهم است.
  • کار و هر چیزی را که استرس زا است بیرون از اتاق خواب نگه دارید. این می تواند به فضای خواب شما آرامش بخش تر و مثبت تر شود. اگر می توانید اتاق خواب خود را به یک اتاق بدون صفحه تبدیل کنید.
  • فعالیت های رفع استرس را تمرین کنید. فعالیتهای آرامبخش که استرس را از بین می برد مانند نقاشی یا پختن آگاهانه می تواند به شما در مقابله با افسردگی در شب کمک کند. یوگا و مدیتیشن نیز می توانند به شما در کاهش استرس قبل از خواب کمک کنند.
  • از نمایشگرهای روشن خودداری کنید. سعی کنید حداقل دو ساعت قبل از خواب به هیچ صفحه نمایش روشن نگاه نکنید و تا آنجا که ممکن است چراغ ها را کم نور کنید.
  • مصرف الکل و کافئین را محدود کنید. هر دوی اینها می توانند علائم افسردگی را افزایش دهند. کافئین در اواخر روز نیز می تواند خواب شما را مختل کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *