شرایطی که می تواند زندگیتان را تغییر دهد!

شرایطی که می تواند زندگیتان را تغییر دهد!

بعضی بیماری ها و شرایط میتواند باغث تغییر زندگی انسان شود. نعمت سلامتی، بزرگترین نعمتی است که خداوند به انسان عطا کرده. و همواره باید به خاطر آن شکر گذار باشیم. در این مقاله از بخش سلامت مجله اینترنتی وبگردون به بررسی شرایطی که می تواند زندگیتان را تغییر دهد میپردازیم.

بیماری های شخصیتی

این همه راه هایی است که شما فکر می کنید ، احساس می کنید و عمل می کنید – این چیزی است که شما را خوب می کند. این عادت ها ، عجیب و غریب ها و نحوه واکنش شما به دنیای اطراف شما است. حتی اگر خلق و خوی شما تغییر کند و در طول سال ها یاد بگیرید و رشد کنید، هنوز همه چیز به شما اطمینان خاصی دارد. اما برخی از شرایط سلامتی می تواند بر شخصیت شما تأثیر بگذارد و شما را وادار کند که به روشی غیرعادی از نظر شما عمل کند.

 

بیماری آلزایمر

این بیماری بر روی تفکر ، قضاوت ، حافظه و تصمیم گیری شما تأثیر می گذارد. این می تواند به شما احساس گیجی دهد و عملکرد شما را تغییر دهد. در اوایل ، ممکن است مضطرب شوید یا به راحتی اذیت شوید. با گذشت زمان، می تواند اثرات جدی تری داشته باشد. یک فرد شیرین و متفکر ممکن است رئیس و خواستگار شود. یا کسی که قبلاً زیاد نگران بود یا به راحتی تحت فشار قرار می گرفت ، ممکن است آسان گیر و محتوا باشد.

 

زوال عقل با بدن لوئی

بعد از آلزایمر، این نوع بعدی رایج ترین نوع زوال عقل است. انبوهی از پروتئین های غیرمعمول، به نام بدن Lewy، در مناطقی از مغز شما ایجاد می شوند که حافظه، حرکت و تفکر را کنترل می کنند. بنابراین هم از نظر روحی و هم جسمی بر شما تأثیر می گذارد. افرادی که به آن مبتلا هستند، منفعل تر می شوند و احساسات کمی نشان می دهند و علاقه خود را به سرگرمی ها و فعالیت های دیگر از دست می دهند.

 

بیماری پارکینسون

اگرچه ممکن است کمی لرزش در دست شما شروع شود ، پارکینسون در نهایت می تواند بر نحوه راه رفتن ، صحبت کردن ، خوابیدن و فکر کردن تأثیر بگذارد. حتی در اوایل ، می تواند منجر به مواردی مانند وسواس در جزئیات کوچک یا یک بی احتیاطی ناگهانی شود. بعداً، ممکن است مانند گذشته غیبت داشته باشید یا اجتماعی نباشید. و ادامه دادن فکر در یک جهت دشوارتر می شود.

 

بیماری هانتینگتون

این یک بیماری است که شما با آن متولد شده اید، اما معمولاً در 30 یا 40 سالگی خود را نشان می دهد. به سلول های مغزی آسیب می رساند و بر تمام قسمت های زندگی شما تأثیر می گذارد. ممکن است به سختی فکر روشن داشته باشید، یا تا جایی که به دیوار برخورد کنید عصبانی شوید یا موارد اساسی مانند مسواک زدن را نادیده بگیرید. و حتی ممکن است از وقوع آن آگاهی نداشته باشید.

 

مولتیپل اسکلروزیس (ام اس)

با این شرایط، سیستم ایمنی بدن شما به اعصاب مغز و ستون فقرات حمله می کند. این می تواند از جمله مشکلات مثانه تا عدم توانایی راه رفتن مشکلاتی ایجاد کند. در بعضی موارد، می تواند منجر به احساس سرخوشی شود، جایی که خوشبختی شما فراتر از حد طبیعی است و با واقعیت ارتباط ندارد. همچنین می تواند باعث خنده یا گریه شود که به نظر می رسد خارج از کنترل است یا با احساس واقعی شما همخوانی ندارد.

 

بیماری تیرویید

تیروئید هورمون هایی ایجاد می کند که به بدن شما می گوید سرعت کار یا کندی کار دارد. اگر این مقدار زیاد از حد استفاده کند، می تواند احساس کند کسی روی پدال گاز پا زده است. ممکن است تحریک پذیر باشید، مضطرب باشید و تغییرات خلقی بزرگی داشته باشید. اگر به اندازه کافی از آن هورمون ها استفاده نکنید، ممکن است شخصیت شما مسطح به نظر برسد. ممکن است فراموشکار باشید و به سختی می توانید مسائل را مرور کنید. در صورت عدم درمان می تواند اثرات طولانی مدت بر مغز شما بگذارد.

 

تومور مغزی

تومور در لوب پیشانی مغز شما می تواند مناطقی را کنترل کند که شخصیت، احساسات، حل مشکلات و حافظه را کنترل می کنند. این می تواند احساس گیجی یا فراموشی در شما ایجاد کند. همچنین می تواند باعث نوسانات خلقی ، پرخاشگری شما یا تحریک افکار پارانوئید شود ، مانند اینکه فکر می کنید افراد در حالی که اصلا جالب نیستند “برای جلب شما هستند”.

 

انواع سرطان

تومورهای مغز و نخاع تنها مواردی نیستند که می توانند شخصیت را تحت تأثیر قرار دهند. اگر در غده هیپوفیز یک نوع سرطانی دارید که سطح هورمون های شما را کنترل می کند، این کار نیز انجام می شود. همچنین آدنوکارسینوما، که در سلول های تولید کننده مخاط و مایعات دیگر دریافت می کنید. می توانید آن را در سراسر بدن خود، از جمله پستان، روده بزرگ، ریه ها و پانکراس، دریافت کنید.

 

سکته

وقتی جریان خون به بخشی از مغز شما قطع می شود ، سلولهای آنجا اکسیژن کافی دریافت نمی کنند و شروع به مرگ می کنند. این عوارض به مدت زمان سکته مغزی و محل مغز بستگی دارد. ممکن است نتوانید برخی از قسمت های بدن خود را حرکت دهید و از برخی جهات می تواند شخصیت شما را تغییر دهد. ممکن است صبر و تحمل خود را راحت تر از دست دهید، تغییرات جدی خلق و خوی داشته باشید، یا تکانشی بیشتر از آنچه قبلاً انجام داده اید عمل کند.

 

آسیب تروماتیک مغز

پس از ضربه جدی به سر ، تغییر در شخصیت می تواند یک علامت پنهان باشد که با گذشت زمان اتفاق می افتد. در موارد جدی تر، ممکن است شما مانند یک فرد متفاوت به نظر برسید، کارهایی را که هرگز در گذشته نداشته اید می گویید یا انجام می دهید.

 

افسردگی

با روشن شدن، این به همه قسمت های زندگی شما می رسد. این امر نه تنها بر روحیه شما تأثیر می گذارد، بلکه بر انواع چیزهایی که درباره آنها فکر می کنید، حافظه و نحوه تصمیم گیری شما تأثیر می گذارد. این نحوه تفکر شما درباره جهان پیرامون شما را تغییر می دهد. این می تواند در زنان و مردان بسیار متفاوت باشد. زنان اغلب احساس بی ارزشی، غم و گناه می کنند، در حالی که مردان تمایل دارند احساس خستگی، تحریک و عصبانیت کنند.

بیشتر بخوانید: هر آنچه در مورد افسردگی باید بدانید!

 

اختلال وسواس فکری عملی

این وضعیت (OCD) باعث می شود احساس اضطراب کنید و فکر کنید و اصرار می کند که نمی توانید جلوی آن را بگیرید. به عنوان مثال، ممکن است دستان خود را بارها و بارها بشویید. ممکن است خیلی به خودتان شک کنید و برای انجام کارهای ساده مدت زمان زیادی را صرف کنید. اگر کسی از شما انتقاد کند، می تواند بدتر شود ، زیرا این اضطراب شما را تغذیه می کند.

 

اختلال دو قطبی

این باعث تغییر روحیه می شود. و در صورت عدم کنترل و درمان آسیب های زیادی به فرد و اطرافیان وارد میکند.

بیشتر بخوانید: اختلال دو قطبی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *