10 تمرین موثر یوگا برای رفع اضطراب, استرس
5 تمرین برتر موثر یوگا برای مبتدیان,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
5 تمرین برتر موثر یوگا برای مبتدیان
۱۴۰۰-۰۲-۲۹
5 تمرین تنفس عمیق پرانایاما,وبگردون,مجله اینترنتی وبگردون
5 تمرین تنفس عمیق پرانایاما
۱۴۰۰-۰۲-۳۰

10 تمرین موثر یوگا برای رفع اضطراب

شلوغی زندگی برای بسیاری از ما به دلیل جدی استرس و اضطراب تبدیل شده است. شما اغلب می توانید استرس را از طریق خطوط نگرانی روی پیشانی که در چهره نشان داده می شود، مشاهده کنید. بیایید ابتدا درک روشنی از اضطراب داشته باشیم. در این مقاله از بخش یوگا مجله اینترنتی وبگردون به بهترین تمرینات یوگا برای رفع اضطراب و استرس می پردازیم.

اضطراب چیست؟

به طور کلی، اضطراب نوعی اختلال است که ترس، نگرانی، دلهره و عصبی بودن را تحریک می کند.

این احساسات بیشتر بر نحوه رفتار ما تأثیر می گذارند و در صورت طولانی شدن می توانند از نظر جسمی نیز بر ما تأثیر بگذارند. اضطراب ناراحت کننده است و گرچه علائم خفیف ممکن است عواقب جدی نداشته باشد، اما اضطراب شدید می تواند تأثیر عمده ای در زندگی روزمره ما داشته باشد.

افراد وقتی با چالشی روبرو می شوند می توانند  به صورت کلی حالت نگرانی داشته باشند. این طبیعی است. این نگرانی باعث نگرانی در خواب یا فعالیتهای روزمره شما می شود. اضطراب زمانی اتفاق می افتد که واکنش شما متناسب با آنچه معمولاً هنگام مواجه شدن با یک وضعیت انتظار می رود نباشد.

بیشتر بخوانید: مراقبه ذن و مزایای آن

 

یوگا چگونه به رفع اضطراب کمک می کند؟

یوگا به ما امکان می دهد نفس بکشیم و حرکت کنیم، سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال می کند تا بدن و روان را آرام کند. در طول یوگا، بدن تنش را آزاد می کند و به عضلات اجازه می دهد تا شل شوند. فعال شدن سیستم عصبی پاراسمپاتیک به آزادسازی اندورفین نیز کمک می کند، در غیر این صورت هورمون های شاد شناخته می شود. تمرین آسانا یوگا یا تنفس پرانایاما می تواند به تسکین استرس و اضطراب کمک کند. در اینجا چند حالت آسان آورده شده است که می توانید با آنها شروع کنید.

 

10 تمرین برتر یوگا برای اضطراب و تسکین استرس

  • اوستراسانا
  • ستو باندهاسانا
  • بدا کوناسانا
  • پاسچیموتاناسانا
  • دنداسانا
  • اوتیتا تریکوناسانا
  • مارجاریاسانا
  • بالاسانا
  • دنوراسانا
  • شاواسانا

 

1. اوستراسانا یا Ustrasana

10 تمرین موثر یوگا برای رفع اضطراب

10 تمرین موثر یوگا برای رفع اضطراب

اوستراسانا می تواند استرس را آزاد کرده و گردش خون را در سراسر بدن افزایش دهد. گردش خون مناسب به معنای اکسیژن بیشتر است که به بهبود ذهن و بدن کمک می کند.

بیشتر بخوانید: 5 تمرین برتر موثر یوگا برای مبتدیان

 

2. Setu Bandhasana

 

درست مثل Ustrasana، این آسانا همچنین گردش خون بهتر در بدن را امکان پذیر می کند. جلوی ستون فقرات و قلب باز می شود ، به آرامش ذهن و کاهش استرس کمک می کند. Backbend ها، به طور کلی، همچنین می توانند بسیار انرژی زا باشند!

بیشتر بخوانید: 6 تمرین موثر یوگا برای افزایش وزن

 

3. بددا کوناسانا

این حالت اولیه یوگا ران داخلی و کشاله ران را کش می دهد. صاف نگه داشتن ستون فقرات در حالی که اجازه می دهید رانها شل شوند می تواند به رفع تنش در باسن، کشاله ران و پشت کمک کند.

بیشتر بخوانید:

 

4. پاسچیموتاناسانا یا Paschimottanasana

این خم به جلو نشسته به باز شدن پشت پاها و ستون فقرات کمک می کند. در این آسانا (و همه آساناها!) نفس عمیق بکشید تا ذهن آرام شود و بدن باز شود.

بیشتر بخوانید: 4 آسانا یوگا موثر برای بهبود سلامت روانی

 

5. دنداسانا

این آسانا به توسعه قدرت اصلی کمک می کند. ممکن است آسان به نظر برسد، اما می تواند به دلیل نفس کشیدن شما بسیار تحریک کننده باشد و هسته را درگیر کند تا ستون فقرات را به حالت ایستاده نگه دارد. پس از آزاد شدن وضعیت ، ستون فقرات شل شده و استرس آزاد می شود. برای رفع اضطراب این آسانای اساسی را تمرین کنید.

بیشتر بخوانید: 6 تمرین قدرتمند یوگا برای ساخت شکم شش تکه

 

6. اوتیتا تریکوناسانا

این آسانا یک ویژگی جالب دارد – تقابل نیرو. این ویژگی دو انرژی متضاد را متعادل می کند و به یافتن هم افزایی بین آنها کمک می کند. پیچ خوردگی و کششی که در آن ایجاد می شود به باز شدن ستون فقرات و از بین بردن اضطراب کمک می کند.

 

7. مارجاریاسانا

این اصطلاحاً Cat / Cow Cose نامیده می شود، ستون فقرات را شل می کند. این آسانای ساده می تواند انعطاف پذیری و گردش خون در ستون فقرات را بهبود بخشد و ذهن را آرام کند.

بیشتر بخوانید: 7 تمرین یوگا برای کاهش وزن

 

8. بالاسانا

بالاسانا ژست ترمیم کننده و آرام بخشی است که بدن را آرام و شاد می کند. کشش در پشت ستون فقرات را شل می کند. عضلات را تسکین می دهد و ممکن است درد پشت ، گردن و شانه ها را تسکین دهد. این وضعیت همچنین باعث باز شدن تاندون ها ، عضلات و مفاصل زانو می شود. ژست شبیه موقعیت جنین است و گفته می شود آرامش جسمی ، روحی و عاطفی موجود را فراهم می کند.

این ژست می تواند باعث افزایش مثبت و آرامش شود.

 

9. دنوراسانا

این آسانا شانه ها، قفسه سینه و گردن را باز کرده و باز می کند. باعث تقویت عضلات شکم و کمر می شود و باعث تقویت هسته می شود.

بیشتر بخوانید: یوگا چیست و چه فوایدی دارد؟

 

10. شاواسانا یا Shavasana

شاوانسانا یکی از بهترین حالت های یوگا برای کاهش اضطراب و افسردگی است. Shavasana امکان آرامش نهایی بدن و ذهن شما را فراهم می کند. بعد از یک تمرین سنگین که شامل کشش، پیچ خوردن، انقباض و وارونگی عضلات است، شاواسانا به بدن شما امکان استراحت و شارژ مجدد را می دهد. حتی در اغلب ماهیچه های غفلت شده نیز صرفاً در 5-10 دقیقه شاواسانا، مدتی برای ترک استرس خود وقت خواهید داشت.

یوگا اطلاعات عصبی و عضلانی زیادی را در اختیار سیستم عصبی قرار می دهد. شاواسانا به سیستم عصبی کمک می کند تا این اطلاعات را یکپارچه کرده و ذهن را قبل از پرش به روز آرام کند.

بیشتر بخوانید: 9 تمرین یوگا برای بهبود ایمنی و انعطاف پذیری

 

برای از بین بردن استرس و باز کردن ذهن، مرتبا یوگا تمرین کنید شروع یک تمرین روزانه با این آسان های ساده به شما در مدیریت فعالیت های روزمره، بدون استرس و اضطراب کمک می کند. هنگامی که ذهن و بدن شروع به آرامش می کنند، متوجه می شوید که می خواهید هر روز بیشتر تمرین کنید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *