10 راهکار برای ترک سیگار!
8 نکته ساده برای سالم نگهداشتن چشم!
8 نکته ساده برای سالم نگهداشتن چشم!
۱۴۰۰-۰۲-۲۲
7 اثر سیگار بر سلامت بدن و ذهن
7 اثر سیگار بر سلامت بدن و ذهن
۱۴۰۰-۰۲-۲۲

10 راهکار برای ترک سیگار!

سیگار کشیدن یکی از بدترین عادت هایی است که سلامتی را از بین می برد. تنباکو یکی از دلایل اصلی سرطان ریه است. در حقیقت، یک سوم سرطان های جهان به دلیل سیگار کشیدن است. سیگار و بیدیس به عنوان چسبنده سرطان نامیده می شوند. نیکوتین موجود در سیگار ماده اعتیاد آور است که باعث می شود فرد در معرض وسوسه فقط یک دود بیشتر قرار گیرد. ترک سیگار منجر به بهبود سلامتی، ثروت و کیفیت عمومی زندگی فرد می شود. در اینجا چند نکته برای ترک سیگار آورده شده است. در این مقاله از بخش سلامت مجله اینترنتی وبگردون به بررسی راهکارهایی برای ترک سیگار میپردازیم.

 

دلیل آن را بیرون بگذارید!

دلیل قانع کننده ای پیدا کنید تا بتوانید به قول خود در زمینه ترک سیگار پایبند باشید. این می تواند برای جلوگیری از سیگاری بودن منفعل در خانواده، به خصوص بچه ها، یا داشتن سلامتی بهتر یا جوانتر به نظر رسیدن و احساس جوان بودن باشد. فقط کافی است دلیل کافی برای ترک آن پیدا کنید تا نتوانید از واگن سقوط کنید.

 

یادآوری های سیگار را کنار بگذارید

زیرسیگاری ها، فندک ها و کارتن های سیگار را جمع کرده و در سطل آشغال بیندازید. نداشتن لوازم سیگار به شما کمک می کند تا سیگار را ترک کنید زیرا اگر چیزی نباشد که آن را پشتیبانی کند اشتیاق از بین می رود.

 

محیط خود را تمیز کنید!

پنجره ها را باز کنید، خانه خود را گردگیری کنید، ملحفه ها را عوض کنید، پرده های خود را تمیز کنید و فرش های خود را با جارو برقی پاک کنید. همه چیزهایی را که بوی تنباکو به آنها می رسد تمیز کنید. حتی بوی دود بیات می تواند اشتیاق شما را برانگیزد. به علاوه یک خانه تازه، قیاس شروع تازه را به شما ارائه می دهد.

 

با دکتر خود صحبت کنید!

سیگار کشیدن یک اعتیاد است. اگر از جانبازان سیگار کشیدن بوده اید ، بهتر است با پزشک خود در مورد علائم ترک و نحوه مقابله با آنها صحبت کنید. بسیاری از داروها، گروه های پشتیبانی و مراکز مشاوره وجود دارد که به افراد سیگاری کمک می کند تا این عادت را از بین ببرند.

 

ورزش بهترین دوست جدید شما است!

فعالیت بدنی شدید باعث آزاد شدن دوپامین می شود، همان ماده شیمیایی که استعمال سیگار در خون آزاد می کند. نه تنها این، ورزش بدن شما را تسریع می کند، تا با بهبود خود از آسیب سیگار شروع شود. ظرفیت ریه شما افزایش می یابد و قلب شما از شما تشکر می کند.

 

میان وعده مورد علاقه خود را انتخاب کنید!

وقتی فرد سیگار را ترک کند، منجر به افزایش قابل توجه اشتها می شود. یک میان وعده مورد علاقه خود را پیدا کنید که هم سالم باشد و هم خوشمزه و همیشه آن را با خود داشته باشید. هر زمان که تمایل به سیگار کشیدن دارید، آن را غرق کنید و منتظر بمانید تا ولع مصرف شود.

 

خود را هیدراته کنید!

نوشیدن مقدار کافی آب به بدن شما کمک می کند تا تعادل خود را سریعتر بازیابد. آب سم زدایی از نیکوتین را تسریع می کند و همچنین با افزایش اشتها مقابله می کند.

 

الگوی غذایی و نوشیدنی خود را رعایت کنید!

طعم سیگار با غذاهای خاصی مانند گوشت و کربوهیدرات تصفیه شده و نوشیدنی مانند الکل، کولا، چای و قهوه بهتر است. برعکس، پنیر، سبزیجات و میوه ها طعم خوشمزه ای برای سیگار به همراه دارند. خوردن بیشتر اینها و کمتر از همه مواردی که باعث تعارف سیگار می شود، به شما کمک می کند تا به عنوان یک فرد غیر سیگاری در یک مسیر سالم قرار بگیرید.

 

راهکارهایی برای کاهش ولع مصرف

یک ولع مصرف معمولاً بیش از پنج دقیقه طول نمی کشد. لیستی از فعالیت هایی که می توانید برای آن پنج دقیقه وحشتناک که تنها چیزی که می خواهید یک سیگار باشد انجام دهید. می توانید با قدم زدن کوتاه، دوش گرفتن سریع، گوش دادن به موسیقی یا خواندن، ذهن خود را از سیگار کشیدن رها کنید.

 

شرکت خوب

شرکتی که در خارج از خانه خود نگهداری می کنید بسیار به عادت های سیگار کشیدن کمک می کند. افراد غیر سیگاری بعنوان دوست بهترین شرط شما برای دوری از استعمال سیگار در جامعه هستند. بنابراین هنگام معاشرت در محل کار یا مهمانی ها، اطراف افراد غیر سیگاری را دور بزنید. متوجه خواهید شد که هوس خوردن شما فقط یک پف بیشتر است.

 

 

1 Comment

  1. هپی گفت:

    ممنون از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *