18 نکته برای مراقبت از موهای رنگ شده

18 نکته برای مراقبت از موهای رنگ شده

رنگ آمیزی موهای شما بسیار هیجان انگیز است. بسیاری از خانم ها دوست دارند با ایده رنگ آمیزی موهایشان بازی کنند. با این حال ، در اکثر مواقع ، آنها از ترس صدمه ای که رنگ ممکن است ایجاد کند ، ترجیح می دهند درست است ، هر نوع درمان شیمیایی که رنگ یا ساختار موهای شما را تغییر دهد احتمالاً آسیب می رساند. اما روش هایی وجود دارد که می تواند موهای شما را سالم نگه دارد در حالی که رنگ زیبایی را به رخ می کشد. در زیر لیستی از 18 نکته مهم در مراقبت از مو وجود دارد که برای حفظ موهای رنگ شده نیاز دارید.

نحوه مراقبت از موهای رنگ شده – 18 نکته

1. موهای خود را آماده کنید!

اگر می خواهید پس از رنگ آمیزی موهای شما سالم باشد ، باید ماه ها قبل موهای خود را برای آسیب دیدن آماده کنید. این شامل اطمینان از تغذیه و آبرسانی مناسب موها می باشد. حداقل 2 ماه قبل از برنامه ریزی برای رنگ آمیزی مو ، بازی چربی و ماسک مو را افزایش دهید. همچنین تریمهای منظم تهیه کنید و از وسایل گرم کننده خودداری کنید. اگر برای به دست آوردن رنگ دلخواه خود نیاز به سفید کردن مو دارید ، شب قبل از سفید کردن مو نارگیل را با فشار سرد به موهای خود بمالید. با این کار آسیب به ساقه های مو به حداقل می رسد.

2. رنگهای مناسب را انتخاب کنید!

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید ، مهم است که رنگ و سفید کننده مرغوب تهیه کنید تا موهای شما خیلی آسیب نبیند. اگر رنگ را با سفید کننده بلند می کنید ، اطمینان حاصل کنید که سازنده مناسبی برای رنگ موهای خود دریافت می کنید. به عنوان مثال ، استفاده از یک توسعه دهنده 40 حجم برای موهای بلوند می تواند سرخ شود. اگر موهای شما سبک است ، برای شروع ، یک توسعه دهنده 20 یا 30 حجم را انتخاب کنید. از محصولات محافظ مانند سازنده اوراق قرضه برزیلی استفاده کنید که در هنگام رنگ آمیزی مو ، آسیب را به حداقل برسانید. با رنگها ، همیشه مواردی را انتخاب کنید که فاقد مواد شیمیایی سخت مانند آمونیاک باشند.

3. دستورالعمل ها را دنبال کنید!

بسیار مهم است که شما یک آرایشگر خوب پیدا کنید که بداند چه کاری انجام می دهد. اگر در خانه موهای خود را می میرید ، همیشه ابتدا تست پچ را انجام دهید. دستورالعمل ها را با دقت بخوانید و اطمینان حاصل کنید که سفید کننده یا رنگ را بیش از زمان توصیه شده نمی گذارید. همچنین بهتر است کسی به شما کمک کند.

4. قبل از شامپو صبر کنید!

هنگامی که موهای خود را رنگ کردید ، سعی کنید حداقل 2 روز صبر کنید تا دوباره موهای خود را بشویید. این به تنظیم خوب رنگ کمک می کند و خونریزی رنگ را به حداقل می رساند. همچنین کمک می کند تا قبل از شستن موهایتان روغن بزنید زیرا روغن در اطراف ساقه موهای شما یک لایه محافظ ایجاد می کند و کمرنگ شدن آن کم می شود.

5. خسارت را خرد کنید!

همیشه بهتر است موهای خود را درست بعد از هرگونه پردازش، اصلاح کنید. آسیب پس از رنگ آمیزی مو اجتناب ناپذیر است و پیرایش قسمت های انتهایی آن مانع از گسترش این آسیب می شود. اگر از یک سبزه تیره به یک بلوند پلاتین در حال گذار هستید، آماده باشید تا مقدار قابل توجهی از طول را برید.

6. محصولات مناسب را دریافت کنید

موهای تازه رنگ در معرض آسیب و خونریزی قرار دارند. برای اطمینان از ماندگاری بیشتر رنگ و سالم ماندن موها، سرمایه گذاری در برخی از محصولات خوب محافظ رنگ بسیار مهم است. شامپوها و نرم کننده های محافظ رنگ در برابر یک لایه محافظ روی ساقه مو، که باعث می شود رنگ از خون خارج نشود. در حالی که بیشتر شامپوهای محافظت کننده از رنگ برای سایه های گرم رنگ کار می کنند، اگر سایه ای با رنگ خنک تر را انتخاب کرده اید، به دنبال یک شامپوی بدون رنگ و سولفات باشید. شامپوهای بدون سولفات همیشه گزینه خوبی هستند زیرا روغن طبیعی موهای شما را از بین نمی برد و همچنین رسوب ایجاد نمی کند و باعث تغییر رنگ مو می شود.

7. شستشوها را برش دهید

وقتی موهایتان را مرتبا می شویید ، بیشتر ریزش می کند بنابراین یکی از بهترین راه ها برای ماندگاری بیشتر ، کاهش شستشوها است. اگر موهای خود را 4 بار در هفته می شوید ، سعی کنید آنها را 2-3 بار کمتر کنید. این نه تنها به ماندگاری رنگ کمک می کند بلکه باعث حفظ روغن های طبیعی تولید شده توسط پوست سر شما می شود که باعث تغذیه مو می شوند.

8. با آب خنک بشویید!

شستن مو با آب داغ باعث بالا رفتن کوتیکول های لایه خارجی ساقه مو می شود. این منجر به کاهش رطوبت و وز شدن مو می شود. همچنین باعث می شود موهای شما بیشتر در معرض آسیب قرار بگیرند. یک روش موثر برای جلوگیری از این مسئله این است که همیشه موهای خود را با آب خنک بشویید. آب خنک کوتیکول شما را مهر و موم می کند ، وز را کنترل می کند و رنگ آن را در ساقه مو مهر می کند. اگر نمی توانید از دوش آب سرد استفاده کنید ، پس از دوش گرفتن ولرم موهای خود را با مقداری آب خنک بشویید.

9. یک شامپوی خشک خوب تهیه کنید!

در حالی که هنوز می توانید موهایتان را بین دوش آبکشی کنید ، سرمایه گذاری در یک شامپوی خشک خوب روش خوبی برای کشیدن زمان بین شستشوها است.

10. تهویه مطبوع مرخصی خوب تهیه کنید

نرم کننده های مرطوب حاوی سیلیکون هستند که یک لایه محافظ روی ساقه مو ایجاد می کنند. این کمک می کند تا آسیب خورشید به حداقل برسد و وز مو پس از پردازش را آرام می کند. آنها همچنین به محافظت از موهای شما در برابر صدمه ای که ابزارهای حالت دهنده گرما ایجاد می کنند، می باشند.

11. Can The Clarifying Shampoo

در حالی که شفاف سازی موهای شما حداقل یک بار در ماه باعث سلامت مو می شود، به زودی پس از رنگ آمیزی مو ، از روش های درمانی شفاف استفاده نکنید. مواد شوینده خشن و قوی نه تنها رنگ را از بین می برد بلکه باعث می شود موهای شما مانند یونجه احساس شود. بهتر است شامپوهای شفاف را کنار بگذارید تا زمانی که موهایتان سلامت خود را به دست آورد و رنگ آن کم و بیش از بین برود.

12. موهای خود را با درمان های نرم کننده مرطوب کنید

از دست دادن رطوبت و خشکی اثرات متداول در هنگام رنگ آمیزی مو است. تنها راه مقابله با این مشکل آبرسانی به موهای خود با استفاده از روش های درمانی نرم کننده است. بسته های شستشوی مشترک، روغن کاری و بسته بندی مو را در برنامه مراقبت از موهای خود بگنجانید. از مدت ها قبل از مواد تهویه مطبوع مانند موز، ماست، روغن زیتون و عسل به عنوان داروهای خانگی برای بهبود سلامت مو استفاده می شده است. بنابراین، یک بسته موی ساخته شده از این مواد ممکن است با تسکین خاصیت آبرسانی به آرامش وز، رفع آسیب و حفظ رطوبت کمک کند.

مواد لازم:

1 موز رسیده
1 قاشق غذاخوری روغن زیتون
ماست 1 قاشق غذاخوری
1 قاشق غذاخوری عسل

زمان پردازش

1 ساعت
روند

در یک کاسه ، موز کاملاً رسیده را له کنید تا کاملاً از توده خارج شود. برای این کار یک قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.
یک قاشق غذاخوری ماست و یک قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.
این ترکیب را از ریشه تا راهنمایی از طریق موهای خود استفاده کنید.
هنگامی که موهای شما کاملاً پوشیده شد ، بسته مو را حدود یک ساعت روشن بگذارید.
با شامپوی ملایم بدون سولفات و آب خنک ، شستشو را انجام دهید.
این کار را هفته ای یک بار تکرار کنید.

13. موهای خود را با پروتئین تغذیه کنید

عارضه جانبی دیگری که همراه با رنگ آمیزی مو ایجاد می شود ، آسیب پروتئینی است که به مو وارد می کند. شما می دانید که موهای شما وقتی شروع به کشیدگی و کنده شدن می کنند ، به شدت به پروتئین احتیاج دارند. همچنین ممکن است کمی مرطوب باشد. تنها راه برای رفع این مشکل تغذیه مو با پروتئین است. می توانید از درمان های پروتئین خریداری شده در فروشگاه یا ماسک های مو استفاده کنید.

تخم مرغ ها مملو از پروتئین هایی هستند که به تغذیه مو کمک می کنند. همچنین شواهد حکایتی حاکی از آن است که سس مایونز به آرام شدن موخوره و صاف شدن مو کمک می کند. بنابراین، استفاده منظم از این بسته مو ممکن است به ترمیم آسیب پروتئین و بازگرداندن سلامتی مو کمک کند. در اینجا یک ماسک ساده پروتئینی وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

مواد لازم:

1 تخم مرغ
2 قاشق غذاخوری سس مایونز

زمان پردازش

45 دقیقه
روند

در یک کاسه ، یک تخم مرغ کامل و دو قاشق غذاخوری سس مایونز را با هم بزنید تا مخلوط صافی بدست آورید.
شروع به کار دادن مخلوط در موهای خود کنید. بیشتر روی نوک موهای خود تمرکز کنید.
هنگامی که تمام موهایتان پوشیده شد ، بسته تخم مرغ را برای مدت 45 دقیقه بگذارید تا روشن باشد.
اقدام به شستن موهای خود با یک شامپوی ملایم بدون سولفات و آب خنک کنید.
این یکی را هفته ای تکرار کنید.

14. موهای خود را چرب کنید

در حالی که بسته های مو می توانند کمک زیادی به بهبود سلامت موهای شما کنند ، روغن کشی منظم نیز باید بخشی جدایی ناپذیر از برنامه های مراقبت از مو باشد. خواه استفاده از روغن به موهای شما قبل از خواب و هم صبح شستن آن باشد ، یا یک درمان کوتاه مدت با روغن داغ ، هیچ روال مراقبت از مو بدون چربی زدن کامل نخواهد بود.

روغن ها به مواد مغذی و رطوبت مو کمک می کنند. آنها همچنین یک لایه محافظ روی موهای شما ایجاد می کنند که از آن در برابر آفتاب و گرما محافظت می کند. مراحل زیر را دنبال کنید تا به خودتان یک درمان روغن داغ در خانه بدهید.

مواد لازم:

2-3 قاشق غذاخوری روغن حامل دلخواه (روغن نارگیل ، زیتون یا جوجوبا)
زمان پردازش

45 دقیقه
روند

روغن را برای چند ثانیه گرم کنید تا کمی گرم شود.
روغن گرم را به پوست سر خود ماساژ دهید و آن را تا نوک موهای خود کاهش دهید. بر روی نکات تمرکز کنید زیرا اینها آسیب دیده ترین قسمت ها هستند.
هنگامی که مو و پوست سر شما کاملاً پوشیده شد ، روغن را برای حدود 30-45 دقیقه بگذارید. در صورت تمایل ، می توانید یک شب آن را بگذارید.
اقدام به شستشوی روغن با شامپوی ملایم بدون سولفات و آب خنک کنید.
این کار را 2-3 بار در هفته انجام دهید.

15. بر روی حرارت راحت حرکت کنید

این یکی بسیار ساده است. همه می دانند که استفاده مداوم از ابزارهای حالت دهنده گرما می تواند صدمات قابل توجهی به موهای شما وارد کند (1). به زودی پس از رنگ آمیزی موهای خود ، سعی کنید استفاده از ابزارهای حالت دهنده گرما را کاهش دهید. بگذارید موهایتان به جای استفاده از سشوار ، در هوا خشک شوند. اگر چاره ای جز استفاده از آن ندارید ، در حالی که خشک کن را حداقل 15 سانتی متر از موهای خود دور نگه دارید ، از آن در محیط سرد استفاده کنید. به جای صاف یا فر کردن موهایتان ، چند مدل موی جدید را امتحان کنید. اگر چاره ای جز استفاده از گرما ندارید ، هرگز این کار را بدون استفاده از محافظ گرما انجام ندهید.

16. قبل از غوطه وری آماده شوید

کلر موجود در استخرها می تواند باعث تغییر رنگ موها و ضعیف شدن آنها شود (5). به همین دلیل است که انجام اقدامات احتیاطی قبل از شروع غوطه وری ضروری است. برای افراد مبتدی ، همیشه کلاه شنا بپوشید که مانع از خیس شدن آب موهای شما شود. برای برخی از محافظت بیشتر ، از نرم کننده مرطوب یا مقداری روغن نارگیل استفاده کنید که بین آب کلر و موهای شما سدی ایجاد می کند.

17. تریم های منظم را دریافت کنید

اگر هر 6-8 هفته موهای خود را کوتاه نکرده اید ، زمان شروع آن فرا رسیده است. از آنجا که پس از رنگ آمیزی موهای شما بسیار مستعد آسیب دیدگی است ، اصلاحات منظم برای حفظ سلامت مو و جلوگیری از گسترش آسیب بسیار مهم هستند. این امر همچنین به جلوگیری از انشعاب و شکستگی کمک می کند.

18. فضای لمسی خود را فاصله بگیرید

و سرانجام ، متوجه خواهید شد که به محض شروع به رنگ آمیزی مو ، متوقف کردن آن تقریباً غیرممکن می شود. آزمایش با رنگ ها و آزمایش ظاهر جدید می تواند بسیار سرگرم کننده باشد اما مهم است که به یاد داشته باشید که بیش از حد هر چیز ممکن است بد باشد. به موهای خود مدتی فرصت دهید تا بین لمس نفس بکشد و بیش از حد موهای خود را پردازش نکنید.

اکنون که می دانید چگونه از موهای رنگ شده مراقبت کنید ، منتظر چه چیزی هستید؟ رعایت این نکات ساده می تواند سلامت موهای رنگ شده شما را بازیابی و حفظ کند. وقتی به ماجراجویی بعدی برای مو می روید از این نکات به عنوان راهنما استفاده کنید. آنچه را که برای موهای خود ذخیره کرده اید ، در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

منبع