5 گام ساده برای جلوگیری از فشار خون بالا!

5 گام ساده برای جلوگیری از فشار خون بالا!

فشار خون بالا می تواند کشنده باشد و از این رو دانستن چگونگی کنترل آن مهم است. فشار خون بالا فشار خون بالای 140/90 میلی متر جیوه است. چنین قرائت بالایی فرد را در معرض خطر ابتلا به تعدادی از بیماری های جدی سلامتی، از جمله سکته مغزی و بیماری های قلبی قرار می دهد. دانستن مراحل ضروری برای کنترل فشار خون بالا در سطوح عالی کمک می کند. این مقاله از بخش سلامت مجله اینترنتی وبگردون را بخوانید تا با این پنج گام ساده بیشتر آشنا شوید.

درمان فشار خون بالا نیاز به تغییرات زیادی در سبک زندگی سالم دارد که باید بخشی از اهداف زندگی شخصی شما باشد. نکاتی را که در ا مقاه ذکر شده را دنبال کنید و سعی کنید آن را در عادت های روزمره خود بگنجانید. در این مقاله مراحل کنترل فشار خون بالا وجود دارد :

نمک را کم کنید!

هرچه سدیم موجود در بدن بیشتر باشد، فشار خون نیز بالاتر می رود. تصویب رژیم کم سدیم می تواند فشار خون را در حد طبیعی حفظ کند. محدود کردن به مصرف کل 1500 میلی گرم نمک در روز که به معنای عدم استفاده از غذاهای فرآوری شده است.

رژیم غذایی DASH

DASH مخفف کلمات Dietary Approaches to Stop Hypertension است. پیروی از رژیم DASH به معنی گنجاندن مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه، 4-5 وعده آجیل، دانه و حبوبات در رژیم غذایی است. در رژیم غذایی خود مقدار زیادی پروتئین را تشویق کنید و از مصرف چربی، شکر خودداری کنید. همچنین، مقدار زیادی غلات کامل در رژیم غذایی مانند نان قهوه ای، برنج، ماکارونی و غیره قرار دهید

به طور منظم ورزش کنید!

یکی از بهترین راه های کنترل فشار خون بالا، حفظ وزن بدن و موثرترین راه برای این کار، تحرک و تحرک است. ورزش به بهبود گردش خون، ظرفیت ریه و کارایی قلب کمک می کند.

بیشتر بخوانید: مزایای ورزش در خانه

مصرف دارو

اگر پزشک از شما خواسته است که داروهای bp خود را در ساعت خاصی مصرف کنید، آن را دقیقاً به موقع مصرف کنید. هرگز از دوز مصرفی خود صرف نظر کنید. برای کمک به تنظیم یادآوری های دوز، می توانید از برنامه های گوشی هوشمند استفاده کنید.

 

میزان و اعداد فشار خود را بدانید!

با انجام معاینه در کلینیک یا خانه، حتماً مرتباً فشار خون خود را چک کنید. بیشتر افراد هدف دارند فشار خون خود را در 140/90 میلی متر جیوه حفظ کنند اما لزوماً لازم نیست که در مورد همه باشد. با پزشک خود مشورت کنید و bp هدف را که باید حفظ کنید پیدا کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

جدا از همه اینها، سعی کنید استرس خود را نیز کنترل کنید. مراحل زیادی برای کنترل فشار خون بالا و پیروی از سبک زندگی آرام تر وجود دارد. یک مراسم صبحگاهی که با افکار مثبت و چای بابونه شروع می شود، می تواند تأثیر بسیار آرامی در طول روز داشته باشد.

 

سلب مسئولیت: اطلاعات موجود در این سایت فقط برای اهداف آموزشی است و قرار نیست جایگزینی برای درمان پزشکی توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی باشد. به دلیل نیازهای منحصر به فرد، خواننده باید با پزشک خود مشورت کند تا مناسب بودن اطلاعات را برای وضعیت خواننده تعیین کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *