8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

بچه ها فرشته های زمینی هستند که روحیه آزاد دارند. آنها تخیل واضحی دارند که آنها را به مکانهایی می برد که هرگز درک نخواهیم کرد. ذهن و اندام ظریف آنها باید با احتیاط رفتار و قالب گیری شود. و اینگونه است که یوگا وارد تصویر می شود. در این مقاله از بخش یوگا  مجله اینترنتی وبگردون به معرفی 8 تمرین جالب یوگا برای کودکان میپردازیم.


چرا یوگا یک تمرین عالی ذهن و بدن برای کودکان است؟

یوگا یک رژیم تمرینی منظم است که اثرات جوان کننده و آرام بخشی روی بدن و ذهن ما دارد. بچه های جوان احساسات متناقضی را تجربه می کنند و یوگا به آرامش آنها کمک می کند. آنها همچنین بسیار انعطاف پذیر هستند و بنابراین، عملی مانند یوگا به آنها کمک می کند تا بدن خود را به روش های مختلف انحراف دهند.

معمولاً وقتی یوگا در مهد کودک یا خانه آموزش داده می شود ، به شکل داستانی انجام می شود تا تخیل کودک را به خود جلب کند. ژست های موجود در یوگا کودکان اشکال کمی اصلاح شده از آساناهای سنتی است که به بهبود هماهنگی، تمرکز و تعادل کمک می کند. یوگا به آرامش کودکان کمک می کند و باعث اعتماد به نفس و نظم بیشتر آنها می شود.

یوگا در مهد کودک همچنین به کودکان کمک می کند تا آرام باشند. روحیه آنها را بهبود می بخشد و به آنها انگیزه می دهد تا در مدرسه عملکرد خوبی داشته باشند. مطالعات می گویند که یوگا باعث تحریک نوروژنز در مغز می شود که باعث افزایش کنترل شناختی در کودکان می شود.

هر روز 45 دقیقه یوگا مناسب برای کودکان آنقدر خوب است که آرامش درونی آنها را بهبود بخشد. این به آنها کمک می کند تا بهتر با یادگیری سریع کنار بیایند. یوگا برای بچه های مهد کودک ترکیبی از تنفس عمیق ، مراقبه ، آموزه های اخلاقی و ورزش است.
ژست های جالب یوگا که بچه ها دوست خواهند داشت:

 

1. آدو موخا سانواناسانا

8 تمرین جالب یوگا برای کودکان
8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

این ژن باعث جریان معکوس جریان خون می شود و بنابراین یک موقعیت عالی برای اکسیژن رسانی به بدن است. همچنین این حالت به حالت استراحت تبدیل می شود که به کودک در به دست آوردن ثبات کمک می کند. این یک پایگاه خانگی برای یوگا است و وقتی کودک آسانا را انجام می دهد، باید از طریق دست و پایش کاملاً زمین شود. بچه ها هر چه بیشتر در این آسانا تلاش کنند، ذهن آنها از سرگردانی آزاد منع می شود.

این ژست شبیه یک تونل است و یک داستان دوست داشتنی که در اطراف چیزها یا حیواناتی که می توانند از آن عبور کنند می چرخد ​​ذهن کودک را فریب می دهد. همچنین می توان از داستان کشش سگ برای آموزش این آسانا استفاده کرد.

 

2. ورکساسانا

8 تمرین جالب یوگا برای کودکان
8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

این آسانا به کار بر روی حس تعادل کمک می کند و همچنین ذهن را آرام می کند. حفظ تعادل در این حالت به سفت شدن هسته و تمرکز زیاد نیز نیاز دارد. کودکان به سختی می توانند ذهن خود را آرام کنند و از درون تمرکز کنند. این آسانا ذهن و دهان را راحت می کند و هنگام نفس کشیدن و بیرون آمدن از طریق بینی همه چیز را در جای خود نگه می دارد.

داستان یک درخت ریشه دار قدیمی و همراهی ایده آل با این آسانا.

بیشتر بخوانید: 7 تمرین یوگا برای خواب راحت

 

3. تاداسانا

8 تمرین جالب یوگا برای کودکان
8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

این یکی از آن ژست های قدرتمند یوگا است. این بسیار ساده است، و با این حال، به شما نور، قدرت و آرامش می بخشد.

داستان نظم و انضباط یک سرباز یک جفت ایده آل با این آسانا است.

 

4. آناندا بالاسانا

8 تمرین جالب یوگا برای کودکان
8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

آناندا بالاسانا یا ژست Happy Baby برای کودکان یک آسانای دوست داشتنی است. این آسانا باعث کاشت استخوان دنبالچه روی زمین می شود، که بیشتر ستون فقرات را ماساژ داده و در صورت لزوم تراز می کند. این آسانا همچنین یک بازکن مفصل ران مفصل مناسب است، که آن را برای بچه ها ایده آل می کند.

این آسانا را می توان هنگام بازی با کودک انجام داد.

بیشتر بخوانید: 7 تمرین عالی یوگا برای درمان سینوزیت

 

5. بادها کوناسانا

8 تمرین جالب یوگا برای کودکان
8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

Cobbler Pose یا Baddha Konasana یک مفصل بازکن بزرگ است. همچنین باعث کشش مچ پا در کودک می شود. از آنجا که این آسانا به یک کتاب باز شباهت دارد، می توان هنگام آموزش نحوه انجام آسانا به کودک، آن مراجعه را انجام داد.

 

6. بالاسانا

8 تمرین جالب یوگا برای کودکان
8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

Balasana یا ژست کودک مکانی امن برای کودک است. این یک حالت زمینی است که ذهن را آرام می کند و همچنین به عنوان یک حالت ترمیمی نیز عمل می کند. هنگام انجام ژست باید اطمینان حاصل کنید که در آرامش و سکوت به سر می برید تا بچه ها نیز از آن به عنوان مرجع استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: 20 نکته ای که باید قبل از شروع تمرین یوگا بدانید!

 

7. سوخاسانا

8 تمرین جالب یوگا برای کودکان
8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

سوخاسانا یا ژست مدیتیشن یک فشار شکن عالی است. به کودک آرامش می دهد و بدن را کاملاً آرام می کند.

داستان یک مقدس یا بودا هنگام آموزش این آسانا به کودک خوب کار خواهد کرد.

 

8. دنوراسانا

8 تمرین جالب یوگا برای کودکان
8 تمرین جالب یوگا برای کودکان

Dhanurasana یا کمان تعظیم وضعیت بدن کودک را بهبود می بخشد زیرا کل بدن کوچک آنها را می کشد و همچنین عضلات پشت را تقویت می کند. این آسانا را می توان به عنوان یک چالش برای کودکان انداخت. آنها آرزو خواهند کرد که آن را کامل کنند.

 

بچه ها عاشق یوگا هستند، به خصوص وقتی یوگا با یک داستان آموزش داده شود. ایده بسیار خوبی است که این روش باورنکردنی را معرفی کنید در حالی که آنها هنوز بسیار جوان و لطیف هستند. ذهن آنها را تیزتر می کند و بدن آنها را به روشهایی که هرگز امکان آن را نمی دانید تقویت می کند. به آنها عادت کنید، و شکوفایی آنها را ببینید.

بیشتر بخوانید: 9 تمرین یوگا برای بهبود ایمنی و انعطاف پذیری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *