8 دمنوش عالی برای درد های قاعدگی

8 دمنوش عالی برای درد های قاعدگی

گرفتگی متوسط ​​یک قسمت طبیعی از قاعدگی شما است. با این وجود، این گرفتگی ها دردناک هستند و می توانند زندگی عادی را مختل کنند. برخی از زنان به جای استفاده از داروهای بدون نسخه، برای تسکین گرفتگی عضلات به طور طبیعی به چای روی می آورند. در این مقاله از بخش نوشیدنی ها و سلامت جسمی مجله اینترنتی وبگردون به 8 دمنوش عالی برای درد های قاعدگی میپردازیم.

برخی تحقیقات از استفاده از چای های خاص برای گرفتگی قاعدگی و نفخ و ناراحتی مربوط به دوره قاعدگی شما پشتیبانی می کند. هنوز، به طور کلی، شواهد نسبتاً ضعیفی هستند.

با این گفته، ممکن است شخصاً متوجه شوید که برخی از این چای ها به کاهش گرفتگی یا درد شما کمک می کنند. از آنجا که مصرف همه آنها بی خطر است، ممکن است ارزش امتحان را داشته باشد.

در ادامه 8 چای آورده شده است که ممکن است به گرفتگی قاعدگی کمک کند.

 

1. چای برگ تمشک قرمز

چای برگ تمشک قرمز از برگ گیاهان تمشک درست می شود. طعم ملایمی دارد که شبیه طعم چای سیاه است. طعم تمشک ندارد. مردم از آن برای اهداف مختلفی در ارتباط با سلامت زنان استفاده می کنند، مانند توانایی گزارش شده آن در تحریک انقباضات رحمی.

منابع حدیثی می گویند که ممکن است به تقویت رحم کمک کرده و آن را قویتر کند. با این حال، انقباضات رحمی علت گرفتگی قاعدگی است، بنابراین اگر اینگونه باشد، چای برگ تمشک قرمز ممکن است گرفتگی عضلات شما را بدتر کند.

با این وجود، علی رغم سابقه طولانی استفاده از آن، در واقع تحقیقات زیادی برای حمایت از استفاده از چای برگ تمشک قرمز برای سلامت زنان انجام نشده است. یکی از جدیدترین مطالعات حیوانی در مورد اثرات چای برگ تمشک قرمز نشان داد که هیچ تاثیری بر انقباضات رحمی موش ها ندارد.

با این حال، بسیاری از گزارش های حکایتی آنلاین از زنان وجود دارد که ادعا می کنند چای برگ تمشک قرمز باعث کاهش گرفتگی عضلات آنها می شود.

خلاصه

شواهد زیادی در مورد تأثیر چای برگ تمشک در گرفتگی های قاعدگی در دسترس نیست. یک مطالعه روی موش ها نشان داد هیچ تاثیری ندارد. با این حال، منابع حکایتی بیان می کنند که ممکن است انقباضات رحمی را تحریک کند. تحقیقات بیشتری لازم است.

 

2. چای زنجبیل

چای زنجبیل از ریشه تند و تند زنجبیل تهیه می شود. مردم سالها از زنجبیل برای اهداف آشپزی و دارویی استفاده کرده اند. امروزه این یک داروی خانگی است که معمولاً برای انواع بیماری ها از جمله گرفتگی های قاعدگی توصیه می شود. از آنجا که خاصیت ضد التهابی و تسکین دهنده درد دارد ، ممکن است به درد و نفخ نیز کمک کند.

یک بررسی از 7 مطالعه شامل بیش از 600 زن نشان داد که به نظر می رسد مصرف 750-2000 میلی گرم پودر زنجبیل در طی 3-4 روز اول دوره خود به کاهش درد دوره کمک می کند.

مطالعه دیگری که روی 168 دانشجوی دختر انجام شد، خاطر نشان کرد که مصرف 200 میلی گرم زنجبیل در هر 6 ساعت به اندازه داروی نوافن که ترکیبی از ایبوپروفن، استامینوفن و کافئین است، در کاهش درد قاعدگی موثر است.

خلاصه

مطالعات نشان داده است که داروهای مختلف زنجبیل ممکن است به کاهش نفخ و تسکین درد قاعدگی کمک کند. با این حال، هیچ مطالعه ای به طور خاص تأثیر چای زنجبیل بر گرفتگی های قاعدگی را بررسی نکرده است. تحقیقات بیشتری لازم است.

 

3. چای بابونه

چای بابونه از گل های خشک بابونه ساخته شده و طعمی گل و ملایم دارد. اگرچه به نظر نمی رسد که تأثیر مستقیمی در گرفتگی های قاعدگی داشته باشد، اما ممکن است به خواب بهتر و کاهش خستگی کمک کند. علاوه بر این، یک مطالعه بر روی بیش از 1000 دانشجوی دختر دانشگاه نشان داد که خواب بی کیفیت با مشکلات قاعدگی شدیدتری همراه است.

یک مطالعه کوچک بر روی 118 زن از هفته منتهی به پریود تا شروع پریود بعدی، 3 بار در روز 250 میلی گرم بابونه مصرف کرده اند. مصرف بابونه منجر به خونریزی قاعدگی کمتری در مقایسه با دارونما شد.

خلاصه

هیچ مدرکی وجود ندارد که چای بابونه باعث کاهش گرفتگی قاعدگی به طور خاص شود. با این حال، ممکن است به خواب بهتر کمک کند. دانشمندان باید تحقیقات بیشتری در مورد تأثیرات آن در گرفتگی های قاعدگی انجام دهند.

 

4. چای نعناع فلفلی

چای نعناع از برگ گیاه نعناع تهیه می شود. نعناع فلفلی سرشار از منتول است ، یک ترکیب با بوی قوی که چندین مزیت بالقوه سلامتی همراه با احساس خنک کننده آن را ارائه می دهد.

بسیاری از افراد از روغن ضروری نعناع به عنوان دارویی خانگی برای دردهای دستگاه گوارش استفاده می کنند، خصوصاً مربوط به سندرم روده تحریک پذیر (IBS). منتول موجود در روغن نعناع به کاهش اسپاسم عضلات صاف، کاهش گرفتگی های دردناک معده کمک می کند.

اگرچه هیچ مدرکی دال بر استفاده از نعناع فلفلی برای گرفتگی های قاعدگی وجود ندارد، اما منابع حکایتی می گویند که منتول ممکن است به کاهش انقباضات رحمی کمک کند و در نتیجه گرفتگی عضلات را کاهش دهد. با این حال، دانشمندان نمی دانند که آیا مقادیر کم منتول در چای نعناع، به ویژه پس از هضم و جذب، بر رحم تأثیر می گذارد.

خلاصه

برخی شواهد نشان می دهد که روغن نعناع ممکن است به تسکین گرفتگی معده و دردهای دستگاه گوارش کمک کند ، اما هیچ مدرکی استفاده از آن برای گرفتگی های قاعدگی را تأیید نمی کند. دانشمندان باید تحقیقات بیشتری در این مورد انجام دهند.

 

5. چای دارچین

چای دارچین از دارچین خشک استفاده شده در تهیه ، طعم شیرین و ملایم تند و گرم دارد. برخی شواهد نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش التهاب کمک کند ، که ممکن است نفخ ناراحتی را که اغلب با چرخه قاعدگی همراه است کاهش دهد.

دارچین همچنین ممکن است به مدیریت سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) کمک کند، که با تنظیم ضعیف قند خون و بی نظمی قاعدگی مشخص می شود.

 

خلاصه

دارچین ممکن است به کاهش التهاب و مدیریت PCOS کمک کند. با این حال، دانشمندان باید تحقیقات بیشتری در مورد تأثیر چای دارچین بر گرفتگی های قاعدگی انجام دهند.

بیشتر بخوانید: قاعدگی دردناک: علل، درمان های کاربردی

 

6. چای سبز

چای سبز از برگهای خشک Camellia sinensis که پیر نشده اند تهیه می شود. در مقابل ، مردم از برگهای خشک و پیر چای سیاه درست می کنند. چای سبز رنگ کم رنگی دارد و طعمی ملایم خاکی و گلی دارد. این هزاران سال بخشی از داروهای گیاهی سنتی در چین بوده است.

چای سبز پر از ترکیبات آنتی اکسیدانی است و دارای برخی اثرات ضد التهابی است که ممکن است به کاهش نفخ شکم کمک کند. این ماده همچنین حاوی ترکیب L-theanine است، که مطالعات نشان می دهد ممکن است به شما در احساس آرامش و آرامش بیشتری کمک کند. یک مطالعه شامل 1183 زن همچنین نشان داد که نوشیدن چای سبز در مقایسه با نوشیدن انواع دیگر چای با کاهش درد قاعدگی همراه است.

خلاصه

چای سبز مقدار زیادی آنتی اکسیدان سالم و دارای خواص ضد التهابی ارائه می کند و حاوی ترکیبی است که باعث می شود شما احساس آرامش کنید. یک مطالعه نشان داد زنانی که چای سبز می نوشیدند ، درد قاعدگی آنها کاهش یافته است.

 

7. چای آویشن

آویشن یک گیاه آشپزی محبوب است که ممکن است تعدادی از فواید سلامتی را نیز فراهم کند. این یک طعم خاکی و قوی دارد که چای خوشمزه ای درست می کند که مردم در بعضی از نقاط جهان معمولاً از آن لذت می برند.

یک تحقیق در 252 نوجوان اتیوپیایی نشان داد که نوشیدن چای آویشن با کاهش 2/63 دردی در قاعدگی همراه است. با این حال، این یک مطالعه کوچک بود، و سایر مطالعات نتایج آن را تکرار نکرده اند.

خلاصه

یک مطالعه کوچک نشان می دهد که چای آویشن ممکن است در گرفتگی قاعدگی کمک کند. با این حال ، دانشمندان باید تحقیقات بیشتری در مورد این اثرات بالقوه انجام دهند.

 

8. چای اولانگ

چای اولانگ تلاقی بین چای سبز و چای سیاه است و برخی از مزایای بالقوه سلامتی هر دو را ارائه می دهد. برگها خشک شده و تا حدی پیر می شوند، در نتیجه چای ای ایجاد می شود که می تواند از زرد کمرنگ تا نارنجی رنگی داشته باشد و طعم آن مانند ترکیبی از چای سبز و سیاه باشد.

همان مطالعه ای که نشان داد چای سبز با کاهش درد قاعدگی مرتبط است، همچنین ارتباط کمی ضعیف تری بین چای اولانگ و کاهش درد قاعدگی پیدا کرد.

خلاصه

چای اولانگ ممکن است با کاهش درد قاعدگی همراه باشد ، اما دانشمندان باید تحقیقات بیشتری در مورد این اثرات بالقوه انجام دهند.

بیشتر بخوانید: باید و نباید های غذایی در طول پریود

 

نکات منفی و اقدامات احتیاطی

تحقیقات بسیار کمی برای پشتیبانی از توانایی هر یک از این چای ها در کاهش درد گرفتگی قاعدگی وجود دارد. چای های این لیست که برخی از شواهد اثبات کننده تأثیرات مثبت آنها است چای زنجبیل ، چای سبز ، چای آویشن و چای اولانگ است.

با این حال، حتی با وجود این چای ها، شواهد نسبتاً ضعیفی وجود دارد – فقط از یک مطالعه تنها در مورد چای آویشن ، چای سبز و چای اولانگ حاصل می شود.

علاوه بر این، محققان از مکمل های زنجبیل پودر شده به جای چای زنجبیل برای مطالعاتی که ارتباط بین زنجبیل و کاهش گرفتگی های قاعدگی را نشان می داد استفاده کردند. بنابراین ، اینکه آیا چای زنجبیل نیز این تأثیرات را دارد ، هنوز مشخص نیست.

خوشبختانه، اکثر چای های موجود به سختی به شما آسیب نمی رسانند، بنابراین حتی اگر علائم قاعدگی شما را کاهش ندهند، نوشیدن آنها بی خطر است. با این حال، اگر فکر می کنید باردار هستید، باید از اکثر چای های گیاهی اجتناب کنید، به ویژه دو چای زیر:

چای برگ تمشک قرمز. زنان اغلب در اواخر بارداری از چای برگ تمشک قرمز برای کمک به زایمان استفاده می کنند. به همین دلیل، برخی از افراد در اوایل بارداری از آن اجتناب می کنند. با این حال، در حال حاضر هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این چای باعث زایمان می شود.

چای جعفری: چای جعفری ممکن است باعث انقباضات رحمی شود و به عنوان یک درمان خانگی برای شروع زودرس قاعدگی شما استفاده شده است. همچنین، منابع حکایتی گزارش می کنند افرادی که مقادیر زیادی برای سقط جنین مصرف می کنند ، بنابراین اگر فکر می کنید باردار هستید از آن اجتناب کنید.

بیشتر بخوانید: بهترین دمنوش ها برای تسکین علائم یائسگی

 

مراقب تداخلات دارویی باشید!

همچنین بهتر است در صورت استفاده از هر دارویی که ممکن است با آنها تداخل داشته باشد، مراقب چای های گیاهی باشید. اگر در این مورد نگرانی دارید، حتماً آنها را با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود در میان بگذارید.

مهم است که به یاد داشته باشید چای تهیه شده از برگ چای حاوی کافئین است. که شامل چای سبز، چای سیاه و چای اولانگ است. باید سعی کنید مصرف کافئین خود را به 400 میلی گرم یا کمتر در روز محدود کنید.

در اینجا مقدار کافئین تخمینی 1 فنجان (240 میلی لیتر) از این چای های رایج:

  • چای سبز: 29 میلی گرم
  • چای سیاه: 48 میلی گرم
  • چای اولانگ: 38 میلی گرم

اینها فقط تخمین است. توجه به این نکته مهم است که مقدار کافئین در یک فنجان چای متفاوت است، با عواملی از جمله زمان پاشیدن و مقدار کافئین دسته خاص چای.

سرانجام، اگر به نظر نمی رسد که داروهای خانگی یا داروهای بدون نسخه برای کاهش گرفتگی شدید قاعدگی شما کار کنند، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

خلاصه

از عواملی که هنگام انتخاب چای باید در نظر گرفت شامل بارداری یا مصرف دارو و همچنین میزان مصرف کافئین کافی است. در صورت نگرانی با ارائه دهنده خدمات بهداشتی صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: 5 دمنوش عالی برای افسردگی

 

جمع بندی

چای ممکن است یک گزینه امیدوار کننده برای داروهای بدون نسخه برای کمک به کنترل گرفتگی های قاعدگی باشد. در حالی که چندین چای ممکن است به کاهش گرفتگی و درد قاعدگی کمک کند، آنهایی که برخی شواهد علمی برای حمایت از آنها دارند شامل چای زنجبیل، چای سبز، چای آویشن و چای اولانگ هستند.

با این حال، شواهد در حال حاضر بسیار محدود است و دانشمندان باید تحقیقات بیشتری در مورد اثرات همه این چای ها در گرفتگی های قاعدگی در انسان انجام دهند.

اگر فکر می کنید ممکن است باردار باشید، از کنار گذاشتن بیشتر چای های گیاهی، به ویژه چای برگ تمشک قرمز و چای جعفری، خودداری کنید. اگر می خواهید در مورد نوشیدن چای برای شما مناسب باشد یا اگر در کنترل گرفتگی های قاعدگی دردناک مشکل دارید، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود صحبت کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *