بهترین گیاهان و مکمل ها برای دیابت

بهترین گیاهان و مکمل ها برای دیابت

در این مقاله از بخش سلامت جسمی مجله اینترنتی وبگردون به بررسی بهترین گیاهان و مکمل ها برای دیابت میپردازیم.

 ترشحات متفورمین

در ماه مه سال 2020، اداره معتمد غذا و دارو (FDA) به برخی از سازندگان انتشار متفورمین توصیه کرد برخی از قرص های خود را از بازار ایالات متحده خارج کنند. دلیل این امر آنست که سطح غیرقابل قبولی از یک ماده سرطان زای احتمالی (عامل ایجادکننده سرطان) در برخی از قرصهای متفورمین با انتشار آزاد یافت شده است. اگر در حال حاضر این دارو را مصرف می کنید، با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید. آنها به شما توصیه می کنند که آیا باید به مصرف دارو ادامه دهید یا به نسخه جدیدی نیاز دارید.

 

دیابت

دیابت نوع 2 قبلاً دیابت بزرگسالان نامیده می شد، اما در کودکان شیوع بیشتری دارد. این شکل از دیابت زمانی ایجاد می شود که بدن شما یا در برابر انسولین مقاومت می کند یا به اندازه کافی تولید نمی کند. باعث عدم تعادل سطح گلوکز خون شما می شود.

هیچ درمانی وجود ندارد. با این حال، بسیاری از افراد با رژیم و ورزش قادر به کنترل سطح گلوکز خون خود هستند. در غیر این صورت، پزشک می تواند داروهایی را تجویز کند که می توانند سطح قند خون را کنترل کنند. برخی از این داروها عبارتند از:

 • انسولین درمانی
 • متفورمین (گلوکوفاژ، گلومزا، دیگران)
 • سولفونیل اوره
 • مگلیتینید

رژیم غذایی سالم ، فعالیت بدنی و حفظ وزن سالم اولین و گاه مهمترین قسمت درمان دیابت است. با این حال، وقتی این موارد برای حفظ سطح قند خون شما کافی نیستند، پزشک می تواند تصمیم بگیرد که کدام داروها برای شما بهتر کار می کنند.

در کنار این روش های درمانی، افراد دیابتی گیاهان و مکمل های زیادی را برای بهبود دیابت خود امتحان کرده اند. این درمان های جایگزین قرار است به کنترل سطح قند خون، کاهش مقاومت به انسولین و جلوگیری از عوارض مربوط به دیابت کمک کنند.

بیشتر بخوانید: وقتی درمان دیابت نوع 2 شما موثر نیست!

برخی از مکمل ها در مطالعات حیوانی نوید بخش بوده اند. با این حال، در حال حاضر فقط شواهد محدودی وجود دارد که نشان دهد آنها از مزایای فوق الذکر در انسان برخوردار هستند.

 

استفاده از مکمل ها برای درمان دیابت

همیشه بهتر است اجازه دهید غذاهایی که می خورید ویتامین ها و مواد معدنی شما را تأمین کنند. با این حال ، هر روز تعداد بیشتری از افراد به داروهای جایگزین و مکمل ها روی می آورند. در واقع، طبق انجمن دیابت آمریکا، دیابتی ها بیشتر از افراد فاقد این بیماری از مکمل استفاده می کنند.

از مکمل ها نباید جایگزین درمان استاندارد دیابت شود. انجام این کار می تواند سلامتی شما را در معرض خطر قرار دهد.

مهم است که قبل از استفاده از هرگونه مکمل با پزشک خود صحبت کنید. برخی از این محصولات می توانند در سایر درمان ها و داروها تداخل ایجاد کنند. طبیعی بودن یک محصول به معنای بی خطر بودن استفاده از آن نیست.

تعدادی از مکمل ها به عنوان درمان های دیابت نویدبخش هستند. این موارد شامل موارد زیر است.

بیشتر بخوانید: چه چیزی خطر دیابت را افزایش می دهد؟

 

دارچین

طب چینی صدها سال است که از دارچین برای اهداف دارویی استفاده می کند. برای تعیین تأثیر آن بر سطح گلوکز خون، موضوع مطالعات زیادی بوده است. یک مطالعه 2011 منبع معتبر نشان داده است که دارچین، به صورت کامل یا عصاره، به کاهش سطح قند خون ناشتا کمک می کند. مطالعات بیشتری در حال انجام است، اما دارچین نویدبخش کمک به درمان دیابت است.

 

کروم

کروم یک عنصر کمیاب ضروری است. در متابولیسم کربوهیدرات ها استفاده می شود. با این حال، تحقیقات در مورد استفاده از کروم برای درمان دیابت متفاوت است. دوزهای پایین برای اکثر افراد بی خطر است، اما این خطر وجود دارد که کروم باعث شود قند خون خیلی پایین بیاید. دوزهای بالا نیز ممکن است باعث آسیب کلیه شود.

 

ویتامین B1

ویتامین B-1 به تیامین نیز معروف است. بسیاری از افراد مبتلا به دیابت کمبود تیامین دارند. این ممکن است به برخی از عوارض دیابت کمک کند. تیامین پایین با بیماری قلبی و آسیب رگ های خونی ارتباط دارد.

تیامین محلول در آب است. وارد شدن به سلولها در جاهایی که لازم است مشکل دارد. با این حال، بنفوتیامین، یک فرم مکمل تیامین، محلول در لیپید است. به راحتی در غشای سلول نفوذ می کند. برخی تحقیقات نشان می دهد که بنفوتیامین می تواند از عوارض دیابتی جلوگیری کند. با این حال، سایر مطالعات هیچ اثر مثبتی نشان نداده اند.

بیشتر بخوانید: علائم و نشانه های اولیه دیابت

 

اسید آلفا-لیپوئیک

آلفا لیپوئیک اسید (ALA) یک آنتی اکسیدان قوی است. برخی مطالعات نشان می دهد که ممکن است:

 • استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد.
 • کاهش سطح قند خون ناشتا
 • مقاومت به انسولین را کاهش دهید.

با این حال، تحقیقات بیشتری لازم است. علاوه بر این، ALA باید با احتیاط مصرف شود، زیرا ممکن است سطح قند خون را به سطوح خطرناک کاهش دهد.

 

خربزه تلخ

خربزه تلخ برای درمان بیماری های مرتبط با دیابت در کشورهایی مانند آسیا، آمریکای جنوبی و سایر کشورها استفاده می شود. در مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی داده های زیادی در مورد تأثیر آن به عنوان درمانی برای دیابت وجود دارد.

با این وجود، اطلاعات انسانی محدودی در مورد خربزه تلخ وجود دارد. مطالعات بالینی کافی روی انسان وجود ندارد. مطالعات انسانی موجود در حال حاضر از کیفیت بالایی برخوردار نیستند.

 

چای سبز

چای سبز حاوی پلی فنول است که آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان اصلی موجود در چای سبز به عنوان اپی گالوکاتکین گالات (EGCG) شناخته می شود. مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که EGCG ممکن است دارای مزایای سلامتی زیادی باشد از جمله:

 • خطر بیماری قلبی عروقی پایین تر
 • پیشگیری از دیابت نوع 2
 • کنترل گلوکز بهبود یافته است
 • فعالیت انسولین بهتر

بیشتر بخوانید: دیابت و ارتباط آن با ریزش مو

 

مطالعات در مورد دیابت

بیماران فواید سلامتی نشان نداده اند. با این حال، چای سبز به طور کلی بی خطر تلقی می شود.

رسوراترول

رسوراترول ماده شیمیایی موجود در شراب و انگور است. در مدل های حیوانی به جلوگیری از افزایش قند خون کمک می کند. منابع معتبر همچنین نشان داده است که می تواند استرس اکسیداتیو را کاهش دهد. با این حال، داده های انسانی محدود است. خیلی زود است که بدانیم مکمل به دیابت کمک می کند یا خیر.

 

منیزیم

منیزیم یک ماده مغذی ضروری است. به تنظیم فشار خون کمک می کند. همچنین حساسیت به انسولین را تنظیم می کند. منیزیم اضافی ممکن است حساسیت به انسولین را در بیماران دیابتی بهبود بخشد.

رژیم غذایی با منیزیم بالا همچنین ممکن است خطر دیابت را کاهش دهد. محققان ارتباطی را بین مصرف بیشتر منیزیم، کاهش مقاومت به انسولین و دیابت کشف کرده اند.

بیشتر بخوانید: تاثیر دیابت بر پوست

 

جمع بندی

همانطور که از این لیست مشاهده می کنید، تعدادی مکمل طبیعی وجود دارد که می توانند برای کنترل دیابت استفاده شوند. با این حال، حتی برای کسانی که در این لیست هستند، مهم است که قبل از افزودن هرگونه مکمل یا ویتامین به برنامه دیابت، با پزشک خود صحبت کنید.

تعدادی مکمل معروف وجود دارد که می تواند با داروهای دیابت و قند خون تداخل منفی داشته باشد. روی یکی از این مکمل های محبوب است که می تواند بر سطح گلوکز خون شما تأثیر منفی بگذارد. حتی کسانی که در این لیست هستند و می توانند به بسیاری از افراد مبتلا به دیابت کمک کنند، ممکن است هنوز با برخی از داروهای شما تعامل منفی داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *