دروغها و حقایقی درباره افسردگی

دروغها و حقایقی درباره افسردگی

در این مقاله از بخش سلامت مجله اینترنتی وبگردون به بررسی دروغها و حقایقی درباره افسردگی میپردازیم.

1 دروغ: سخت کوشی افسردگی را شکست می دهد!

افسردگی در هر برهه از زندگی تقریباً از هر شش نفر یک نفر را تحت تأثیر قرار می دهد ، بنابراین درمان های مردمی و نیمه حقیقت در مورد این بیماری شایع به وفور یافت می شود. یکی از این ایده ها: خود را به کار بیندازید و احساس بهتری خواهید داشت. برای موارد خفیف بلوز، این ممکن است واقعاً کمک کند، اما افسردگی حیوان متفاوتی است. کار زیاد می تواند در واقع نشانه افسردگی بالینی به خصوص در مردان باشد.

بیشتر بخوانید: هر آنچه در مورد افسردگی باید بدانید!

2 دروغ: افسردگی یک بیماری واقعی نیست!

افسردگی یک بیماری پزشکی جدی است – و مهمترین علت معلولیت در بزرگسالان آمریکایی است. اما هنوز با غم و اندوه معمولی اشتباه گرفته شده است. شواهد بیولوژیکی این بیماری از مطالعات ژنتیکی ، هورمون ها، گیرنده های سلول عصبی و عملکرد مغز ناشی می شود. به نظر می رسد مدارهای عصبی در مناطق مغزی که خلق و خو را تنظیم می کنند در افسردگی عملکرد غیر طبیعی دارند.

 

3 واقعیت: مردان زیر رادار پرواز می کنند!

یک مرد افسرده ، عزیزانشان و حتی پزشکشان ممکن است افسردگی را تشخیص ندهد. این به این دلیل است که مردان کمتر از زنان در مورد احساسات خود صحبت می کنند – و برخی از مردان افسرده ناراحت یا ناراحت به نظر نمی رسند. در عوض ، مردان ممکن است تحریک پذیر ، عصبانی یا بی قرار باشند. آنها حتی ممکن است به دیگران سر بزنند. برخی از مردان سعی می کنند از طریق رفتارهای بی پروا ، نوشیدن مشروبات الکلی یا مواد مخدر با افسردگی کنار بیایند.

 

4 دروغ: افسردگی فقط خود ترحم است

فرهنگ ما قدرت و مقاومت ذهنی را تحسین می کند و سریع هر کسی را که عقب می افتد سریع می خواند. اما افرادی که مبتلا به افسردگی بالینی هستند تنبل نیستند و به سادگی برای خود دلسوز نمی شوند. همچنین آنها نمی توانند افسردگی از بین بروند. افسردگی یک بیماری پزشکی است – یک مشکل سلامتی مربوط به تغییرات مغز. مانند سایر بیماری ها ، معمولاً با درمان مناسب بهبود می یابد.

بیشتر بخوانید:افسردگی در زنان: علائم، دلایل و راه درمان

 

5 واقعیت: هرکسی می تواند افسرده شود!

شاعر یا خط خط ، خجالتی یا برون گرا ، هر کسی از هر نژاد می تواند دچار افسردگی شود. این بیماری دو برابر مردان در زنان شایع است ، اما ممکن است زنان بیشتر به دنبال کمک باشند. این اتفاق اغلب در اواخر نوجوانی یا 20 سالگی متوجه می شود ، اما یک اپیزود در هر سنی ممکن است ایجاد شود. تجارب شخصی سخت گاهی اوقات می تواند افسردگی را در افرادی که در معرض خطر بیماری هستند ، تحریک کند. یا ممکن است از حالت آبی خارج شود.

 

6 واقعیت: می تواند به آرامی دزدکی حرکت شود!

افسردگی می تواند به تدریج خزش کند، که شناسایی آن را دشوارتر از یک بیماری ناگهانی است. یک روز بد تبدیل به یک شکنجه می شود و شما شروع به پریدن از کار، مدرسه یا مناسبت های اجتماعی می کنید. نوعی از آن ها که دیستیمیا نامیده می شود ، می تواند سالها به عنوان یک بیماری مزمن و سطح پایین ادامه یابد – بیماری ناخوشایند که بی سر و صدا حرفه و روابط شما را تضعیف می کند. یا افسردگی می تواند به یک وضعیت ناتوان کننده و شدید تبدیل شود. با درمان، بسیاری در طی 4-6 هفته احساس تسکین اساسی می کنند.

 

7 دروغ: به معنای کمک به مواد مخدر برای زندگی است!

با وجود سر و صدا در مورد “ملت Prozac” ، دارو فقط یکی از ابزارهای مورد استفاده برای رفع افسردگی است. درخواست کمک لزوماً به این معنا نیست که پزشک شما داروها را توصیه می کند ، گرچه داروها اغلب می توانند برای اشکال قابل توجهی از افسردگی بسیار مفید باشند. اگرچه مطالعات نشان می دهد که درمان “گفتگو” و همچنین داروهایی برای افسردگی خفیف تا متوسط موثر است. حتی اگر از داروهای ضد افسردگی استفاده کنید، احتمالاً مادام العمر نخواهد بود. پزشک به شما کمک می کند زمان مناسب قطع دارو را تعیین کنید.

بیشتر بخوانید: 10 راهکار برای درمان سریع افسردگی

 

8 باور نادرست: افراد افسرده بسیار گریه می کنند!

نه همیشه. برخی از افراد هنگام افسردگی گریه نمی کنند و یا حتی بسیار ناراحت عمل می کنند. در عوض آنها از نظر احساسی “خالی” هستند و ممکن است احساس بی ارزشی یا بی فایده بودن کنند. حتی بدون علائم چشمگیر، افسردگی درمان نشده مانع از زندگی کامل افراد می شود – و آسیب های زیادی را متوجه خانواده ها می کند.

 

9 واقعیت: تاریخچه خانواده سرنوشت شما نیست!

اگر افسردگی در شجره نامه خانوادگی شما ظاهر شود، به احتمال زیاد به آن نیز مبتلا خواهید شد. اما به احتمال زیاد این کار را نخواهید کرد. افرادی که سابقه خانوادگی دارند می توانند علائم اولیه افسردگی را تماشا کرده و بلافاصله اقدامات مثبتی را انجام دهند خواه این به معنی کاهش استرس، ورزش بیشتر ، مشاوره یا سایر درمانهای حرفه ای باشد.

 

10 دروغ: افسردگی بخشی از پیری است!

بیشتر افراد بدون افسردگی از چالش های پیری استفاده می کنند. اما وقتی اتفاق می افتد ، ممکن است نادیده گرفته شود. افراد مسن ممکن است غم و اندوه خود را پنهان کنند یا علائم مختلف و مبهمی داشته باشند: غذا دیگر فقط طعم خوبی ندارد ، درد و دل درد بدتر می شود یا الگوی خواب تغییر می کند. مشکلات پزشکی می تواند افسردگی را در سالمندان تحریک کند – و افسردگی می تواند بهبودی ناشی از حمله قلبی یا جراحی را کند کند.

 

11 واقعیت: افسردگی از زوال عقل تقلید می کند!

در سالمندان ، افسردگی می تواند دلیل اصلی مشکلات حافظه، گیجی و در بعضی موارد ، هذیان باشد. مراقبان و پزشکان ممکن است این مشکلات را به عنوان علائم زوال عقل یا کاهش حافظه مربوط به سن، اشتباه بگیرند. با انجام معالجه ، اکثر افراد مسن مبتلا به افسردگی ابرها افزایش می یابد. روان درمانی همچنین می تواند بخشی مفید از درمان بزرگسالان مسن مبتلا به افسردگی باشد که ممکن است با از دست دادن ، بیماری های پزشکی یا سایر تغییرات زندگی کنار بیایند.

 

12 دروغ: گفتگو باعث بدتر شدن اوضاع می شود!

روزگاری به مردم توصیه می شد که با گفتن در مورد آنها “درمورد” مشکلات نباشند. امروز شواهدی وجود دارد که مباحث هدایت شده با یک متخصص را می تواند اوضاع را بسیار بهتر کند. انواع مختلف روان درمانی با پرداختن به الگوهای فکری منفی ، احساسات ناخودآگاه یا مشکلات رابطه ای به درمان افسردگی کمک می کنند. اولین قدم صحبت با یک متخصص بهداشت روان است.

 

13 واقعیت: تفکر مثبت ممکن است کمک کند!

توصیه قدیمی برای “تأکید مثبت” به روشی تبدیل شده است که می تواند افسردگی را تسکین دهد. به آن درمان شناختی رفتاری (CBT) گفته می شود. افراد شیوه های جدید تفکر و رفتار را می آموزند. گفتگو و رفتار منفی تحریف شده شناسایی و جایگزین می شود و تفکر دقیق تر و متعادل تری در مورد خود و جهان جایگزین می شود. CBT که به تنهایی یا با دارو استفاده می شود ، برای بسیاری از افراد مفید است.

 

14 دروغ: نوجوانان ذاتاً ناراضی هستند!

اگرچه بسیاری از نوجوانان بدخلق ، مشاجره و شیفته “طرف تاریک” هستند ، اما طولانی شدن غم یا تحریک پذیری برای نوجوانان امری طبیعی نیست. وقتی ناراحتی بیش از دو هفته طول بکشد ، ممکن است نشانه افسردگی باشد – که تقریباً از هر 11 نوجوان در یک نفر ایجاد می شود. علائم دیگری که ممکن است یک نوجوان به کمک نیاز داشته باشد عبارتند از: غمگین بودن یا تحریک پذیری مداوم حتی با دوستان ، عدم لذت بردن از فعالیت های مورد علاقه ، یا افت ناگهانی نمرات.

 

15 واقعیت: ورزش داروی خوبی است!

مطالعات بسیار خوب اکنون نشان می دهد که ورزش منظم و متوسط شدید می تواند علائم افسردگی را بهبود بخشد و همچنین برخی از داروها را برای افراد مبتلا به افسردگی خفیف تا متوسط بهبود بخشد. ورزش با یک گروه یا یک دوست خوب ، حمایت اجتماعی ، تقویت کننده روحیه دیگری را به همراه دارد.

 

16 باور غلط: درمان افسردگی دشوار است

واقعیت این است که بیشتر افرادی که برای رفع افسردگی خود اقدام می کنند بهتر می شوند. در یک مطالعه بزرگ توسط انستیتوی ملی بهداشت روان ، 70٪ مردم از طریق داروها عاری از علائم شدند – البته نه همیشه با داروی اول. مطالعات نشان می دهد که بهترین درمان اغلب ترکیبی از دارو و گفتاردرمانی است.

 

17 واقعیت: همیشه افسردگی نیست

برخی از وقایع زندگی باعث ناراحتی یا ناامیدی می شوند ، اما به افسردگی بالینی تبدیل نمی شوند. غم و اندوه پس از مرگ ، طلاق ، از دست دادن شغل یا تشخیص با یک مشکل جدی سلامتی طبیعی است. نشانه ای از نیاز به درمان: غم و اندوه هر روز ، بیشتر روز ثابت است. وقتی افراد در شرایط سخت شرایط هوایی مناسب را دارند ، معمولاً می توانند برای مدت کوتاهی حواسشان را پرت کرده یا آنها را تشویق کنند.

 

18 واقعیت: امید به روزهای بهتر واقعی است

در اعماق افسردگی ، ممکن است مردم فکر کنند هیچ امیدی برای زندگی بهتر وجود ندارد. این ناامیدی بخشی از بیماری است ، نه یک واقعیت. با درمان ، تفکر مثبت به تدریج جایگزین افکار منفی می شود. خواب و اشتها با بالا رفتن روحیه افسرده بهبود می یابد. و افرادی که به یک مشاور در گفتگو درمانی مراجعه کرده اند ، برای مقابله با استرس های زندگی که می توانند شما را از بین ببرند ، مهارت های بهتر کنار آمدن دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *