11 جاذبه توریستی کورتونا
تومورهای مغزی در بزرگسالان
تومورهای مغزی در بزرگسالان
۱۴۰۰-۰۶-۱۵
11 جاذبه گردشگری معروف انا
11 جاذبه گردشگری معروف Enna
۱۴۰۰-۰۶-۱۶

11 جاذبه توریستی کورتونا

در نزدیکی مرز شرقی توسکانی، شهر دیواری کورتونا در بالای تپه یکی از قدیمی ترین شهرهای ایتالیا است. این یکی از دوازده شهر لیگ اتروسک بود و بعدها مستعمره روم شد. پس از یک قرن خودگردانی به عنوان ایالت شهر در قرن 14، مانند بسیاری دیگر از شهرهای توسکانی، در پایان قرون وسطی تحت کنترل فلورانس درآمد. این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون به بررسی 11 جاذبه توریستی کورتونا می پردازد.

 

نکاتی از نمادها و سبک های مدیچی را در معماری آن خواهید دید. این مدیچی ها در سال 1556 بودند که دستور ساخت سنگرهای قلعه Girifalco، مشرف به شهر را دادند. Piazza della Repúbblica در مرکز تاریخی آن قرار دارد و اکثر جاذبه های گردشگری کورتونا در فاصله کمی از این میدان قرار دارند. کورتونا تا همین اواخر یکی از شهرهای تپه توسکانی بود که کمتر شناخته شده بود، اما به عنوان مکان برامازول مورد توجه قرار گرفت. خانه ای که فرانسیس مایز در آن مشهور کردزیر آفتاب توسکانی. با لیست ما از جاذبه های برتر کورتونا، کارهای جالب و جالبی برای انجام در اینجا پیدا کنید.

 

 

1. Museo Diocesano (موزه اسقفی)

11 جاذبه توریستی کورتونا

 

کلیسای یسوعی مقدس ، Chiesa del Gesù، یک ساختار غیر معمول از دو کلیسا است که یکی روی دیگری قرار دارد. در ابتدا بین سالهای 1498 تا 1505 ساخته شد، در قرن 16 توسط جورجیو واساری تغییر کرد و کلیسای فوقانی امروزه موزه اسقف نشین را در خود جای داده است. معروف ترین آثار آن اثر Fra Angélico : Annunciation، سه گانه با مریم باکره و کودک و صحنه هایی از زندگی سنت دومینیک است. همچنین قابل ذکر است مصلوب شدن پیترو لورنزتی و مدونا؛ قطعات محراب توسط Luca Signorelli و Sassetta؛ یک سارکوفاگ رومی از قرن دوم میلادی. و تسویه حساب Vagnucci قرن 15 از برنز طلا، نقره و سنگهای قیمتی. کلیسای پایینی دارای تزئینات نقاشی دیواری غنی است که توسط جورجیو واساری در قرن شانزدهم نقاشی یا طراحی شده است و یک تراکوت نقاشی شده از ناحیه صلیب از حدود 1500 به بعد طراحی شده است.

 

 

2. Museo dell’Accadémia Etrusca e della Città di Cortona (موزه باستان شناسی)

پالازو Pretorio خانه های موزه آکادمی Etrusca، حاوی روم و آثار باستانی مصر، و همچنین به عنوان مواد اتروسک. بزرگترین گنج آن چراغ برنزی اتروسکی قرن پنجم قبل از میلاد است. دیگر برنزهای ارزشمند اتروسک شامل مجسمه ای از الهه بالدار از قرون هفتم تا ششم قبل از میلاد و یکی از مشتریانی است که در حال صاعقه است ، همچنین از قرن هفتم تا ششم قبل از میلاد. در بخش مصری موزه یک قایق تدفین نادر از چوب نقاشی شده از سلسله دوازدهم ، حدود 2000 سال قبل از میلاد، به علاوه چندین سارکوفاژ به نمایش گذاشته شده است. همچنین سکه، مدال، سرامیک و نقاشی استادان ایتالیایی در قرن 13 تا 17 وجود دارد.

 

 

3. مدونا دل کالسینایو

 

مدونا دل کالسینایو

جاده ای پر پیچ و خم از شیب جنوبی شهر به سمت کلیسای رنسانس سانتا ماریا دلله گراتسی آل کالسینائو فرود می آید که به آن Madonna del Calcinaio نیز می گویند، بنای گنبدی زیبا بر روی پلان صلیبی توسط Francesco di Giorgio Martini از Siena. این بنا برای قرار دادن تصویری معجزه آسا از مریم مقدس، در اصل بر روی دیوار معدن سنگ آهک (calcinaio)، متعلق به انجمن محلی Tanners ‘و اکنون در محراب بلند ساخته شده است. این کلیسا از سال 1485 تا 1513 ساخته شده است و یکی از مهمترین کلیساهای رنسانس از نظر معماری در توسکانی است.

 

4. سان فرانچسکو

 

سان فرانچسکو

کلیسای سان فرانچسکو در سال 1245 آغاز به کار کرد و آن را به یکی از قدیمی ترین کلیساهای فرانسیسکن تبدیل کرد. نمای بیرونی این کلیسای گوتیک بدون راهرو ساده و بدون تزئین است. متاسفانه فضای داخلی در دوره باروک بازسازی شد. بزرگترین گنج آن، اگرچه همیشه قابل مشاهده نیست، تسلیحات صلیب حقیقی است، لوح عاج بیزانسی در قاب قرن 16، که توسط Fra Elia da Cortona از قسطنطنیه آورده شده است. برادر الیا جانشین سنت فرانسیس به عنوان رهبر نظم شد و این کلیسا را ​​تاسیس کرد. آرامگاه او در گروه کر است. هنوز شاهکار پیترو دا کورتونا، از دست ندهید بشارت، در محراب سوم در سمت چپ، به عنوان یکی از مهمترین و نقاشی های زیبا از قرن 17 است.

 

5. کلیسای جامع

11 جاذبه توریستی کورتونا

 

کلیسای جامع

در فاصله کوتاهی در شمال میدان سیگنورلی، کلیسای جامع سانتا ماریا آسونتا یک ساختار رنسانس است که بر روی یک کلیسای رومانسک قبلی ساخته شده است. آنچه امروزه مشاهده می کنید عمدتا کار جولیانو دا سانگالو (1445-1516) یا پیروانش است و پورتال های زیبایی از کریستوفانلو است که آثار آنها را می توان در نمای یک کاخ در Via Guelfa 4 نیز مشاهده کرد. فضای داخلی آن تقسیم شده است در سه راهرو با ستون های باریک که سرستون آنها نشان دهنده سبک Brunelleschi، معمار گنبد بزرگ در Duomo فلورانس است. محراب های زیبا تراشیده شده، در اواسط دهه 1600، توسط فرانچسکو مازولولی ساخته شده است. این گروه کر شامل تعدادی نقاشی خوب است، از جمله برخی از آنها توسط شاگردان لوکا سیگنورلی. در کنار کلیسای جامع، کاخ اسقف (Palazzo Vescovile) قرار دارد که شکل فعلی آن عمدتا از اواخر قرن 19 قدمت دارد.

 

 

6. Santuario di Santa Margherita

 

سانتواریو دی سانتا مارگریتا

Sanctuary of Santa Margherita که در دامنه تپه ای قرار دارد، یک کلیسای زیارتی است که به سنت مارگارت کورتونا، که در اواخر دهه 1200 زندگی می کرد اختصاص داده شده است. کلیسای کنونی، به سبک نئو بیزانسی، بین سالهای 1856 تا 1897 ساخته شد، اما قبر قدیس مربوط به سال 1362 است. آثار او در یک ضریح نقره ای 1646 پشت محراب بلند قرار دارد. یک کلیسای کوچک در راهروی چپ به سربازان کشته شده کورتونا اختصاص داده شده است. نمای آن با کلیساهای کورتونا کاملاً متفاوت است، با سنگ های پیچیده و پنجره ای زیبا از گل رز. از میدان روبروی کلیسا، نمای باشکوهی به وال دی چیانا وجود دارد.

 

7. پیازا دلا Repubblica

 

Piazza della Repubblica

Piazza della Repúbblica، زمانی که انجمن رومیان بود، در مرکز تاریخی خود قرار دارد، مشرف به Palazzo del Pópolo قرن 14 و Palazzo Comunale برجسته، که قبل از سال 1241. ساخته شده است. پله ها و برج ساعت مجهز، هر دو بخشی از بازسازی های قرن 16 هستند. اما خود میدان به دور از ممنوعیت است، معمولاً مملو از فعالیتهایی است که شامل همه چیز از بازارها و جشنواره ها تا موسیقی دانان خیابانی و گردشگران در حال مشاهده در مغازه های اطراف است. برای رستوران های کم گردشگر و خرید در کورتونا، به خیابان های فرعی که از میدان تابش می کنند نگاه کنید.

 

8. کورتونا در حال حرکت

این نمایشگاه عکاسی مدرن و معاصر آثار عکاسان حرفه ای بین المللی مهم را در تعدادی از مکان های نمایشگاهی و در فضاهای عمومی در سراسر شهر به نمایش می گذارد. این ترکیب مکان های پولی و رایگان، نمایشگاه ها را برای همه باز می کند و جامعه را به نمایش می کشاند. در میان مکان های برگزاری، قلعه Girifalco، در بالای Cortona وجود دارد. از اینجا شروع کنید و مسیر نمایشگاه را دنبال کنید تا برخی از بهترین چشم اندازها و همچنین اصلی ترین چیزهایی را که در کورتونا باید ببینید مشاهده کنید.

 

9. سان دومینیکو

 

کلیسای سن دومینیکو

کلیسای سن دومینیکو، خارج از دیوارهای شهر در جنوب، در اصل کلیسای آشیانه دومینیکن بود که نقاش مشهور فرا آنجلیکو مدتی در آن زندگی می کرد. این کلیسای گوتیک بدون راهرو در زمان Fra Angélico ، اوایل قرن پانزدهم، به سبک معماری ساده مورد پسند دومینیکن ها ساخته شد. نمای ساده دارای یک ناهار در ورودی با نقاشی دیواری است و می توانید آثار ستون هایی را مشاهده کنید که زمانی بخشی از ایوان بوده اند. محراب دارای سه قسمتی از لورنزو گرینی از قرون 14/15 است. در نمازخانه سمت راست مدونا متعلق به قرن پانزدهم با فرشتگان و مقدسین توسط لوکا سیگنورلی، و در دیوار پیشگامان، فرضیه توسط بارتولومئو دلا گاتا، نیز مربوط به قرن پانزدهم است.

 

10. مقبره های اتروسکی

11 جاذبه توریستی کورتونا

 

گورهای اتروسکی تانلا آنگوری

در دامنه تپه کورتونا دو مقبره عالی اتروسک وجود دارد. Melone I، که در سال 1909 حفاری شد، برخی از نمونه های خوب لوازم جانبی تشییع جنازه اتروسک را نشان داد که در موزه اتروسک نشان داده شده است. Melone II، که در سال 1927 کشف شد ، دارای یک محراب تراس دار غیر معمول است که با مجسمه های تزئینی باشکوه مبارزه بین انسان و حیوانات افسانه ای تزئین شده است. این آرامگاه بیش از 70 متر قطر دارد. Tanella دی Pitagora، فقط در خارج از دیوارهای شهرستان، یک قدمت آرامگاه به 3 دیر و یا اوایل قرن 2 قبل از میلاد است. تانلا آنگوری مجاور، متعلق به قرن دوم قبل از میلاد ، قسمتهای پایینی و کف مقبره را حفظ می کند. یکی دیگر از مقبره های قرن چهارم، در جنوب کورتونا، و از طریق جاده از پورتا سانت آگوستینو به آن می رسید، دارای محفظه ای به طول بیش از دو متر است که توسط بلوک های بزرگ گوه ای شکل محصور شده است.

 

 

11. قلعه Girifalco

 

 

نمایی از قلعه Girifalco

دیوارهای اتروسک در ابتدا از بالای تپه محافظت می کردند ، اما قلعه ای که امروزه می بینیم مدتی در قرن 11 یا 12 شروع به شکل گیری کرد. تا سال 1258، این قلعه قبلاً به عنوان یک دژ قوی توصیف شده بود و در اوایل قرن 16 تحت مدیچی بیشتر مستحکم شد. تحت مدیچی، قلعه به دیوارهای شهر متصل شد و چهار سنگر ساخته شد. بعداً، در قرن شانزدهم، آن دیوارهای عمود بر با دیوارهای پرده ای و سنگرهای گرد جایگزین شد که برای انحراف و مقاومت در برابر بارهای آتش توپ مناسب تر بود. اما تنها خدمتی که در جنگ دیده بود پست رادیویی در طول جنگ جهانی دوم بود. امروزه، این مرکز هنری و فرهنگی عمومی پرجنب و جوش است، با رویدادهای مکرر و رستورانی که غذاها و نوشیدنی های محلی را سرو می کند.

سایت رسمی: http://www.fortezzadelgirifalco.it

 

محل اقامت در کورتونا برای گشت و گذار

هیچ هتل بزرگی در Cortona وجود ندارد، اما این هتل ها و مسافرخانه های کوچک راحتی و مهمان نوازی گرم و نزدیک به بهترین مکان ها برای دیدن ارائه می دهند.

  • La Corte di Ambra : برای تجمل در قلب شهر قدیمی ، این کاخ بازسازی شده رنسانس به یک بوتیک مسافرخانه پنج اتاق مجلل تبدیل شده است، با تهویه مطبوع، یخچال داخل اتاق ، صبحانه و وان آب گرم. منتظر حمام های مرمری و مبلمان عتیقه باشید.
  • دولچه ماریا : علاقه مندان به تاریخ، دولچه ماریا با قیمت متوسط ​​را دوست خواهند داشت ، در ساختمانی متعلق به دهه 1400 با دیوارهای نقاشی شده و مجهز به عتیقه های خانوادگی. اتاق های مجهز به سیستم تهویه مطبوع دارای چشم انداز حومه هستند یا مشرف به حیاط هستند و رستوران هتل نیز غذاهای محلی را سرو می کند.
  • Locanda Petrella : همچنین با قیمت متوسط ​​، Locanda دارای 26 اتاق بی عیب و جادار با سایه های خاموشی، تهویه مطبوع و صبحانه قاره ای خوب است. این هتل بی ادعا به اکثر کارهای برتر در Cortona نزدیک است.
  • هتل ایتالیا : درست در میدان میدان جمهوری ، ساختمان سنگی دارای اتاق های تهویه مطبوع ، سوئیت ها و اتاق های خانوادگی با حمام های مدرن و با قیمت مناسب است. برخی از اتاق ها دارای منظره هستند و همه می توانند از منظره اتاق صبحانه، در پشت بام ها و حومه توسکانی لذت ببرند.

 

سفرهای یک روزه از کورتونا

کنونتو دل سل

 

کنونتو دل سل

Convento delle Celle که قطعاً محبوب ترین مکان برای بازدید در نزدیکی Cortona است، بالای نهر در دامنه Monte Sant’Egidio قرار دارد. سنت فرانسیس آسیسی اولین مجموعه از سلولهای راهبان را بین سالهای 1211 تا 1221 ساخت. قدیس این مکان جدا شده در جنگل را به عنوان مساعد برای دعا و تفکر انتخاب کرد و به زودی توسط پیروان از جمله Fra Elia da Cortona به اینجا ملحق شد. که قرار بود جانشین سنت فرانسیس به عنوان رئیس فرانسویان شود. شما می توانید کلیسای کوچک، ساخته شده در سال 1573، و تعدادی سلول را مشاهده کنید. از اینجا، نمایی عالی از کورتونا در بالای تپه آن وجود دارد.

 

نکات و تورها: بازدید از کورتونا از فلورانس و سیهنا

  • گشت و گذار در کورتونا از فلورانس : در سفر 11 ساعته آسیسی و کورتونا از فلورانس، می توانید یک بعدازظهر را با گشت و گذار در جاذبه های کورتونا بگذرانید، با اضافه شدن یک صبح در Assisi به بازدید کلیساهای مربوط به زندگی سنت فرانسیس و سنت کلر و شگفت زده از نقاشی های دیواری جیوتو.
  • گشت و گذار در کورتونا از سیه نا: سفر 9 ساعته آسیسی و کورتونا از شهر سیه نا، دو مورد از محبوب ترین شهرهای تپه ای توسکانی را در یک تور ترکیب می کند. با بازدید از صومعه سانتا کیارا، کلیسای سان فرانچسکو و کلیسای سانتا ماریا دگلی آنجلی شروع کنید، بعد از ظهر را در اوقات فراغت خود بگذرانید و از بهترین چیزهای دیدنی در کورتونا لذت ببرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *