15 جاذبه گردشگری برتر ایتالیا

15 جاذبه گردشگری برتر در ایتالیا

بعنوان زادگاه امپراتوری روم و رنسانس، جای تعجب نیست که ایتالیا باید از نظر شاهکارهای هنری و معماری تا این اندازه غنی باشد، یا اینکه بیش از هر کشور دیگری در جهان میراث جهانی یونسکو داشته باشد. در این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون به معرفی 15 جاذبه گردشگری برتر در ایتالیا می پردازیم.

 

 

اما جاذبه های اصلی ایتالیا برای گردشگران همه هنر و معماری نیستند. این کشور دارای دریاچه ها، کوه ها و خط ساحلی چشمگیری است که جاذبه های طبیعی برجسته ای را نیز به همراه دارد. شما می توانید یک برنامه کامل سفر را با الهام از یک علاقه واحد، از هنر رنسانس گرفته تا پیاده روی، برنامه ریزی کنید، اما اکثر بازدیدکنندگان برای اولین بار دوست دارند نمونه ای از بهترین پیشنهادات ایتالیا را در انواع مختلف تجربه ها دریافت کنند.

جاذبه های بعدی هنر، معماری، مناظر خیره کننده و تاریخ ایتالیا را به نمایش می گذارد و همچنین فرصت هایی را برای فعالیت های فعال فراهم می کند. برای اطمینان از یافتن بهترین مکان ها برای بازدید و کارهایی که باید انجام دهید، برنامه سفر خود را با استفاده از این لیست از جاذبه های برتر ایتالیا برنامه ریزی کنید.

 

 

1. کولوسئوم

15 جاذبه گردشگری برتر در ایتالیا

کولوسئوم

 

این آمفی تئاتر عظیم، بزرگترین در نوع خود که تا کنون توسط امپراتوری روم ساخته شده و بزرگترین سازه آنها برای زنده ماندن است، تا زمان مدرن الگویی برای امکانات ورزشی باقی ماند. این بنا توسط وسپاسیان در سال 72 بعد از میلاد ساخته شد و با افزودن داستان چهارم توسط پسرش، تیتوس، بزرگ شد و مکانی برای نمایش و نمایش عمومی – حتی نبردهای دریایی مسخره کننده بود.

یک طبقه چوبی با ابعاد 83 در 48 متر دو طبقه زیرزمینی اضافی را با تونل ها، اتاق ها، سلول ها و معابر پوشانده بود که فضایی برای گلادیاتورها، کارگران، حیوانات وحشی و انبار فراهم می کرد.

امروزه، این ساختار در تضاد کامل با توسعه مدرن پیرامون آن قرار دارد و یادآور برجسته ای از دوران باستان و تاریخ گسترده روم است.

 

 

2. فلورانس دوومو سانتا ماریا دل فیوره

فلورانس دوومو سانتا ماریا دل فیوره

 

Duomo Santa Maria del Fiore یا کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیور که به عنوان یکی از بهترین کلیساهای جامع جهان شناخته می شود ، بر افق فلورانس تسلط دارد. کلیسای جامع بین قرن های 13 تا 15 ساخته شد، که معروف ترین قطعه آن گنبد فوق العاده ای است که توسط فیلیپو برونلسکی در 1434 تکمیل شد.

برج ناقوس کلیسای جامع در نزدیکی کلیسای جامع در میدان دل دوئومو قرار دارد و از همان سنگ مرمر طرح دار معماری رومانسک توسکانی پوشیده شده است.

ارتفاع اردوگاه 82 متر است که توسط Giotto طراحی شده است و شما می توانید از 414 پله تا یک سکوی تماشایی با چشم اندازهای خارق العاده از شهر و گنبد بالا بروید.

روبروی دوئومو یک باپتیستر باشکوه قرار دارد که به خاطر درهای روکش دار برنزی آن توسط لورنزو گیبرتی مشهور است. برای دیدن پانل های اصلی و بدیع ، که با کپی های دقیق جایگزین شده اند تا از نسخه های اصلی در برابر آب و هوا محافظت شود، از Museo dell’Opera del Duomo، موزه کلیسای جامع دیدن کنید.

 

 

3. کانال بزرگ در ونیز

کانال های ونیز

 

گوندولا سوار شدن در کانال های ونیز سنتی است که مسافران قرن ها از آن لذت می بردند. ونیز شهر جزایر است و کانال ها از دیرباز خیابان های اصلی شهر بوده اند که توسط هزارتوی گذرگاه های باریک به هم متصل شده اند.

گراند کانال بزرگترین و معروف ترین این آبراه، برش یک مسیر به شکل S گسترده ای را از طریق شهرستان است. در کنار آن بزرگترین کاخ هایی وجود دارد که زمانی متعلق به ثروتمندترین و قدرتمندترین خانواده های جمهوری ونیز بوده است. بهترین راه برای دیدن بسیاری از کاخ های بزرگ، که جبهه آنها رو به آب است، سوار شدن با Vaporetto در امتداد کانال بزرگ است.

مطمئن باشید که گوندولا سواری شما – و گشت و گذارهای پیاده روی شما – شامل برخی از کانالهای کوچکتر جوی است که توسط ساختمانهای قدیمی که صدها سال نسبتاً بدون تغییر باقی مانده اند، احاطه شده است.

 

 

4. پمپئی و کوه وزوویوس

پمپئی

 

آتشفشان کوهی وزوویوس که هنوز در حال سیگار کشیدن است بقایای شهری را که در سال 79 پس از میلاد تخریب کرده بود، از نظر نادیده می گیرد. اما همین فوران همچنین بسیاری از گنجینه های هنری شهر را حفظ کرد: نقاشی های دیواری، موزاییک و مجسمه هایی که هنگام سرد شدن در گدازه قرار گرفته بودند. به

چندین قرن حفاری بقایای خانه ها، بازارها، حمام ها، معابد، تئاترها، خیابان ها و بقایای انسان را آشکار کرده است. بازدیدکنندگان می توانند از سایت دیدن کنند، در خیابان های قدیمی که توسط آثار ارابه ها زخم خورده است قدم بزنند و مهندسی مورد استفاده رومیان در بیش از 2000 سال پیش را ببینند.

در نزدیکی پومپی شهر حفاری هرکولانوم قرار دارد، که در همان فوران در 79 پس از میلاد تخریب شد، اما در گدازه و خاکستر دفن شد که شهر را همانطور که بود جامد و منجمد کرد. شما می توانید بازدید از دو سایت را در یک روز ترکیب کنید، اما اقامت طولانی مدت به شما اجازه می دهد تا به حومه وزوویوس که هنوز فعال است صعود کنید.

سایت رسمی: www.pompeiisites.org

 

 

5. برج کج پیزا

15 جاذبه گردشگری برتر در ایتالیا

برج کج پیزا

 

برج پیزا (La Torre Pendente) تنها یکی از جاذبه های دیدنی شهر پیزا است، شهرت جهانی آن نه از ظرافت قابل توجه طراحی آن، بلکه از یک نقص ناشی می شود. کار بر روی برج در دهه 1100 آغاز شد و غرق شدن، که منجر به لاغر شدن شد، تا زمانی که برج به طبقه سوم رسید ، آغاز شد.

در طول قرن ها بیشتر و بیشتر متمایل شده بود، پیش از کار مرمت در 1990، پیش بینی می شد که تا سال 2000 سرنگون شود. امروزه ، بازدیدکنندگان می توانند از پله های برج بالا رفته و چشم اندازی زیبا از شهر داشته باشند.

برج کج در Piazza dei Miracoli قرار دارد، محیطی که با کلیسای جامع زیبای رومانسک سانتا ماریا آسونتا و یک غسل تعمید مستقل گرد ، مشترک است. هریک از این آثار آثار برجسته ای از سنگ تراشی قرون وسطایی را نشان می دهند.

سایت رسمی: www.opapisa.it/fa/

 

 

6. دریاچه کومو

دریاچه کومو

 

دریاچه کومو یکی از مناطق دیدنی ایتالیا است که توسط کوه ها احاطه شده و توسط شهرهای کوچک زیبا احاطه شده است. دریاچه محل سکونت ثروتمندان از زمان روم، دریاچه ها و ویلاهای مجلل بسیاری در امتداد سواحل جنگلی خود دارد. ویلا بالیبانلو و ویلا کارلوتا معروف ترین هستند، هر دو با باغ هایی احاطه شده اند که برای عموم آزاد است.

آب و هوای معتدل که ساحل دریاچه را برای باغ ها ایده آل می کند، با ویژگی هایی شبیه به مدیترانه، برای گردشگران نیز جذابیت دارد. در کنار شهرهای تفریحی اطراف دریاچه، یک صومعه متعلق به قرن 11 وجود دارد.

در پای دریاچه، شهر کوچک کومو، که از زمان روم اهمیت داشته است، با قطار کوتاه از میلان فاصله دارد. از کنار آب دریا، می توانید با استفاده از بخارهای منظم برنامه ریزی کنید که بازدید از جاذبه های کنار دریاچه را آسان می کند.

 

 

7. ساحل آمالفی

ساحل آمالفی

 

ساحل آمالفی، میراث جهانی یونسکو، بخش خیره کننده ای از خط ساحلی در امتداد شبه جزیره سورنتین، در جنوب ناپل و سورنتو است. شهرهای کنار تپه به طور خطرناکی در امتداد دامنه کوه های شیب دار که به سمت دریا فرود می آیند، ساخته شده اند.

شهرهای اصلی در امتداد اینجا Positano و Amalfi هستند، با کلیسای جامع گنبدی رنگارنگ آن. می توانید ساحل را به صورت جاده ای طی کرده یا بین شهرها با قایق حرکت کنید تا دیدگاه های مختلف ساحل چشمگیر و تقریباً عمودی را مشاهده کنید.

در حالی که مسیرهای پیاده روی در امتداد ساحل کشیده شده است، چشم نوازترین مناظر برای پیاده روی ها Sentiero degli Dei، پیاده روی خدایان، در انتهای غربی از Positano است.

 

 

 

8. Cinque Terre

سینک تره

 

Cinque Terre یک منطقه ساحلی دوست داشتنی با تپه های شیب دار و صخره های شفاف مشرف به مدیترانه است. به پنج روستای دیدنی Monterosso al Mare ، Vernazza  Corniglia ، Manarola و Riomaggiore می توان از راه های مختلف دسترسی پیدا کرد، مسیرهای پیاده روی را به یکدیگر متصل کرد، راه آهن که از سرزمین ها تونل می زند تا در هر شهر ظاهر شود، یا یک جاده باریک زیبا. بالا در دامنه تپه بالا

پیاده روی بین روستاها یکی از محبوب ترین کارهایی است که به مسافران این فرصت را می دهد تا از چشم انداز لذت ببرند. شهرهای کوچک احساس دهکده های ماهیگیری در دنیای قدیمی را حفظ کرده اند و حتی در مواجهه با گردشگری مدرن، حس دورافتادگی را ارائه می دهند.

اگر از فلورانس یا میلان آمده اید، چندین گزینه حمل و نقل در دسترس است.

 

 

9. شهر واتیکان: کلیسای سنت پیتر ، کلیسای سیستین و موزه های واتیکان

 

15 جاذبه گردشگری برتر در ایتالیا

شهر واتیکان در غروب آفتاب

 

واتیکان خانه برخی از بی ارزش ترین مجموعه های هنری و هنری جهان است. مرکز اصلی آن کلیسای بزرگ سنت پیتر است، با آرامگاه سنت پیتر و یکی از تکان دهنده ترین آثار میکل آنژ، Pieta .

بیرون میدان سنت پیتر است، جایی که پاپ پیروان را خطاب قرار می دهد. دیوارها و سقف های نمازخانه سیستین با نقاشی های دیواری میکل آنژ پوشانده شده است و در کاخ واتیکان آثاری از رافائل و دیگر هنرمندان بزرگ وجود دارد.

هنرهای بیشتری موزه های واتیکان، گروهی از مجموعه های فردی، از جمله هنر مقدس، آثار باستانی اتروسکی، مجسمه ها، نقشه ها، کالسکه های پاپی، حتی ماشین های قدیمی را پر می کند.

 

 

10. گالری Uffizi در فلورانس

15 جاذبه گردشگری برتر در ایتالیا

سالا دلا نیوب ، گالری اوفیزی

 

Uffizi علاوه بر اینکه یکی از برجسته ترین موزه های هنری جهان است، تاریخچه ای یک مرحله ای از هنر رنسانس ایتالیا است. اگرچه شامل آثار برخی از استادان بزرگ هنر غربی است، اما بزرگترین گنجینه آن مجموعه نقاشی های آن است که گام به گام سیر تحول در نقاشی را که از قرن 14 تا 16 رخ داده است نشان می دهد.

در اینجا، اولین آزمایشات با دیدگاه، و همچنین برخی از پرتره های اولیه را که نقاشان از هنر مذهبی فراتر رفتند، و برخی از اولین استفاده از زمینه های طبیعت گرایانه و دیدنی را در هنر مذهبی مشاهده خواهید کرد.

حتماً مشهورترین اثر اوفیزی را ببینید: تولد زهره بوتیچلی .

 

 

 

11. بازلیک سنت مارک

15 جاذبه گردشگری برتر در ایتالیا

کلیسای سنت مارک

 

یکی از مهمترین مکانهای گردشگری ونیز، کلیسای سنت مارک است که نما و گنبدهای تزئینی آن با الهام از بیزانس مشرف به میدان سن مارکو ، میدان سنت مارک است. این ساختمان به خودی خود یک اثر هنری است، با ترکیبی از سبک های معماری که به شدت تحت تأثیر امپراتوری بیزانس بوده و ارتباطات تجاری طولانی ونیز با شرق را نشان می دهد.

برجسته ترین نمای داخلی وسیع، موزاییک های درخشان است که در گنبد و طاق های آن قرار دارد و محراب بلند پوشیده از طلا و جواهرات. خزانه داری بیشتر دارای طلا و جواهرات درخشان است.

برای تماشای چشم انداز فراموش نشدنی از میدان سنت مارک ، ارتفاع بلند و برج ساعت، به ایوان صعود کنید تا در میان اسب های نمادین بایستید.

در کنار باسیلیکا کاخ دوج قرار دارد که همچنین مملو از شاهکارهای بی ارزش هنر ایتالیایی است.

 

12. پانتئون

پانتئون

 

Pantheon، یک بقایای فوق العاده خوب از دوران روم، دستاوردهای معماری باور نکردنی امپراتوری روم را نشان می دهد.

تناسبات دقیق ساختمان، اختصاص داده شده به خدایان سیاره ای، با ارتفاع برابر با قطر، و یک پرتو نوری که از بالای گنبد وارد اتاق می شود، برای نشان دادن فلک و خورشید در نظر گرفته شده بود.

پس از آنکه پادشاهان مسیحی اولیه استفاده از معبد بت پرست را به عنوان کلیسا ممنوع اعلام کردند، بعداً توسط پاپ در سال 609 پس از میلاد مقدس مقدس شد. پادشاهان ایتالیایی، نقاش رنسانس رافائل و دیگر ایتالیایی های بزرگ در پانتئون دفن شده اند.

 

 

13. انجمن رومی

15 جاذبه گردشگری برتر در ایتالیا

انجمن رومی

 

انجمن رومی ممکن است به کمی تخیل – یا راهنمای تور خوب – نیاز داشته باشد تا بفهمد این منطقه قبلاً چگونه به نظر می رسید و چگونه از آن استفاده می شد. با این حال، اهمیت تاریخی آن به عنوان قلب امپراتوری روم قابل اغراق نیست.

ابتدا معابد ساخته شد، سپس ساختمانهای عمومی، و به زودی این منطقه به مرکز دولتی رم تبدیل شد. تجارت با ساخت سالن های بازار انجام شد که انجمن را به مرکز زندگی عمومی شهر و سرانجام امپراتوری روم تبدیل کرد.

امروزه فقط ستونها، بناهای جزئی و پایه های معابد سابق، سالنهای بازار، دادگاهها و ساختمانهای عمومی به روم باستان که هزار سال در اینجا زنده ماند ادای احترام می کند.

 

 

14. میلان دوومو

کلیسای جامع باشکوه میلان سانتا ماریا ناسنته، “Il Duomo” برای مردم محلی، یکی از بزرگترین کلیساهای جهان است و احتمالاً بهترین نمونه در همه جا از سبک گوتیک پر زرق و برق است. نمای مجسمه سازی شده آن (نمای کلیسا در مجموع 2245 مجسمه مرمری دارد) و 135 قلعه سنگی تراشیده شده که سقف آن را تاج گذاری می کند، اولین تأثیر را بر جای می گذارد، که با قدم گذاشتن به داخل تقویت می شود.

پنجاه و دو ستون عظیم از سقف بلند شبستان پشتیبانی می کند و دیوارهای آن توسط بزرگترین پنجره های رنگ آمیزی جهان تزئین شده است. نکات برجسته در شبستان، آرامگاه گیان جیاکومو مدیچی و شمعدان برنزی قرن 12 است.

در زیر محراب بلند سرداب و کلیسای کوچک هشت ضلعی با یادگار طلای سان کارلو بورومئو قرار دارد. در زیر میدان دل دوومو، و با پله هایی نزدیک ورودی، پایه های یک غسل تعمید و بازلیکای قرن چهارم قرار دارد.

یک آسانسور شما را تا حدی به پشت بام می رساند، جایی که می توانید در ارتفاعات گیج کننده در میان قله های سنگ تراشیده قدم بزنید.

آدرس: Piazza del Duomo ، میلان

سایت رسمی: http://www.duomomilano.it/fa

 

 

15. کاپری

 

غار آبی یکی از پربازدیدترین نقاط در سراسر ایتالیا است، اما دلایل دیگری برای سوار شدن با قایق کوتاه از ناپل، سورنتو یا ساحل آمالفی به جزیره افسانه ای کاپری وجود دارد. این جزیره صخره ای شیب دار از دریایی به شدت آبی بیرون می آید و صخره های سرسخت آن با کاج های سبز و گیاهان گرمسیری نرم شده است.

غار آبی تنها یکی از غارهای دریایی است که صخره های آن را قطع کرده است و بهترین راه برای دیدن آنها، همراه با سه سنگ برجسته در ساحل جنوبی معروف به Faraglioni ، قایق سواری در اطراف جزیره است. چندین ویلا و باغ به روی گردشگران باز است و مسیرهای پیاده روی به اکتشاف دعوت می کند.

تقریباً از هر نقطه جزیره، می توانید از منظره خوبی مطمئن باشید. ویلای زیبای سان میشله شاید از باغ های خود بهترین چشم اندازها را در جزیره داشته باشد که مشرف به مارینا گرانده از روستای آناکاپری، در ارتفاع بالا است. می توانید با اتوبوس یا برای افراد پرانرژی به آنجا بروید و از پله های قدیمی فنیقی که در دامنه تند تپه حک شده اند بالا بروید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *