19 گیاه عالی برای پوشش زمین
راهنمای نگهداری و پرورش اچوریا الگانس یا ساق عروس
۱۴۰۰-۰۱-۳۱
راهنمای پرورش خیار در گلدان
۱۴۰۰-۰۱-۳۱

19 گیاه عالی برای پوشش زمین

پوشش های گلدهی زمین چیزی شبیه یک جام مقدس برای مناظر خانه محسوب می شود. آنها هم زیبایی و هم عملکرد را ارائه می دهند، و رنگ حیاط می دهند در حالی که به طور همزمان به مبارزه با علف های هرز و کنترل فرسایش کمک می کنند. اگر به دنبال یک راه حل برای یک منطقه مشکل هستید، یک پوشش زمینی می تواند کار را انجام دهد بدون اینکه مقدار نمایش را به خطر بیندازد.

بسیاری از پوشش های گلدهی فقط برای مدت کوتاهی در بهار یا تابستان شکوفا می شوند. در نتیجه ، بهترین نمونه ها علاوه بر گل ، شاخ و برگ خوبی دارند ، بنابراین در تمام طول فصل رشد خوب به نظر می رسند.

نکته

اگر می خواهید سطح وسیعی را با پوشش زمین پتو کنید ، هزینه اولیه اغلب بیشتر از کاشت بذر چمن است. اما سطح زمین معمولاً در طولانی مدت ارزان تر است ، زیرا به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارد.

در اینجا 19 پوشش زمین گلدار وجود دارد که می تواند جذابیت هر منظره ای را افزایش دهد.

01 فلوکسخزنده (Phlox subulata)

شما می دانید که بهار واقعاً در جریان است وقتی دامنه هایی را می پوشانید که با گل های گیاه phlox (Phlox subulata) پوشانده شده اند. این نوع که به عنوان phlox خزنده نیز شناخته می شود ، از گیاهان بسیار بلند قد که به عنوان phlox باغ شناخته می شوند قابل تشخیص است. چندین رنگ برای انتخاب وجود دارد و بسیاری از باغبان ها ترجیح می دهند ترکیب رنگ های گیاهان را بکارند. این گیاه به حداقل مراقبت نیاز دارد – فقط مقدار متوسطی از آب ، پیرایش برای حفظ رشد منظم و کوددهی در اواخر زمستان یا اوایل بهار.

مناطق رشد USDA: 3 تا 9
انواع رنگ: صورتی ، قرمز ، سفید ، آبی ، گل رز ، اسطوخودوس ، بنفش
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: غنی ، زهکشی خوب

 

02 هوستا (Hosta sp.)

هاستا عمدتاً به عنوان یک گیاه شاخ و برگ در نظر گرفته می شود ، اما برخی از انواع نیز می توانند گزینه ای برای پوشش زمین گلدار باشند. Hosta plantaginea حتی گل های معطر می دهد. هنوز هاستا هیچ جایزه ای برای گلهای خود برنده نمی شود. این برگهاست که مردم واقعاً آنها را دوست دارند ، در رنگها و اندازه های مختلف. گیاه نسبتاً مقاوم در برابر سایه ، مقاوم و ماندگار است. آب زیاد و زهکشی خوب را ترجیح می دهد. شاخ و برگهای مرده را در پاییز از بین ببرید تا از پوسیدگی بستر کاشت جلوگیری کند.

مناطق رشد USDA: 3 تا 9
انواع رنگ: سفید ، بنفش
قرار گرفتن در معرض آفتاب: سایه جزئی
نیازهای خاک: غنی ، آلی ، کمی اسیدی

 

03 ایبریس(Iberis sempervirens)

گیاه candytuft (Iberis sempervirens) با گلهای سفید و درخشان متعدد واقعاً خیره کننده است. بعد از شکفتن آن را دوباره هرس کنید تا از لگی شدن آن جلوگیری کند. از طرف دیگر ، اگر در پشت دیوار حائل گیاه آب نبات می کارید ، ممکن است لقی باشد ، زیرا شاخ و برگ می تواند به طور چشمگیری روی دیوار ریخته شود. در این صورت ، ممکن است مجبور شوید با از بین بردن قسمتهای قدیمی گیاه را مرتب کنید.

مناطق رشد USDA: 4 تا 8
انواع رنگ: سفید ، صورتی ، قرمز ، یاسی
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: ماسه ای ، تخلیه خوب ، کمی قلیایی

 

04 گیاه یخ بنفش (Delosperma cooperi)

گیاه یخ با گل طولانی (Delosperma cooperi) برای زنده نگه داشتن برچسب مقاوم خود به خاکی با زهکشی برجسته نیاز دارد. این گیاه نام رایج خود را از نحوه برخورد نور خورشید به برگهای خود گرفته و باعث می شود که آنها مانند لبه های مخلوط با کریستال های یخ به نظر برسند. علیرغم سختی ، این پوشش زمینی نیست که یک باغبان شمالی برای کنترل فرسایش در طول سال باید به آن اعتماد کند. در عوض ، از گیاه یخ برای آراستن منطقه ای برای تابستان استفاده کنید.

مناطق رشد USDA: 5 تا 10
انواع رنگ: بنفش ، صورتی ، زرد ، سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: pH خشک ، تخلیه خوب ، خنثی

 

05 زِبْرینه (Galium odoratum)

درخت چوب شیرین (Galium odoratum) دارای گلهای سفید است و می تواند از فضای اختصاص یافته به آن در باغ گسترش یابد. این معمولاً یک ویژگی مفید است ، زیرا ایجاد گیاهانی که پخش کننده تهاجمی نیستند به عنوان پوشش زمین دشوار است. در صورت لزوم می توانید گسترش آن را با ماشین چمن زنی تنظیم کنید که در ارتفاع زیاد تیغه قرار دارد. علاوه بر این ، کاشت پوشش زمین در زیر درخت ممکن است دشوار باشد ، اما در آنجا درختان شیرین عملکرد خوبی دارند. تنها ویژگی که باعث جلوگیری از جنگل گلدار و برجسته بودن گلدان درخت می شود ، این واقعیت است که در زمستان از بین می رود (اگرچه ریشه ها زنده می مانند).

مناطق رشد USDA: 4 تا 8
انواع رنگ: سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: سایه ای به سایه کامل
نیازهای خاک: غنی ، لومی ، مرطوب ، تخلیه خوب

 

06 لیریوپ (Liriope spicata)

برای کسانی که لکه های سایه دار نیاز به پوشش زمین گلدار دارند ، می توان liriope (Liriope spicata) را در سایه جزئی رشد داد. بعضی از باغبانان که به گیاه گل سوسن نیز معروف است ، این گیاه را به عنوان یک چمن زینتی درمان می کنند ، حتی در واقع نوعی سوسن است. نام مشترک آن تجسم این سردرگمی است. از بحران هویت لیلیتورف استفاده کنید و هم از شکوفه های آن و هم از برگهای جذاب و علف مانند آن لذت ببرید. تا زمانی که زهکشی مناسبی داشته باشد می تواند در بسیاری از شرایط رشد کند.

مناطق رشد USDA: 4 تا 10
انواع رنگ: اسطوخودوس ، سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا سایه سایه
نیازهای خاک: متوسط ​​، خوب تخلیه ، کمی اسیدی تا خنثی

 

07 آلیسوم زرد (Aurinia saxatilis)

یک نام رایج برای Aurinia saxatilis زرد آلیسوم است ، اما این پوشش زمین گلدار را با یک سالانه که با نام sweet alyssum نامیده می شود اشتباه نگیرید. آلیسوم زرد چند ساله است. برای جلوگیری از سردرگمی ، نام متداول دیگر آن سبد طلا است. این گیاه تقریباً به یک فوت قد می کشد و دارای خوشه هایی از گلهای کوچک زرد است که در برابر برگهای خاکستری آبی جبران می شوند. بعد از کمرنگ شدن گلهای آن ، گیاه را حدود یک سوم کاهش دهید تا باعث شکوفایی بیشتر و کاهش سستی شود.

مناطق رشد USDA: 3 تا 7
انواع رنگ: زرد
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: متوسط ​​تا شنی ، زهکشی خوب است

 

08 گیاه همیشه بهار (وینکا مینور)

چه آن را دوست داشته باشید و چه آن را تحقیر کنید ، یک نکته برای سنجد معمولی (وینکا مینور) باید بگویید: این یک پرورش دهنده پرانرژی است. این تاک در سایه رشد می کند و نمی توان انکار کرد که گیاه وینکا یک گل جذاب دارد. گلهای آن ، که معمولاً آبی هستند اما می توانند بنفش یا سفید باشند ، در بهار شکوفا می شوند و ممکن است در تابستان دوباره ظاهر شوند. این گیاه معمولاً فقط چند اینچ از زمین فاصله دارد ، اگرچه طول انگورهای آن تا 18 اینچ کشیده می شود. پس چرا کسی این گیاه را تحقیر می کند؟ وینکا قربانی موفقیت خود است. به اندازه یک پوشش زمینی گسترش می یابد به طوری که برخی افراد آن را مهاجم می دانند. بنابراین دونده های آن را از مناطقی که گیاه نمی خواهید خارج کنید.

مناطق رشد USDA: 4 تا 8
انواع رنگ: آبی ، اسطوخودوس ، بنفش ، سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: بخشی از خورشید تا سایه کامل
نیازهای خاک: طبیعی ، ماسه ای یا خاک رس

 

09 آویشن (تیموس)

بعضی از انواع آویشن (تیموس) زمین بسیار زیاد گل می پوشاند ، البته به اندازه کافی. به عنوان مثال آویشن به اصطلاح “قرمز” است ، اگرچه رنگ گل آن بیشتر صورتی یا اسطوخودوس است. آویشن به طور کلی از خاک ضعیف بدش نمی آید ، اگرچه زهکشی خوب را ترجیح می دهد. اگر گیاه چوبی شد ، برای جوان سازی رشد هرس قابل توجهی به آن بدهید. یک امتیاز استفاده از پوشش زمینی آویشن عطر آن است. بو از برگها می آید نه شکوفه ها و شدت آن به تنوع بستگی دارد.

مناطق رشد USDA: 4 تا 9
انواع رنگ: صورتی ، بنفش ، قرمز ، سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا سایه سایه
نیازهای خاک: متوسط ​​، تخلیه خوب ، خنثی تا کمی قلیایی

 

10 شیرخِشت یا (Cotoneaster horizontalis

Ronespray cotoneaster (Cotoneaster horizontalis) یک درختچه است ، اما عادت رو به رشد افقی آن استفاده از آن به عنوان یک پوشش بلند زمین را به دنبال دارد. وقتی می خواهید برای علاقه بصری بیشتر زمین را با گیاهانی با ارتفاع مختلف بپوشانید ، می تواند مفید باشد. تا زمانی که گیاه شما تاسیس شود ، به آن مقدار زیادی آب و کمی سایه بعد از ظهر بدهید. وقتی بالغ شد ، نگهداری آن باید نسبتاً کم باشد و هرس لازم نیست مگر اینکه بخواهید گسترش آن را مهار کنید. اگرچه cotoneaster در بهار گل می دهد ، اما در درجه اول برای گلهای آن رشد نمی کند بلکه به دلیل توت های جذاب آن جانشین گل می شوند. برگهای آن نیز در پاییز کاملاً رنگارنگ است.

مناطق رشد USDA: 5 تا 7
انواع رنگ: صورتی ، سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا سایه سایه
نیازهای خاک: مرطوب ، لومی ، خوب تخلیه می شود

 

11 گزنه سفید زردگل(Lamiastrum galeobdolon)

فرشته گل زرد (Lamiastrum galeobdolon) نوعی گزنه مرده است که دارای گل های زرد است. این گیاه یک پوشش زمینی چند ساله است. چهار ویژگی وجود دارد که می توانید در مورد ارج الشریف زرد تحسین کنید: این گلها گلهای جذابی را به همراه دارد. برگهای آن متنوع است. در سایه جزئی رشد می کند. و نسبتاً مقاوم به خشکسالی است. اگر هدف شما حیاط کم نگهداری است ، فرشته فرنگی زرد می تواند مناسب باشد. گیاهان تثبیت شده را اگر برای ظاهر جمع و جورتر لگی شوند ، هرس کنید.

مناطق رشد USDA: 4 تا 9
انواع رنگ: زرد
قرار گرفتن در معرض آفتاب: سایه ای به سایه کامل
نیازهای خاک: لومی ، تخلیه خوب است

 

12 خون اژدها Dragon’s Blood

Dragon’s Blood stonecrop (Sedum spurium ‘Dragon’s Blood’) زمین را بغل می کند. ساقه ها ، برگ ها و گل های آن بسته به تنوع و شرایط ، می توانند قرمز باشند. اگرچه این گیاه یک پوشش زمینی گلدار است ، آن را رشد ندهید ، مگر اینکه از ساقه و شاخ و برگ آن نیز قدردانی کنید. گلهای کوچک آن به اندازه کافی دوام نمی آورند تا به عنوان یک ویژگی برجسته شناخته شوند. اما ساقه ها و برگ های آن می توانند در باغ های صخره ای بسیار زیبا به نظر برسند. مراقب باشید گیاه خود را بیش از حد آبیاری نکنید ، زیرا این امر باعث از بین رفتن آن می شود. آن را با زهکشی تیز و خاک متوسط ​​و لاغر تأمین کنید و باید رشد کند.

مناطق رشد USDA: 4 تا 9
انواع رنگ: قرمز عمیق
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: لومی ، شنی ، سنگلاخی و زهکشی خوب

 

13 آنجلینا سدوم (Sedum rupestre ‘آنجلینا’)

آنجلینا سدوم (Sedum rupestre ‘آنجلینا’) یک گیاه سنگ تراش است که یک گل زرد تولید می کند. اگرچه گل آن جذاب نیست ، اما بسیاری از باغداران چیزی ناخوشایند در مورد نحوه معلق ماندن آن در بالای گیاه آغوش کشیدن زمین می یابند. اما اجازه ندهید که این شما را از رشد این سدیم متوقف کند. اگر موافقید که نمایش گل گیاه بهترین سرمایه آن نیست ، فقط گلها را بریده و داخل آن بیاورید تا در گلدان به نمایش درآیند. شاخ و برگ آنجلینا سدوم در بیشتر سال با استفاده از رنگ صورتی (یا حتی قرمز) در زمستان منشور است. رشد گیاه آسان است و هر زمان که احساس کردید خیلی بزرگ شده هرس می شود.

مناطق رشد USDA: 5 تا 9
انواع رنگ: زرد
قرار گرفتن در معرض آفتاب: بخشی از خورشید تا آفتاب کامل است
نیازهای خاک: خاک رس ، لومی یا ماسه ای و زهکشی خوب است

 

14 لب‌دیسی خزنده یا آژوگا (Ajuga reptans)

در صورت رمزگشایی از نام گیاهان گیاه بوگولید (Ajuga reptans) ، خواهید فهمید که reptans (به لاتین “خزنده”) هشداری است. این یکی از گیاهان است که ممکن است در کنترل آن مشکل داشته باشید ، زیرا تمایل به پخش کننده تهاجمی دارد. Bugleweed قادر به رشد سریع و خفه کردن همه چیز در مسیر خود است ، بنابراین اگر این گیاه را برای منظره خود انتخاب کردید ، خود را هشدار دهید. گیاه گل گاوزبان را در خاکی حاصلخیز و خوب زهکشی کنید که گردش هوا برای جلوگیری از بیماری ها و آفات خوب است. هر زمان که خاک حدود 1 تا 2 اینچ پایین خشک شد ، فقط آن را آبیاری کنید.

مناطق رشد USDA: 3 تا 10
انواع رنگ: آبی ، بنفش
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا سایه سایه
نیازهای خاک: آلی ، رطوبت متوسط ​​، خوب تخلیه می شود

 

15 پاکی ساندرا (Pachysandra terminalis)

Pachysandra (Pachysandra terminalis) می تواند سایه خشک را تحمل کند ، و باعث می شود گیاهان زیر درختانی که معمولاً رقابت زیادی برای آب وجود دارد ، بکارند. به عنوان یک پاداش ، این پوشش زمین همچنین در برابر گوزن مقاوم است و از نظر حشرات یا بیماری ها هیچ مشکلی جدی ندارد. این گیاه در حدود 6 اینچ رشد می کند و در بهار زمین را با گلهای کوچک سفید پتو می کند. گیاه را نازک کرده و در صورت لزوم برای بهبود گردش هوا ، بقایایی مانند برگهای افتاده را بردارید.

مناطق رشد USDA: 5 تا 9
انواع رنگ: سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: سایه ای به سایه کامل
نیازهای خاک: غنی ، رطوبت متوسط ​​، تخلیه خوب

 

16 هورنتانیا رونده (Hydrangea anomala ssp. petiolaris)

تعداد کمی از پوششهای زمینی بزرگ ، پرتحرک و مقاوم وجود دارد که هم شکوفه های خوبی دارند و هم سایه را تحمل می کنند. انگور کوهنوردی (Hydrangea anomala ssp. petiolaris) از آن گروه انتخاب شده است. این درختان انگور کوهی کوهنوردان واقعی هستند ، اما همچنین می توانند به عنوان گیاهان عالی برای پوشش زمین عمل کنند و برای مناطق سایه دار ترجیح داده می شوند. قبل از شروع جوانه زدن برگها گیاه خود را در بهار کود دهید و در تابستان آنرا هرس کنید تا رشد کنترل شود. این گیاه خاک مرطوب مداوم را دوست دارد و ممکن است در هوای گرم به آبیاری اضافی نیاز داشته باشد.

مناطق رشد USDA: 4 تا 7
انواع رنگ: سفید ، آبی ، صورتی ، بنفش
نور خورشید: سایه بخشی
نیازهای خاک: غنی ، به طور مساوی مرطوب ، کمی اسیدی

 

17 سنبله‌ای نقره‌ای (Stachys byzantina)

اگرچه یک ساقه گل – و در عین حال یک ساق بلند – ارسال می کند ، گوش بره (Stachys byzantina) بیشتر به دلیل شاخ و برگ آن رشد می کند تا گل آن. برگهای سبز نقره ای گوش گوسفند مانند گوش بره در لمس نرم و مبهم است. این گیاه به سرعت رشد می کند اما با لبه می توان آن را کنترل کرد. این نسبتاً مقاوم به خشکی است ، اگرچه بعضی از برگها در طلسمهای خشک خشک قهوه ای می شوند. اما از آبیاری زیاد خودداری کنید ، زیرا برگها خیلی خیس می شوند.

مناطق رشد USDA: 4 تا 7
انواع رنگ: بنفش روشن
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا سایه سایه
نیازهای خاک: ضعیف ، تخلیه خوب ، کمی اسیدی

 

18 سراسیوم (برف تابستانی)(Cerastium tomentosum

Cerastium tomentosum ، معروف به برف در تابستان ، پوششی کاملاً آفتابی و دارای دو ویژگی مطلوب است: شکوفه های سفید جذابی را به نمایش می گذارد (همانطور که از نام عمومی آن پیداست) و دارای برگهای نقره ای است. اما بارش برف در تابستان یک ریزش دارد: این یک گیاه چند ساله با عمر کوتاه است ، به خصوص در مناطق گرم. برای سالم نگه داشتن این گیاه ، زهکشی مناسب ضروری است. شکوفه های کمرنگ و شاخ و برگهای قدیمی را مرتب کنید و برف در تابستان در تمام تابستان زیبا به نظر می رسد.

مناطق رشد USDA: 3 تا 7
انواع رنگ: سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: شنی ، خشک ، زهکشی خوب

 

19 بنفشه وحشی (Viola sororia)

اینکه بنفشه های وحشی (Viola sororia) به عنوان پوشش زمین گلدار ارزش گذاری می شوند یا به عنوان علف های هرز مورد تحقیر قرار می گیرند ، واقعاً یک نظر است. اگر هدف شما این است که یک چمن مناسب و آراسته درست کنید ، ممکن است آنها را در دسته دوم در نظر بگیرید. اما دوستداران گلهای وحشی گیاه را دوست دارند. چندین بنفشه وحشی را گروه بندی کنید تا بهترین نمایش را ایجاد کنید. این یک گیاه کم رشد و دارای گلهای کوچک است ، بنابراین بنفشه ولگرد تأثیر زیادی نخواهد داشت. گیاه نسبتاً کم نگهداری می شود و بهتر است بدون مزاحمت پخش شود. رطوبت مداوم آن را تأمین کنید ، به ویژه هنگامی که در آفتاب کامل قرار گرفته باشد

مناطق رشد USDA: 3 تا 7
انواع رنگ: بنفش ، آبی ، سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا سایه سایه
نیازهای خاک: متمرکز ، مرطوب ، خوب تخلیه می شود

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *