20 راه برای لذت بردن از زندگی
نکات اساسی برنامه ریزی زندگی برای موفقیت
نکات اساسی برنامه ریزی زندگی برای موفقیت
۱۴۰۱-۱۲-۰۹
چطور در زندگی موفق شویم؟!
چطور در زندگی موفق شویم؟!
۱۴۰۱-۱۲-۱۰
20 راه برای لذت بردن از زندگی

20 راه برای لذت بردن از زندگی

20 راه برای لذت بردن از زندگی

شما فقط یک بار زندگی می‌کنید، پس باید از زندگی خود لذت ببرید! اگرچه اکثر مردم فکر می‌کنند که برای لذت بردن از زندگی خود به پول و چیزهای مادی نیاز دارید، اما این نمی تواند دور از واقعیت باشد.

زندگی واقعاً همان چیزی است که شما آن را می‌سازید. بنابراین حتی اگر به همه اهداف خود نرسیده اید یا به زندگی که در تابلوی چشم انداز شما است نرسیده اید، همچنان می‌توانید از زندگی خود مانند امروز لذت ببرید. در این مقاله 20 راه ساده وجود دارد که به شما کمک می‌کند از زندگی خود لذت ببرید.

1. سم زدایی در شبکه های اجتماعی انجام دهید

احتمالاً این جمله را شنیده اید که “مقایسه دزد شادی است.” متأسفانه، رسانه های اجتماعی اغلب بزرگترین مقصر ما در مقایسه خود با دیگران هستند. انجام یک سم زدایی در شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد که از محیطی که باعث می‌شود خود را مقایسه کنید، دور شوید. همچنین وقت شما را برای انجام کارهای دیگر در این لیست آزاد می‌کند!

بیشتر بخوانید » 6 دلیل که هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید!

 

2. بیرون بروید

تحقیقات ثابت کرده است که گذراندن وقت در بیرون برای سلامت روحی و جسمی شما عالی است. نه تنها به هوای تازه نیاز دارید، بلکه می‌توانید زیبایی زمینی را که ما در آن زندگی می‌کنیم، ببینید.

آخرین باری که به معنای واقعی کلمه ایستادید و گل رز را استشمام کردی کی بوده است؟ اگر نمی توانید به خاطر بسپارید، وقت آن است که استراحت کنید و به بیرون بروید. باد را روی پوست خود احساس کنید و از بوسه خورشید لذت ببرید.

 

3. روابط خود را تقویت کنید

ما به عنوان انسان طوری طراحی شده ایم که با یکدیگر در ارتباط باشیم. ما آفریده شده ایم تا در یک جامعه باشیم، بنابراین انزوا برای سلامت روان ما خوب نیست. به همین دلیل است که ایجاد روابط عالی مهم است. زندگی زمانی بهتر می‌شود که افرادی را داشته باشید که با آنها لذت ببرید. برای تماس با دوستان خود و دیدار با عزیزان وقت بگذارید. داشتن روابط عالی فقط به شما کمک می‌کند از زندگی خود لذت بیشتری ببرید.

 

4. داوطلب شوید

وقت گذاشتن برای کمک به افراد کمتر خوش شانس و حتی جامعه شما، قدردانی بهتری از زندگی به شما می‌دهد. زمانی را برای داوطلب شدن در جامعه خود اختصاص دهید. نه تنها در مورد تأثیرگذاری احساس خوبی خواهید داشت، بلکه برای چیزهایی که دارید سپاسگزار خواهید بود.

 

5. سفر

سفر راهی عالی برای لذت بردن از زندگی است. چیز شگفت انگیزی در دیدن جهان و لذت بردن از تجربیات و فرهنگ های جدید وجود دارد. البته، سفر باید چیزی باشد که برای آن بودجه لازم است و هک هایی برای صرفه جویی در هزینه های سفر وجود دارد. چه در خارج از کشور باشد و چه محلی، فقط تجربه یک محیط و فرهنگ جدید یک تجربه عالی برای لذت بردن است.

 

6. یک دفتر خاطرات سپاسگزاری داشته باشید

قدردانی باعث ایجاد رضایت می‌شود. وقت گذاشتن هر روز برای یادداشت چیزهایی که به خاطر آنها سپاسگزار هستید به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که زندگی شما آنقدرها هم که فکر می‌کنید بد نیست.

یاد بگیرید چگونه برای چیزهای کوچک در زندگی سپاسگزار باشید. این به شما کمک می‌کند که از آنها قدردانی کنید و از آنها لذت بیشتری ببرید. چالش قدردانی 30 روزه نیز کار بسیار خوبی است!

بیشتر بخوانید» چگونه لیست سپاسگزاری روزانه ایجاد کنیم؟

 

7. خود را نوازش کنید

نوازش کردن خود نوعی مراقبت از خود و عشق به خود است. بالاخره اگر شما مراقب خودتان نباشید، چه کسی این کار را می‌کند؟ راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید همیشه خود را در بودجه‌ای ناامید کنید، بنابراین مسائل مالی نباید بهانه‌ای باشد!

بیشتر بخوانید» یاد بگیرید چطور خود را دوست بدارید!

 

8. به طور مداوم ورزش کنید

در حالی که در حال بررسی گزینه های مراقبت از خود هستید، ورزش را فراموش نکنید. مراقبت از سلامت جسمانی بهترین راه برای نشان دادن مراقبت از خود است. ورزش باعث سلامتی شما می‌شود تا بتوانید تا حد امکان از زندگی لذت ببرید.

بیشتر بخوانید»

 

9. به خودت لطف کن

گاهی اوقات زمانی که اهداف خاصی را تا تاریخ مشخصی به دست نیاورده‌ایم، می‌توانیم به خودمان سخت بگیریم. اگرچه داشتن اهداف عالی است، اما وقتی همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود، باید به خودمان لطف کنیم. وقتی یاد می‌گیرید چگونه با مشت و پیوت غلت بزنید، زندگی بسیار کمتر استرس زا و لذت بخش است.

 

10. موفقیت های خود را جشن بگیرید

در حالی که به خودتان لطف می‌کنید، فراموش نکنید که وقتی به آن اهداف رسیدید جشن بگیرید. هیچ چیز برای جشن گرفتن کوچک نیست! تصدیق دستاوردهای خود به شما فشار لازم را برای ادامه راه می‌دهد. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که در مورد اینکه از کجا آمده اید فکر کنید تا بتوانید لحظه ای شکرگزاری داشته باشید. یاد بگیرید که برنده های خود را بشناسید و به خاطر آنها با خودتان رفتار کنید!

بیشتر بخوانید» چگونه روی اهداف خود، نه دیگران تمرکز کنیم؟

 

11. اغلب بخندید

خنده داروی روح است. نکته جالب در مورد خنده این است که هیچ هزینه ای برای شما ندارد—بدون نیاز به داروخانه یا بیمه ! لذت زندگی را پیدا کنید، حتی اگر به خودتان بخندید.

 

12. کارهایی را انجام دهید که از آنها لذت می‌برید

ممکن است به اندازه کافی ساده به نظر برسد، اما گاهی اوقات برای انجام کارهایی که واقعاً از آنها لذت می‌بریم به یادآوری نیاز داریم. به عنوان بزرگسال، ما دائماً در حال انجام کارهایی هستیم که باید انجام دهیم، بنابراین مهم است که برای انجام کارهایی که می‌خواهید انجام دهید، زمان پیدا کنید.

زندگی نباید فقط رسیدگی به مسئولیت ها باشد. یک سرگرمی پیدا کنید، یک مهارت جدید بیاموزید – کارهایی را انجام دهید که شما را خوشحال می‌کند.

 

13. از بدهی خارج شوید

فشار بدهی بودن می‌تواند طاقت فرسا باشد. این بر توانایی شما برای سفر و انجام کارهایی که از آنها لذت می‌برید تأثیر می‌گذارد. با دانستن این موضوع، رهایی از بدهی مطمئنا راهی برای لذت بردن بیشتر از زندگی است. زندگی بدون وام دانشجویی، پرداخت کارت اعتباری یا حتی وام خودرو را تصور کنید. رهایی از بدهی به شما این آزادی را می‌ دهد که بدون نگرانی مالی از زندگی لذت ببرید.

بیشتر بخوانید» 7 توصیه مالی برای خانم های مجرد

 

14. برای آینده خود پس انداز و سرمایه گذاری کنید

بهترین راه برای لذت بردن از امروز این است که نگران فردا نباشید. هنگامی که از امنیت مالی در آینده خود ناراحت نیستید، این انرژی را برای تمرکز روی چیزهای دیگر آزاد می‌ کند. پس انداز و سرمایه گذاری برای آینده به شما این امکان را می‌دهد که این امنیت مالی را داشته باشید.

 

15. حضور داشته باشید

در عصری که همه چیز برای جلب توجه ما رقابت می‌کند، حضور مهم است. حضور به این معنی است که شما به طور کامل در لحظه بدون هیچ حواس پرتی درگیر هستید. مطمئن شوید که به طور کامل به افرادی که با آنها هستید توجه کنید. شما آن لحظات را برای همیشه گرامی خواهید داشت.

بیشتر بخوانید» 50 جمله تائیدی روزانه برای تغییر زندگی

 

16. از منطقه راحتی خود خارج شوید

برخی از بزرگترین فرصت ها و تجربیات زندگی در آن سوی منطقه راحتی شما هستند. اگر می‌خواهید زندگی را به طور کامل تجربه کنید، باید یاد بگیرید که چگونه با ناراحتی راحت شوید. کارهایی انجام دهید که شما را به چالش بکشد. ریسک کنید. همه اینها باعث می‌شود زندگی لذت بخش تری داشته باشید.

بیشتر بخوانید » آیا ریسک‌پذیران خوشحال‌تر هستند؟

 

17. طبق قانون طلایی زندگی کنید

تو نیکی میکن و در دجله انداز /که ایزد دربیابانت دهد باز. قانون عمل متقابل درست است – آنچه را که میدهید به دست می‌آورید. اگر می‌خواهید زندگی ای داشته باشید که از آن لذت ببرید، کارهایی را برای دیگران انجام دهید که برای خود می‌خواهید. به عبارت دیگر، طبق قانون طلایی زندگی کنید. با دیگران مهربان باشید و همچنین بخشنده باشید. شما نه تنها این را در ازای دریافت خواهید کرد، بلکه به شما احساس عالی نیز می‌دهد.

 

 

18. همیشه خودتان باشید

خود بودن آزادانه ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. در پوست خود راحت باشید و خود را کوچک نکنید یا برای دیگران تطبیق ندهید. با انجام این کار، افرادی را جذب خواهید کرد که واقعاً شما را برای آنچه واقعاً هستید دوست دارند. این به این معنی است که می‌توانید روابط و تجربیات واقعی و لذت بخش تری داشته باشید.

 

19. زمانی را برای استراحت اختصاص دهید

استراحت برای سلامتی شما ضروری است. این تضمین می‌کند که شما قادر به حضور و عملکرد بهینه خود هستید. این شامل خواب کافی، رفع فشار و به طور کلی وقت گذاشتن برای استراحت است. یک برنامه روزانه ایجاد کنید که شامل زمانی برای استراحت و آرامش باشد تا بتوانید از جنبه های دیگر زندگی خود لذت ببرید.

 

20. چیزهای جدید یاد بگیرید

یادگیری یک مهارت جدید می‌تواند چیز دیگری برای لذت بردن به شما بدهد. چه انتخاب یک سرگرمی جدید یا حتی مطالعه یک زبان جدید، همه آنها می‌توانند به مجموعه مهارت های شما افزوده شوند. تعداد زیادی پلتفرم رایگان وجود دارد که می‌توانید از آنها برای یادگیری و کشف علایق جدید استفاده کنید.  از آنها استفاده کنید و خود را وقف یادگیری چیزهای جدید کنید.

 

بر لذت بردن از زندگی که دارید تمرکز کنید

همانطور که می‌بینید، لذت بردن از زندگی که دارید برای شما هزینه زیادی ندارد. با یافتن شادی در چیزهایی که در اطراف شما هستند شروع می‌شود. همچنین به شما نیاز دارد که چیزهای جدیدی را امتحان کرده و تجربه کنید.

هر یک از این نکات گام های کوچکی هستند که می‌توانید برای لذت بردن از زندگی خود بردارید. آنها را امتحان کنید و ببینید چقدر بیشتر می‌توانید از زندگی خود لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *