6 گام برای روتین آرایش مینیمال با بودجه محدود

6 گام برای روتین آرایش مینیمال با بودجه محدود

آرایش می‌تواند کارهای زیادی انجام دهد. می‌تواند ظاهر شما را برای مهمانی یا سرگرمی متحول کند. همچنین به شما کمک کند عیوب صورتتان را پنهان کنید یا حتی ظاهر جدیدی را امتحان کنید. اما اجازه دهید با آن روبرو شویم، اکثر روزها، همه ما به یک روال سریع نیاز داریم که عالی به نظر برسد، اما بدون تلاش یا زمان زیاد. به هر حال، در طول هر روز، شما کار، جلسات، رفت و آمد، کلاس های بدنسازی یا تناسب اندام، تعهدات خانوادگی و موارد دیگر دارید که نیاز به معرفی روتین آرایشی مینیمال دارد.

تنها با استفاده از شش مرحله آسان، می‌توانید به راحتی ظاهر خود را ارتقا دهید و یک روال ثابت ایجاد کنید که همیشه خوب به نظر برسد. در حالی که وقت گذاشتن با آرایش و اضافه کردن جزئیات بیشتر سرگرم کننده است، این روال آرایش مینیمال راهی عالی برای اطمینان از اینکه همیشه ظاهری را که می‌خواهید به دست می آورید. و همچنین مزایای بسیار زیاددیگری نیز دارد.

مزایای یک روتین حداقلی آرایش

مزایای یک روال آرایش مینیمال تقریباً بی پایان است. بسیاری از مردم این مسیر را به دلیل سادگی آن انتخاب می‌کنند، اما اجازه دهید به نکات مهم دیگری درباره این ایده بپردازیم. علاوه بر چیزهای واضحی مانند صرفه جویی در زمان، متوجه مزایای دیگری نیز خواهید شد که ممکن است به آنها فکر نکرده باشید. (بیشتر بخوانید: چطور به طور طبیعی جوانتر به نظر برسیم؟)

 

یک آرایش حداقلی باعث صرفه جویی در زمان می‌شود!

یک روتین مراقبت از پوست و آرایش بیست مرحله‌ای می‌تواند یک ساعت طول بکشد. و با کار، مدرسه، خانواده، دوستان و سرگرمی ها، چه کسی دقایق اضافی را در اختیار دارد؟ یک روتین حداقلی آرایش راه حل را فراهم می‌کند. صورت شما در پنج دقیقه به جای پنجاه دقیقه تازه و آماده به نظر می رسد.

این می‌تواند زمان زیادی را در برنامه صبحگاهی تان به همراه داشته باشد. به ژورنال نویسی، صفحات صبحگاهی، یا تمام مطالب خواندنی که مدام می‌گویید در نهایت به آنها خواهید رسید، سلام کنید!

از دقایق اضافی خود در صبح استفاده کنید تا واقعاً از آن فنجان قهوه لذت ببرید، با خانواده خود صحبت کنید یا در سکوت بنشینید. چه کسی می‌داند؟ حتی ممکن است برای یک سرگرمی اضافی یا فعالیت های جانبی زمانی پیدا کنید.

 

در حالی که روندهای آرایش هیجان انگیز هستند و گاهی اوقات امتحان کردن آنها می تواند سرگرم کننده باشد، هیچ کس نمی‌تواند کار اضافی لازم برای ادامه دادن را انکار کند. یک روتین آرایش حداقلی همه چیز را ساده نگه می‌دارد. این بدان معناست که شما به دنبال مد روز نیستید.

و نقطه مقابل شیک، آرایش کلاسیک و جاودانه است که در هر روز و فصل بدون توجه به هر چیزی شگفت انگیز به نظر می رسد. نه تنها می‌توانید توجه نکنید که کدام سایه چشم در حال حاضر بهترین سایه است، بلکه می توانید ظاهر آرایشی خود را ایجاد کنید که ماندگار باشد.

بنابراین با جستجو در حساب‌های اینستاگرام و پست‌های وبلاگ اینفلوئنسرهای سبک زندگی برای ایده‌ها خداحافظی کنید. شما در حال حاضر ظاهر منحصر به فرد خود را دارید.

 

یک روتین آرایش حداقلی، حدس و گمان را از بین می‌برد!

حدس بزنید چه چیزی واقعا عالی است؟ وقتی از خواب بیدار می شوید و از قبل برنامه خود را برای آن روز می‌دانید. روال‌های آرایشی با حذف حدس و گمان به شما کمک می‌کند. به آینه آرایش خود خیره نشوید و سعی نکنید بین سایه های رژ لب تصمیم بگیرید.

درعوض، عادت‌هایی ایجاد خواهید کرد که به شما امکان می‌دهند حداقل آرایش خود را بدون فکر کردن انجام دهید. آماده شدن آسان تر از این نمی شود. می‌توانید هر روز صبح همان فرآیند اولیه را انجام دهید و جزییاتی را اضافه کنید که آن را متفاوت می‌کند تنها در صورتی که دوست داشته باشید.

 

برای خانم های در حال حرکت عالی است

اگر زیاد سفر می کنید یا مدام در حال حرکت هستید، یک روال آرایش مینیمال دوست شماست. به جای قرار دادن 27 محصول در یک کیسه آرایش کوچک، می توانید فقط به پنج محصول یا بیشتر راضی باشید. همه چیز به راحتی در کیف شما قرار می‌گیرد یا بدون هیچ زحمتی از جانب شما به کار خود ادامه می‌دهد.

چه در فرودگاه باشید و چه بیرون با دوستانتان، می‌توانید به راحتی ظاهر آرایش خود را تغییر دهید. از آنجایی که نیازی به حمل محصول زیادی ندارید، هر زمان که بخواهید همه چیزهایی را که برای بازسازی روتین آرایش مینیمالیستی خود نیاز دارید، همراه خود خواهید داشت.

یک آرایش معمولی حداقل باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود

حدس بزنید چه چیزی هزینه زیادی ندارد ؟ تعداد انگشت شماری محصولات آرایشی در مقابل سه کشو پر است. یک روتین حداقلی آرایش باعث صرفه جویی در هزینه شما می‌شود زیرا شما به سادگی به همه چیز کمتر نیاز دارید. به علاوه، وقتی چیزی می‌خرید، می‌توانید کیفیت عالی را دنبال کنید، زیرا می‌دانید که همیشه از آن استفاده خواهید کرد. شما همچنان کمتر از زمانی که هر محصول جدیدی را در بازار می خرید هزینه خواهید کرد.

مینیمالیستی بودن به این معنی است که موارد تکراری کمتری خواهید داشت. با آرایش، داشتن دوازده مورد مشابه و حتی ندانستن آن، واقعاً آسان است. یک روتین آرایش حداقلی از شر همه اینها خلاص می شود. این بدان معنی است که شما می توانید بدون توجه به بودجه خود، هر روز خوب باشید.

بیشتر بخوانید: فوت و فن آرایشی برای کوچک کردن بینی

 

 

چگونه یک روتین آرایش حداقلی ایجاد کنیم؟

شروع با یک روال آرایش مینیمال به قدری آسان است که به سختی متوجه آن خواهید شد. فقط چند چیز وجود دارد که باید به خاطر بسپارید و الگوی آن به قدری ساده است که به زودی آن را حفظ خواهید کرد. در واقع، ممکن است متوجه شوید که هر روز آرایش خود را انجام می‌دهید بدون اینکه حتی در مورد آن فکر کنید. در اینجا نحوه ایجاد یک روال ساخت مینیمالیستی آمده است:

 

 

با روتین مراقبت از پوست خود شروع کنید

6 گام برای روتین آرایش مینیمال با بودجه محدود

قبل از آرایش کردن، مهم است که با پوست تمیز و مرطوب شروع کنید. بسیاری از روتین های مراقبت از پوست مینیمالیستی وجود دارد که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید. چیزی را انتخاب کنید که نیازهای خاص پوست شما را برآورده کند، مانند رطوبت اضافی یا پاک کننده ضد آکنه. حداقل از یک پاک کننده و یک مرطوب کننده با SPF استفاده کنید. بسته به نیاز پوستتان، چیزهای اضافی اضافه کنید.

 

تصمیم بگیرید چه چیزی بخرید

احتمالاً بسیاری از موارد مورد نیاز برای این کار را قبلاً دارید. اما اگر متوجه شدید که چیزی وجود دارد که باید بخرید، ابتدا لیست ما از محصولات حداقل آرایش را بخوانید. این به شما کمک می کند بدانید چه چیزی لازم است و چه چیزی نیست.

از آنجایی که می‌خواهید کارها را تا حد امکان ساده نگه دارید و بیش از حد خرج نکنید، فهرستی از چیزهایی که دارید تهیه کنید، حتماً در هنگام خرید فهرستی را به همراه داشته باشید!

از آنچه دارید استفاده کنید!

بیرون رفتن و خرید محصولات بیشتر آسان است، اما راه بهتر استفاده از چیزهایی است که دارید. این کار را با بررسی آرایش خود و توجه به آنچه که مرتباً استفاده می‌کنید انجام دهید. با دور انداختن وسایلی که هرگز نمی پوشیدید، بی نظمی را از بین ببرید. یا اگر هر یک از آنها باز نشده و نو هستند، آنها را در اختیار دوستانی قرار دهید که از آنها استفاده می‌کنند.

پس از آن، ببینید چه محصولاتی دارید که بیش از یک مورد استفاده دارند، مانند رژگونه یا برنز. اینها را نگه دارید زیرا ممکن است بعداً مفید باشند. و مهمتر از همه، به آرایش امتحان شده و واقعی که به طور مداوم استفاده می کنید، مانند کرم پودر یا ریمل نگاه کنید.

اینها مواردی هستند که می‌توانید روال خود را بر اساس آنها بسازید. محصولاتی را که در روال شش مرحله ای ذکر خواهیم کرد را به خاطر داشته باشید و از آنچه در آن دسته ها دارید استفاده کنید.

 

 

محصولات خوب برای حداقل آرایش روتین

در اینجا برخی از محصولاتی وجود دارد که احتمالاً قبلاً دارید، اما اگر نه، ارزش بررسی کردن را دارند. هیچ چیز پیچیده ای در مورد این لیست وجود ندارد و احتمالاً همه آنها را شنیده اید.

این محصولات کاربردهای متعددی دارند و می‌توانند حداقل آرایش شما را سریعتر کنند. اگر پیشنهادات بیشتری برای آرایش همه کاره می‌خواهید، این مقاله توسط Kaitlyn Yarborough از Southern Living را بررسی کنید.

 

بی بی کرم

6 گام برای روتین آرایش مینیمال با بودجه محدود

بهتر است بپرسیم این محصول چه کاری انجام نمی‌دهد؟ به طور جدی. پوست را مرطوب می‌کند و همچنین از برجسته شدن لک ها جلوگیری می‌کند. بی بی کرم ها معمولا حاوی SPF نیز هستند. این اساسا یک زیرسازی سبک است که می‌تواند بدون تلاش زیاد پوست شما را فوق العاده کند.

 

رنگ گونه و پلک

این نوع محصول می تواند سه کار را همزمان انجام دهد. این یکی از بهترین وسایلی است که می‌توانید با خود داشته باشید تا کمی رنگ فوری روی لب ها، گونه ها یا حتی چشم ها داشته باشید. شما می توانید اینها را اغلب به صورت یک چسب رنگی یا گاهی اوقات به صورت کرم پیدا کنید. برخی فقط برای لب ها و گونه ها هستند، اما می‌توانید برخی از آنها را نیز پیدا کنید که به خوبی آرایش چشم را انجام می‌دهند.

برنزه

برنزها برای ایجاد درخشندگی سالم به پوست شما عالی هستند و این همان چیزی است که بیشتر مردم از آن استفاده می‌کنند. اما می‌توانید از آن به عنوان سایه چشم نیز استفاده کنید. به همین دلیل است که این محصول عالی دیگری است که بیش از یک هدف را دنبال می‌کند. ظاهری بسیار طبیعی اما زیبا ایجاد می‌کند.

 

فونداسیون حاوی ضد آفتاب

اگر بتوانید کرم پودری بیابید که ضد آفتاب نیز داشته باشد، می‌توانید یک مرحله از روتین آرایش خود را رها کنید. از آنجایی که بسیاری از افراد هر روز از کرم پودر استفاده می‌کنند تا عیوب را پنهان کنند، می‌توانید به راحتی کرمی را پیدا کنید که به عنوان ضد آفتاب عمل می کند.

سپس دو مرحله در یک است. بعلاوه، شما را از نیاز به یادآوری افزودن کرم ضد آفتاب به برنامه روزانه خود نجات می‌دهد. بیایید با آن روبرو شویم – اکثر ما به هر حال انجام این کار را فراموش می‌کنیم!

 

 

چطور با محدودیت بودجه استایل گران و شیک داشته باشیم؟

روال آرایش مینیمالیستی شش مرحله ای

معرفی تنها شش مرحله برای یک روال مینیمال شگفت انگیز. تقریباً زمان نمی برد، پوست شما سالم می‌ماند و می‌توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. وقتی همه چیز را ساده نگه می‌دارید، اجازه می‌دهید زیبایی طبیعی شما بدرخشد، و می‌توانید مطمئن باشید که پوست خود را با محصول بیش از حد اضافه نمی‌کنید. ببینید چقدر این کار آسان است!

 

مرحله 1: پوست را تمیز کنید

با پوستی که تمیز و مرطوب شده است شروع کنید. این تقریباً همیشه مکانی برای شروع با آرایش است. این به پوست شما کمک می‌کند تا سالم بماند و با آرایش یا بدون آرایش عالی به نظر برسد. حداقل باید پوست خود را تمیز کنید و مطمئن شوید که هیچ اثری از آرایش قدیمی روی صورت خود ندارید. این به شما ظاهری تازه برای شروع می‌دهد.

 

مرحله 2: بی بی کرم یا فونداسیون

شما می توانید انتخاب کنید که کرم BB یا کرم پودر را برای اولین قدم خود ترجیح می‌دهید. اگر می خواهید پوششی روشن و شفاف داشته باشید یا هوا گرم است، بی بی کرم (BB CREAM) دوست شماست. این یک راه آسان برای ایجاد پوششی برای پوست شما بدون زیاده روی است. به علاوه، این یکی از طبیعی‌ترین کارهایی است که می‌توانید تا جایی که آرایش انجام دهید، انجام دهید.

هنگامی که می‌خواهید پوست خود را با پوشش متوسط ​​تا کامل پوشش دهید، فونداسیون را امتحان کنید. می‌تواند ظاهری بی عیب و نقص بدهد که آکنه یا عیوب را به سرعت می‌پوشاند. انتخاب کرم BB یا کرم پودر، روتین آرایش مینیمالیستی شما را ساده نگه می دارد.

 

مرحله 3: کانسیلر

یک کانسیلر عالی پیدا کنید که به خوبی با رنگ پوست شما سازگار باشد. می‌توانید از آن برای پنهان کردن سیاهی دور چشم یا از بین بردن لکه ها استفاده کنید. برای داشتن ظاهری بی عیب و نقص می‌توانید از نوک انگشتان یا اسفنج آرایشی استفاده کنید.

مطمئن شوید که برس‌ها و اسفنج های آرایشی را به طور مرتب تمیز کنید و در صورت لزوم آنها را تعویض کنید تا پوست خود را سالم نگه دارید.

 

مرحله 4: رژگونه یا رنگ گونه

6 گام برای روتین آرایش مینیمال با بودجه محدود

رنگ دادن به گونه های خود بخش مهمی از هر روتین آرایشی است. رژگونه تقریباً برای همه افراد عالی به نظر می رسد به شرطی که سایه مناسب پوست خود را پیدا کنید و زیاده روی نکنید.

بهتر است از برس آرایشی برای رژگونه های پودری استفاده کنید، اگرچه ممکن است رنگ کرم گونه با نوک انگشتان راحت تر اعمال شود. با افزودن رنگ آزمایش کنید تا بهترین رنگ را پیدا کنید.

 

مرحله 5: ریمل

ریمل زدن صحیح، چشمان شما را برجسته می‌کند و آنها را برجسته می کند. استفاده از ریمل بسیار آسان است و معمولاً سایه قهوه ای یا مشکی برای ظاهری طبیعی بهترین گزینه است. اگر از یک مرحله اضافی برایتان مهم نیست، قبل از زدن ریمل از فر مژه استفاده کنید تا مژه های خود را بیشتر باز کنید.

همچنین می‌توانید یک ریمل ضد آب تهیه کنید تا از ریزش ریمل در هر زمانی از روز جلوگیری شود.

 

مرحله 6: رژ لب/چشم

ظاهر خود را با افزودن رژلب/ سایه چشم به پایان برسانید. صورتی ملایم یا قرمز ظاهری کلاسیک برای لب ها ایجاد می‎‌کند و می‌توانید کمی رنگ را روی پلک های خود نیز بمالید.

هرچند که لازم نیست از یک محصول برای این موارد استفاده کنید، اما اگر بتوانید رنگ مناسبی پیدا کنید که هر دو را انجام دهد، باعث صرفه جویی در زمان می‌شود. سعی کنید یک سایه طبیعی انتخاب کنید که ویژگی‌های جذاب چهره شما (چشم، لب) را برجسته کند. آرایش کمتر می تواند تاثیرش بیشتر باشد. فراموش نکنید که آرایش کم ملیحتر است و سن شما را کمتر نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: با این 8 نکته آرایشی پیشان را کوچکتر نشان دهید!

 

 

موارد اضافی برای اضافه کردن به روتین حداقلی آرایش خود

شش مرحله ای که در بالا مورد بحث قرار گرفت، تمام مواردی است که برای آرایشی فوق العاده که هرگز از مد نمی‌افتد، نیاز دارید. نیازی به اضافه کردن چیزهای بیشتری به روال خود نیست مگر اینکه خودتان بخواهید. با این حال، اگر متوجه شدید که چند دقیقه بیشتر در صبح وقت دارید، این مراحل اضافی زمان زیادی را نمی‌گیرند، اما می‌توانند ظاهر شما را ارتقا دهند.

 

خط چشم

6 گام برای روتین آرایش مینیمال با بودجه محدود

خط چشم مایع یا مدادی چشمان شما را برجسته می کند. اگر وقت دارید، می توانید هر از گاهی این را به روتین آرایش خود اضافه کنید. در حالی که برخی افراد دوست دارند هر روز از خط چشم استفاده کنند، برخی دیگر آن را برای عصرها یا مناسبت های خاص ترجیح می دهند. سایه‌های مشکی و قهوه‌ای معمول‌ترین رنگ‌ها هستند، اما برخی از افراد دوست دارند از رنگ‌های بنفش، آبی یا سایر رنگ‌های سرگرم‌کننده استفاده کنند.

خط چشم را مطابق سلیقه خود انجام دهید. بهتر است در زمانهایی که وقت دارید خط چشم های مختلف را امتحان کنید تا مناسبترین گزینه ها را برای چشمان خود بیابید.

 

ژل یا مداد ابرو

برای کمک به تعریف ابروهای خود، می‌توانید از مداد ابرو استفاده کنید. آنها در سایه های مختلفی وجود دارند، پس رنگی را پیدا کنید که با رنگ طبیعی ابرو شما مطابقت داشته باشد و زمانی را که فرصت دارید برای اعمال آن اختصاص دهید. از طرف دیگر، ژل ابرو برای ثابت نگه داشتن ابروهای شما در طول روز بسیار عالی است.

سایه ها متنوع هستند، و اگر ترجیح می دهید چیزهای طبیعی را حفظ کنید، از رنگی استفاده کنید که روشن باشد.

 

ماسک هفتگی مراقبت از پوست

اگرچه این از نظر فنی “آرایش” نیست، اما به ظاهر کلی شما کمک می‌کند. استفاده از یک ماسک هفتگی برای آبرسانی، شفافیت پوست، روشنایی یا چیز دیگری بسیار آسان است و اگر صبح روز شنبه ده دقیقه بیشتر وقت دارید، می توانید این ماسک را اضافه کنید.

می‌توانید با استفاده از موادی که از قبل در خانه دارید یک ماسک خانگی درست کنید. یا اگر این مورد شما نیست، همیشه می‌توانید یک ماسک از پیش ساخته شده را در فروشگاه های آنلاین یا داروخانه تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: اشتباهات رایج در آرایش کردن که نمیدانستید!

 

یک روتین آرایش حداقلی را امتحان کنید!

یک روتین حداقلی برای افراد پرمشغله‌ای است که می‌خواهند با بودجه کم و بدون وقت اضافی زیبا به نظر برسند. با ترکیب همه ضروری‌ترین بخش‌های روتین آرایش معمولی‌تان و کنار گذاشتن موارد غیرضروری، می‌توانید بدون صرف یک ساعت صبح برای زیبایی، ظاهری عالی داشته باشید.

دلیلی وجود ندارد که ظاهر خوب نیاز به زمان زیادی داشته باشد. تنها چیزی که نیاز دارد برنامه‌ریزی و سازماندهی است. یک روتین حداقلی آرایش باعث صرفه جویی در زمان، هزینه و تلاش برای همگام شدن با روندها می‌شود. شروع استفاده از محصولاتی که از قبل دارید آسان است، و می‌توانید به مرور زمان آنها را با محصولات آرایشی که بیش از یک هدف را مطابق با بودجه شما انجام می دهند، جایگزین کنید.

بیشتر بخوانید: فواید اسکراب بدن چیست؟

One thought on “6 گام برای روتین آرایش مینیمال با بودجه محدود

  • بازپینگ: دختر قوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *