7 استراتژی برای مادران خجالتی
نحوه صحیح براشینگ موی آقایان
نحوه صحیح براشینگ موی آقایان
۱۴۰۱-۱۲-۰۱
نحوه استفاده از آب برنج برای مو
نحوه استفاده از آب برنج برای مو
۱۴۰۱-۱۲-۰۳

7 استراتژی برای مادران خجالتی

هیچ راه آسانی برای هدایت مادری وجود ندارد ، به خصوص اگر شما هم مثل من یک مادر خجالتی هستید. اما زمانی که مردم در کنارمان باشند، بارتان سبک می شود. فرزندان ما هرگز نمی توانند افراد زیادی داشته باشند که مراقب آنها باشند. و همه ما به دوستان و جوامع حامی نیاز داریم تا بتوانیم بهترین والدین برای فرزندانمان باشیم.

با این حال، اگر مانند من یک فرد خجالتی هستید، پیدا کردن دوستان جدید می تواند کمی ناخوشایند و ترسناک باشد. حتی اگر در حال حاضر مجموعه‌ای از دوستان دارید، ممکن است آنها در مرحله تربیتی مشابه شما نباشند.

داشتن دوستی که او نیز همان مشکلات را پشت سر می گذارد، می تواند همه چیز را تغییر دهد. دوستان غیر مادر شما ممکن است به داستان‌های شما گوش دهند، اما مادران دیگر می‌توانند با شما در مورد دردهای شیردهی، آموزش تمرینهای لگن و غیره با شما همدردی کنند. سایر مادران نیز می‌توانند درد دل و شادی مادر بودن را در لحظه به اشتراک بگذارند و درک کنند. بنابراین، این مقاله چند ایده برای سهولت مادر شدن برای مادران خجالتی ارائه می دهد!

چگونه مادری را به عنوان یک مادر خجالتی تکان دهیم

در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید از آنها برای یافتن دوستان و جوامع حمایت کننده استفاده کنید که می توانند به شما در انجام این شغل رضایت بخش و طاقت فرسا یعنی مادری کمک کنند.

 

1. همسایگان خود را بشناسید

قبل از اینکه بچه مان بیاید، وقتی خانه بودم بیشتر خودم را حفظ می کردم. از زمانی که پسرم را به دنیا آورده ام، سعی کردم تا جایی که بتوانم بیرون باشم.

ما در اطراف محله قدم زدیم و از فروشگاه های اطراف بازدید کردیم. ما زمان زیادی را در حیاط جلو می گذراندیم، تابستان ها با آب بازی می کردیم و در ماه های زمستان آدم برفی درست می کردیم. اینگونه بود که با برخی از بچه ها و مادران همسایه ام آشنا شدم.

یک خانواده چهار در دورتر از ما زندگی می کردند و من حتی نمی دانستم! بنابراین، اولین توصیه من اگر یک مادر خجالتی هستید این است که درهای خود را باز کنید و بیرون بروید. اگر احساس جسارت می کنید، خود را به همسایگانتان معرفی کنید. بچه‌هایتان را به پارک ببرید، از کتابخانه محلی‌تان برای زمان‌های داستان دیدن کنید و در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنید.

هر چه شانس بیشتری برای ملاقات با افراد داشته باشید، بهتر است. شما هرگز نمی دانید چه ملاقاتی می تواند به دوستی های جدید منجر شود. چه یک مادر خجالتی یا یک برون گرا باشید، همه ما در این سفر مادرانه به دوستان نیاز داریم.

 

2. کلاس مادر و بچه را امتحان کنید

اگر در مرحله نوزادی و نوپا هستید، کلاس‌ها و گروه‌های بازی Mommy and Me مکان‌های قابل دسترس برای ایجاد دوستی با مادران دیگر هستند. همیشه می توانید فعالیتی را انتخاب کنید که واقعاً از آن لذت می برید مانند شنا، موسیقی یا یوگا. برای کلاس های رایگان یا ارزان از کتابخانه و مراکز تفریحی محلی خود شروع کنید.

 

3. به گروه های مادرانه مذهبی یا مدرسه بپیوندید

یکی از بهترین راه ها برای مادران خجالتی برای یافتن ارتباط، از طریق گروه های مادر است. بنابراین مراقب گروه‌های بازی باشید که می‌توانید در مدرسه کودکتان به آنها بپیوندید. کلیسا، معبد یا مسجد شما نیز مکانی عالی برای جستجوی گروه های مادر مانند یک گروه تمرین یا آشپزی است.

فرصت‌های زیادی برای ارتباط با مادران دیگر وجود دارد، مطمئناً فعالیتی را پیدا می‌کنید که در حین دوست‌یابی با مادر جدید از آن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: هکهایی مادرانه برای صرفه جویی در زمان و پول

 

4. داوطلب شوید

اگر وقت دارید، می‌توانید به PTA بپیوندید یا در رویدادهایی در مدرسه فرزندتان، مانند نمایشگاه کتاب یا فروش شیرینی، کمک کنید. ممکن است این کار اضافی از جانب شما باشد، و ممکن است لازم باشد به عنوان یک مادر خجالتی از منطقه راحتی خود خارج شوید ، اما می تواند راهی عالی برای شما باشد تا جامعه مدرسه را بشناسید و دوستی برقرار کنید. زیرا، به عنوان مادر، همه ما به حمایتی نیاز داریم که بتوانیم دریافت کنیم. گاهی اوقات، یک قرار قهوه و یک گوش شنونده می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

 

5. بچه های خود را برای ورزش های گروهی یا کلاس های پارک و تفریح ​​ثبت نام کنید

انجام ورزش های گروهی مزایای زیادی دارد . نه تنها به بچه ها اجازه می دهد در تعاملات اجتماعی شرکت کنند، بلکه به آنها می آموزد که با هم برای رسیدن به یک هدف کار کنند. بازی با هم به آنها کمک می کند تا مهارت هایی مانند پشتکار و رهبری را ایجاد کنند.

بنابراین، حتی اگر خودتان را یک مادر فوتبال، فوتبال یا هاکی نمی‌دانید، به هر حال بچه‌هایتان را برای ورزش‌های گروهی ثبت‌نام کنید. همچنین مکان خوبی برای شما است که در حین بازی یا تمرین با مادران دیگر صحبت کنید.

زمان و نزدیکی به والدین دیگر به شما شانس اجتماعی بودن را می دهد، حتی به عنوان یک مادر خجالتی. مراقب مادرانی باشید که ممکن است با آنها خوش بگذرانید، آنهایی که به اندازه شما ساکت هستند یا با شوخ طبعی شما آشنا می شوند.

 

6. بگویید «بله»

یکی از سخت ترین چیزهای مادر شدن برای من این است که احساس تنهایی کنم و یک دقیقه هم برای خودم وقت نداشته باشم . به عنوان یک فرد درونگرا، از ایده مهمانی های بزرگ خوشم نمی آید، اما به اکثر دعوت ها «بله» می گویم.

اگر شما هم یک مادر خجالتی هستید که احساس تنهایی می‌کند و دوست‌های جدیدی می‌خواهد، این دعوت شماست تا خودتان را در آنجا قرار دهید. حتی اگر نیاز دارید برای مدت زمان اقامت خود محدودیتی قائل شوید، به مهمانی های باربیکیو و مهمانی های تعطیلات “بله” بگویید. به مهمانی های جواهرات، تاپر و لوازم آرایش «بله» بگویید.

با مهمانی ها به عنوان راهی برای ملاقات با افراد جدید و ایجاد روابط عمیق تر با مادرانی که از قبل می شناسید رفتار کنید. همه اینها راه هایی هستند که شما می توانید دهکده دوستان مادر خود را بسازید.

 

7. اگر مادر خجالتی هستید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

مطمئناً، داشتن دوستانی که می‌توانید با آنها قهوه بنوشید یا معاشرت کنید، خوب است، اما دوستان آنلاین هنوز هم مهم هستند. دست کم نگیرید که چقدر مفید است داشتن کسی که مبارزات شما را درک می کند، حتی اگر در ایالت دیگری زندگی کند.

اگر این اولین تلاش شماست، سعی کنید در فیس بوک گروه هایی را جستجو کنید که با سبک زندگی شما مطابقت دارند. به عنوان مثال می توانید گروه های فیس بوک را برای مادران شیرده پیدا کنید. همچنین گروه‌هایی برای والدینی که در همان منطقه زندگی می‌کنند و گروه‌های حمایتی در صورت داشتن فرزند مبتلا به ADHD پیدا خواهید کرد.

گاهی اوقات، اگر برای اولین بار با مردم ملاقات می کنید، درخواست دوستی با آنها در رسانه های اجتماعی نیز آسان تر از درخواست شماره تلفن آنها است. بنابراین، قطعاً از رسانه های اجتماعی برای ارتباط و شناخت افراد اطراف خود نیز استفاده کنید.

 

هکهایی مادرانه برای صرفه جویی در زمان و پول

اگر مادری خجالتی هستید، چگونه یک کودک دور از انتظار بزرگ کنید؟

شما فرزندان خود را به بهترین شکل می شناسید، بنابراین می دانید که آیا آنها نسبت به محاصره شدن توسط غریبه ها احساس ناراحتی یا اضطراب می کنند. بعضی از بچه‌ها معمولاً در گروه‌های بزرگ اجتماعی‌تر و راحت‌تر از بقیه هستند. از سوی دیگر، برخی در تعاملات یک به یک یا گروه های کوچک بهتر هستند.

بنابراین، اجازه ندهید کسی شما یا فرزندتان را شرمنده کند، اگر کودک شما از گروه کودکانی است که درونگرا یا خجالتی هستند. بچه ها انسان های کوچکی هستند با شخصیت ها و ترجیحات خاص خود. بهترین راه برای تربیت یک کودک خارج از منزل این است که از او پیروی کنید و از علایق آنها حمایت کنید.

اگر کودک شما دوست دارد در پیاده روی روزانه به همه سلام کند، به آنها اجازه دهید. به طور مشابه، اگر آنها مضطرب می شوند و نمی خواهند فوراً به بچه های دیگر در پارک بپیوندند، به آن نیز احترام بگذارید.

همچنین، بچه‌ها فهیم هستند و بیشتر کارهایی را که می‌بینند شما و دیگران انجام می‌دهید کپی می‌کنند. بنابراین، مراقب رفتارهایی که الگوبرداری می کنید باشید.

 

راهنمای مادران خجالتی برای دوست یابی

من به عنوان یک مادر خجالتی، دوست دارم هنگام نزدیک شدن به افراد و موقعیت های خاص، که شامل ملاقات و صحبت با مادران دیگر در محیط های اجتماعی است، آماده و عمدی باشم. بنابراین، در اینجا چند راه برای انجام این کار در تعاملات روزمره وجود دارد. به خاطر داشته باشید که دوست یابی نیازی به خرج کردن پول برای معاشرت ندارد!

 

1. وسایل یا اسباب بازی اضافی همراه داشته باشید

اگر بودجه شما اجازه می دهد، لوازم اضافی را بسته بندی کنید . ارائه چند دستمال مرطوب یا ضد آفتاب به مادری که به تازگی تمام شده است یک حرکت کوچک است، اما آمادگی شما می تواند کمک زیادی کند. چند کلمه آرامش بخش اضافه کنید و فرصتی برای صحبت خواهید داشت. شما هرگز نمی دانید که کدام تعامل منجر به دوستی مادام العمر می شود.

 

2. تعریف کنید

به عنوان یک فرد خجالتی، من اهل شروع گفتگو نیستم، چه رسد به اینکه به اطراف بپردازم و نظرم را به مردم بگویم. فکر نمی کردم مردم به حرف من اهمیت بدهند. معلوم می شود که مردم دوست دارند چیزهای خوبی در مورد آنها بشنوند، حتی اگر این موضوع باشد که چقدر کفش آنها را دوست دارید و غیره.

بنابراین، سعی کنید به مادر بعدی که ملاقات می کنید یک تعریف بپردازید. همچنین می توانید سعی کنید بچه های آنها را بشناسید و در مورد چیزی که فرزندشان در آن مهارت دارد با آنها صحبت کنید. والدین عاشق شنیدن استعدادها یا ویژگی های خوب فرزندانشان هستند.

 

3. زمانی که مضطرب هستید به خودتان بگویید

مانترا عبارتی است که مردم اغلب آن را تکرار می کنند زیرا فکر می کنند درست است یا می خواهند درست باشد. می توانید از مانتراهای موجود مانند «همه چیز خوب است»، «این هم بگذرد» یا «من در آرامش هستم» برای آرام کردن خود در مواقعی که احساس اضطراب می کنید استفاده کنید. شما همچنین ممکن است خودتان را پیدا کنید که مستقیماً به چیزی که شما را آزار می دهد مربوط می شود.

یکی را پیدا کنید که برای شما کار می کند. به یاد داشته باشید که هیچ مشکلی در ذات شما به عنوان یک مادر خجالتی وجود ندارد. اما گفتن یک مانترا ممکن است به شما کمک کند که خودتان را در آنجا قرار دهید و روابط معنادار ایجاد کنید.

 

بیشتر بخوانید: نحوه مراقبت از کودک مبتلا به فلج مغزی

 

 

حتی اگر یک مادر خجالتی هستید، می توانید در دوران مادری حرکت کنید و دوست پیدا کنید!

درونگرا بودن یا یک مادر خجالتی ممکن است برقراری ارتباط با مادران دیگر را دشوار کند، اما هر چه با مادران بیشتری صحبت کنید، شانس بیشتری برای ملاقات با فردی که علایق مشابه شما دارد، بیشتر می شود.

به یاد داشته باشید که قرار نیست همه با شما دوست شوند و این اشکالی ندارد. به تلاش خود ادامه دهید، روابط معنادار کمی کار می خواهد، اما ارزش آن را دارند.

آیا می‌دانستید که یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید به فرزندان خود آموزش دهید پول است؟ به بسته نرم افزاری کاملاً رایگان «کودکان خود را برای موفقیت تنظیم کنید» دسترسی پیدا کنید تا در آموزش پول به فرزندانتان کمک بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *