7 مکان دیدنی ایتالیا

17 مکان دیدنی ایتالیا

تعداد کمی از مکانها به اندازه ایتالیا در لیست سطل مسافران قرار دارند. سلیقه شما در سفر هرچه باشد، آن را در این کشور که در همان زمان عجیب و غریب و آشنا است، برآورده می کنید. تاریخ، هنر، غذا، موسیقی، معماری، فرهنگ، اماکن مقدس، روستاهای جذاب و مناظر خیره کننده در همه جا وجود دارد و در فضایی که تنها تأیید شده ترین خجالتی نمی تواند از آن لذت ببرد. سفر خود را با لیستی از بهترین مکان های دیدنی در ایتالیا برنامه ریزی کنید.

 

1. رم

 

 

هم برای تاریخ آن به عنوان پایتخت بیشتر اروپا و هم برای نقش امروزی آن به عنوان یکی از پر جنب و جوش ترین شهرهای اروپا ، برای اکثر گردشگران که به ایتالیا سفر می کنند، رم فهرست مکانهای دیدنی را بر عهده دارد. آثار برجسته افتخارات باستانی آن – کولوسئوم، تالار گفتمان، پانتئون، راه اپین و تپه پالاتین – با غنای وسیع واتیکان به عنوان برترین جاذبه ها به چشم می خورد.

اما بین دیدنی های مهم مانند کلیسای سیستین و پیکتای میکل آنژ، زمانی را صرف لذت بردن از خود شهر کنید. در باغهای Borghese استراحت کنید. خوردن ژلاتو در پله های اسپانیایی؛ خیابان های باریک Trastevere را کاوش کنید. ویترین در Via Veneto؛ و یک سکه در چشمه Trevi پرتاب کنید ، بنابراین می توانید بارها و بارها برگردید. برای دیدن همه آن چندین سفر طول می کشد.

 

2. فلورانس

17 مکان دیدنی ایتالیا

ویترین دوران رنسانس ایتالیا ، فلورانس گاهی اوقات می تواند به عنوان یک موزه هنر غول پیکر به نظر برسد. دوئومو، کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیور ، نقطه عطفی از معماری جهان است که در بالای آن گنبد عظیم عظیم جاذبه گرانشی قرار دارد. این برج ناقوس منبت کاری شده با سنگ مرمر توسط Giotto و Baptistery هشت ضلعی با درهای برنزی بی نظیر آن توسط Ghiberti، یکی از بهترین مجموعه های هنری رنسانس در جهان است.

نیمی از موزه های هنری مملو از نقاشی و مجسمه سازی است، در حالی که شاهکارهای بیشتری کلیساهای آن را تزئین می کنند. قبل از مصرف بیش از حد هنر در گالری Uffizi و کاخ Pitti، در باغ های Boboli قدم بزنید و در استودیوها و کارگاه های صنعتگران Oltrarno صنعتگران را کاوش کنید یا در سانتا کروچه چرم خرید کنید.

 

3. ونیز

 

چه کسی نمی تواند شهری را دوست داشته باشد که خیابان های آن از آب ساخته شده، اتوبوس های آن قایق هستند و آهنگهای گوندولیست ها در هوا شنیده می شود؟ این شهر جادویی است و جاذبه اصلی آن برای گردشگران خود شهر است. مرکز شهر میدان وسیع سان مارکو، میدان سنت مارک است که توسط چندین جاذبه گردشگری برتر احاطه شده است. کلیسای بزرگ سنت مارک در کنار کاخ دوج ایستاده است و کامپانیل بلند مشرف به هر دو است.

گوندولاها در انتهای میدان در کانال بزرگ تجمع می کنند و در جهت دیگر ، دروازه ای در زیر برج ساعت به راهروهای باریک و پیچ در پیچ منتهی می شود، جایی که مطمئناً در مسیر پل ریالتو گم می شوید. اما گم شدن یکی از بزرگترین لذتهای ونیز است، جایی که یک کارت پستال در گوشه گوشه آن منتظر است.

 

4. شهرهای تپه توسکانی

شهرهای تپه توسکانی

چشم انداز موج دار توسکانی توسط شهرهای سنگی تاسیس شده است که پایه و اساس آنها به اتروسک ها برمی گردد. هر کدام بر فراز تپه ای نشسته اند و بسیاری از آنها هنوز قلعه ها و برج هایی دارند که زمانی از موقعیت فرماندهی خود دفاع می کردند.

انتخاب یکی از دیگران دشوار است، زیرا هر کدام معماری، هنر، شخصیت و داستان خاص خود را برای بیان دارند. San Gimignano که بسیار برجسته است و در دیوارهایی قرار دارد که تا حد زیادی دست نخورده است ، شبیه به قرون وسطی است، زمانی که یک توقف مهم در مسیر حجاج به رم بود. ولترا قبل از آمدن رومیان یک مرکز مهم اتروسکی بود و بقایای هر دو تمدن امروزه هنوز وجود دارد. جاذبه های گردشگری آریزو میراث بسیاری از هنرمندان، معماران و شاعران ساکن آنجا است.

مانند ولترا ، کورتونا با دیوار محوطه یک محله اتروسک و بعداً یک روم بود ، اما یادآور گذشته فلورانس آن نیز می باشد. کورتونا یکی از قدیمی ترین شهرهای ایتالیا است. مجاورت این شهرهای تپه ای با شهرهای فلورانس، سیه نا، پیزا و لوکا، توسکانی را با غلظت بسیاری از بهترین مکان ها برای بازدید در ایتالیا پر می کند.

 

5. میلان

 

اگرچه میلان به دلیل فرودگاه خود یک نقطه ورود اصلی برای گردشگران است، اما اغلب به عنوان مقصد خاص خود نادیده گرفته می شود. این شرم آور است، زیرا میلان یکی از بالاترین تمرکز جاذبه های هنری و معماری را در کل ایتالیا دارد و برای کسانی که به طراحی و مد علاقه مند هستند (بدون ذکر خرید)، این امر ضروری است. میلان محل کار و محل کار بزرگان در همه این زمینه ها بوده است: میکل آنژ، لئوناردو داوینچی، وردی، انریکو کاروسو، توسکانینی و طراح جورجیو آرمانی.

ایل دوومو، کلیسای جامع عظیم میلان، یکی از باشکوه ترین کلیساهای جهان و بهترین نمونه از سبک گوتیک فلامبویانت است. لا اسکالا معتبرترین خانه اپرا در جهان است، شام آخر داوینچی دیوار یک صومعه را پر می کند و در سراسر شهر موزه ها و کاخ هایی مملو از برخی از بهترین هنرهای جهان وجود دارد. و هیچ مدگرایی نمی تواند در قدم زدن در Quadrilatero معروف مقاومت کند.

 

6. دریاچه کومو

زیباترین دریاچه ایتالیا، کومو ، از آنجا که رومیان باستان از گرمای تابستان میلان فرار کردند تا در ویلاهایی در سواحل شیب دارش خنک شوند، مورد علاقه ترین افراد تابستانی و ثروتمندان بوده است. ویلاهای بعدی شهرهای بسیار مجلل آن، به ویژه زیبا بلاژیو را تزئین می کنند، که به طرز ماهرانه ای در نقطه ای قرار گرفته است که سه بازوی باریک دریاچه به هم می رسند.

شرایط آب و هوایی ساحل غربی کومو را حتی در زمستان معتدل می کند، بنابراین قله های سفید کوه های آلپ در شمال را می توان بین درختان نخل و کاملیا مشاهده کرد. از شهر کومو، در ساحل جنوبی چشم پوشی نکنید، قبل از سوار شدن بر بخار برای کشف دریاچه ارزش توقف را دارد.

درست در غرب دریاچه کومو دریاچه مگیوره قرار دارد که دارای جاذبه های خاص خود است. در شرق دریاچه گردا قرار دارد، زمین بازی تابستانی پر از ورزش های آبی و کارهای دیگر.

 

7. ساحل آمالفی و کاپری

17 مکان دیدنی ایتالیا

شبه جزیره بلند و پرتلفار آمالفی به شدت در جنوب دریای ناپل وارد دریای مدیترانه می شود و حاشیه جنوبی خلیج ناپل را تشکیل می دهد. تصور یک محیط زیباتر یا بعید برای شهرهایی که در شیب های تند آن سرازیر می شوند، دشوار است. در بیشتر خیابان ها راه پله است و خانه ها به صخره های پشت آنها چسبیده به نظر می رسند. گلها در همه جا شکوفا می شوند و در زیر شهرها سواحل غرق شده در خلیج های آب زمرد وجود دارد.

Amalfi است درایو، در امتداد ساحل جنوبی، یکی از مسیرهای خوش منظره و زیبا بزرگ جهان است. در انتهای شبه جزیره، و دسترسی آسان با کشتی های معمولی، جزیره افسانه ای کاپری است، با غار دریایی Blue Grotto، ویلاهای مجلل و باغهای سرسبز. سورنتو، در ساحل شمالی شبه جزیره آمالفی یک پایگاه خوب است، یک سفر یک روزه آسان از همه چیزهایی که می توانید در منطقه ببینید و انجام دهید.

 

8. Cinque Terre

17 مکان دیدنی ایتالیا

دسترسی به پنج شهر که به ساحل شیب دار و صخره ای مدیترانه در شمال لا اسپتزیا چسبیده اند تقریباً غیرممکن بود تا زمانی که راه آهن آنها را با تونل زدن از سرگذرهایی که آنها را از هم جدا می کند به آنها متصل کرد. امروزه، مسیر در امتداد صخره هایی که قبلاً مردم محلی از آن شهر به شهر سفر می کردند، یکی از پیاده روی های بزرگ ایتالیا است. کوتاه ترین و وسیع ترین بخش های آن، بین اطلاعات Manarola و Riomaggiore به عنوان از طریق dell’Amore شناخته شده است.

Riomaggiore و Vernazza، با خیابان های باریک خود و فرود آمدن به بندرهای کوچک صخره ای، پر از شخصیت هستند و با وجود محبوبیت اخیر در بین گردشگران، Cinque Terre یکی از جذاب ترین جاذبه های ایتالیا است.

 

9. پیزا و لوکا

17 مکان دیدنی ایتالیا

وقتی در توسکانی هستید این دو شهر نزدیک ارزش بازدید دارند، یکی برای مجموعه استثنایی Campo dei Miracoli و دیگری برای جذابیت های جذابش. برج پیزا، در واقع برج کلیسا برای کلیسای جامع مجاور، یک آیکون شناخته شده ایتالیایی است، و در مرکز یک میراث جهانی یونسکو است که هم شامل کلیسای جامع، تعمید، و Campo سانتو تشکیل می دهد.

برجسته بودن غسل تعمیدگاه چشمگیر، منبر ایستاده پیچیده نیکولا پیسانو، شاهکاری از مجسمه های رومانسک است. در نزدیکی، لوکا یکی از جذاب ترین شهرهای ایتالیا برای گشت و گذار و لذت بردن است، با دیوارهای عریض احاطه شده است که بالای آن یک پارک درخت پوش است. در داخل کلیساهای گوتیک رومانسک و توسکانی زیبا، خانه های برج (که یکی از آنها را می توانید به بالای آن صعود کنید) و عرصه ای رومی که “فسیل شده” به یک میدان بیضی شکل، وجود دارد.

 

10. ورونا

مرکز تاریخی فشرده این سنگر سابق رومی توسط یک منحنی عمیق در رودخانه Adige در آغوش گرفته شده است. عرصه رومی قرن اول که به خوبی حفظ شده است، صحنه جشنواره جهانی اپرای تابستانی است که بر قلب آن تسلط دارد. چندین طاق رومی در بین ساختمانهای قرون وسطایی و رنسانس مخلوط شده است، که بسیاری از آنها تاریخ طولانی ورونا را به عنوان بخشی از امپراتوری ونیز نشان می دهد.

در کنار رودخانه، قلعه بزرگ Castelvecchio قرار دارد، قلعه ای که در قرن 14 ساخته شده و از پل قوسی آجری ، Ponte Scaligero محافظت می کند. با وجود تمام گنجینه غنی معماری و هنر، بزرگترین ادعای ورونا برای شهرت توریستی بر اساس داستانهای محض است. این مکان برای رومئو و ژولیت شکسپیر بود و در قرن گذشته، مردم محلی با ایجاد خانه، بالکن و حتی مقبره ای برای شخصیت های تخیلی موظف شدند.

 

11. پومپی و هرکولانوم

در سال 79 پس از میلاد، کوه وزوویوس بشدت و ناگهان فوران کرد و شهر پر رونق روم پمپئی را در خود فرو برد و بیش از یک هزاره آن را در شش متر خاکستر و سنگ پا محاصره کرد. این شهر در زمان خود منجمد ماند تا اینکه حفاری هایی که در قرن 18 آغاز شد بیش از نیمی از ساختمانها و فضاهای عمومی آن را کشف کرد.

همین فوران شهر هرکولانوم را نیز در برگرفت، اما این بار در گدازه مذاب، نه خاکستر. بنابراین گدازه ها به جای باران و خرد شدن ساختمانها با وزن خود، وارد شده و شهر را از ابتدا پر کرده، با بالا آمدن دیوارها و سقف ها را حفظ کرده و آنها را در جای خود حفظ کرده است. همچنین مواد ارگانیک مانند چوب، منسوجات و غذا در این مهر و موم محفوظ مانده است که تصویر کامل تری از زندگی در قرن اول ارائه می دهد.

 

12. سیه نا

17 مکان دیدنی ایتالیا

در اوج خود در سده های 13 و 14، سیهنا از نظر هنر و فرهنگ با فلورانس رقابت کرد و هنوز هم گنجینه های هنری و معماری فراوانی دارد. برجسته کلیسای جامع باشکوه سانتا ماریا آسونتا است که نمای آن از سنگ مرمر منبت کاری شده و برج ناقوس راه راه به طرز چشمگیری در میان ساختمانهای عمدتا آجری قرمز شهر سیهنا قرار گرفته است. فضای داخلی کلیسای جامع موزه ای از آثار هنرمندان و مجسمه سازان بزرگ از جمله دوناتلو، جیوانی پیسانو، برنینی و لورنزو گیبرتی است.

اما گنجینه های هنری تنها جاذبه های آن نیستند. خیابان های پیچ در پیچ قرون وسطایی و میدان های وسیع، مکان هایی را برای سرگردانی دعوت می کند. دو بار در تابستان، میدان اصلی غول پیکر و شیب دار، مسابقه اسب دوانی آشفته ای است که به Palio معروف است.

 

13. ناپل

 

همانطور که کانالها ونیز را مشخص می کنند و رنسانس جوهر فلورانس است، در ناپل، این شور و شوق فراوان است که شما را افسون می کند. این مکان پر هیاهو است، خیابانهای باریک آن پر از رنگ، سر و صدا و زندگی است. در کلیساهای مملو از گنجینه، کاخهای باشکوه آن که در غنای سلطنتی اروپایی مجلل است و موزه باستان شناسی برتر آن که یافته های مربوط به پومپی نزدیک را به نمایش می گذارد، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام و تجربه خواهید یافت.

با مردم محلی بپیوندید و در کنار آب قدم بزنید تا از چشم انداز کوه وزوویوس در خلیج لذت ببرید، با کشتی به جزیره کاپری یا سورنتو جادویی بروید، در Galleria Umberto I گنبدی شکل خرید کنید، و به هر حال، از پیتزا-ناپولیتی ها نمونه بگیرید. ادعا کنید که آن را اختراع کرده است

 

14. سیسیل

جزیره سیسیل هفت مکان در فهرست میراث جهانی یونسکو به دست آورده است، سه مکان برای مکانهای باستانی، دو مکان برای شگفتی های طبیعی و دو مکان برای گنجینه های معماری. برخی از بهترین نمونه های باقی مانده از بناهای باستانی در سیسیل وجود دارد: در Selinunte یکی از بزرگترین معابد یونانی است. در آگریجنتو، در دره معابد، یکی از سه معبد کامل یونانی در هر نقطه قرار دارد. و 3500 متر مربع موزاییک در Villa Romana del Casale در Enna یکی از بهترین ویلاهای حفظ شده در کل امپراتوری روم را تزئین می کند. مناظر سیسیل با جاذبه های سطح جهانی آن مطابقت دارد.

 

15. تورین

 

یکی از شهرهای بزرگ صنعتی شمال، تورین، بر خلاف میلان، نسبتاً کوچک و جمع و جور است، و نقاط برجسته آن را می توان به راحتی با پای پیاده کشف کرد. در معماری و طرح رسمی آن عظمتی وجود دارد که توسط Savoys طراحی شده است تا نشان دهد آنها مانند سایر خانواده های سلطنتی اروپا سلطنت کرده اند و می توانند خود را با شکوه و جلالی که پاریس را رقیب کرده احاطه کنند.

میدانها و خیابانهای طاقدار آن و کاخهای سلطنتی درست در مرکز، لحن را تعیین می کنند، اما این همه جذابیت تورین نیست. یک محله کوچک قرون وسطایی، مکانهای رومی، و کل محله های هنر نو نو، و پارک کنار رودخانه با دهکده مصنوعی کامل قرون وسطایی ثابت می کند که تورین خود را چندان جدی نمی گیرد. موزه فوق العاده سینما را در آسمان خراشی که زمانی کنیسه بود از دست ندهید. تضادهای تورین شما را مجذوب خود می کند – قهوه خانه ها و کافه های بزرگ آن.

 

16. ساردینیا

17 مکان دیدنی ایتالیا

ساحل Cala Domestica ، ساردینیا

این جزیره مرموز مدیترانه دنیایی جدا از ایتالیا به نظر می رسد و خود سرزمینی است با تضادهای فاحش. ساردینیا که بیشتر به خاطر کاستا اسمرالدا، بهشت ​​جت مجموعه ای از مناطق مجلل و مجلل در مقابل آبهای زمردی ساحل شمال شرقی مشهور است، چیزهای بیشتری برای ارائه به گردشگران ماجراجو و یا حتی ساحل دوستدار خورشید دارد. سراسر جنوب با سواحل ماسه سفید مایل به کیلومتر پیچیده است و فضای داخلی ناهموار منطقه اصلی برای کوهنوردان و کوهنوردان است.

این مکان برای مسافرانی است که می خواهند روستاهای کوهستانی دورافتاده را کاوش کنند، جایی که سنت های قدیمی نه تنها در آن زنده مانده اند، بلکه یک شیوه زندگی هستند. اما جذاب ترین و جذاب ترین جاذبه ها صدها برج سنگی مرموز گرد هستند که به نوراگه معروف هستند و سراسر جزیره را در بر گرفته و ساردینیا را در لیست مکانهای منحصر به فرد برای بازدید در ایتالیا قرار داده است. مکانهای ماقبل تاریخ در همه جا هستند و شامل این برجها، چاههای مقدس، “مقبره های غول پیکر” و دیگر بناهای باستانی است. کل شهرهای فنیقی و رومی منتظر کاوش هستند.

 

17. راونا

این شهر باستانی در دریای آدریاتیک واقعاً در ایتالیا بی نظیر است. برخلاف سایر آثار، ریشه هنری راونا تقریباً بیزانسی است و در اینجا بهترین مجموعه موزاییک های بیزانسی اروپای غربی را خواهید دید که همه در شرایط بکر هستند. در قرن ششم، راونا مقر پادشاه تئودوریک بزرگ بود که در قسطنطنیه بزرگ شد و به مرکز هنر موزاییک تبدیل شد که در اینجا به اوج خود رسید.

هفت ساختمان تزئین شده با برخی از بهترین نمونه های موزاییک در میراث جهانی یونسکو گنجانده شده است. همه آنها را ببینید، اما قبل از هر چیز تعمیدگاه اولیه نئونی قرن پنجم را از دست ندهید. فضای داخلی چشمگیر سن ویتال؛ و مقبره ای جواهر مانند گالا پلاسیدیا، که یونسکو آن را “یکی از بی نقص ترین هنرمندانه” می داند و از همه آثار موزاییک به بهترین شکل حفظ شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *