جاذبه توریستی برتر و بینظیر بازل

جاذبه توریستی برتر و بینظیر بازل

تعداد کمی از شهرهای اروپا می توانند بازل را از نظر تمرکز بر جاذبه های فرهنگی و کارهایی که انجام می دهند مطابقت دهند. گردشگران دومین شهر بزرگ سوئیس در هر کیلومتر مربع بیش از یک موزه با مجموع بیش از 40 می یابند. علاوه بر این، بسیاری از آنها در ساختمانهایی قرار دارند که خود آثار هنری هستند و توسط معماران بزرگ طراحی شده اند که شامل رنزو پیانو، فرانک او. گری و ماریو بوتا

دو طرف بازل با شش پل بر فراز راین به هم متصل می شوند، زیرا قبل از اینکه به سمت شمال برود تا مرز آلمان و فرانسه بچرخد، یک چرخش شدید انجام می دهد. این ساحل در سمت چپ بالاتر قرار دارد که در آن شهر قدیمی و جاذبه های فرهنگی را خواهید یافت.

پس از تحت سلطه بودن بورگوندی و امپراتوری آلمان و اتریش، بازل در سال 1501 به کنفدراسیون سوئیس پیوست. دانشگاه بازل در قرن شانزدهم به مرکز اومانیسم تبدیل شد و همچنان به عنوان مغناطیسی برای دانشمندان و معلمان برجسته باقی ماند، که ممکن است دلیل فرهنگی قابل توجه آن باشد. میراث امروز با استفاده از این لیست از جاذبه های گردشگری برتر و کارهایی که در بازل انجام می دهید، می توانید مطمئن باشید که بهترین مکان ها را برای بازدید پیدا کرده اید.

 

1. Kunstmuseum Basel (موزه هنر)

موزه هنر Kunstmuseum Basel

Kunstmuseum Basel (موزه هنر)

Kunstmuseum ، که با فضای نمایشگاهی بال سال 2015 تقویت شده است، بهترین مجموعه نقاشی در سوئیس محسوب می شود که نمایانگر استادان قدیمی و هنر مدرن است. در طبقه اول استادان قدیمی و مجموعه ای از نقاشی های فرانسوی و هلندی قرار دارند.

از جمله برجسته ترین آنها می توان به Heilsspiegelaltar قرن (قرن 15) توسط کنراد ویتز، پرتره های قرن 16 توسط هولباین جوانتر، مصلوب شدن توسط ماتیاس گرونوالد و داوودن رامبراند با سر جالوت از 1627 اشاره کرد. طبقه دوم مجموعه ای برجسته از امپرسیونیستها، اکسپرسیونیستها و سوررئالیستهای قرن 19 و 20.

آثار اصلی گوگن، ون گوگ، کوروت، سزان، براک، پیکاسو، کاندینسکی، لجر، شاگال، کلی، دالی، ماکس ارنست و دیگران را به همراه آثار بعدی و نمایشگاه های ویژه خواهید یافت.

آدرس: St. Alban-Graben 16 ، Basel

2. شهر قدیمی

پل میتلره در بازل

پل میتلره در بازل

قسمتی از بازل که تقریباً بین رودخانه و دروازه قدیمی شهر اسپالنتور قرار دارد، بزرگ نیست اما با خیابان های سنگی، کلیساهای قرون وسطایی، خانه های قدیمی زیبا و چشمه های رنگ آمیزی شده بسیار جوی است. اما بازل را به معرفی یک چشمه کاملا مدرن و عجیب توسط مجسمه ساز سوئیسی Jean Tinguely در میان خانه های باشکوه تاریخی بسپارید.

از Marktplatz، در امتداد اسپالنبرگ به غرب بروید و با دور زدن به برخی از خیابان های باریک فرعی، مانند لئون هاردزبرگ و اسپالنبرگ، هویبرگ بروید. اینجا محله قدیمی صنعتگران بود. یا در امتداد Freiestrasse، که با دوران رنسانس Geltenzunfthaus شروع می شود، از 1578 قدم بزنید. در شماره 25 خانه صنفی قفل سازان متعلق به 1488 است و در سبک باروک در 1733 تزئین شده است.

به دنبال نقاشی های دیواری بیشتر در خانه صنفی هاوسگنوسن در شماره 34 باشید. در Fischmarkt کوچک، بازتولید یک چشمه گوتیک را خواهید یافت که اصل آن را می توانید در موزه تاریخی مشاهده کنید.

تور پیاده روی دو ساعته Stories of Basel’s Old Town با قدیمی ترین نقاط شهر با راهنمای آگاه که تاریخ محلی را توضیح داده و نقاط مورد علاقه را برجسته می کند ، در مقاصد اصلی دیدنی مانند Basler Münster  Rathaus و Fountain Tinguely توقف می کند. این تور بر تاریخ غنی و معماری متنوع منطقه تمرکز می کند.

3. Zoologischer Garten (باغ وحش)

Zoologischer Garten (باغ وحش)

Zoologischer Garten (باغ وحش)

قدیمی ترین و بزرگترین باغ وحش سوئیس، باغ وحش بازل توسط مردم محلی با محبت به Zolli معروف است و یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری در سوئیس است. این باغ به عنوان یکی از پانزده بهترین باغ وحش جهان شناخته شده است.

باغ وحش که در سال 1874 با 510 حیوان اروپایی تأسیس شد، امروزه بیشتر برای گونه های عجیب و غریب شناخته شده است. با شکارچیان، نخستی های اولیه، پستانداران، خزندگان، پرندگان و آبزیان، جمعیت از اسب های دریایی گرفته تا فیل ها متغیر است، این حیوانات در حال حاضر از محوطه فیل جدیدی که در سال 2015 با استخرهای غوطه ور، دوش و محیطی شبیه به ساوانا اضافه شده است، لذت می برند.

محوطه شیر و خانه میمون ها در کنار پنگوئن های موجود در ویواریوم، که ماهی و خزندگان را نیز در خود جای داده است، از نکات برجسته هستند. این پرنده از پرندگان بومی و عجیب و غریب و پرندگان شکاری نگهداری می کند. این باغ وحش در پرورش کرگدن و یوزپلنگ موفق بوده است.

آدرس: Binningerstrasse 40 ، بازل

سایت رسمی: www.zoobasel.ch

 

 

4. Basler Münster (وزیر بازل)

باسلر مونستر (وزیر بازل)

باسلر مونستر (وزیر بازل)

Minster Basel در بالای بلندترین نقطه در Münsterhügel (Minster Hill) واقع شده است و به آسانی توسط گلدسته های برجسته و کاشی های سقف با طرح روشن دیده می شود. Münsterplatz جادار، که قبلاً محل یک قلعه رومی بود، یک میدان زیبا در قرن 18 است. این ماسه سنگ ساخته شده از ماسه های قرمز از کوههای Vosges فرانسه بین قرنهای نهم و سیزدهم، پس از زلزله در 1356 به سبک گوتیک بازسازی شد.

اما برخی از کلیسای اصلی باقی مانده است. محراب بلند و بسیاری از اثاثیه توسط پروتستان ها در 1529 تخریب شد، اما بزرگترین گنجینه ها در طاق مقدس مخفی شده و زنده ماندند. می توانید تعدادی را در موزه تاریخی ببینید.

 

 

درب در وزارت بازل

درب در وزارت بازل

مطمئن شوید که دریچه سنت گالوس را در قسمت نیمه شمالی، با تعداد زیادی حجاری های سنگی رومانسک قرن دوازدهم-یکی از قدیمی ترین درهای مجسمه شده در اروپایی آلمانی زبان، ببینید. تیمپان بالای درب باکره های عاقل و احمق را نشان می دهد، در حالی که مسیح بر فراز پیتر و پولس بر تخت نشسته است.

یک پنجره بزرگ گل رز در بالای درب قرار دارد. در داخل، قسمت پایینی گروه سرود رومانسک است. توجه داشته باشید بخصوص سرستون های حک شده با شاخ و برگ و حیوانات غنی. پایتختهای رومانسک در شبستان و سرپایی نیز قابل توجه است. جلوی منبر، زیر شیشه، قطعه ای از سنگ فرش رومانسک متاخر متعلق به قرن دوازدهم است.

 

 

باسلر مونستر (وزیر بازل)

باسلر مونستر (وزیر بازل)

از داخل کلیسا می توانید به پله های بالای برج جنوبی دسترسی داشته باشید. سرداب، که می توانید از کنار گروه سرود وارد آن شوید، شامل مقبره های اسقف های قرن 10 تا 13 و یک نقاشی فوق العاده رومانسک بر روی اسکله ها است. نقاشی های دیواری سقفی صحنه هایی از زندگی مریم مقدس و دیگر موضوعات عهد جدید را به تصویر می کشد. صومعه دوبل زیبا قرن پانزدهم، که از ریترگاس وارد شده است، شامل آثار تاریخی در طول پنج قرن است.

آدرس: Münsterplatz، بازل

سایت رسمی: www.baslermuenster.ch

 

 

Basel Minster - نقشه پلان طبقه

نقشه Basel Minster (تاریخی)

 

 

 

5. موزه ژان تینگولی

موزه ژان تینگولی

موزه ژان تینگولی

موزه ژان تینگولی شامل بزرگترین مجموعه آثار این هنرمند تأثیرگذار سوئیسی به لطف اهدای سخاوتمندانه بیوه وی نیکی دو سنت فال و همچنین کمک های دیگر مجموعه داران است. این مجموعه شامل مجسمه ها و نقاشی های Tinguely و همچنین یک کتابخانه گسترده از اسناد و عکس ها است.

این موزه همچنین میزبان بازدید از تاسیساتی است که هر سه ماه یکبار تغییر می کند، با تمرکز بر هنرمندانی که الهام بخش Tinguely هستند، و همچنین آثار هنرمندان معاصر. ساختمان محل نگهداری این مجموعه توسط معمار معروف ماریو بوتا طراحی شده است.

آدرس: پل ساچر آنلاژ 2، 4002 بازل

سایت رسمی: https://www.tinguely.ch/fa.html

 

6. Papiermühle (موزه آسیاب کاغذ)

چرخ آبی در موزه آسیاب کاغذ

چرخ آبی در موزه آسیاب کاغذ

یک کارخانه کاغذی قدیمی که بر روی یک کانال قرون وسطایی با چرخ آبی کار می کند، به موزه نوشتن، چاپ و کاغذ تبدیل شده است و مراحل چاپ و کاغذسازی را با ماشین آلات واقعی کار نشان می دهد.

در حین گشت و گذار در موزه، می توانید تولید پر زحمت کاغذهای دست ساز را تماشا کنید، سیر تکاملی چاپ از قبل از چاپ گوتنبرگ را از بین ببرید و نوع سرب را در دهه 1980 از بین ببرید و نحوه اتصال کتابها را ببینید. نمایشگرها پیشرفت نوشتن را از طریق پیکتوگراف های ابتدایی از طریق تایپوگرافی مدرن دنبال می کنند.

آدرس: St. Alban-Tal 37 ، بازل

 

 

7. Rathaus (Town Hall) و Marktplatz

Rathaus (شهرداری) و Marktplatz

Rathaus (شهرداری) و Marktplatz

نقطه مرکزی شهر قدیمی Marktplatz است، جایی که هنوز بازار رنگارنگ روزانه ای را می فروشید که محصولات محلی، گل ها و غذاهای مخصوص را می فروشند. بر میدان غلبه می کند Basel Rathaus قرمز روشن، با نمای رنگ آمیزی رنگارنگ آن. ساختمان اصلی طاقدار به سبک گوتیک اواخر بورگوندی است که از 1504 تا 1521 قدمت دارد. بال جدید در سمت چپ و برج بلند در سمت راست متعلق به قرن 19 است.

این ساعت از اصل ساختمان، کار استاد ویلهلمز از 1511 تا 1512 است. مطمئن شوید که برای دیدن نقاشی های دیواری، بازسازی شده از نسخه های اصلی 1608-11، وارد حیاط زیبا شوید. مجسمه مربوط به سال 1574، در راه پله بیرونی نشان دهنده بنیانگذار افسانه ای شهر، Munatius Plancus است. همچنین می توانید دو اتاق شورا، Regierungsratssaal، با روکش چوبی چشمگیر و Grossratssaal، که توسط 15 نشان ارتش کانتون های سوئیس تزئین شده است را مشاهده کنید.

 

 

8. چشمه Tinguely

چشمه Tinguely

چشمه Tinguely

این چشمه بازیگوش که توسط هنرمند سوئیسی Jean Tinguely در سال 1977 تکمیل شد، به سرعت تبدیل به یک نقطه عطف بازل شد. به نظر می رسد که 10 فیگور آهنی بزرگ در داخل یک استخر کم عمق بزرگ قرار گرفته و با یکدیگر در آب بازی می کنند و جت های آب را به هوا می پاشند.

این پیکره های مکانیکی بازیگوش و مبتکرانه که از جریان ولتاژ پایین استفاده می کنند، از قطعات تجهیزات فلزی تئاتر قدیمی ساخته شده اند که زمانی در این مکان ایستاده بودند. در فصل زمستان، با یخ زدن آب در اطراف شکلها، فواره به مجموعه ای از مجسمه های یخی فوق العاده تبدیل می شود. می توانید بیشتر مجسمه های غیر معمول و تخیلی او را در بازل در موزه ژان تینگولی ببینید.

پر کردن استخر در Theaterplatz مجموعه ای از وسایل بازیگوشانه و مبتکرانه است که از ضایعات فلزی ساخته شده است. در زمستان، این مجسمه ها به مجسمه های یخی فوق العاده تبدیل می شوند.

آدرس: Theaterstrasse ، بازل

 

 

9. Tierpark Lange Erlen

جغد در Tierpark Lange Erlen

جغد در Tierpark Lange Erlen

هنگامی که نیاز به استراحت از فراوانی موزه ها و جاذبه های تاریخی بازل دارید، یا اگر به دنبال کارهایی هستید که با کودکان انجام دهید، با تراموا یا دوچرخه به Tierpark بروید، وسعتی از پارک سبز در کنار رودخانه. در اینجا، انواع مختلفی از حیات وحش محلی – گوزن، سیاهگوش، گراز وحشی و دیگران را ملاقات خواهید کرد – که در زیستگاه طبیعی خود، بدون احتیاط از عموم، حصار می کنند.

قوها و اردکها در حالی که حواصیل در حوضچه ها ماهی می گیرند، شنا می کنند و طاووس های رنگارنگ در محوطه پرسه می زنند. پرندگان بیشتری در مرغداری های بزرگ زندگی می کنند و مجموعه ای از حیوانات مزرعه در اصطبل و قفسگاه قرار دارند. این مکان سبز آرام برای پیاده روی و استراحت است و مکانی مناسب برای ملاقات کودکان با حیوانات در محیطی غیر باغ وحش است. آنها همچنین می توانند انرژی را در زمین بازی بزرگ تخلیه کنند.

آدرس: Erlenparkweg 110، بازل

 

 

10. موزه Historisches (موزه تاریخی)

موزه Historisches (موزه تاریخی)

موزه Historisches (موزه تاریخی)

Barfüsserkirche (کلیسای برادران پابرهنه) متعلق به قرن 14 در 1970s بازسازی شد تا موزه تاریخی با مجموعه های مهم تاریخ و فرهنگ محلی در آن قرار گیرد. این مکان به ویژه موقعیت منحصر به فرد شهر را در چهارراه فرهنگهای سوئیسی، آلمانی و فرانسوی برجسته می کند.

در شبستان کلیسا، ملیله های گوتیک متاخر و Lällenkönig (پادشاه بامزه) کنجکاو، سر تاج دار با زبان و چشم های متحرک که نشان گروس بازل در قرن 17 بود. در راهروها اسلحه و اتاقهای مبله، در هنر مذهبی گروه کر وجود دارد و در سرداب خزانه مینستر است که پس از نجات از نابودی در دوران اصلاحات بازیابی شده است.

نمایشگاه های جالب به اهمیت تولید روبان ابریشمی در بازل از اواخر قرن 18 تا قرن 19 می پردازند.

آدرس: Barfüsserplatz 7 ، بازل

سایت رسمی: https://www.hmb.ch/fa/museums/barfuesserkirche/

 

 

11. موزه Spielzeug Welten (موزه اسباب بازی)

مجموعه بیش از 6000 اسباب بازی شامل عروسک، حیوانات شکم پر، خانه عروسک، مدل مغازه ها و چرخ فلک ها فقط مختص کودکان نیست. خانه های عروسکی استثنایی هستند، نه تنها نمونه های تاریخی، بلکه آثار جدید هنرمندان که اتاق ها و مغازه ها را به صورت مینیاتوری ایجاد می کنند.

یک بخش به هنرهای عادی ناپلی مربوط به صحنه های تولد اختصاص داده شده است که در زمینه زندگی روزمره در اوایل ناپل تنظیم شده است، با چهره هایی که لباسهای بی نهایت مفصلی پوشیده اند. تصور می شود مجموعه موزه شامل 2500 خرس عروسکی بزرگترین مجموعه جهان است.

حتی اگر از موزه بازدید نمی کنید، قدم زدن در اطراف را از دست ندهید تا به پنجره ها نگاه کنید. شش پنجره با ابعاد نمای رو به خیابان به تغییر نمایش از مجموعه اختصاص داده شده است، بر اساس موضوعات فصلی و دیگر موضوعات و نشان دهنده نمایشگاه های ویژه فعلی.

آدرس: Steinenvorstadt 1 ، بازل

سایت رسمی: www.spielzeug-welten-museum-basel.ch/fa

 

 

12. موزه f Ger Gegenwartskunst (موزه هنرهای معاصر)

موزه هنرهای معاصر بازل

موزه هنرهای معاصر بازل | ژان پیر دالبرا / عکس اصلاح شد

موزه هنرهای معاصر بازل که در یک کارخانه کاغذ قدیمی با پسوندهای مدرن قرار دارد، هنرهای 1960 تا کنون را برجسته می کند. نقاشی ها و مجسمه هایی از هنرمندان را خواهید دید که شامل Chagall ،de Chirico ،Dali ،Braque ،Mondrian ،Klee ،Giacometti ،Moore و مجسمه ساز سوئیسی Jean Tinguely است.

این اولین موزه عمومی در اروپا بود که منحصراً به آثار هنری خلق شده در اواخر قرن بیستم اختصاص داشت. تورهای راهنمای به زبان انگلیسی با اطلاع قبلی و در قیمت ورودی گنجانده شده است.

آدرس: St. Alban-Rheinweg 60 ، بازل

سایت رسمی: www.mgk-siegen.de/eng

 

 

13. Antikenmuseum and the Sammlung Ludwig (موزه آثار باستانی و مجموعه لودویگ)

موزه آثار باستانی و مجموعه لودویگ

موزه آثار باستانی و مجموعه لودویگ

موزه آثار باسیل بازل و مجموعه لودویگ دارای آثار هنری مصری ، یونانی ، ایتالیایی ، اتروسکی و رومی است که آثار باستانی را از حدود 4000 سال قبل از میلاد تا قرن 6 بعد از میلاد پوشش می دهد. قوی ترین مناطق مجسمه ها و گلدان های یونانی است، اگرچه نمایشگاه های برجسته ای از جواهرات طلا ، مجسمه های برنزی و پیکره های سفالی وجود دارد.

این موزه همچنین Skulpturhalle Basel ، واقع در نزدیکی دانشگاه بازل را اداره می کند و دارای بیش از 2200 گچ مجسمه های یونانی و رومی از جمله مجموعه ای کامل از بازیگران پارتنون ، بخشی از آکروپولیس در آتن ، و همچنین مجسمه های معماری در مقیاس بزرگ است.

آدرس: سنت آلبان گرابن 5 ، بازل

سایت رسمی: www.antikenmuseumbasel.ch/fa

 

14. موزه Jüdische (موزه یهودیان)

یکی از بهترین مجموعه های یهودیای اروپای مرکزی، زندگی مذهبی و روزمره را به تصویر می کشد و تاریخ یهود بازل و مناطق اطراف آن را بررسی می کند. علاوه بر ثبت تاریخ محلی، بازدیدکنندگان با مراسم و آداب و رسوم یهودیان از غرفه های وسیع تر از طریق نمایشگاه هایی که بر قوانین یهود، سال یهود، زندگی روزمره و تاریخ تمرکز کرده اند، آشنا می شود.

در حیاط، سنگ قبرها و اسناد قرون وسطایی به جوامع یهودی قرون وسطی برمی گردد که دارای اسناد و مدارک چاپ شده به زبان عبری توسط چاپگرهای کتاب شهر از قرن 16 تا 19 بوده است. اسناد مهم بر دو جنگ جهانی متمرکز است.

آدرس: Kornhausgasse 8 ، بازل

سایت رسمی: www.juedisches-museum.ch

 

 

15. Haus zum Kirschgarten

هاوس زوم کیرشگارتن

یکی از بهترین خانه های پدربزرگ بازل، Haus zum Kirschgarten بین سالهای 1775 تا 1780 به سبک کلاسیک اولیه ساخته شد. این خانه و دفتر یک تولید کننده روبان ابریشم در بازل بود و یکی از بهترین موزه های زندگی داخلی سوئیس است.

در 25 اتاق مبله، مبلمان یک خانواده تجاری ثروتمند متعلق به قرن 18 و مجموعه های مهم هنرهای تزئینی بین المللی نمایش داده شده است. مجموعه چینی بنیاد پاولز-ایزنبیس، مجموعه ساعت و ساعت قابل توجه و گروه های عمده نقره بازل و ابزارهای علمی به نمایش گذاشته شده است.

آدرس: Elisabethenstrasse 27/29 ، بازل

سایت رسمی: https://www.hmb.ch/fa/museums/haus-zum-kirschgarten/

16. اسپالنتور

اسپالنتور

اسپالنتور

با قدمت 1370، اسپالنتور دروازه ای مستحکم است که پایان شهر قدیمی را مشخص می کند. دروازه شهر، که زمانی بخشی از دیوارهای قدیمی شهر بود، از زمان تخریب آنها در سال 1866 به تنهایی ایستاده است. در سمت چپ دروازه به دنبال یک صندوق نامه اولیه قرن نوزدهم با نشان کبوتر بازل باشید.

اسپالنتور

اسپالنتور

پترسکیرچه (کلیسای سنت پیتر) مجاور در قرن پانزدهم بازسازی شد، اما طاق در گروه کر از ساختمان قبلی قرن 14 است. نقاشی های دیواری در کلیسای ابرلر و شبستان وجود دارد. در مجاورت این دانشگاه، یک باغ گیاه شناسی وجود دارد که در قرن شانزدهم، یکی از قدیمی ترین در جهان تاسیس شد.

17. فونداسیون بیلر

فونداسیون بیلر

فونداسیون بیلر

بنیاد بیلر توسط مجموعه داران ارنست و هیلدی بیلر ایجاد شد، در سال 1997 افتتاح شد تا مردم بتوانند از مجموعه شخصی گسترده خود از هنرهای مدرنیسم کلاسیک لذت ببرند. از جمله آثار به نمایش درآمده می توان به تعداد سرسام آوری از آثار پابلو پیکاسو و هنری ماتیس، از جمله نقاشی، نقاشی و مجسمه سازی اشاره کرد.

همچنین مجسمه های متعددی از آلبرتو جاکومتی و ماکس ارنست، و انواع آثار هنرمندان مشهور، از جمله ژرژ سئورات، مارک شاگال، مارلن دوما، پل کلی و ونسان ون گوگ وجود دارد. این مجموعه همچنین شامل قطعاتی از سفرهای بیلرز به آفریقا، اقیانوسیه و آلاسکا است.

این موزه در یک پارک دوست داشتنی قرار دارد و در ساختمانی طراحی شده که توسط معمار رنزو پیانو طراحی شده است.

آدرس: Baselstrasse 101 ، بازل

سایت رسمی: www.fondationbeyeler.ch/fa/

18. موزه طراحی ویترا

موزه طراحی ویترا

موزه طراحی ویترا

از آنجا که بازل درست در مرز بین المللی قرار دارد، برخی از حومه های آن به آلمان و فرانسه گسترش یافته است. در مورد موزه طراحی ویترا ، که هرچند یک موسسه بازل تلقی می شود، همینطور است، اما از مرکز بازل در مرز آلمان با یک قطار پنج دقیقه ای عبور می کنید.

با هر اندازه ای ، این یکی از مهمترین موزه های طراحی جهان است. خود ساختمان یک نقطه عطف است که توسط معمار کانادایی Frank O. Gehry طراحی شده است. در داخل نمایشگاه ها تغییر می کند – هر سال دو یا سه نمایشگاه – روندها و موضوعات جاری و تاریخی طراحی را بررسی می کند. نمایشگرها خیره کننده و تحریک آمیز هستند و اغلب تعامل را دعوت می کنند.

نشانی: Charles-Eames-Str. 2 ، ویل آم راین ، آلمان

سایت رسمی: www.design-museum.de

19. سفر یک روزه به Solothurn

سولوترن

سولوترن

سولوتورن در کنار رودخانه Aare ، در 67 کیلومتری بازل واقع شده است، شهری زیبا از بناهای رنسانس و باروک است که جلال آن را در قرون 16، 17 و 18 به عنوان محل اقامت سفیران فرانسه در کنفدراسیون سوئیس نشان می دهد. پیش از این، شهر سالودوروم در منطقه تریر در آلمان به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرکهای رومی در شمال کوه های آلپ رتبه بندی شده بود.

Marktplatz یک میدان زیبا با برج ساعت قرن 12th ، Zeitglockenturm است که دارای اشکال مکانیکی از سال 1545 است. چشمه موریس با فیگوری از استاد هانس گینگ از Fribourg تزئین شده است. هنگامی که در Hauptgasse زیبا و قدیمی قدم می زنید، چندین چشمه دیگر با نقاشی های رنگارنگ مشاهده خواهید کرد.

 

سولوترن

سولوترن

آنجا را در کلیسای یسوعی متوقف کنید تا فضای داخلی آن را ببینید، تزئین شده با گچ بری توسط هنرمندان قرن هفدهمی از منطقه تیچینو سوییس. در صومعه مجموعه ای از سنگ ها با کتیبه های رومی قرار دارد. درست در داخل دروازه 1508 Baseltor کلیسای جامع باروک ایتالیایی سنت اورسن قرار دارد که از 1763 تا 1773 ساخته شده است.

گنجینه آن به ویژه در آثار و منسوجات زرگری و قرن 15 تا 19 غنی است. در تپه های خارج از Solothurn، حتماً از Schloss Waldegg – قلعه Waldegg دیدن کنید. این کاخ در میان باغ های دوست داشتنی باروک قرار دارد و فضای داخلی زیبای آن تصویری از شکوه و جلالی که سفیران فرانسوی در آن زندگی می کردند، ارائه می دهد.

نقشه Solothurn - جاذبه های گردشگری

نقشه Solothurn – جاذبه ها (تاریخی)

کجا در بازل برای گشت و گذار بمانید

شهر قدیمی ، که بین رودخانه و دروازه اسپالنتور قرار دارد ، نسبتاً کوچک است ، اما بسیاری از دهها موزه بازل در اینجا ، به همراه کلیساهای قرون وسطایی ، محله صنعتگران قدیمی و Marktplatz ، با Rathaus (تالار شهر) باشکوه وجود دارد. به این هتلهای با امتیاز بالا در بازل در یا نزدیک شهر قدیمی قرار دارند. اکثر هتلهای بازل شامل یک بلیط رایگان اتوبوس شهری می شوند.

هتل های لوکس :

  • Grand Hotel Les Trois Rois، که با ظرافت دنیای قدیم با تجملات مدرن افزایش یافته است، که اغلب میزبان خانواده سلطنتی است ، مشرف به رودخانه راین در مرکز شهر قدیمی است.
  • در نزدیکی Munster و چندین موزه، اتاقهای Der Teufelhof Basel توسط هنرمندان طراحی شده است، بنابراین مهمانان به جای نگاه کردن به آن ، در یک اثر هنری زندگی می کنند.
  • هتل رادیسون بلو، بازل دارای استخر است و در مرکز مجموعه ای از موزه ها قرار دارد. تراموا از ایستگاه مرکزی درست جلوی هتل توقف می کند.

هتل های میان رده:

  • در نزدیکی اسپالنتور و باغهای گیاه شناسی و کمی پیاده روی از قلب شهر قدیمی، هتل اسپالنتور بازل دارای اتاقهای بزرگ و مدرن است.
  • در تپه بالا شهر قدیمی، در یک خط اتوبوس، و یک پیاده روی 15 دقیقه از ایستگاه قطار، Steinenschanze Stadthotel است به معنای واقعی کلمه قدم دور از خرید و رستوران منطقه.
  • در نزدیکی اسپالنتور و ایستگاه تراموا با ترامواهای معمولی به مرکز شهر، هتل Bildungszentrum 21 صبحانه قاره ای رایگان ارائه می دهد.

هتل های ارزان قیمت:

  • در کنار دانشگاه، چند بلوک از Rathaus، و پیاده روی آسان تا Munster و موزه های هنری، Hotel Rochat دارای اتاقهای ساده است اما شامل صبحانه می شود.
  • در مجاورت ایستگاه قطار و ایستگاه اتوبوس فرودگاه، Ibis Basel Bahnhof در خط اتوبوس به مرکز تاریخی قرار دارد.
  • پنج دقیقه پیاده روی، Ibis Budget Basel City تنها دو دقیقه از دو خط تراموا به شهر قدیمی فاصله دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *