10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

دومین شهر بزرگ سیسیل پس از پالرمو، اصلی ترین جاذبه کاتانیا معماری باروک آن است. کاتانیا توسط یونانیان یونان در 729 قبل از میلاد تأسیس شد و به عنوان یک مرکز کشاورزی رونق یافت و پس از تبدیل شدن به مستعمره روم همچنان باقی ماند. با لیست ما از جاذبه های برتر کاتانیا از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون بهترین کارها را در این شهر پرجنب و جوش سیسیل انجام دهید.

نیم نگاهی به کاتانیا

در دوران بیزانس و اعراب توسط سیراکوز و پالرمو تحت الشعاع قرار گرفت و اهمیت خود را به عنوان یک قدرت تجاری و دریانوردی تحت حاکمیت نورمن ها دوباره به دست آورد. فرمانروایان اسپانیایی با رونق بخشیدن به شهر، دانشگاهی را در 1434 در آنجا تأسیس کردند، اما بلایای طبیعی بر شهر وارد شد: طاعون در 1576؛ جریان گدازه در 1669 باعث تخریب قسمت غربی شهر شد. و زلزله بزرگ 1693، که بقیه را ویران کرد.

بازسازی قرن هجدهم، که بیشتر آن توسط Giovanni Battista Vaccarini طراحی شده بود، میراث غنی ساختمانهای باروک، که جاذبه های اصلی آن برای گردشگران است، را به کاتانیا واگذار کرد. منظره کوه اتنا از تراس های پشت بام و در انتهای Via Etnea، خیابان خرید اصلی تفرجگاه مانند کاتانیا، نیز همینطور است.

 

 

1. Basilica Cattedrale Sant’Agata

 

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

Basilica Cattedrale Sant’Agata

طبق سنت، کلیسای جامع سنت آگاتا در محلی که سنت آگاتا در سال 251 به شهادت رسید و در فاصله 1086 تا 1090، کمی بعد از فتح کاتانیا توسط نورمان ها، آغاز شد.

بقایای چشمه های رومی آشیل و دیگر بناهای باستانی برای ساختن بازلیکای سه ضلعی به شکل صلیب استفاده شد. در طول بازسازی پس از زلزله 1693، شبستان تحت هدایت Girolamo Palazzotto بازسازی شد و در سال 1736، Vaccarini نمای ساختمان را تکمیل کرد.

فضای داخلی چشمگیر به عنوان پانتئون کاتانیا طراحی شده است و بلافاصله هنگام ورود، آرامگاه ساده آهنگساز معروف اپرا وینچنزو بلینی، که در کاتانیا متولد شده است را مشاهده خواهید کرد. از سمت راست، یک پورتال 1545 توسط Giovanni Battista Mazzolo به Norman Cappella della Madonna منتقل می شود، با سارکوفاژهای رومی و قرون وسطایی حاوی بقایای پادشاهان آراگون.

آکاپلا دی سنت آگاتا، در پشت دروازه های فرفورژه آهن در جناح کلیسا راست قرار دارد با نقاشی سه قابی سنگ مرمر در محراب توسط هنرمند 16 قرن Antonello Freri. زندگی سنت آگاتا در غرفه های سرود بزرگ قرن 16 نشان داده شده است و در گروه کر مقبره های پادشاهان آراگون سیسیل بیشتر است. در کتاب مقدس تصویری معاصر از فوران کوه اتنا در سال 1669، با جریان گدازه ای که به Castello Ursino می رسد، وجود دارد.

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

2. میدان دل دوومو

 

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

میدان دل دوومو

کاتانیا تعدادی مربع دوست داشتنی دارد ، اما هیچ کدام از آنها بزرگتر یا بزرگتر از میدان دل دوومو نیستند. میدان کلیسای جامع مرکز شهر است و ظاهر باروک را که توسط Giovanni Battista Vaccarini در اوایل قرن 18 به آن اعطا شده حفظ می کند.

در اطراف چشمه فیل در ضلع شرقی کلیسای جامع قرار دارد که از سال 1730 تا 1739 به سبک باروک تغییر کرده است و کلیسایی که به قدیس حامی شهر، سان آگاتا اختصاص داده شده است، از 1737 تا 1767 ساخته شده است. (1741) و در جنوب، Porta Uzeda – همه توسط Vaccarini ایجاد شده است.

Fontana dell’Elefante ، فیل جذاب از واکارینی، فیل ساخته شده از گدازه سیاه که از ابلیسک کوچک مصری پشتیبانی می کند، از ابلیسک فیل برنینی در رم الهام گرفته است. از گوشه جنوب غربی پیازا دل دوومو، خیابان شلوغ ویا گاریبالدی از میدان Mazzini به سمت پورتا گاریبالدی می گذرد . در شمال Piazza del Duomo ، در دو طرف Via Etnea ، قلب منطقه باروک قرار دارد، با خیابان های وسیع و میدان های مشخص.

 

3. کاستلو اورسینو

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

کاستلو اورسینو

Castello Ursino یک ساختمان محکم از سنگ گدازه در سال 1239 است. این استحکامات دفاعی مربوط به دوره Hohenstaufen در قرون وسطی ، قرابت فردریک دوم در سیراکوز را نشان می دهد.

پلان زمین شامل چهار بال در اطراف یک حیاط داخلی است. چهار بال یک مربع با برج هایی در گوشه ها و چهار برج کوچکتر در نیمه هر طرف ایجاد می کند. عناصر تزئینی کمیاب هستند. در قسمت ورودی به سمت شمال می توانید عقابی را مشاهده کنید که یک خرگوش را در دست گرفته است.

قلعه در اصل درست کنار بندر ایستاده بود ، تا اینکه جریان گدازه ای بزرگ در سال 1669 از سمت غربی آن عبور کرد (هنوز در اینجا قابل مشاهده است) و خط ساحلی را به سمت شرق هل داد. امروزه قلعه در وسط یک منطقه مسکونی مکانی وسیع را اشغال کرده است.

 

4. Museo Civico

Museo Civico که در قسمتی از Castello Ursino واقع شده است، یافته ها و مجموعه هایی از مناطق اطراف را به نمایش می گذارد که در میان آنها مجسمه های هلنیستی و رومی زیادی وجود دارد. نکات برجسته شامل نیم تنه امپراتور روم و نقش برجسته هلنی پولیفموس توسط اودیسه است.

از دیگر چیزهای دیدنی می توان به پرسلان، قطعات موزاییک و کتیبه و مجموعه ای از سلاح ها و مجسمه های کمیاب از قرون وسطی تا قرن 18 اشاره کرد. آثار باستانی کوچکتر شامل مجسمه های برنزی، سرامیک و تراکوتا است. در قسمت بالا مجموعه ای از نقاشی های قرن 15 تا 18 وجود دارد که شامل آثار پیترو رومانلی، ماتیا پرتی و فرا آنجلیکو است.

 

5. Monastero dei Benedettini

 

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

Monastero dei Benedettini

یکی از بزرگترین صومعه های بندیکتی در اروپا ، صومعه سابق در پشت کلیسای سان نیکولی آرنا در سال 1500 شروع به کار کرد و ساخت و ساز طولانی مدت آن شامل سبک های مختلف دوران بود. نمای اواخر باروک دارای ستون های روستایی و تزئینات تزئینی پنجره است و دو حیاط داخلی زیبا وجود دارد.

گزینه های تور شامل هر دو طبقه، زیرزمین های قرن 16 و زیرزمین های قرن 18 توسط Vaccarini است. این صومعه که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده، محل دپارتمان علوم انسانی دانشگاه کاتانیا است.

سایت رسمی: http://www.monasterodeibenedettini.it/benedictine-monastery-catania.htm

6. سان نیکولو ل آرنا

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

 

سان نیکولو ل آرنا

در محل آکروپولیس یونان ، بندیکتین ها در سال 1702 ساخت کلیسای سان نیکولو را همراه با ساختمانهای صومعه Monastero dei Benedettini آغاز کردند . کار روی کلیسا تا پایان قرن 18 ادامه داشت ، اما هرگز به پایان نرسید.

این به نمای ناقص ظاهری عجیب و تقریباً منع کننده می بخشد، جفت ستون های عظیم آن در ازاره های برجسته به طور ناگهانی خاتمه می یابد و میخ هایی که باید سنگ های روبرو آن را نگه دارند همچنان مانند موهای برجسته بیرون زده اند.

گنبد بزرگی بر فضای داخلی ساده و سه راهرو، که دارای نصف النهار 1841 در قسمت عرضی است ، فراز می کند. غرفه های گروه کر گروه سده 18؛ و اندام بزرگی که توسط گوته مشهور شد، توسط Donato del Piano بین سالهای 1755 تا 1767 ساخته شده است. از گنبد یک چشم انداز زیبا تا کوه اتنا (شما می توانید از گنبد سکستون به گنبد درخواست کنید) وجود دارد.

 

7. بادیا سانت آگاتا

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

بادیا سانت آگاتا

کلیسای صومعه ای Sant’Agata ، روبروی ضلع شمالی کلیسای جامع، بین سالهای 1735 تا 1767 ساخته شد و اصلی ترین اثر Giovanni Battista Vaccarini است. این ساختمان عظیم، که تحت سلطه گنبد عظیم هشت ضلعی قرار دارد، دارای نمای فوق العاده ای است که قسمت میانی آن به شکل مقعر است.

ساختار مرکزی دارای چهار بازو با طول نابرابر در اطراف مربع اشغال شده توسط گنبد است. طولانی ترین از چهار بازو شامل ورودی غربی است که از گالری راهبه ها پشتیبانی می کند.

 

8. Palazzo Biscari

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

پالازو بیسکاری

Palazzo Biscari هنوز متعلق به فرزندان شاهزاده بیسکاری است که ساختمان آن را بین سالهای 1707 تا 1763 سفارش داده اند. نمای کاخ یکی از پر زرق و برق ترین شهر است. شما نمی توانید به پنجره های تزئینی و قاب های درب توجه نکنید.

ایگنازیو بیسکاری ، نوه مردی که در ابتدا سفارش دهنده این کاخ بود، آن را گسترش داد تا فضایی برای مجموعه های هنری گسترده خود ایجاد کند ، که بیشتر آنها از آن زمان به Museo Civico اهدا شده است. حیاط داخلی دارای یک پله بزرگ دو نفره است و فضای داخلی مجلل شامل یک سالن غذاخوری روکوکو با آینه ، گچ و نقاشی های دیواری است.

در جاهای دیگر نقاشی ، کف مرمر ، نقاشی های دیواری بیشتر و کارهای گچ بری پیچیده و موزه ای کوچک با آثار باستانی که به موزه های شهر اهدا نشده است. برای اطلاع از زمان ارائه تورهای داخلی با دفتر گردشگری تماس بگیرید (اشاره به تورهای صوتی در تابلو جلویی فقط نشان می دهد که کاخ در تور صوتی شهر مورد بحث قرار گرفته است).

سایت رسمی: http://www.palazzobiscari.com

9. تئاترو رومانو

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

تئاترو رومانو

در دامنه جنوبی آکروپولیس قدیمی Teatro Romano (تئاتر رومی) قرار دارد که در قرن دوم قبل از میلاد در محل ساختمان یونانی ساخته شده است. این سالن دارای قطر 100 متر با دو معبر محیطی است.

مراحل از گدازه ساخته شده است ، در حالی که ارکستر و ردیف های صندلی با سنگ مرمر پوشانده شده است. در مجاورت تئاتر رومانو در غرب ، اودئون قرار دارد ، تئاتر کوچکی که ارکستر آن در سطح بالاترین راهرو تئاتر قرار دارد. اودئون کاملاً از گدازه ساخته شده است.

 

10. پورتا گاریبالدی

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

پورتا گاریبالدی

دروازه یادبود پورتا گاریبالدی در سال 1768 به افتخار پادشاه فردیناند چهارم و همسرش ماریا کارولینا ، دختر ملکه ماریا ترزا ساخته شد. معماران فرانچسکو باتالیا و پسرخوانده اش استفانو ایتار بودند که دروازه ای چشمگیر با لایه های افقی چشمگیر سنگ آهک سفید و گدازه سیاه طراحی کردند.

ضلع رو به شهر ساده تر است، سمت رو به غرب دارای بالهای مقعر است و بر روی آن ساعت نصب شده است که بین دو شکل بال قرار دارد و نماد جلال است.

 

مکانهای اقامت در کاتانیا برای گشت و گذار

ما این هتل های عالی را در مکان های مناسب در نزدیکی برترین جاذبه های کاتانیا توصیه می کنیم:

  • لوکس و اواسط محدوده هتل ها: در محل شهرستان آرام، چهار ستاره آزادی هتل بسیار برای جذابیت های قدیمی جهان و کارکنان مفید امتیاز. صبحانه گنجانده شده است. در موقعیت عالی در خیابان اصلی خرید ، کاخ کاتانیا | UNA Esperienze یک ساختمان متعلق به اوایل دهه 1900 را اشغال کرده است که برای بازتاب سبک ها و محیط محلی بازسازی شده است. رستوران پشت بام دارای چشم انداز کوه اتنا است. صبحانه و مینی بار سنتی سیسیلی شامل هر دو می شود و هتل دارای پارکینگ سرپوشیده است. هتلکوچک Centrum Catania که توسط خانواده اداره می شود در فاصله کوتاهی از ایستگاه اتوبوس فرودگاه تا شهر ، در نزدیکی تئاتر بلینی و مغازه ها و رستوران های متعدد Via Etnea قرار دارد. مهمانان صبحانه های سخاوتمندانه و دوش های چند سر را ماساژ می دهند. حیاط بیرونی مکانی عالی برای استراحت بعد از یک روز گشت و گذار است. هتل ایرون سیتیبا رتبه بسیار بالا چهار کیلومتر از مرکز تاریخی و میدان دوئومو فاصله دارد ، اما مهمانان از موقعیت آرام آن ، اتاقهای مدرن بزرگ و صبحانه بوفه فراوان استقبال می کنند. در اینجا می توانید دوچرخه برقی برای گشت و گذار در شهر اجاره کنید. برای کسانی که با ماشین سفر می کنند موقعیت خوبی دارد.
  • هتلهای مقرون به صرفه: هتل ویلا رومئو با 10 دقیقه پیاده روی از مرکز شهر دارای دکوراسیون رنگارنگ و حیاطی دوست داشتنی است که مهمانان می توانند در شبهای گرم زیر ستاره ها استراحت کنند. صبحانه شامل می شود و هتل دارای اتاق های خانوادگی است. این یک هتل میان رده با قیمت مناسب است.در نزدیکی Via Etnea ، روبروی باغ بلینی و نزدیک باغهای گیاه شناسی ، هتل سه ستاره Etnea 316 دارای اتاقهای نسبتاً بزرگ با سقف بلند و کارکنان خوش برخورد است. صبحانه گنجانده شده است.

سفرهای یک روزه از کاتانیا

کوه اتنا

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

کوه اتنا

اتنا ، در حدود 3300 متر (ارتفاع آن با فوران ها متفاوت است)، بر افق شرقی سیسیل ، نزدیک به ساحل و شمال غربی کاتانیا تسلط دارد. بلندترین آتشفشان فعال قاره اروپا و بلندترین کوه ایتالیا در جنوب آلپ، به عنوان یک پارک ملی تعیین شده است . تنها با پوشش گیاهی ناچیز ، دامنه های متخلخل بالایی بارش هایی را جذب می کند که به سرعت تخلیه می شوند و با بستری از صخره ها نفوذ می کنند و در چشمه ها پدیدار می شوند.

بیش از 250 دریچه آتشفشانی در اطراف جناح کوه وجود دارد. در شیب جنوبی، جایی که خورشید 3000 ساعت در سال می درخشد ، یک ایستگاه برق خورشیدی ایستاده است. پرتقال و لیمو تا 500 متر رشد می کند. زیتون و انگور تا 1300 متر. در زمستان ، آسانسورهای اسکی در نزدیکی قله کار می کنند.

از آنجا که اتنا هرگز واقعاً غیرفعال نیست، منطقه نزدیک دهانه همواره در حال تغییر شکل خود از فوران ها است و برای نزدیک شدن بازدیدکنندگان بسیار خطرناک است. اما شما می توانید از کوه به روش های مختلف – صعود، با ماشین و تله کابین – برای قدم زدن در چشم انداز ناهموار و ماه مانند آن بالا بروید.

جاده ای به پناهگاه ساپینزا ، در جنوب دهانه و در فاصله 1910 متری منتهی می شود. یک تله کابین از اینجا شروع می شود و تا ارتفاع 2500 متری بالا می رود ، جایی که می توانید با وسایل نقلیه مخصوص زمینی تا حدود 2900 متر راه بروید یا سوار شوید.

خط آهن باریک Ferrovia Circumetnea در اطراف آتشفشان از کاتانیا تا ریپوستو حرکت می کند، یا می توانید یک حلقه 144 کیلومتری از کاتانیا را از طریق Misterbianco و Paternò ، جایی که یک قلعه 1073 وجود دارد، طی کنید. در آدرانو نمایی باشکوه از اتنا و قلعه نورمن حاوی موزه باستان شناسی است .

در حدود نه کیلومتری جنوب غربی آدرانو ، شهر کوچک سنتوریپ دارای یک سایت باستان شناسی در قرن اول قبل از میلاد با موزه است. از آدرانو ، جاده از طریق برونته ، مالتو (بلندترین نقطه در این مسیر ، با 960 متر) ، رانداززو و لینگواگلوسا به فیومفردو ادامه می یابد. می توانید در اتوبان A18 یا SS114 به کاتانیا برگردید.

یک راه بدون استرس برای دیدن کوه اتنا در تور تمام روزه اتنا و تائورمینا از کاتانیا است ، یک سفر نه ساعته و پر از فعالیت که شامل کاوش در غار طبیعی گدازه و سواری اختیاری با تله کابین تا قله کوه اتنا زمانی برای شنای خنک در جزیره ایزولا بلا وجود دارد ، قبل از ظهر در تائورمینا از تئاتر یونان باستان ، کلیساهای قرون وسطایی و خیابانهای خرید دیدن کنید.

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

نقشه اتنا

نوتو

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

نوتو

در پی زلزله ویرانگر 1693 ، نوتو قدیمی رها شد و با کمک تعدادی از استادان مشهور سازنده ، 16 کیلومتر به طور کامل بازسازی شد. در نتیجه طرح بی نظیر شهر و کلیساها و کاخ هایی که توسط این معماران معتبر طراحی شده اند ، امروزه نوتو یکی از جذاب ترین شهرهای باروک سیسیل است.

ساختمانها دارای تنوع فردی در یک واحد سبک هستند و به لطف استفاده از سنگ آهک محلی رنگ روشن ، جلوه روشن و زنده است. قابل توجه کلیسای جامع سانتی نیکولا Corrado از الکترونیکی ، غالب پیازا دل مونیکیپیو از بالای یک پرواز گسترده ای از مراحل، با آن مواجه شده زیبا، دو طبقه پالازو Ducezio ، سالن شهر های Vincenzo سیناترا در 1746. ساخته شده کلیسای جامع، به پایان رسید در 1770 است، یک جلوی دو برج با شکوه و یک در ورودی باشکوه که توسط GF Pirrone در سال 1982 ایجاد شد.

در نزدیکی کلیسای جامع ، کاخ اسقف در یک میدان قرار دارد که کلیسای قدیمی صومعه Santissimo Salvatore در مجاورت آن قرار دارد. روبروی آن کلیسای سانتا کیارا قرار دارد ، با نمای مربع شکل و فضای داخلی بیضی شکل طولانی که توسط R. Gagliardi طراحی شده است.

در سمت چپ کلیسای جامع Palazzo Landolina di Sant’Alfano متعلق به قرن 19 قرار دارد . ساختمانهای برجسته دیگری در خیابان های مجاور قرار گرفته اند و نوتو را به یکی از با ارزش ترین شهرهای سیسیل برای کاوش تبدیل کرده است.

می توانید تحسین معماری باروک خیره کننده نوتو را با بازدید از اماکن باستانی روم و یونان در سیراکوز ، در سفر هشت ساعته سیراکوز اورتیگیا و سفر یک روزه نوتو از کاتانیا ترکیب کنید . یک راهنمای محلی مطمئن است که برجسته ترین ساختمانهای باروک نوتو را می بینید و تاریخ آنها را می آموزید ، در حالی که در سیراکوز پارک باستان شناسی ناپولیس را مشاهده می کنید ، با تئاتر یونانی ، آمفی تئاتر عظیم رومی و معادن باستانی.

10 جاذبه برتر گردشگری کاتانیا

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *