11 چیزی که باید در دوران بارداری از آنها اجتناب کنید!

11 چیزی که باید در دوران بارداری از آنها اجتناب کنید!

قوانین سخت و سریعی در مورد آنچه نباید در دوران بارداری انجام دهید، البته بیش از پرهیز از مصرف الکل و مواد مخدر ، وجود ندارد. در بیشتر موارد ، شما می توانید بیشتر زندگی قبل از بارداری خود را ادامه دهید. در این مقاله از بخش سلامت مجله اینترنتی وبگردون به معرفی 11 چیزی که باید در دوران بارداری از آنها اجتناب کنید! میپردازیم.

اما از آنجا که سلامت و ایمنی کودک در حال رشد شما ضروری است ، در اینجا لیستی از 11 موردی که باید در دوران بارداری از آنها اجتناب کنید، آورده شده است.

 

1. غذاهای خاص

بزرگترین لیست مواردی که برای زنان باردار نباید انجام شود شامل غذا است.

در دوران بارداری باید از موارد زیر جلوگیری کنید:

گوشت خام و صدف: غذاهای دریایی نپخته (ما به شما نگاه می کنیم، سوشی)، از جمله صدف، صدف و صدف. همچنین از مصرف گوشت گاو و مرغ نادر یا نیمه پخته پرهیز کنید. این موارد می توانند به توکسوپلاسموز یا سالمونلا آلوده شوند.

گوشت های حیوانات وحشی: گوشت های حیوانات وحشی می توانند به لیستریا، باکتری هایی که می توانند از جفت عبور کرده و نوزاد در حال رشد شما را آلوده کنند، آلوده شوند. عفونت در رحم می تواند منجر به مسمومیت خون شود و برای کودک شما تهدید کننده زندگی باشد.

ماهی با مقادیر بالای جیوه: این ماهی شامل ماهی هایی مانند کوسه، شاه ماهی خال مخالی ، شمشیر ماهی و کاشی ماهی است. در مورد تن ماهی تعجب می کنید؟ به طور کلی، کنسرو تن ماهی سبک مقادیر کمتری از جیوه است ، اما هنوز هم مصرف آن بسیار هوشمندانه است.

غذاهای دریایی دودی: از ماهی های رب ، ماهی فلفل دلمه ای، تند یا سالمون پرهیز کنید. این خطر وجود دارد که این غذاهای دریایی دودی و یخچالی به لیستریا آلوده شوند. غذاهای دریایی دودی که از نظر قفسه یا کنسرو باشند، احتمالاً خوب هستند.

تخم مرغ خام: این شامل غذاهایی است که حاوی تخم مرغ خام هستند، بنابراین مراقب سس های سزار خانگی، سس های Hollandaise ، سس مایونز و برخی از کاستردها باشید. تخم مرغ خام می تواند خطر سالمونلا باشد.

پنیرهای نرم: برخی از پنیرهای نرم وارداتی می توانند لیستریا داشته باشند، بنابراین از پنیرهای نرم مانندRoquefort ، Feta ، Gorgonzola  Camembert و Brie دور شوید. همچنین نباید از پنیرهای مکزیکی مانند queso blanco و queso fresco خودداری کرد، مگر اینکه از شیر پاستوریزه تهیه شده باشد.

لبنیات غیرپاستوریزه: این محصولات می توانند حاوی لیستریا باشند.

به نظر گسترده می رسد، اما هنوز هم در دوران بارداری شما گزینه های عالی تغذیه ای زیادی وجود دارد. اگرچه همیشه داشتن یک رژیم متعادل مهم است، بارداری یک زمان بسیار مهم است. در برنامه نامه روزانه خود، سعی کنید:

 • پروتئین بدون چربی
 • چربی های سالم
 • مقدار زیادی سبزیجات و میوه های تازه
 • اب

بیشتر بخوانید:  مواد غذایی ایمن در دوران بارداری

2. رنگ مرطوب

هیچ راهی برای اندازه گیری سمیت در اثر قرار گرفتن در معرض واقعی رنگ نیست، بنابراین این توصیه بر اساس احتمال سمیت استوار است.

سمی بودن رنگ به حلالها و مواد شیمیایی موجود در رنگ و همچنین قرار گرفتن در معرض بستگی دارد. در حالی که تصور می شود نقاشی خانگی سطح قرار گرفتن در معرض کم است، اما ایمن ترین کار این است که به طور جدی قرار گرفتن در معرض بخارات این رنگ ها را کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: آیا میتوان چای سبز را در دوران بارداری نوشید؟

 

3. کافئین

این یک ماده محرک و ادرار آور است، به این معنی که نوشیدن چند فنجان قهوه معمولاً هر روز باعث افزایش فشار خون، ضربان قلب و تعداد سفرهایی که به اتاق بهداشت می کنید، می شود. به علاوه، کافئین از جفت عبور می کند.

اگرچه ممکن است کافئین کافی کار کنید، اما کودک در حال رشد اینگونه نیست. این به این دلیل است که متابولیسم کودک شما هنوز در حال پیشرفت است.

نیازی نیست که به طور کامل از کافئین چشم پوشی کنید: سطح متوسط ​​کافئین، که به عنوان 150 تا 300 میلی گرم (میلی گرم) در روز تعریف می شود ، باید خوب باشد.

فقط به یاد داشته باشید که کافئین فقط در چای و قهوه نیست. آن را در شکلات، سودا و حتی برخی از داروهای بدون نسخه خواهید یافت.

4. داروهای خاص

برخی از داروها می توانند برای کودک در حال رشد شما مضر باشند. قبل از مصرف هرگونه داروی و مکمل بدون نسخه و بدون نسخه ، با پزشک خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: چای بابونه در دوران بارداری بی خطر است؟

 

5. پاشنه های بلند

پاشنه هایی با یک پاشنه 3 اینچی یا کمتر استفاده کنید: به پاشنه، گوه ها و سکوهای تخت یا کوتاه فکر کنید. با رشد شکم، مرکز ثقل شما تغییر می کند. بنابراین ممکن است کمی روی پای خود ناپایدار باشید. به آن قوزک پا متورم اضافه کنید، و ممکن است خود را درمعرض تلو خوردن یا افتادن قرار دهید.

 

6. وان های آبگرم و سونا

اگر در دوران بارداری خود احساس درد و درد دارید، ممکن است آرامش در وان آب داغ ایده آل به نظر برسد. اما افزایش دمای بدن در طی سه ماهه اول می تواند منجر به نقایص مادرزادی خاصی شود. از وان آبگرم که معمولاً دمای آب را در حدود 104 درجه فارنهایت حفظ می کند، بگذرید و به جای آن یک وان گرم بخرید.

 

7. بستر بچه گربه

اگر باید جلف را عوض کنید، دستکش بپوشید و پس از آن دستان خود را به خوبی بشویید. مدفوع گربه می تواند توکسوپلاسموز، یک بیماری انگلی نادر را حمل کند.اگرچه به احتمال زیاد با دستکش کار میکنید یا مدفوع و موارد دیگر را میپوشانید،عضلات شکم را منقبض می کنید، و بهتر است که شخص دیگری روزانه بستر گربه ها را تغییر دهد.

بیشتر بخوانید: 8 نکته ساده برای مراقبت از مو در دوران بارداری

 

8. دود سیگار

سیگار کشیدن برای شما و کودک شما وحشتناک است ، اما در معرض سیگار بودن می تواند تقریباً به همان اندازه بد باشد. تقریباً 4000 ماده شیمیایی در دود سیگار وجود دارد و برخی از آنها با سرطان ارتباط دارند. قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران بارداری می تواند منجر به موارد زیر شود:

 • سقط جنین
 • زایمان زودرس
 • وزن کم هنگام تولد
 • همزمان با رشد کودک، مسائل مربوط به یادگیری یا رفتاری را به خود اختصاص دهید
 • سندرم مرگ ناگهانی نوزاد

 

9. الکل

در دوران بارداری از شراب، آبجو و مشروبات الکلی خودداری کنید. الکل به سرعت از آن عبور می کند. جریان خون از طریق جفت و بند ناف به کودک شما، و این می تواند به مغز و اعضای بدن کودک در حال رشد آسیب برساند.

سایر خطرات احتمالی عبارتند از:

 • تولد زودرس
 • اختلالات طیف الکل جنین
 • ضربه مغزی
 • نقائص هنگام تولد
 • سقط جنین
 • مرده زایی

بیشتر بخوانید: درمان های خانگی برای تسکین درد قاعدگی

 

10. نشستن یا ایستادن به مدت طولانی

در دوران بارداری ، ماندن بیش از حد در همان وضعیت، نشسته یا ایستاده می تواند مشکل ساز شود. این می تواند انواع مشکلات از جمله تورم مچ پا و مشکلات وریدی را ایجاد کند. سعی کنید مرتباً استراحت های کوتاه انجام دهید تا اگر نشسته اید حرکت کنید و یا اگر روی پاهای خود بوده اید ، پاهای خود را بالا ببرید.

 

11. باور هر آنچه می خوانید!

شما می توانید انواع اطلاعات متناقض را به صورت آنلاین، کتاب و مجله پیدا کنید. منطقی باشید، به غرایز خود اعتماد کنید و به یاد داشته باشید که اشتباه در کنار احتیاط هرگز فکر بدی نیست. اگر شک دارید، با پزشک خود صحبت کنید.
غذای آماده

به یاد داشته باشید، شما برای همیشه باردار نخواهید شد. آنجا را آویزان کنید، زیرا همه این غذاها و فعالیت های غیرمجاز به زودی دوباره در دسترس شما قرار می گیرند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *