12 جاذبه گردشگری بینظیر پیزا
بی خوابی چیست؟
بی خوابی چیست؟
۱۴۰۰-۰۶-۲۱
پخت کیک لیوانی با مایکروویو
۱۴۰۰-۰۶-۲۱

12 جاذبه گردشگری بینظیر پیزا

پیزا یک بندر مهم رومی بود، اما رودخانه آرنو از آن زمان تا کنون کج شده است و آن را 10 کیلومتر در داخل کشور گذاشته است. در سال 1063، نیروی دریایی پیزا نقش مهمی در شکست ساراکسان ها در مسینا و پالرمو داشت و شروع پیازا برای کنترل کشتیرانی مدیترانه ای بود. کلیسای جامع به پاس این پیروزی ها ساخته شد و با غنایمی که ناوگان آن در جنگ صلیبی اول به ارمغان آورد غنی شد. در این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون به معرفی 12 جاذبه گردشگری بینظیر پیزا این شهر دوست داشتنی ایتالیا میپردازیم.

 

تجارت و صنعت رونق گرفت و معماران، مجسمه سازان و نقاشان پیزا در سراسر اروپا مشهور شدند. در 1284 ، جنوا رقیب نیروی دریایی پیزا را شکست داد و در 1406 ، پیزا به دست فلورانس افتاد. اما مدیچی حاکم در اینجا علاقه زیادی به ساختن پل و کانال داشت، بنابراین شهر به پیشرفت خود ادامه داد.

پیزا زادگاه گالیله گالیله (1664-1465) است و افسانه ها معتقدند که لوستر تاب دار کلیسای جامع او را به طراحی پاندول ساعت الهام بخشیده است. جاذبه های گردشگری اصلی پیزا – برج کج، کلیسای جامع ، باپتیستری و کامپو سانتو – در Campo dei Miracoli (میدان معجزه ها) به هم نزدیک هستند و از میراث جهانی یونسکو تشکیل شده است.

اگر در فکر این هستید که در پیزا کجا غذا بخورید یا برای خرید بروید، از طریق مافی از Campo dei Miracoli تا Borgo Stretto شلوغ، با مغازه ها، کافه ها و رستوران ها را دنبال کنید.

 

 

1. برج کج پیزا

 

12 جاذبه گردشگری بینظیر پیزا

برج کج پیزا

 

همه بچه ها درباره آن شنیده اند و هر بازدیدکننده ای از پیزا احتمالاً ابتدا به جایی می رود که بدون شک مشهورترین برج جهان است: لا توره پندنته، اردوگاه خمیده ای که در کنار کلیسای جامع ایستاده است.

سنگ بنای ساختمان در سال 1173، زمانی که پیزا قدرتمندترین جمهوری دریایی ایتالیا بود، گذاشته شد و سطوح شبیه به لجیا از نمای کلیسای جامع الگوبرداری شد. حتی قبل از اتمام داستان سوم، برج در حال غرق شدن هشداردهنده در ضلع جنوبی آن بود. هنگامی که وزنه زدن ضلع شمالی و افزایش اندکی ارتفاع دیوارهای جنوبی بی نتیجه ماند، ساخت و ساز متوقف شد.

تقریباً 100 سال بعد، کار از سر گرفته شد و سعی شد با زاویه دادن طبقات بالا به سمت عمودی، با شیب مقابله کند. محوطه ناقوس باز در سالهای 72-1350 توسط توماسو پیسانو به برج مرمر سفید اضافه شد.

تا سال 1990، گردشگران از پلکان مارپیچ 294 پله ای به بالای سکو صعود می کردند، اما با افزایش زاویه شیب به میزان یک میلی متر در سال ، محاسبه می شد که این برج تا سال 2000 سرنگون می شود.

هنگامی که حرکت چرخشی حول محور نیز تشخیص داده شد و خطر افزایش یافت، برج در سال 1990 بسته شد تا برنامه ترمیم گران قیمت انجام شود. هنگامی که برج در سال 2001 دوباره باز شد ، شیب 5.5 درجه به حدود 3.99 درجه تغییر یافته بود و 3.9 متر از خط خارج شده بود. همچنین متوجه یک انحنای جزئی در برج خواهید شد که ناشی از تلاش معماران مختلف برای اصلاح کج شدن آن در حین ساخت است.

آدرس: Piazza dei Miracoli ، Pisa

سایت رسمی: http://www.opapisa.it/fa

 

 

2. کلیسای جامع سانتا ماریا آسونتا

 

12 جاذبه گردشگری بینظیر پیزا

کلیسای جامع سانتا ماریا آسونتا

 

نمونه قطعی سبک معماری پیسان ، کلیسای جامع سانتا ماریا آسونتا، یک کلیسای پنج راهرو رومانسک از سنگ مرمر سفید است که توسط معمار پیسانی بوشکتو طراحی شده است. در سال 1063 آغاز شد، پس از پیروزی دریایی پیزا بر ساراکسن ها ، در 1118 تقدیس شد (هنوز ناتمام است) و در اواخر آن قرن، جبهه غربی جدیدی اضافه شد و اپسید اصلی تکمیل شد.

طاق نمایی تزئین شده بر روی نمای باشکوه در اطراف دیوارهای جانبی ادامه دارد و قسمت های جلویی آن به آپسیدهای کوچکی ختم می شود که بسیار فراتر از راهروها نمایان می شوند. گنبد بیضی شکل متناسب با کل فضای داخلی است. در قسمت عکاسی موزاییک قرن سیزدهم تا چهاردهم مسیح است که بین ویرجین و جان انجیل ، توسط سیمابوئه بر تخت نشسته است. درهای برنزی Porta di San Ranieri ، با صحنه هایی از زندگی باکره و مسیح را از دست ندهید.

برجسته ترین اثر هنری در کلیسای جامع منبری است که توسط Giovanni Pisano ساخته شده است، شبیه به آنچه در کلیسای Sant’Andrea در Pistoia وجود دارد . بین سالهای 1302 تا 1311 ایجاد شد و سبک قوی و فرم های گرد شده جیووانی پیزانو نشان دهنده فاصله گرفتن از سبک شدید پدرش نیکولا است که منبر زاویه دارتر او را می توانید در غسل تعمید ببینید.

منبر بر روی ستونها (ستونهای کوتاهتر بر روی شیرها) و شکلهای فرشته فرشته مایکل ، هرکول و مسیح، با چهار انجیل در اطراف پایه، پشتیبانی می شود. تابلوهای امدادی اطراف منبر صحنه های عهد جدید را نشان می دهد.

آدرس:Piazza dei Miracoli ، Pisa

 

 

3. باپتیستری

 

باپتیستری

 

غسل تعمیدگاه آزاد در غرب کلیسای جامع ، در 1153 ، تقریباً صد سال پس از کلیسای جامع ، اما هنوز در روزهای بزرگ پیزا آغاز شد. این طرح کلیسای جامع را با استفاده از مصالح ساختمانی یکسان ، الگوهای با رنگ های مختلف سنگ و گالری های کورکورانه و کوتوله انجام می دهد.

اما با ادامه کار در دو قرن ، شروع به نشان دادن گذار از رومانسک به گوتیک بین سطوح پایین و بالا شد. در سال 1260 ، نیکولا پیسانو مسئولیت پروژه را بر عهده گرفت و پسرش (93- 1285) پسرش جیووانی را دنبال کرد. گنبد مخروطی روی چهار ستون و هشت ستون قرار دارد و جلوه ای از نور و مجلل ایجاد می کند.

همانند کلیسای جامع ، برجستگی بی چون و چرا تعمیدگاه ، منبر مرمری مستقل است، شاهکاری از 1260 توسط نیکولا پیسانو و یکی از شاهکارهای بزرگ مجسمه سازی رومانسک. تزئین شده است با تابلوهای نقش برجسته که صحنه های عهد جدید را با شدت هنری بالا به تصویر می کشد.

همچنین حتماً فونت نوشته Guido da Como (1246) و پیکره مقدسین توسط دانش آموزان Nicola و Giovanni Pisano را ببینید. تعمیدگاه همچنین به دلیل آکوستیک فوق العاده خود، که راهنمایان معمولاً به آن نشان می دهند ، قابل توجه است.

آدرس: Piazza dei Miracoli ، Pisa

 

 

4. کامپو سانتو (میدان مقدس)

 

کامپو سانتو (میدان مقدس)

 

طبق افسانه های محلی، اسقف اعظم اوبالدو دی لانفرانچی از جنگ صلیبی چهارم با چندین محموله زمین از گلگوتا بازگشت، تا شهروندان پیزا در خاک مقدس دفن شوند. ساخت Camposanto (میدان مقدس) برای نگه داشتن آن در سال 1278 آغاز شد، یک صلیب مستطیل شکل بزرگ که گالری طاق های آن با تزئینات گوتیک تزئین شده است به حیاط باز می شود.

در کف صومعه ، قبرهای حامیان پیران و در اطراف آن سارکوفاژهای رومی قرار دارد. دیوارها با نقاشی های دیواری قرن 14 و 15 پوشانده شده بود، اما آتش سوزی ناشی از بمباران توپخانه در سال 1944 سقف سربی را ذوب کرد، یا نقاشی های دیواری را تخریب کرد یا به شدت آسیب رساند.

نقطه ضعف این فقدان غم انگیز کشف طرح های اصلی هنرمندان با رنگدانه قرمز روی دیوارهای زیر بود. این سینوپ ها مهمترین مشارکت هنرمند در نقاشی دیواری بود که تمام جزئیات یک ترکیب را مشخص می کرد. نقاشی واقعی این نقاشی دیواری اغلب به دانش آموزان و دستیاران واگذار می شد.

این سینوپ ها اکنون با بازتولید نقاشی های دیواری مربوطه در Museo delle Sinópie نشان داده می شوند. آن نقاشی های دیواری نجات یافته در طول سالها به سختی مرمت شده و به صلیب بازگردانده شده اند.

آدرس: Piazza dei Miracoli ، Pisa

 

 

5. Museo dell’Opera del Duomo (موزه کلیسای جامع)

 

12 جاذبه گردشگری بینظیر پیزا

Museo dell’Opera del Duomo (موزه کلیسای جامع)

 

یکی از بهترین موزه های طراحی شده و مرتب شده در توسکانی نیز یکی از کم بازدیدترین مکان ها در Campo dei Miracoli است ، که شرم آور است زیرا به درک بسیار زیادی از هنر و هنر آن دوران می افزاید. و برای کسانی که در آن کاوش می کنند یک امتیاز اضافی دارد: نمایی فوق العاده از برج کج از پنجره های بزرگ طبقه دوم.

موزه کلیسای جامع گنجینه قابل توجهی را در خود جای داده است که شامل شاهکارهای ارزشمند نقره سازان، گلدوزی های غنی، مقبره، مجسمه سازی و نقاشی است. بسیاری از مجسمه ها زمانی ساختمانهای مختلف این مجموعه را تزئین کرده بودند، اما سالها پیش برای محافظت به داخل خانه آورده شده اند – قبل از اینکه در معرض آلودگی جوی مدرن قرار بگیرند، بنابراین آنها در شرایط خوبی هستند به نظر می رسد به جای قرن ها پیش دیروز ایجاد شده اند. به

این مجموعه ها، که به خوبی برچسب گذاری شده اند و به زبان انگلیسی توصیف شده اند ، از شش قرن پیش شروع می شود، با منبت های اسلامی از سنگ مرمر رنگی که زمانی کلیسای جامع را تزئین کرده بود، یادآور امپراتوری دریایی پیزا تا خاورمیانه است.

گنجینه های زیادی توجه شما را به خود جلب می کند، اما گریفین برنزی را از دست ندهید. صلیب چوبی بورگونونه؛ Citharoedus David؛ صندوق های لیموژ ؛ آثار جیووانی پیسانو، به ویژه مدوناس، مجسمه نفیس کوچک عاج، و مصلوب معروف به Crocifisso d’Elci.

شما ممکن است یکی از مجسمه های رومی، نیم تنه ژولیوس سزار را که در طول زندگی او یا بلافاصله بعد از آن مجسمه شده است، و تصویری را که در اکثر کتابهای تاریخ دیده اید ، بشناسید.

آدرس: Piazza dei Miracoli ، Pisa

 

 

6. سانتا ماریا دلا اسپینا

 

سانتا ماریا دلا اسپینا

 

کلیسای سانتا ماریا دلا اسپینا، در ساحل چپ آرنو، شاید شناخته شده ترین کلیسای کوچکتر پیزا و مطمئناً یکی از دوست داشتنی ترین کلیساهای آن باشد. در ابتدا یک سخنرانی کوچک درست بر روی رودخانه قرار داشت، آسیب جدی به فونداسیون وارد شد و در سال 1871 سنگ به سنگ پایین کشیده شد و در ارتفاع بالاتر بازسازی شد.

کلیسای گوتیک بسیار تزئین شده نام خود را مدیون داشتن یک خار ( اسپینا ) از تاج خار مسیح است که از سرزمین مقدس به پیزا آورده شده است. جبهه غربی دارای دو در و سه شیروانی متمایز است که هر کدام دارای یک پنجره کوچک رز هستند. در ضلع جنوبی کلیسا، مجموعه ای از طاقها درها و پنجره ها را احاطه کرده است و در بالا، طاقچه ای با مجسمه های مسیح و حواریون قرار دارد.

تاج این ساختمان توسط خیمه های حاوی مجسمه تأسیس شده است ، برخی از آنها اکنون با نسخه ها و نسخه های اصلی نمایش داده شده در Museo Nazionale جایگزین شده است. اصل Madonna del Latte نیز در موزه است. چیزی که داخل کلیسا است یک کپی است.

آدرس: Lungarno Gambacorti ، پیزا

 

 

7. Palazzo dei Cavalieri

 

12 جاذبه گردشگری بینظیر پیزا

Palazzo dei Cavalieri

 

این کاخ در Piazza dei Cavalieri (میدان شوالیه) همچنین به Palazzo della Carovana معروف است و در اصل Palazzo degli Anziani (کاخ بزرگان) بوده است. در سال 1562، معمار جورجیو واساری بازسازی و بزرگسازی آن را آغاز کرد و Palazzo dei Cavalieri باشکوه را ایجاد کرد، که از دوره های آموزشی شوالیه ها ( کاوالری ) درجه سنت استفان نامگذاری شده است، که در اینجا برگزار شد.

برجسته ترین و تزئین شده ترین ساختمان خارج از میدان میراکولی Piazza dei Miracoli، نمای آن با تزئینات sgraffito تزئین شده است. نشان های ملی؛ و مجسمه های نیم تنه شش دوک بزرگ Medici توسکانی، از Cosimo I تا Cosimo III. عظمت با سقف برجسته و راه پله دو نفره زیبا که به ورودی منتهی می شود، بیشتر می شود.

از سال 1810، پالازو خانه Scuola Normale Superiore، یک کالج عالی آموزش عالی که توسط ناپلئون تأسیس شده است ، بوده است. در مقابل ساختمان مجسمه Cosimo I اثر پیرو فرانکاویلا قرار دارد. در ضلع شمالی میدان، Palazzo dell’Orológio قرار دارد که در سال 1607 برای سفارش سنت استفان ساخته شده و بقایای دو برج برج قرون وسطایی اولیه را در خود جای داده است.

آدرس: Piazza dei Cavalieri ، Pisa

 

 

8. Palazzo Blu

12 جاذبه گردشگری بینظیر پیزا

پالازو بلو

 

Palazzo Giuli Rosselmini Gualandi ، که معمولاً Palazzo Blu نامیده می شود، مجموعه دائمی غنی از نقاشی و سایر آثار هنری، آثار هنرمندان ایتالیایی از قرن 16 تا 20 را در خود جای داده است. علاوه بر این، مجموعه های آن شامل مبلمان زیبا و سکه های اولیه است.

فراتر از این مجموعه ها ، مجموعه ای از نمایشگاههای ویژه هستند که ممکن است از علم گرفته تا سینما را پوشش دهند، یا ممکن است آثار یک هنرمند مجزا، مانند MC Escher یا مورد علاقه محلی، آمدیو مودیلیانی، مدرنیست نوآور ایتالیایی را به نمایش بگذارند.

آدرس: Lungarno Gambacorti 9 ، Pisa

 

 

9. Basilica Romanica di San Piero a Grado

 

12 جاذبه گردشگری بینظیر پیزا

Basilica Romanica di San Piero a Grado

 

دور از مرکز پیزا، در جاده ای که به مارینا می رسد، کلیسای قرن 10 ساخته شده است که در بندر قدیمی پیزا ساخته شده است، در محلی که اعتقاد بر این است که سنت پیتر در 44 بعد از میلاد در ایتالیا فرود آمده است. این مکان امروزه به خوبی در داخل کشور قرار دارد، اما 2000 سال پیش، مدیترانه تا این حد گسترش یافته است.

این کلیسا در طول دو قرن ساخته و اصلاح شد و فضای داخلی آن با نقاشی های دیواری پوشیده شده است، رنگ های آنها هنوز زنده است. در پشت کلیسا، حفاری ها پایه های یک کلیسای قدیمی پالئو مسیحی و حتی ساختمانهای رومی قبلی را نشان می دهد.

آدرس: Via Livornese ، Pisa

 

 

10. اورتو بوتانیکو (باغ گیاه شناسی)

اورتو بوتانیکو

 

باغ گیاه شناسی پیزا که با نام Orto Botanico dell’Università di Pisa نیز شناخته می شود، اولین باغ گیاه شناسی دانشگاهی در اروپا بود که توسط کوزیمو د مدیکی در اواسط دهه 1500 تأسیس شد. شما می توانید در محیط ها و مجموعه های مختلف، چه در خارج از منزل و چه در ساختمانهای متعدد آن، کاوش کنید تا باغ های گیاهی، درختکاری از درختان کمیاب، باغ های آبی و گلخانه ها را بیابید. یکی از اینها اولین گلخانه اروپایی با قاب آهنی است.

حتماً مدرسه قدیمی گیاه شناسی را ببینید که متعلق به اواخر دهه 1500 است و نمای آن با صدف های دریایی تزئین شده است. پس از فراوانی تقریباً فراوان آثار هنری دوران رنسانس پیزا، این مکان دلپذیر و آرامش بخش برای بازدید در وسط شهر است.

آدرس: Via Luca Ghini 5 ، Pisa

 

 

11. سانتو استفانو دی کاوالیری

 

سانتو استفانو دی کاوالیری
سانتو استفانو دی کاوالیری

 

کلیسای سانتو استفانو ، مانند کاخ های اطراف میدان کاوالیری ، توسط واساری طراحی شده است. این ساختمان در ابتدا در 69- 1565 ساخته شد و در 1594-1606، نمای سنگ مرمر اضافه شد، طراحی شده توسط Giovanni de ‘Médici.

دو بال کناری قرن هفدهم در اصل اتاق تعویض شوالیه های مرتبه سنت استفان بودند که برای مراسم از لباس مراسم خود استفاده می کردند. این اتاقها بعداً به عنوان راهرو به کلیسا پیوستند، اما از آنجا که تنها با دو درب در هر طرف با شبستان مرتبط می شوند، اولین تصور در داخل از یک کلیسای بدون راهرو است.

در تابلوهای سقف چوبی نقاشی هایی وجود دارد که تاریخ نظم سنت استفان را نشان می دهد، وظیفه آن دفاع از شهر در برابر حملات دشمن بود. بر دیوارها غنائم و پرچم های دشمن گرفته شده است که یادآور جنگ های ترکیه پیزا است. حتماً محراب بلند تزئین شده (1709)، با تاج و تخت پاپ شهید استفان اول (257-254) و اندام باروک را ببینید.

آدرس: Piazza dei Cavalieri ، Pisa

 

 

12. Museo Nazionale (موزه ملی)

فراتر از جاهای دیدنی Campo dei Miracoli ، پیزا تعدادی جاذبه و کارهای کمتر شناخته شده را ارائه می دهد. صومعه سابق بندیکتین سن ماتئو اکنون موزه ملی پیزا را در خود جای داده است که دارای مجسمه و تصاویری از مدارس توسکانی از قرون 12 تا 15 است.

مجسمه های کلیساهای مختلف پیسان که برای محافظت از آنها در برابر آب و هوا و آسیب های محیطی به اینجا آورده شده اند و کپی هایی جایگزین آنها شده اند ، بسیار جالب هستند. به ویژه به دنبال مجسمه های اصلی جیووانی پیزانو از باپتیستری و مدونا دل لاته معروف (حدود 1340) از کلیسای سانتا ماریا دلا اسپینا باشید.

نقاشی های تعدادی از هنرمندان قرن 12 و 13 شامل موضوعات مذهبی است و نمونه های عالی از کتاب ها و نسخه های خطی روشن را خواهید یافت.

آدرس: Lungarno Mediceo ، Piazza San Matteo 1 ، Pisa

 

 

کجا می توان در پیزا اقامت کرد؟

ما این هتل های مناسب را در نزدیکی برج پیزا، Piazza dei Miracoli و دیگر جاذبه های گردشگری برتر در پیزا توصیه می کنیم:

  • هتل بولونیا پیزا: این هتل با قیمت متوسط ​​دارای حس قدیمی است و نزدیک مغازه ها و رستوران ها است. این هتل صبحانه رایگان و ترانسفر فرودگاهی را ارائه می دهد.
  • NH Pisa : NH Pisa با موقعیت مناسبی در نزدیکی ایستگاه قطار، امکاناتی را ارائه می دهد که معمولاً در هتل های با قیمت متوسط ​​، مانند پارکینگ و اتاقهای عایق صدا وجود ندارد.
  • هتل الساندرو دلا اسپینا: این هتل سه ستاره مقرون به صرفه دارای کارکنان دوستانه، اتاق های بزرگ و صبحانه است.
  • Helvetia : در یک ساختمان زیبا و قدیمی در خیابانی آرام، این هتل مقرون به صرفه دارای دکوراسیونی عجیب است.

 

 

نکات و تورها: چگونه از بازدید خود از پیزا حداکثر استفاده را ببرید

  • رسیدن به پیزا: پیزا نقطه ورود بسیاری از مسافران است، زیرا دارای بزرگترین فرودگاه توسکانی است. اما بیشتر بازدیدکنندگان از فلورانس به پیزا می آیند و کمتر از یک ساعت با قطار مستقیم از آنجا فاصله دارند. برج کج و جاذبه های اطراف آن حدود 30 دقیقه پیاده تا ایستگاه قطار فاصله دارند. یک راه آسان برای بازدید از این مناظر در سفر پیزا نیم روز از فلورانس از جمله پرش از خط برج پیزا بلیط، که از مزیت اضافه شده از گرفتن شما به طور مستقیم به برج تکیه بدون نیاز به صبر در صف های طولانی به راهنمای محلی همچنین می تواند چشم انداز پیزا و اطراف آن را در هنگام سوار شدن با قطار از فلورانس اضافه کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *