17 جاذبه گردشگری بینظیر ونیز
12 جاذبه گردشگری معروف فرارا
12 جاذبه گردشگری معروف فرارا
۱۴۰۰-۰۶-۱۷
قصر های خیره کننده فلورانس
قصر های خیره کننده فلورانس
۱۴۰۰-۰۶-۱۸

17 جاذبه گردشگری بینظیر ونیز

در شهری به اندازه ونیز مملو از جاذبه های گردشگری، سخت است که بدانید از کجا شروع کنید. شاید بهترین راه این باشد که به سادگی چند ساعت گم شوید و در خیابانها و معابر مسحورکننده آن سرگردان باشید، در کنار کانالهای آن قدم بزنید و گوشه های مخفی آن را پیدا کنید. در این مقاله از بخش گردشگری مجله اینترنتی وبگردون به بررسی 17 جاذبه گردشگری بینظیر ونیز ایتالیا میپردازیم.

 

در هر مرحله، چیزی را خواهید دید که ارزش یادآوری آن با یک عکس را دارد. مهم نیست که این اکتشاف شما را به کجا می برد، به راحتی می توانید راه خود را برای بازگشت به میدان سان مارکو و کانال بزرگ پیدا کنید. بسیاری از بهترین دیدنی هایی که می خواهید از آنها دیدن کنید در اطراف این دو مکان دیدنی قرار دارند.

ونیز به شش سستیری تقسیم شده است، محله هایی که دارای شخصیت های کاملاً متفاوت هستند. سان مارکو مرکز مرکزی است که از سه طرف با حلقه ای بزرگ در کانال بزرگ احاطه شده است. در مقابل پل ریالتو، محله صنعتگران سان پولو قرار دارد و در سراسر کانال بزرگ در جنوب، دورسودورو شیک قرار دارد، با موزه های هنری معتبر و میدانهای پر جنب و جوش.

در لبه های بیرونی سانتا کروچه، کاستلو و کانارجیو، محل گتو اصلی قرار دارد. فراتر از شش سستیری – محله – خود شهر، می خواهید سوار یک جزیره بخار به جزایر آن شوید: لیدو ، مورانو ، بورانو و تورچلو. چهارمین جزیره، San Giorgio Maggiore، به دلیل مناظر زیبای سان مارکو و ونیز از برج کلیسای آن ارزش بازدید دارد.

برای برنامه ریزی اقامت خود به گونه ای که هیچ یک از بهترین مکان های دیدنی را از دست ندهید ، از این فهرست برترین جاذبه های ونیز استفاده کنید.

 

 

1. کلیسای سنت مارک

15 جاذبه گردشگری برتر در ایتالیا

 

کلیسای سنت مارک

 

قطعاً مشهورترین کلیسای ونیز، و یکی از راحت ترین آنها در جهان، کلیسای سنت مارک (Basilica di San Marco) در اصل کلیسای خصوصی دوج بود که با گنجینه های هنری بیزانسی تزئین شده بود و بخشی از غنایم ونیزی است. کشتی ها پس از سقوط قسطنطنیه.

تصاویر موزاییک با پشت طلا در بالای درها در نما تنها نشانگر هنر موزاییک داخل است، جایی که 4240 متر مربع موزاییک طلا گنبدها و دیوارها را پوشانده است. اینها جلوه ای بیزانسی مشخص به فضای داخلی آن می دهند، اما گنجینه هایی از دوره های دیگر، از جمله موزاییک های بعدی طراحی شده توسط Titian و Tintoretto را خواهید یافت – نام هایی که در سراسر شهر با آنها روبرو خواهید شد.

محراب طلایی باشکوه، Pala d’Oro، یکی از بهترین آثار اروپایی ، توسط هنرمندان قرن 12 آغاز شد و قرن ها بعد ، با نزدیک به 2000 جواهر و سنگ های قیمتی مزین شد. اگر می توانید چشمان خود را از این جا بکنید، گنبدهای موزاییکی و انبوهی از محراب های تزئین شده، به کف خیره می شوند ، شاهکاری از منبت مرمر. و برای دیدن آثار و نمادهای طلا در خزانه داری وقت بگذارید.

 

 

2. میدان سان مارکو (میدان سنت مارک)

 

 

میدان سنت مارک

وسعت وسیع بزرگترین میدان ونیز گرد هم آمده و با یکنواختی ظریف معماری آن در سه طرف تقریباً صمیمی به نظر می رسد. اما میدان سنت مارک (پیازا سان مارکو) بیش از فضل معماری اش ، به عنوان اتاق نشیمن ونیز ، مکانی که همه دور هم جمع می شوند ، قدم می زنند ، قهوه می نوشند، برای گپ زدن توقف می کنند، با دوستان و راهنمایان تور ملاقات می کنند ، یا فقط در راه از آنجا عبور می کنند. کار کردن یا بازی کردن

سه ضلع در طاقچه هایی قرار گرفته است که در زیر آن مغازه های شیک و حتی کافه های شیک تر قرار دارند. انتهای باز بوسیله منحنی های نامنظم، عجیب و غریب، چرخش ها، موزاییک ها و سنگ های توری باسیلیکای سنت مارک نشانه گذاری شده است.

در بالای آن شاخه آجری کامپانیل قرار دارد. برای بررسی اجمالی این میدان شلوغ ، می توانید به بالای آن یا بالای Torre dell’Orologio بروید، جایی که یک جفت “مور” ساعت را به حرکت در می آورد.

 

 

3. Palazzo Ducale (کاخ دوج) و پل آه ها

 

کاخ دوج (Palazzo Ducale) و پل آه ها
بازدیدکنندگانی که به ونیز می رسند یکبار در زیر نمای این کاخ خارق العاده قدم گذاشتند. آنها نمی توانند از نظر اندازه و ظرافت معماری تحت تأثیر قرار نگیرند.

اگر آنها توسط دوگها پذیرفته شوند، با وارد شدن از طریق Porta della Carta، نمونه ای کامل از گوتیک ونیزی در ارتفاع آن، و صعود به بنای تاریخی Scala dei Giganti و Scala d’Oro با طاق طلا به در جایی که بسیاری آن را زیباترین اتاق کاخ، سالا دل کلژیو می دانند، دریافت می شود.

حتی مسافران خسته قرن بیست و یکم نیز از شکوه و تزئین مجلل کاخ می ترسند. آثار همه بزرگان ونیزی ، از جمله Tintoretto، که بهشت بزرگترین نقاشی رنگ روغن در جهان است را مشاهده خواهید کرد.

پیاده روی روی پل آه تا سلولهای تاریک پریگیونی – زندانهایی که کازانووا از آنجا فرار کرد، در تورهای عمومی باز نمی شود ، اما در تورهای خصوصی گنجانده شده است. بهترین چشم انداز – و کارت پستال کلاسیک – پل آه ها از Ponte della Paglia، در Riva degli Schiavoni در پشت کاخ دوج است.

خطوط ورود به کاخ دوج اغلب طولانی است ، اما می توانید از این موارد اجتناب کنید و قسمت هایی از کاخ را که برای بازدیدکنندگان عمومی باز نمی شود، مشاهده کنید. یک راهنمای محلی شما را از خطوط گذشته عبور می دهد و تاریخ و هنر را در هر یک از اتاق های خیره کننده توضیح می دهد، قبل از اینکه شما را از روی پل آه و به زندان بدنام هدایت کند.

 

 

 

 

4. Canale Grande (Grand Canal)

 

کاوش در کانال بزرگ ونیز و جاذبه های آن

 

Canale Grande (Grand Canal)

کانال بزرگ با عبور از قلب ونیز در یک منحنی معکوس S بزرگ، بلوار اصلی شهر است که پیازا سان مارکو، پل ریالتو و نقاط ورود ایستگاه راه آهن و پل را از سرزمین اصلی به هم متصل می کند.

تنها چهار پل از طول 3.8 کیلومتری آن می گذرد، اما گوندولاهای ساقط شده به نام تراگتی در چند نقطه بین پل ها به عقب و جلو می روند. کانال بزرگ آدرس انتخابی برای کسانی بود که ادعای نفوذ در ونیز را داشتند. قصرهای تمام خانواده های پیشرو بر روی کانال باز می شوند، نمای نمای گوتیک ونیزی و رنسانس اولیه آنها رو به آب است و بازدیدکنندگان از آنجا به آنجا می رسند.

این کاخ های بزرگ – یا حداقل نمای آنها – امروزه به خوبی حفظ شده اند و سفر با کانال بخارپتو در طول کانال بهترین راه برای دیدن آنها است. و البته، دوچرخه سواری در امتداد کانال بزرگ یکی از عاشقانه ترین کارهایی است که می توان در ونیز در شب انجام داد.

 

 

5. پونته دی ریالتو (پل ریالتو) و سانپولو

 

17 جاذبه گردشگری بینظیر ونیز

پل ریالتو
پل ریالتو که تنها پل در سراسر کانال بزرگ بود، نقطه ای از اولین شهرک جزیره به نام ریووس آلتوس (ساحل مرتفع) است. این طاق سنگی که در سال 1588 ساخته شد، حدود 150 سال پس از فروپاشی پل چوبی قبلی، از دو خیابان شلوغ و مجموعه ای از مغازه ها پشتیبانی می کند.

این مکان علاوه بر اینکه به عنوان یک گذرگاه شلوغ در وسط کانال عمل می کند، یک مکان مورد علاقه برای گردشگران است که عکس می گیرند – و یا برای تماشای مجموعه ای از قایق ها که همیشه از زیر آن عبور می کنند.

کلیسای سان بارتولومئو، نزدیک انتهای سان مارکو پل ، کلیسای تجار آلمانی بود که در Fondaco dei Tedeschi (بورس کالای آلمان) در مجاورت کانال اینجا زندگی و کار می کردند. دارای محراب عالی، شهادت سنت بارتولومه، اثر پالما جوانتر است. صرافی سابق اکنون مکانی محبوب برای خرید است.

در طرف دیگر پل ریالتو بازار شلوغ غذا قرار دارد، جایی که ونیزی ها و سرآشپزها محصولات تازه و غذاهای دریایی خریداری می کنند. در خیابان های باریک سانپولو، فراتر از بازار، مغازه های صنعتگران و استودیوهای ماسک سازی قرار دارند که یکی از بهترین مکان ها برای خرید در ونیز است. همچنین مکان هایی برای غذا خوردن خواهید یافت که به اندازه مناطق نزدیک سان مارکو پر از گردشگر نیستند.

 

 

6. Scuola Grande di San Rocco

17 جاذبه گردشگری بینظیر ونیز

 

 

اسکولا گرانده دی سن روکو
این ساختمان چشمگیر مرمر سفید بین سالهای 1515 تا 1560 ساخته شد تا یک انجمن خیریه اختصاص داده شده به سن روکو را در خود جای دهد. بلافاصله پس از اتمام ، هنرمند بزرگ ونیزی قرن شانزدهم، تینتورتو با ورود به ساختمان و قرار دادن نقاشی خود در محل مورد نظر قبل از داوری، مسابقه نقاشی یک تابلو مرکزی برای سقف سالادالبرگو را برنده شد. از هنرمندان رقیب خود

او بعداً دیوارها و سقف آن را با یک چرخه کامل از نقاشی ها تزئین کرد که شاهکار این هنرمند محسوب می شود. اولین آثار، در سالا دلبرگ، متعلق به 1564 و 1576 است و شامل جلال دادن سنت روخ ، مسیح قبل از پیلاتس، Ecce Homo ، و قوی ترین آنها، مصلوب شدن است. کسانی که در تالار بالایی هستند صحنه های عهد جدید را به تصویر کشیده اند که بین سالهای 1575 تا 1581 نقاشی شده اند.

نورپردازی خوب نیست و خود نقاشی ها تاریک هستند، اما هنوز می توانید از نوآوری های Tintoretto در استفاده از نور و رنگ قدردانی کنید. با یکی از آینه های ارائه شده می توانید سقف ها را به راحتی مشاهده کنید. آثار بیشتری از Tintoretto در محل کلیسای مجاور سن روکو قرار دارد.

آدرس: کامپو سان روکو ، سان پولو ، ونیز

سایت رسمی: www.scuolagrandesanrocco.org/home-fa

 

 

7. Ca ‘d’Oro

 

Ca ‘d’Oro
به نظر می رسد سنگ مرمر ظریف توسط بارتولومئو بون بسیار توری باشد و از سنگ تراشیده نشده است و شما فقط می توانید تصور کنید که این نما باید با رنگ و طلای اصلی خود پوشانده شده باشد. همراه با Porta della Carta در Palazzo Ducale، که توسط Bartolomeo Bon نیز ایجاد شده است، این بهترین نمونه گوتیک ونیزی محسوب می شود.

شما می توانید فضای داخلی را نیز تحسین کنید، زیرا این کاخ اکنون یک موزه هنری است که برای ایجاد آثار هنری و نگاهی به شیوه زندگی ثروتمند ونیزی ها در قرون 15 و 16 بازسازی شده است. بارون جورجیو فرانچتی، متخصص نجات کاخ، در سال 1922 مجموعه آثار خود را با آثار تیتیان، مانتگنا، ون دیک، تولیو لومباردو و برنینی به این ایالت واگذار کرد.

سایت رسمی: http://www.cadoro.org/

 

 

8. مورانو و بورانو

 

مورانو و بورانو
سفر به ونیز بدون سوار شدن بر روی یک دستگاه بخار برای سوار شدن به تالاب به مورانو، خانه کارگران شیشه ای افسانه ای ونیز، کامل نخواهد بود. آنها در قرن سیزدهم به امید کاهش خطر آتش سوزی در یکی از کوره های شیشه ای که مرکز فشرده ونیز را فرا می گیرد، به اینجا فرستاده شدند.

یا آنها ادعا کردند. به همان اندازه ، محرمانه نگه داشتن اسرار انفجار شیشه ای در انحصار ونیز بود. این امر برای ونیزی ها که شورای ده نفره آنها در سال 1454 حکم کرد ، موضوع کوچکی نبود: “اگر یک شیشه دمنده مهارت خود را به ضرر جمهوری به کشور دیگری برساند، به او دستور بازگشت داده می شود. در صورت رد، نزدیکترین خویشاوندان وی به زندان انداخته شود تا احساس وظیفه خانوادگی او را وادار به بازگشت کند؛ اگر در نافرمانی خود پافشاری کند اقدامات مخفی برای از بین بردن او در هر کجا که باشد انجام می شود. ” در صورت محدود بودن در جزیره ، پیگیری آنها بسیار آسان تر بود.

کناره های کانال امروزه توسط نمایشگاه ها و استودیوهای شیشه ای پوشانده شده است و همه چیز را از خرده چوب های وارداتی ارزان تا آثار هنری نفیس نشان می دهد. در داخل کاخ قرن 17 میلادی ، موزه شیشه قرار دارد که دارای یکی از بزرگترین و مهمترین مجموعه شیشه های ونیزی از زمان رومیان تا قرن 20 است.

اما همه چیز شیشه ای نیست: کلیسای سانتی ماریا دوناتو ترکیبی از ویژگی های ونتو-بیزانس و رومانسک اولیه است که نتیجه مراحل مختلف ساخت آن بین قرن هفتم و دوازدهم است. به ویژه ستون های سنگ مرمر یونانی با سرستون های ونتو-بیزانس، طبقه موزاییک قرن 12 با پیکره حیوانات و سنت دوناتو در بالای اولین محراب در سمت چپ توجه کنید. مورخ 1310 ، اولین نمونه از نقاشی ونیزی است.

14 قرن سن پیترو Martire شامل چندین نقاشی پنجره پر زرق و برق: بلینی مدونا در اعلیحضرت با سنت مارک و دوجه آگوستینو Barbarigo و خود فرض ویرجین، همراه با سنت جروم در بیابان و سنت آگاتا در زندان های پائولو ورونز به

این یک حرکت سریع به جزیره بعدی است ، بورانو، یک روستای ماهیگیری از خانه هایی با رنگ آمیزی درخشان، که از لحاظ تاریخی به دلیل توری سازی معروف است. Scuola با دی Merletti (مدرسه توری) و موزه کوچک خود را به شما کمک خواهد چیزی واقعی را متمایز از واردات ارزان شما در اکثر مغازه ها پیدا

برج کلیسا بلند و باریک از 16 هفتم کلیسا قرن از سان مارتینو خم در زاویه هشدار دهنده، از همه بیشتر نمایشی توسط ارتفاع آن ساخته شده است.

 

 

9. مجموعه پگی گوگنهایم

کاوش در کانال بزرگ ونیز و جاذبه های آن

 

مجموعه پگی گوگنهایم
مجموعه های هنری شخصی وراث پگی گوگنهایم در خانه سابق وی در کنار کانال بزرگ، Palazzo Venier dei Leoni نگهداری می شود. اگرچه بیشتر موزه های هنری بزرگ ایتالیا مملو از استادان قرون وسطی و رنسانس است، این موزه بر هنرهای آمریکایی و اروپایی از نیمه اول قرن 20 متمرکز است.

ساختمان کم ارتفاع، با فضای داخلی یدکی و سفید ، مکانی مناسب برای این آثار جسورانه و اغلب نمایشی است که نمایانگر مکاتب نقاشی و مجسمه سازی کوبیستی، آینده نگر ، اکسپرسیونیستی انتزاعی، سوررئالیستی و آوانگارد است.

مجموعه دائمی شامل آثاری از پیکاسو، دالی، براک ، لجر، موندریان، کاندینسکی ، کلی، ارنست، ماگریت و پولک است و نمایشگاه های مکرر آثار هنرمندان بزرگ دیگر را به نمایش می گذارد. در باغ مجسمه سازی موزه آثاری از کالدر، هولزر، کارو، جاد و هپورث وجود دارد.

آدرس: 704 دورسودورو ، ونیز

سایت رسمی: http://www.guggenheim-venice.it

 

 

10. سانتا ماریا گلوریوسا دی فراری

17 جاذبه گردشگری بینظیر ونیز

 

سانتا ماریا گلوریوسا دی فراری
این کلیسای گوتیک توسط فرانسیسکنها در حدود 1340 آغاز شد و با اتمام نما، نمای داخلی و دو کلیسای کوچک در اواسط قرن پانزدهم به پایان رسید. اردوگاه چشمگیر قرن 14 آن دومین ارتفاع در شهر است.

اگرچه فضای داخلی با سبک بدون تزئین ساده کلیساهای فرانسیسکن مطابقت دارد، اما دارای گنجینه های هنری فراوانی است. در سمت راست مجسمه چوبی سنت جان تعمید دهنده توسط مجسمه ساز فلورنتی دوناتلو قرار دارد که در سال 1451 (اولین کلیسای کوچک در سمت راست محراب) انجام شده است.

در مقدسات سه گانه مدونا و کودک به تخت نشسته با چهار قدی توسط جیووانی بلینی قرار دارد. در قسمت سمت چپ، مجسمه سنت جان تعمید دهنده در دهانه Cappella Cornaro توسط مجسمه ساز و استاد سازنده Jacopo Sansovino ایجاد شده است.

گروه کر راهب ها نمونه برجسته ای از منبت کاری مارکو کوزی با نقش برجسته مقدسین و صحنه های ونیزی است. و پناهگاه شامل آرامگاه دو دوگ توسط آنتونیو ریزو است، و بالای محراب بلند Assunta تیتیان، بین سالهای 1516 تا 1518 نقاشی شده است. مقبره تیتیان در راهروی جنوبی هدیه ای از فردیناند اول اتریش بود، زمانی که او پادشاه بود لومباردی ونتو.

شما نمی توانید از مقبره هرمی ساخته شده توسط دانش آموزان مجسمه ساز آنتونیو کانوا در راهروی شمالی و روبروی آن، بنای بزرگ تیتیان، که توسط دانش آموزان کانوا ساخته شده است، جلوگیری کنید. در کنار Cappella Emiliani، که دارای یک پلیپتیک زیبا در اواسط قرن پانزدهم با اشکال مرمر است، Madonna di Ca ‘Pesaro، تکمیل شده در 1526 و یکی از مهمترین آثار تیتیان ، قرار دارد.

 

آدرس: Campo dei Frari ، I-30100 Venice

ونیز - Santa Maria Gloriosa dei Frari - نقشه پلان طبقه

ونیز – Santa Maria Gloriosa dei Frari Map (تاریخی)

 

 

11. Gallerie dell’Accademia (موزه هنرهای زیبا)

17 جاذبه گردشگری بینظیر ونیز

 

Gallerie dell’Accademia (موزه هنرهای زیبا)
این موزه در کانال بزرگ که به اختصار “Accademia” نامیده می شود، دارای مهمترین و جامع ترین مجموعه نقاشی ونیزی قرن 15 تا 18 است. بخش اعظم این مجموعه از صومعه ها و کلیساهای بسته شده و از پاکسازی قصرهای خانواده های نجیب، که اکنون در صومعه سابق سانتا ماریا دلا کاریته به نمایش گذاشته شده است، جمع آوری شده است.

برخی از گالری ها، مانند گالری اول ، که شامل نقاشی گوتیک ونیزی است، دارای سقف های غنی قرن 15 و طلاکاری شده است. آثار به ترتیب زمانی مرتب شده اند، بنابراین شما نه تنها می توانید تکامل سبک ها را ردیابی کنید، بلکه می توانید آثار معاصران را با هم مقایسه کنید.

برجسته ترین نقاشی های قرن پانزدهم و شانزدهم عبارتند از: سنت جورج توسط آندریا مانتگنا، سنت جروم و اهدا کننده توسط پیرو دلا فرانچسکا، مدونا و قدیسین توسط جیووانی بلینی، پرتره مسیح توسط ویتوره کارپاچیو و مدونا در زیر درخت نارنجی توسط سیما دا کونگلیانو.

سنت جان تعمید دهنده و یک پیته باشکوه توسط تیتیان ، قابیل و هابیل تینتورتو و معجزه سنت مارک ، ازدواج پائولو ورونز با سنت کاترین و شام در خانه لووی، سنت اورسولا توسط ویتوره کارپاچیو و چندین اثر از Giambattista Tiepolo نیز ارزش توجه ویژه ای دارد.

سایت رسمی: http://www.gallerieaccademia.it/

 

 

ونیز - Galleria dell'Accademia - نقشه پلان طبقه

ونیز – نقشه Galleria dell’Accademia (تاریخی)

 

 

12. سانتا ماریا دی میراکولی

 

سانتا ماریا دی میراکولی
پس از عظمت وسیع سنت مارک و وسعت سرسام آور فراری، سانتا ماریا دی میراکولی کوچک مانند نسیمی تازه است، شاهکاری از معماری دوران رنسانس اولیه توسط پیترو لومباردو. این جعبه نگین از سنگ مرمر منبت کاری شده از سال 1481 تا 1489 ساخته شده است تا تصویری معجزه آسا از مریم مقدس را ثبت کند.

بر خلاف کلیساهای دیگر ونیز، که نمای آنها با شکوفایی معماری و مجسمه ها تزئین شده است، لومباردو از سنگ مرمر رنگی با زحمت زیاد برای ایجاد الگوهای ظریف از رزت، دایره ، هشت ضلعی و صلیب در نما استفاده کرد. این روش در داخل ادامه می یابد، که تأثیر سقف گنبدی طلایی را که از دیوارهای مرمری خاکستری و مرجانی بالا می رود افزایش می دهد.

شبستان با یک نرده نفیس رنسانس اولیه از تزئینات مجسمه ای از مجسمه جدا شده است. جای تعجب نیست که این مکان مورد علاقه ونیزی ها برای ازدواج است، زیرا فضای داخلی آن یکی از زیباترین مناطق شهر است.

آدرس: Campo dei Miracoli ، ونیز

 

 

13. Palazzo Rezzonico

 

 

پالازو رززونیکو
همانطور که Ca ‘d’Oro به شما امکان می دهد زندگی اواخر قرون وسطی را مرور کنید، Palazzo Rezzonico تصویری واضح از زندگی در دوره باروک و روکوکو، در قرن 18 ارائه می دهد. این کاخ که توسط استاد معماری باروک ونیز ، Baldassare Longhena طراحی و ساخته شده است ، تقریباً 100 سال بعد در سال 1750 توسط جورجو ماساری تکمیل شد.

مبلمان و مجموعه ها تصویر نقاشی شده توسط ساختمان را تکمیل می کنند، از جمله دکوراسیون داخلی آن از دیوارهای ابریشمی، جزئیات زیبا و تزئینات ملیله فلاندری. مجموعه لباس ها اهمیت تولید ابریشم را در ونیز از اواخر قرون وسطی تا قرن 18 نشان می دهد، زمانی که رقیب اصلی لیون فرانسه بود.

مقررات فنی سختگیرانه ای اعمال شد و در نتیجه برخی از زیباترین پارچه های ابریشمی که تا کنون ساخته شده است به وجود آمد. ابریشم آنقدر مهم بود که حتی در زمان جنگ با ترک ها، خطوط نبرد برای عبور کشتی های پر از ابریشم از بین رفت.

این موزه اهمیت کالاهای لوکس ، به ویژه پوشاک و مد، برای اقتصاد ونیز را در قرن هجدهم توضیح می دهد، زمانی که براکت هایی با نخ طلا و نقره تولید شده در سراسر اروپا و جهان جدید گنجینه شده بود.

سایت رسمی: http://carezzonico.visitmuve.it/fa/home/

 

 

14. جزیره تورچلو

 

 

جزیره تورچلو
ونیز در این جزیره بیرونی تورچلو، که در اوایل قرن هفتم در اینجا تأسیس شد، آغاز شد و در قرن دوازدهم، یک شهر تجاری شکوفا بود. از کاخ ها، کلیساها، کشتی سازی ها و اسکله های آن، تنها دو کلیسا و تعداد انگشت شماری خانه باقی مانده است که بر فراز جزیره بزرگ خال خالی شده است.

می توانید از کلیسای جامع آن که در سال 639 به سانتا ماریا آسونتا اختصاص داده شده است، درباره اهمیت تورچلو اطلاعاتی کسب کنید. این برج بهترین نمونه باقی مانده از معماری ونیزی-بیزانس محسوب می شود. این بنا در سال 834 و 1008 بازسازی شد و رواق و دو absid جانبی در قرن نهم اضافه شد. بسیاری از بناها مربوط به قرن 11 است. موزاییک هایی که فضای داخلی را پوشانده اند، برجسته هستند.

قدیمی ترین آنها در کلیسای کوچک در سمت راست محراب بلند قرار دارد، جایی که فرشتگان قرن یازدهم مدالی با بره خدا حمل می کردند، نفوذ قوی بیزانس را نشان می دهند. پدران کلیسا ؛ گرگوری، مارتین، آمبروز و آگوستین؛ بعداً همراه با مسیح در عظمت بین دو فرشته اضافه شد.

موزاییک های قرن دوازدهم در اپسید اصلی و مریم باکره و کودک بالای یک نقاشی از دوازده حواریون که با گل احاطه شده اند، همگی در زمینه طلا هستند. دیوار غربی از لایه هایی از موزاییک بیزانس از قضاوت آخر از اواخر قرن 12 یا اوایل قرن 13 پوشیده شده است.

همراه با حکاکی های بسیار مرمرین بر روی صفحه نمایش، روی موزاییک قرن یازدهم و منبر، که در قرن سیزدهم از قطعات قبلی مونتاژ شده بود، توجه کنید.

در مجاورت کلیسای جامع ، کلیسای کوچک سانتا فوسکا متعلق به قرن یازدهم قرار دارد که در نقشه مرکزی بیزانس و با رواق قرار دارد. بلیط ورودی شما شامل موزه کوچک جالب تاریخی با آثار باستانی از قرن 16 تا 16 است.

 

 

15. لیدو

 

ساحل البرونی، لیدو، ونیز
نوار ماسه ای طولانی (12 کیلومتری) که تالاب ونیز را از دریای آدریاتیک جدا می کند، اولین تفرجگاه ساحلی واقعی اروپا بود و در اوج شکوفایی خود، در ابتدای قرن بیستم، شیک ترین سوراخ آبیاری اروپا برای خانواده های سلطنتی و روز بود. افراد مشهور امروزه، هتل های بزرگی که در آن اقامت داشتند هنوز از مهمانان استقبال می کنند و هنوز مالک سواحل زیبا با ماسه های زیبا هستند، اگرچه با قیمتی می توانید آنها را با مهمانان هتل به اشتراک بگذارید.سواحل عمومی در انتهای شمالی جزیره، در نزدیکی کلیسای سن نیکولو ، جایی که یادگارهای سنت نیکلاس مورد احترام است، قرار دارند. پس از مشاجره قابل توجه بین ونیز و باری، که ادعای آثار مقدس را نیز دارد، توسط یک متخصص آناتومیکی ثابت شده است که هر دو ادعای مساوی دارند. حدود نیمی از اسکلت، از جمله جمجمه، در باری و نیمی دیگر در لیدو است. تختخواب ها دوست داشتنی هستند و در کلیسا نقاشی هایی از پالما بزرگتر و جوانتر وجود دارد.شما می توانید Lido را با پای پیاده یا دوچرخه ای کرایه کنید که در نزدیکی مرحله فرود قرار دارد، جایی که 10 دقیقه رانندگی موتوناو یا قایقرانی طولانی تر از رسوبات سنت مارک به شما می رساند. جزیره مملو از ویلاها و هتل های آرت نوو است. برای دیدن ویلاها، در برخی از خیابان های فرعی سرگردان باشید. در آگوست و سپتامبر، لیدو محل برگزاری جشنواره بین المللی فیلم است که در سینما پالازو دل برگزار می شود.

 

 

نقشه Lido Di Venezia - جاذبه های گردشگری

نقشه Lido Di Venezia (تاریخی)

 

 

16. Ca ‘Pesaro و Galleria d’Arte Moderna

 

17 جاذبه گردشگری بینظیر ونیز

 

Museo d’Arte Orientale در Ca ‘Pesaro
نمای چشمگیر Ca ‘Pesaro مشرف به کانال بزرگ، الهام گرفته از کتابخانه سانسوینو است که در مقابل کاخ دوج قرار دارد، که یک قرن پیش ساخته شده بود. فضای داخلی باشکوه باروک ونیزی متضاد شدید با هنر نمایش داده شده در آنجا است، زیرا این کاخ در حال حاضر خانه Galleria d’Arte Moderna را در خود جای داده است.

یکی از بهترین مجموعه های هنر مدرن ایتالیا، شامل آثار نقاشان و مجسمه سازان مهم قرن 19 و 20 از جمله گوستاو کلیمت، مارک شاگال و آگوست رودن است. نکات برجسته عبارتند از هنرهای تزئینی از 20 هفتم قرن مانند آثار در شیشه ای توسط کارلو اسکارپا در 1930s و 1940s و قطعات مبلمان نادر توسط cabinetmaker کارلو بوگاتی ساخته شده است.

موزه D’آرته شرقی را اشغال در طبقه سوم از کاخ، با مجموعه ای از هنرهای زیبا از آسیا. گلهای چینی و مینای ژاپنی، پرسلان و زره های دوره ادو برجسته ترین آنها هستند.

واپارتتو از ایستگاه San Stae، در کلیسای Sant’Eustachio، که بیشتر با نام San Stae شناخته می شود، به Ca’Pesaro می رسد. برای تماشای نقاشی های هنرمندان اولیه قرن 18 از جمله تیپولو و پلگرینی وارد کلیسا شوید.

آدرس: سانتا کروچه، ونیز

سایت رسمی: https://capesaro.visitmuve.it/fa/

 

 

17. آرسنال و موزه تاریخ نیروی دریایی

 

 

آرسنال ، کشتی سازی جمهوری ونیز، بزرگترین و شلوغ ترین در جهان تا پایان قرن هفدهم بود. از زمان تأسیس آن در 1104، به طور مداوم گسترش یافت، تا اینکه در دوران شکوفایی خود ، 16000 کارگر را استخدام کرد.

آرسنال که برای حفظ روشهای تولید مخفی که به آنها امکان ساخت یک کشتی کاملاً آماده دریا را در یک روز می داد، از طریق زمینی و دریایی تنها قابل دسترسی بود، محافظت می شد. امنیت آنقدر شدید بود که جمهوری موفق شد هنر کشتی سازی خود را تا حدود 1550 مخفی نگه دارد.

در ورودی زمین تحمیلی آن یک طاق پیروزی به سبک رنسانس قرار دارد که توسط شیرهایی از یونان پس از تصرف مجدد پلوپونز در قرن 17 به عنوان غنیمت محافظت می شود. از بین دو شیر در سمت چپ، شیر بزرگتر بر روی بندر پیرایوس نگهبانی می داد، در حالی که هم نوعانش در جاده آتن به Eleusis ایستاده بودند.

در مجاورت کارخانه کشتی سازی موزه تاریخ نیروی دریایی قرار دارد که غنایم چشمگیری را که از جنگهای دریایی متعدد جمهوری بازگردانده شده است به نمایش می گذارد، به همراه مجموعه های جذابی که شامل نقاشی های نذری بر روی تابلوهای چوبی به منظور تشکر از نجات در دریا است. این تصاویر جذاب برای به تصویر کشیدن زندگی دریایی آنها بسیار جالب است، نه برای ظرافت هنری آنها.

مدلها و مصنوعات مربوط به کشتی سازی، انواع شناورها در دوره ای که ونیز قدرت دریایی بود و سنگرهای جمهوری در سراسر دریای آدریاتیک است. یک مدل بزرگ از کشتی افسانه ای ایالت بوکینتورو ، تالار مجلل رسمی دوج، به ویژه جالب است.

آدرس: Riva degli Schiavoni ، Castello ، ونیز

 

 

مکانهای اقامت در ونیز برای گشت و گذار

در حالی که اقامت در نزدیکی میدان سنت مارک یا بین آنجا و ریالتو خوب است ، اما برای گشت و گذار ضروری نیست. همه جاذبه ها تقریباً نزدیک هستند و به هر حال باید بین آنها قدم بزنید. به همان اندازه مهم این است که هتل چقدر نزدیک ایستگاه Vaporetto در کانال بزرگ است. علاوه بر هتل های نزدیک ایستگاههای سن مارکو و سان زاکاریا، هتلهای نزدیک ایستگاههای Salute و Academia در دورسودورو را در نظر بگیرید. در اینجا برخی از هتل های دارای رتبه بالا و راحت در ونیز آورده شده است:

  • هتلهای مجلل : تنها چند قدم تا ایستگاه Salute و یک توقف تا خیابان سنت مارک، Ca ‘Maria Adele جزیره ای سرسبز از آرامش در نزدیکی مجموعه گوگنهایم است، با اتاقهای مبله عتیقه و خدمات مهمان عالی.کاخ گریتی، مجموعه ای مجلل، زمانی محل زندگی یک داژ ونیزی بود و اتاقهای بزرگ و مجلل آن (برخی دارای بالکن) مشرف به کانال بزرگ یا یک میدان آرام نزدیک به سنت مارک است.بر روی یک کانال کوچک که کمتر از دو دقیقه پیاده از میدان سان مارکو، Bauer Palazzo فاصله دارد به سختی می تواند مکان مناسب تری برای گردشگران داشته باشد. قرارهای مجلل شامل کف مرمر و لوسترهای شیشه ای مورانو است. اتاقهای مهمان و تراس پشت بام چشم اندازی از کانال بزرگ و دیگر مکانهای دیدنی را مشاهده می کنند.
  • هتل های میان رده: هتل شیک و مجلل Ai Cavalieri di Venezia نیز پیاده تا ایستگاه ریالتو، اما در نزدیکی جاذبه ها واقع شده است. کاخ لوندرا به سختی می تواند موقعیت بهتری داشته باشد، سه دقیقه پیاده روی از سنت مارک در ایستگاه سان زاکاریا، با بالکن های مشرف به تالاب. صبحانه گنجانده شده استاتاقهای بزرگ NH Collection Venezia Palazzo Barocci مشرف به کانال بزرگ، در توقفگاه بخار سن آنجلو هستند.
  • هتل های مقرون به صرفه: در یک محله آرام سانتا کروچه، پیاده روی کوتاهی از ایستگاه Vaporetto، حدود 20 دقیقه از ریالتو و نزدیک به رستوران های خوب، هتل Tiziano دارای اتاق های راحت است و شامل صبحانه می شود. هتل ریو ونزیا درست پشت سنت مارک، بلوکی در مجاورت کانال بزرگ واقع شده است. همچنین هتل اوریون در چند قدمی سنت مارک، در کوتاه ترین مسیر به ریالتو قرار دارد.

 

نکات و تورها: چگونه حداکثر استفاده را از سفر خود به ونیز ببریم

  • کاوش در جزایر: نکته قابل توجه برای اکثر مسافران، بازدید از جزایر مورانو و بورانو است. ساده ترین راه برای کشف این جزایر در ساعت پنج هدایت است مورانو شیشه ای و بورانو توری تور از ونیز، که شامل حمل و نقل قایق موتوری به جزایر، با بازدید از یک کارخانه داستان های کوتاه در مورانو و سازندگان توری در بورانو.
  • گشت و گذار و گوندولا : ونیز کمی پیچ و خم است و اگر زمان محدودی دارید، یک تور با راهنمایی ایده خوبی است. ونیز تور پیاده روی و گوندولا سوار شامل بهترین از هر دو جهان، با یک فرصت برای یادگیری تاریخ از سایت های به عنوان شما سرگردان شهرستان و سپس استراحت و لذت بردن از مناظر در سوار گوندولا. از طرف دیگر، برای لذت بردن از فضای کمی، قسمت پیاده روی را رها کرده و مکانهای دیدنی از آب را در 35 دقیقه رانندگی مشترک با تله کابین و در حالی که در تله کابین ونیز و سرناد سرناد می شوید، مشاهده کنید. گزینه سوم ، Super Saver ونیز: Skip-the Line Doge’s Palace and St. Mark’s Basilica Tours، تور پیاده روی ونیز و کروز بزرگ کانال با دو مسیر دیدنی با طولانی ترین خطوط، یک تور پیاده روی هدایت شده که شما را به برخی از دیدنی های مخفی ونیز می رساند و یک سفر دریایی تاکسی در امتداد کانال بزرگ، اولویت دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *